کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

محله های ناحیه سه منطقه۲۱ با دوچرخه پایش شد

کرمان رصد - شهردار و مدیران شهری ورودی غربی پایتخت با هدف فرهنگسازی هرچه بیشتر درخصوص ترویج استفاده از دوچرخه به عنوان تنها وسیله حمل ونقل پاک، پا به رکاب شدند و مسائل مرتبط با حوزه نگهداشت شهر محله های ناحیه سه منطقه۲۱ را بررسی کردند.

دژ باغ ویژه مادران و کودکان در منطقه۵ طراحی می‌شود

کرمان رصد - شهردار منطقه۵ در بازدید از روند مرمت پل تاریخی کن به اقدامات پیش بینی شده برای توسعه محله کن اشاره کرد و گفت: طرح های خوبی به عنوان طرح های توسعه محلی و عمرانی برای محله کن در نظر گرفته شده است که طراحی و کلنگ زنی پروژه دژ باغ محله کن یکی از این طرح های توسعه محلی است.

برگزاری نشست هم اندیشی شهرداری منطقه ۷ با مدیریت بحران استان گیلان

کرمان رصد - جلسه هماهنگی شهرداری منطقه ۷ با مدیریت بحران استان گیلان با حضور شهردار، معاونین، شهرداران نواحی و ادارات تخصصی عضو ستاد مدیریت بحران این منطقه با هدف هم اندیشی و اجرای دستورالعمل استان های معین سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

حناچی: سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران می گذاریم

کرمان رصد - شهر: شهردار تهران گفت: ما در برنامه ۱۴۰۰ اقداماتی برای مرور گذشته و تدوین برنامه های آینده و گذاشتن سنگ بنای دقیقی برای آینده شهر تهران هستیم تا آیندگان از خیر آن بهره ببرند و درخواست من از دولت و سخنگوی دولت این است که آنها هم همکاری کنند تا این پروژه به خوبی پیش برود.

ربیعی: مدیریت بتنی به مدیریت اجتماعی تبدیل شد

کرمان رصد - شهر: سخنگوی دولت پیشنهاد کرد که در مطالعات میان رشته ای در مورد آرامش مردم در شهرها پژوهش هایی انجام شود چراکه به اعتقاد او شهروندان در شهرهای تحریم زده و کرونا زده امروز ایران نیاز به آرامش دارند و مهم ترین دغدغه شهری امروز آرامش است.

خشت طلایی از بستر جهانی در فضای محلی استفاده کرد

کرمان رصد - شهر: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در دیپلماسی یک اصل وجود دارد و آن این است که باید جهانی فکر کرد و محلی عمل کرد . هیچ مساله‌ای مانند کرونا این اصل را به خوبی نشان نداد.

امضای تفاهم نامه فیمابین شهرداری منطقه ۱۵ با معاونت اجتماعی شهرداری تهران

کرمان رصد - وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۱۵ با همراهی معاونین و شهرداران نواحی هفتگانه منطقه ،از قسمتهای مختلف نمایشگاهی برج میلاد با محوریت رویداد تهران ۱۴۰۰ بازدید کردند.

کرونا شاخص خوبی برای سنجش تاب آوری شهرها بود

کرمان رصد - شهر: رئیس شورای شهر تهران گفت: پاندمی کرونا باعث بازطراحی پروژه های شهری شد به طوری که باید در زمینه اجتماعات شهری، حمل و نقل و سلامت شهر طراحی های تازه شکل بگیرد.

حضور فعال شهرهای کوچک از دستاوردهای خشت طلایی ۵ است

کرمان رصد - شهر: جایزه خشت طلایی تهران با ایجاد انگیزه و حس رقابت در مدیران شهری سبب بروز و ظهور پروژه‌های خلاقانه و تاثیرگذار در شهرها می شود و با معیار قرار دادن دسترسی همه جوامع به اطلاعات و تجارب در سراسر جهان و تاکید بر همه شمولی، توانسته است زمینه حضور فعال شهرهای کوچک مقیاس را فراهم کند.

دولت ها موظفند به شهرداران کمک کنند

کرمان رصد - شهر:کرونا شرایطی را به وجود آورده است که دولت ها باید به مدیران شهرها در مقابله با این بیماری کمک کنند و البته شهرداران هم باید برای حل مشکلات اینچنینی کمک کنند.

خروج ۱۵۰۰ ملک از فریز

کرمان رصد - رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در نشست با شهردار و دبیران شورایاری محلات ۱۳ گانه منطقه، از آزادسازی هزار و پانصد پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه خبر داد.

چهل سردار با خاطره‌ای از شهید حاج قاسم سلیمانی

کرمان رصد - مدیریت محصولات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، چهارمین قسمت کمیک‌موشن «چهل سردار» را با به تصویر کشیدن خاطره‌ای از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تولید و در فضای مجازی منتشر کرد.

بازدید شهرداران مناطق از نمایشگاه تهران ۱۴۰۰

کرمان رصد - ظهر دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ , رضا رجب زاده شهردار منطقه ۲۱, سمیه حاجوی شهردار منطقه ۷, حمید موسوی شهردار منطقه ۱ و فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ از نمایشگاه تهران ۱۴۰۰در برج میلاد بازدید کردند.

داخلی سازی واگن به ۶۰ درصد رسید

کرمان رصد - شهر: خطوط انشعابی یا آنتنی، خطوط فرعی جدیدی هستند که به خطوط اصلی مترو متصل می‌شوند. مدیریت شهری پنجم درحال راه اندازی چهار خط انشعابی برای چهار خط اصلی مترو تهران است که دو خط دیگر (توسعه شمالی خط ۳ و توسعه شرقی خط ۴) در دستور کار برنامه سال ۱۴۰۰ قرار دارد.

سرانه خدماتی محله کرمان تأمین می شود

کرمان رصد - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام خبر تصویب بازنگری تعریض خیابان کرمان پس از چند دهه وقفه، جزئیات این طرح را تشریح کرد.

«تهران من» نامزد بهترین سامانه خدمات کشور شد

کرمان رصد - جشنواره وب و موبایل ایران در حالی نامزدهای سیزدهمین دوره این رویداد را اعلام کرد که سامانه «تهران من» به عنوان درگاه واحد ارائه خدمات هوشمند شهروندی نیز در بخش «سازمان‌ها و موسسات دولتی» کاندید بهترین سامانه‌ی‌ ارائه خدمات در کشور شده است.

بازارهای تخصصی در تهران راه اندازی می شود

کرمان رصد - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران با اشاره به اینکه تا کنون ۵ هزار دستفروش در بازارهای روز تهران ساماندهی شده اند از راه اندازی بازارهای تخصصی هنر، موسیقی، لوازم خانگی در آینده نزدیک در تهران خبر داد و گفت که هدف شهرداری ساماندهی دستفروشان به صورت حمایتی و انضباطی است و صرف حمایت از دستفروشان، با قانون شهرداری و ابلاغیه دولت مغایرت دارد.

جزئیات اجرای TOD در شعاع ۸۰۰ متری ۷ ایستگاه مترو

کرمان رصد - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۶ تهران از انتخاب ۷ ایستگاه مترو در سطح این منطقه برای اجرای طرح TOD خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح، ۱۸ نقطه نیز برای ایجاد پاتوق محله‌ای شناسایی شده است.

بنیاد مستضعفان به جبران پلاسکو در مناطق دیگر شهر پارکینگ بسازد

کرمان رصد - شهر: طبق مقررات باید پارکینگ برای هر تخریب و نوسازی تامین شود اما از آنجا که وضع کننده این مقررات شورای عالی شهرسازی و معماری است و خود این شورا می تواند این ضوابط را بنا به شرایط و دلایلی تغییر و کم و زیاد کند، در مورد پلاسکو از این اختیار استفاده کرد تا بدون پارکینگ ساخته شود.

بیست بیست / قسمت بیست و نهم

کرمان رصد - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و نهم این برنامه را ببینید.

بیش از ۵ هزار متر مربع گلکاری در منطقه۱۳

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۳ از گلکاری محدوده ناحیه ۴ منطقه با کاشت انواع نشا فصلی و دائمی به مساحت پنج هزار و هفتصد متر مربع خبر داد.

اجرای طرح "ارتقای امنیت حضور زنان و خانواده ها " در محله های مرکزی تهران آغاز شد

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به منظور ارتقای امنیت حضور زنان و خانواده ها در سطح شهر، نقاط نا ایمن و بی دفاع شهری در محله های مرکزی شهر تهران شناسایی و بهسازی می شوند.

بیش از ۲۲ هزار اصله درخت در معابر و بوستان های شمال شرق پایتخت هرس شد

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای طرح زمستانه هرس درختان خبر داد و گفت: درختان معابر و بوستان های محلی و جنگلی منطقه ۴ هرس و برای زمستانی سرد آماده شدند.

پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه۵ امکان سنجی و پایش می‌شوند

کرمان رصد - معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه ۵ گفت: پروژه های توسعه محله ای منطقه با همکاری کارگروهی متشکل از دبیران شورایاری محلات و نمایندگان منطقه برای تعریف و اجرا امکان سنجی و پایش می‌شوند.

بزرگراه شهید همت به نام شهرداری سند خورد

کرمان رصد - شهر: سند مالکیت بخشی از بزرگراه شهید همت به عنوان نخستین سند صادر شده برای معابر به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع به نام شهرداری تهران صادر شد.

جذب ۲ هزار نفر داوطلب جدید به خانه های دوام و ایمنی در سال جاری

کرمان رصد - معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی از جذب ۲ هزار نفر داوطلب جدید در سال جاری برای خانه‌های دوام و ایمنی خبر داد و گفت: مهم‌ترین برنامه ما تا پایان سال جاری اتمام آموزش این داوطلبان است.

عودلاجان، محله‌ای با قابلیت تبدیل به محله‌ موزه

کرمان رصد - محله ‌موزه، نوع خاصی از موزه است که براساس توافق با جامعه‌ی محلی، برای حفظ آن مکان برپا شده و می‌تواند میراث ملموس و ناملموس خود را حفظ، مدیریت و تفسیر کند.

تهران، ترامپ و بودجه ۱۴۰۰

کرمان رصد - شهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با سقوط ترامپ و تغییر فضای کسب و کار در حوزه بین المللی و منطقه ای، تهران بتواند قراردادها و توافقنامه های همکاری اقتصادی و توسعه ای امضا کند و برای سال ۱۴۰۰ به رقم بودجه بالاتر از ۵۰ هزار میلیارد برسد.

پارکی که خاک شد

کرمان رصد - شهرداری منطقه ۱۹ تهران، در پاسخ به پیگیری و سوال یکی از ساکنان محله نعمت‌آباد، از چرایی جایگزین شدن پارک پوریای ولی و تغییر کاربری زمین آن می‌گوید؛ از زمین وقفی تا درخواست پروانه ساخت با توجه به طرح تفصیلی ابلاغی در سال ۱۳۹۱.

یک تغییر راهگشا

کرمان رصد - شهر: با افتتاح بزرگراه شهید نجفی رستگار در واقع حلقه ترافیک تهران که از بزرگراه آزادگان در غرب شروع شده بود، تکمیل شده و حالا مسافرانی که قصد گذر به سمت محورهای شرقی تهران را دارند می‌توانند با طی تنها ۶ دقیقه بدون اینکه در ترافیک محلات تهران توقف کنند، به مسیر خود ادامه دهند.

اولین بودجه پایتخت در قرن جدید

کرمان رصد - لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران، امروز یکشنبه، ۵ بهمن ماه ۹۹، به صحن علنی شورای شهر تهران رسید. نگاه اجتماعی، توسعه محلات و توجه به اقشار آسیب‌پذیر باتوجه به شیوع کرونا، جزئی از این لایحه را شامل می‌شود. در این لایحه بودجه، به منظور افزایش شفافیت، ۱۱ هزار و ۳۵۴ میلیارد ردیف بودجه انتقالی از تبصره‌ها، آورده شده است.

وضعیت سفید گرمخانه ها

کرمان رصد - مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای پذیرایی از مددجویان در گرمخانه ها در فصل سرما، تاکید کرد که گرمخانه ها از نظر شرایط کرونایی همچنان در وضعیت سفید هستند.

ساير مطالب

پیشرفت عملیات اجرایی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به مرز 95 درصد رسید

اولویت‌های برنامه اجرایی شرکت مترو در سال 1400 اعلام شد

سرمایه اولیه «شهروند» برای ورود به بورس 4500 میلیارد تومان است

آغاز برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال

اعطا: سهم تهران از بودجه بحران باید افزایش یابد

نشست خبری پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران

پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران

پاسخ گوی تلفنی و حضوری به سوالات درآمدی شهروندان منطقه 15

احداث زمین بازی کودکان در بوستان های منطقه 3

انتشار مجله الکترونیکی چند رسانه ای همشهری9

پروژه های توسعه محله ای شمال تهران در سال 1400 تعریف شد

تشکیل کارگروه های تخصصی مدیران محلات 10 گانه در تهران 1400

استقرار استارتاپ‌های مدیریت شهری در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر

احصاء پروژه های احداثی 1400 براساس مطالبات توسعه محور محلات

پیش‌بینی تحقق 80 درصدی بودجه 49 هزار میلیارد تومانی شهرداری

درباره یک برداشت غلط از کار کودک

محمدی:آثار رویه ساز در اولویت دریافت جایزه اند

حمل و نقل؛ صدرنشین تخصیصی های تهران

مدیریت حریم شهر تهران نیازمند تصویب طرح راهبردی-ساختاری است.

اجرای طرح کاپ در نواحی پنجگانه منطقه 7

فعالیت شبانه روزی گرمخانه شمال شرق تهران

افزایش آلاینده ها در اطراف 4 نیروگاه +تصاویر

تشریح اقدامات در حال اجرا به منظور مدیریت سیلاب در محدوده بزرگراه شهید لشکری

مهلت دریافت معاینه فنی رایگان تاکسی های پایتخت تا پایان دهه فجر تمدید شد

بازدید از پروژه های شاخص و توسعه محله ای منطقه ٢٠

اقدامات محلی؛ اثرات جهانی

سه سد نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور

خروج از فریز

شهردار تهران لایحه بودجه 1400 را تقدیم شورای شهر کرد

توسعه ناوگان اتوبوسرانی یکی از مولفه های بودجه سال آینده

تاب آوری مهمترین محور در برابر پاندمی هایی مثل کروناست

اشتراک گذاری اطلاعات مشاغل قدیمی در جشنواره های جهانی

تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

بیست بیست / قسمت بیست و هشتم

اجرای طرح ارتقاء امنیت زنان و خانواده در منطقه 3

فعالسازی واحد مشاوره در سرای محله های منطقه 15

طرح انضباط شهری در خیابان شهرداری اجرا می شود

آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با مشارکت توان یابان

آغاز طرح کاشت نهال رایگان در باغچه منازل شهروندان منطقه 4

ظرفیت مددسرای منطقه9 تکمیل است

نمایشگاه نما محل تلفیق سلایق امروز و هویت تاریخی و بومی بود

دو شهرک ابوذر و احمدیه در منطقه 19 متصل شدند

رنگ و هنر بر المان های شهری نقش بست

به وقت پریدن

یازده معبر منطقه 13 به نام شهدا مزین شد

480مددجو در گرمخانه‌های منطقه5 اسکان داده شد

رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند

بازدید صبحگاهی سرپرست منطقه 8، از پروژه‌های عمرانی سطح منطقه

بهره برداری از کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی مدائن در جنوب غرب پایتخت

نصب مانیتورهای اطلاع رسانی در ورودیهای کوهستان؛ پایان بهمن‌ماه

گلپایگانی: ممیزی املاک گامی بزرگ برای تهرانی بهتر است

حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

طراحی مرمت بازارچه قاجاری نائب آقا در خیابان فروزش آغاز شد

بخش شمالی پلاسکو، 15 بهمن افتتاح می‌شود

4 میلیون و 700 هزار ملک ممیزی می شود

پلاسکو و تلنگری که به مدیریت شهری زد

نخستین فرهنگسرای شهر تهران به ساختمان دوستدار دوچرخه پیوست

نمایشگاه نقاشی کودکان در خانه هنرمندان

درخواست حناچی از شهروندان در شب‌های سرد

شهرنگار؛ محله بریانک

باز شدن گره 39 ساله محور کرمان

انتقاد از وجود بروکراسی پیچیده در تامین واگن

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

تشریح 3شاخص شناسایی ساختمان های ناایمن در بازار

بودجه 1400 شهرداری؛ تداوم بودجه توسعه محلات شهر تهران

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب در منطقه2

شهرداری پیاده رو فروشی نمی کند

ممیزی املاک شهرداری؛ از شناسایی تا به روزرسانی

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19

آغاز به کار دومین پویش آزادسازی مادران زندانی

باید از آزمون و خطا عبور کنیم

بیست بیست / قسمت بیست و هفتم

گذر زیست محیطی منطقه21 میزبان مدیران شهری ورودی غربی پایتخت

نهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

انهار شمال شرق تهران مرمت و بازسازی می شوند

کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک

آغاز اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله عباس آباد

برگزاری دوره های آموزشی بهبود رفتارهای صحیح ترافیکی

اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پارکی برگزار شد

اجرای دو طرح همیار آتش نشان و حامی ایمنی در جنوب شهر

خشت طلایی به انباشت تجربه در حوزه شهرسازی کمک می کند

تهران،نماینده ایران در مجامع بین المللی است

تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

آغاز حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو

برگزاری افتتاحیه هفته فرهنگی غزه در باغ موزه هنر ایرانی

حادثه پلاسکو، نقطه عطفی در مباحث ایمنی و حقوق عمومی شد

شفاف‌سازی و پیشگیری از رانت، مهم‌ترین دستاورد سامانه اطلاعات پیمانکاران است

مراجعه تاکسی ها به مراکز معاینه فنی 3 برابر شد

پلاسکو، 4 سال بعد

تهران از این طرف/ ویژه پلاسکو و یادواره‌ای برای شیده لالمی

اکران آثار کودکان خاص در دومین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران

یک گام تا تکمیل پروژه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان

بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از منطقه 19

حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو آغاز شد

دهه فجر از سامانه الکترونیک سلامت رونمایی می شود

اختتامیه خشت طلایی؛ 7 بهمن

وضعیت سفید در ایستگاه شوش

باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران جانمایی می شود

پنجشنبه 30 دی 1395

فعالیتهای مدیریت شهری در ابعاد بین المللی قابل رویت است