کرمان رصد

آخرين مطالب

سفارش تولید محتوای سئو شده ارزان برای سایتکسب و کار

سفارش تولید محتوای سئو شده ارزان برای سایت

بزرگنمايي:

اگر صاحب وب سایتی هستید حتما دغدغه ی درآمد از وب سایتتان از مهمترین دغدغه های شماست و هماهنطور که می دانید ارزان ترین راه ایجاد ترافیک در سایت بازاریابی محتوایی (content marketing) است و در این مدل بازاریابی وب سایت شما نیازمند محتوای سئو شده ی با کیفیت است.

تولید محتوا در سایت

 در عصر اینترنت، تولید محتوای سئو شده هسته اصلی هر استراتژی بازاریابی خوب است. آیا می خواهید یک کمپین تبلیغاتی را اجرا کنید؟ آیا از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید؟

واقعیت موضوع این است که اگر می خواهید به صورت آنلاین فعالیت هدفمند و موفقی داشته باشید، باید محتوای با کیفیتی مداوم و متناسب با مخاطبان خود تولید کنید تا در حرفه و فعالیت های شغلی وکسب وکار فعال خود حتی اگر نوپا باشد موفق عمل کنید بنابراین هیچ راهی ندارید، جز اینکه باید محتواهایی با کیفیت مقبولی ایجاد کنید.

انواع تولید محتوا

تولید محتوا را از نظر نوع می‌توان به ۴ دسته‌بندی کلی تقسیم کرد که هر کدام از آن‌ها دنیای متفاوت و متخصصین متفاوتی خواهد داشت. البته ممکن است فردی باشد که در چند حوزه‌ تولید محتوا کار کند اما معمولا در یک نوع نسبت به بقیه، مهارت بیشتری دارند. انواع تولید محتوا عبارتند از:

 • تولید محتوای متنی
 • تولید محتوای عکسی
 • تولید محتوای ویدیویی
 • تولید محتوای صوتی
 •   تولید محتوای متنی

رایج‌ترین و شایع‌ترین نوع تولید محتوا، تولید محتوای متنی است. بیشتر کسانی که کار تولید محتوا انجام می‌دهند در این بخش فعالیت می‌کنند. محتوای متنی زیرشاخه‌های بسیاری دارد و شاید بتوان گفت که هرنوع متنی که در شبکه‌های اجتماعی یا به صورت کلی در فضای وب منتشر می‌شود، به نوعی یک تولید محتوای متنی است.

تولید محتوای عکسی

تولید محتوای عکسی به دلیل جذابیت‌های بصری که به خود اضافه می‌کند به مراتب از محتوای متنی جذاب‌تر خواهد بود. مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی این نوع محتوا بیشتر دیده می‌شود و از استقبال خوبی برخوردار است. معمولا برای تولید محتوای تصویری نمی‌توان دسته‌بندی خاصی درنظر گرفت و طراحان می‌توانند با خلاقیت خود چیزی که برای مخاطب جذاب است را ایجاد کنند. مثلا از اینفوگرافیک استفاده کنند تا جذابیت بیشتری به مخاطب انتقال دهند و در مدت زمان کم، بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد.

تولید محتوای ویدیویی

این نوع تولید محتوا بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های ویدیو محور مثل یوتیوب یا آپارات قابل مشاهده است و به تازگی در حال اضافه شدن به محتواهای متنی که داخل سایت قرار دارند هستند. تولید محتوای ویدیویی هم سختی‌های خود را دارد اما می‌توان گفت که هم‌اکنون جذاب‌ترین و محبوب‌ترین نوع محتوا در میان مخاطبان است. برای تولید محتوای ویدیویی هم می‌توانید از موشن گرافیک یا اینفوموشن استفاده کنید تا جذابیت بیشتری را به مخاطب انتقال دهید.

تولید محتوای صوتی

تولید محتوای صوتی اغلب به صورت پادکست برای افراد قابل اجراست و یکی از مواردی است که به تازگی توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. مزیت محتواهای صوتی این است که در هرجایی می‌توان آن‌ها را اجرا کرد و از محتوای آن استفاده کرد.

تولید محتوا برای سایت چیست؟

تولید محتوا فقط یک مرحله از چرخه بازاریابی مبتنی بر محتوا است.با سفارش تولید محتوای سئو شده از یک تولید کننده محتوا، بازاریابی کسب و کار خود را میتوانید  متحول کنید.

چرخه‌ای که به ترتیب شامل مراحل زیر است:

 • هدف‌گذاری
 • تدوین استراتژی محتوا
 • تولید محتوا
 • توزیع
 • تحلیل
 • اصلاح و به‌روزرسانی 

نوشتن در واقع هنر یا مهارت بیان ایده‌ها و افکار از طریق واژگان است. وقتی درباره نوشتن محتوا یا تولید محتوا صحبت می‌کنیم، معمولا تمرکز بر واژه «محتوا» است. بنابراین قبل از شرح اینکه تولید محتوا چیست، درک مفهوم «محتوا» از اهمیت بالایی برخوردار است.محتوا یک واسطه ارتباطی است و طی سال‌های اخیر به نحوی چشمگیر پیشرفت کرده است. یک تصویر، یک مقاله، یک ویدئو و حتی یک پیام صوتی همگی می‌توانند محتوا باشند.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند با رشد محتوای صوتی و تصویری، تولید محتوای متنی از رده خارج شده است و دیگر طرفدار ندارد. اما حقیقت این است که تا وقتی اینترنت بتواند هر چیزی را به کالایی مصرفی و قابل فروش تبدیل کند محتوای متنی ابزاری مهم برای ارتباط با مخاطب باقی خواهد ماند.

تولید محتوا کمک می کند مخاطبتان هر آنچه که راجع به شما نیاز دارد بداند به سرعت از طریق وب سایت دریافت کند. زمانی که شروع به نوشتن درباره کسب و کار خود یا معرفی یک محصول می کنید، می توانید بسته به مخاطب و پلتفرمی که در اختیار دارید، محتوا بسازید. با این روش نه درگیر زیاده گویی می شوید نه آنقدر خلاصه نویسی می کنید که کاربر متوجه نشود منظور شما چه بوده. پس هم سرعت هم اهمیت دارد و هم رساندن منظور محتوا.

چه ایده‌هایی را منتشر می‌کنید؟ اطلاعات، ترکیبی از مهم‌ترین ایده‌هایی است که مخاطب باید آن‌ها را بداند. نیاز به دانستن جزئیات کلیدی (شواهد، توضیحات و نمونه‌ها) که از آن ایده‌ها پشتیبانی می‌کنند پس تمام این ایده ها ودانش تبدیل به محتوا برای وب سایت شماست. باید تمام پتانسیل استراتژی وهدف ایده ی خود را به کار برید تا محتوای شما یک محتوای سودمند و مفید برای مخاطب شما باشد.

تولید محتوا برای سایت فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی یکی از مهم ترین موارد قابل رعایت تولید محتوای سئو شده است، چون بدون معرفی محصولات و معرفی کلی درباره کلیت فروشگاه شما قطعا نمی توانید فروش خاصی داشته باشید. ولی اگر یک برنامه درست برای تولید محتوا داشته باشید و محتوای درستی تولید کنید می توانید به آسانی از طریق سایت خود کسب درآمد خوبی داشته باشید.

در یک سایت فروشگاهی تولید محتوا شامل اطلاعات جامع و کاربردی وهمین طور ذکر نکات مثبت وحتی منفی از محصول مرتبط درنتیجه اطلاعاتی از برند های مختلف و…است که همه در زیر مجموعه تولید محتوا قرار میگیرند.

چرا باید برای سایت فروشگاهی تولید محتوا کنیم؟

بسیاری از افراد تصور میکنند که پس از وارد کردن تمام محصولات در فروشگاه خود ،میتوانند سایت پربازدید وبسیار موفقی در زمینه خود داشته باشند.اما این تصور نادرست است.چرا که زمانی گوگل وب سایت شما را می بیند و در نتایج خود نشان می دهد که بازاریابی اصولی  یعنی بهینه سازی وسئو سایت همچنین تولید محتوای کاربردی انجام دهید.

شما با تولید محتوا و به کار گرفتن کلمات کلیدی مرتبط با موضوع محتوا، می توانید به رتبه مناسبی در گوگل برسید و بازدید کنندگان سایت خود را افزایش دهید. اگر تولید محتوای کاربردی مناسب سایت فروشگاهی خود را جدی نگیرید، هیچ کاربری سایت شما را در نتایج نخواهید دید.

یک فروشگاه اینترنتی موفق نه تنها محصولات و پشتیبانی خوبی دارد، بلکه محتوایی کاربر پسند نیز دارد.تصمیم جدی برای خرید کالا از یک فروشگاه اینترنتی را نداریم ولی از مطالعه توضیحاتی که در ارتباط با کالای مد نظر درج شده بود، لذت برده‌ایم.

تفاوت یک فروشگاه اینترنتی با فروشگاه سنتی در این است که فروشگاه‌های اینترنتی بازاریاب  ندارند. پس برای جذب مشتری های جدید نیاز به تولید محتوای خوب و جذاب است، تا خلاء موجود را جبران نماید. تولید محتوای مرتبط برای سایت های اینترنتی، نقش بازاریاب و فروشنده را دارد، مشتری را جذب و اقدام به معرفی و فروش محصول می‌کند.

تولید محتوا برای سایت های گردشگری

زمانی که صحبت از صنعت توریسم و گردشگری وتولید محتوا  Travel content برای ان به میان می آید، شما به عنوان نویسنده محتوا می توانید با هر ظرفیتی که در اختیار دارید، کار کنید.

این روزها بسیاری از گردشگران و مسافران، به دنبال جستجوی جاذبه‌های گردشگری ومکان هایی برای بازدید در فضای دیجیتال هستند تا بتوانند در فرصتی مناسب به آنجا سفر کنند. این مساله اهمیت تولید محتوای گردشگری را برای کسب‌وکارهای این حوزه دوچندان کرده است.

در بازاریابی محتوایی محتوا را میتوان این طور بیان کرد که محتوا به صورتی باشد که اطلاعات و معلومات کاربر را دو چندان کند. یکی از مهم ترین مسائل تولید محتوا در زمینه گردشگری شناسایی نیاز مخاطبان و علاقه مندان به این حوزه است. با جستجو در وب و موتورهای جستجو به راحتی به این موضوع پی خواهید برد که کاربرانی که اهل سفر کردن هستند در چه موضوعاتی جستجو می نمایند و نیاز آن ها از این محتوا چیست.

اگر شما صاحب کسب و کارهای حوزه گردشگری هستید، مدیریت یک وب سایت گردشگری را بر عهده دارید،در فضای مجازی در حوزه تورهای گردشگری فعالیت می کنید و یا اگر مدیریت یک آژانس خدمات مسافرتی و رزرو بلیط هتل را بر عهده دارید، باید به شما بگوییم که طراحی یک وبسایت به روز و اختصاصی برای حرفه ی خود بسیار ضروری است.

محتوا هایی که در این سایت ها قرار میگیرند باید به طور دائم به روز شوند ومتناسب با تغییرات عمل کنند تا کاربر ومخطب شما به اطلاعات مهم وضروری دست یابند.

فرایند بازاریابی محتوا مبتنی بر تولید محتوای تخصصی گردشگری زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که متن های قوی و تاثیرگذار با توزیع مناسب منتشر شوند. دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر بازاریابی محتوا بر اساس پلتفرم ها و استراتژی های بازاریابی قوی به موفقیت سریع دست پیدا خواهد کرد زیرا تمام جوانب بازاریابی، فروش وتوسعه را یک تولید کننده ی محتوا در نظر میگیرد.

تولید محتوا برای سایت های شرکتی

سایت های شرکتی برای ارائه ی خدمات ویا محصولات خود وارد مسیر بازاریابی وتولید محتوا در این زمینه میشوند و بدیهی است که هر میزان که مخاطبانشان افزایش یابد به درآمد بیشتری دست میابند. پس استراتژی تولید محتوای خود را بسیار قوی تعیین کرده تا توسعه ی کسب و کار خود را سرعت ببخشند.

چرا سایت شرکتی به تولید محتوا نیاز دارد؟

ایجاد لینک داخلی :یکی از مواردی که سایت شرکتی به دنبال تولید محتوا می رود ایجاد لینک داخلی است. از مباحث سئوی سایت میدانیم که لینک های داخالی برای موتور های جست و جو بسیار اهمیت دارند.لینک ها در پوشش محتوایی درست در سایت قرار میگیرند.

 •  ارائه‌ی دانسته ها به مخاطب: یکی از اصلی ترین وظایف تولید محتوا سایت شرکتی، انتقال دانسته ها ی ضروری شرکت و خدمات آن به مخاطبین است. با این کار مخاطبین می‌توانند حوزه‌ی فعالیت شرکت را شناسایی و آن را برای هدف های خود  برنامه ریزی کنند.
 •  به کارگیری کلید واژه :یکی دیگر از دلایل اهمیت تولید محتوا سایت شرکتی، این است که شما می‌توانید کلمات کلیدی کسب و کار خود را در آن برجسته نمایید. کلمات کلیدی، کلمات مهمی هستند که شما از طریق آن ماهیت و هدف کسب‌وکارتان را نشان می‌دهید و از آنجا که هر صفحه نیاز به کلمه‌ی کلید مخصوص به خود دارد، می‌توانید از طریق تولید محتوا آن را در جای خود قرار دهید. به این ترتیب موتورهای جست‌وجویی همچون گوگل، با سرعت و راحتی بیشتری شما را در فهرست جست‌وجوهای خود بالا می‌آروند.
 • درخواست مشارکت: در بعضی فرصت ها محتوای موجود در سایت میتواند انگیزه ای ایجاد کند که کاربر وارد عملی خاص شود. برای مثال گزینه‌ی «تماس با ما» یا متنی که فشردن دکمه‌ی «اضافه کردن به سبد خرید»یا لیست علاقه مندی ها را پیشنهاد می‌دهد، همگی نوعی تولید محتوای تشویق‌کننده هستند که می‌توانند زمان حضور مخاطبین در سایت شما را افزایش دهند و به این ترتیب به بهبود سئوی سایت کمک کنند.

تولید محتوا برای سایت های آموزشی

همان طور که میدانیم  آموزش انتقال مفاهیم و دانش یا مهارت خاص است که به کاربر ارائه میشود،پس با دانشی که در اختیار است مخاطب را در جهت هدف سوق میدهیم. امروزه در عصر فناوری با ایجاد بستر های آموزش الکترونیک یا مجازی امر تولید محتوای آموزشی بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

 هسته ی اصلی تولید محتوای اموزشی را می توان محتوای سودمند و متناسب با نیاز مخاطب بیان کرد.

در زیر به ویژگی‌های یک محتوای مناسب می‌پردازیم:

 • اثر بخشی مناسب مطالب آموزشی برای فراگیران
 • محتوا جذاب باشد و در فراگیر انگیزه ایجاد کند و او را به ادامه محتوا علاقه مند سازد.
 • به کاراموز پرسش در رابطه با آن محتوا را بدهیم و موقعیت پاسخ را از وی نگیریم.
 • بین معلم و دانش آموز تعاملی دو طرفه ایجاد گردد و فقط معلم سخنگوی مباحث نباشد.
 • برای یادگیری محتوا از عکس‌ها، فیلم‌ها، پوسترها، نقاشی، انیمیشن، نرم افزارهای تولید محتوای الکترونیکی و… استفاده کنیم.
 • برای ملموس کردن محتوا از شبیه سازی بهره جوییم.
 • محتوا را با آرایش مناسب ارائه دهیم تا محتوا در ذهن فراگیر ساماندهی معقولی داشته باشد.

اولین مؤلفه برای انجام تولید محتوای  آموزشی مفید و مطلوب مهارت است. با داشتن مهارت می‌توانیم تولید محتوای مناسبی انجام دهیم. کسی که ادعا دارد که در زمینه‌ای می‌تواند تولید محتوا کند باید در آن حوزه به درجه بالایی از تجربه و دانش رسیده باشد.

به طور حتم شما هم حتی برای یک بار از یک سایت اموزشی بازدید کرده اید ،شاید دغدغه فکری شما هم یک آموزش بسیار درست است هنگامی که در شبکه های مجازی گاهی اوقات آموزش های نادرست منتشر میشود پس نقش یک تولید کننده ی محتوا و وبسایت آموزشی پررنگ میشود و می درخشد.

از دیگر ویژگیهای محتوای آموزشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. محتوای آموزشی باید واضح و قابل درک و ساده و روشن باشند.
 2.  سنجیدنی باشند.
 3. محتوای آموزشی باید نیاز فراگیران را برطرف سازد.
 4.  براساس پدیده های علمی باشند
 5.  رفتاری باشند.

تولید محتوای متنی برای سایت

تولید محتوای متنی چیست؟

محتوا به هر مطلبی گفته می‌شود که به صورت نوشتاری، صوتی یا بصری ارائه شود و به هر عملی که منجر به خلق محتوایی نوشتاری شود، تولید محتوای متنی گفته میشود.همان طور که میدانیم در سایت های گوناگون از تصاویر ،اشکال گرافیکی ،صدا و ویدیوها برای تولید یک محتوای متنی عالی استفاده میشود.

زمانی که وبسایتی را راه اندازی میکنید،قطعا اگر محتوای مناسب کسب وکارتان در آن قرار ندهید مخاطبی را نمیتوانید به خود جذب کنید. تولید محتوای متنی به معنی نوشتن در مورد یک موضوع خاص است.

شاید این طور فکر کنید که اکثر کاربران فضای مجازی کمتر به سراغ محتوای متنی می آیند ،اما کاملا نادرست است ،زیرا افراد متخصص وبرای گرفتن اطلاعات و آموزش کاربردی به سراغ محتوای متنی می آیند ودر فضای مجازی به دنبال یک محتوای متنی جامع وکامل جست و جو می کنند. اگر از دید موتور های جست و جو مانند گوگل ببینیم خواهیم دید که برای محتوای متنی بسیار ارزش قائل میشود.

تولید محتوا متنی را می­‌توان در چندین دسته قرارداد، از جمله این دسته‌­ها می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محتوای متنی عمومی
 • محتوای متنی تخصصی
 • متن شبکه­‌های اجتماعی
 • متن تبلیغاتی
 • محصول نویسی

هر کدام از این دسته ها کاربران خودشان را جذب می کنند که در مقاله بعدی به طور کامل و جامع به بررسی آن میپردازیم.

تولید محتوای متنی سئو  شده [الگوریتم موفقیت]

محتوای متنی سئو شده به محتوایی می گویند که برای رتبه گرفتن در موتورهای جستجو ( مانند گوگل ) نوشته شده است. همچنین ، محتوای نوشته شده برای SEO معمولاً در مورد یک کلمه کلیدی خاص بهینه شده است. در سایت علی منفرد تمام جنبه های یک محتوای متنی سئو شده برای کسب و کار شما در نظر گرفته میشود تا فعالیت شما هدفمند اجرا شود. محتوای متنی شاخه ی جداناپذیر تولید محتوا در سایت است، محتوایی که خلاقانه وبا کیفیت است قطعا خواننده را به سوی هدف خود جذب میکند.

اصول تولید محتوا برای سایت

تولید محتوای مناسب دارای اصول و ترفند هایی است که با استفاده از آن‌ها می توانید یک محتوای عالی وسودمند برای کسب و کار خود را تولید کنید. فرآیند تولید محتوا می تواند زمانبر و چالش برانگیز باشد. با به کارگیری این اصول و ترفند ها میتوان نتیجه بسیار مطلوبی به دست اورید.

 • صفر تا صد اصول تولید محتوا (از آغاز حرکت تا فتح قله)
 •  استفاده از تیتر مناسب در ابتدا
 • اهمیت پاراگراف اول در محتوا
 • محتوای مناسب نیاز کاربر 
 • دسته بندی اطلاعات در فرآیند تولید محتوا 
 •  لینک دهی به منابع مرتبط در صفحه
 •  طول ومیزان کلمه مناسب در محتوا
 • استفاده از تصاویر
 •  بهبود خوانایی متن

با رعایت اصول فوق میتوان محتوای مناسب ایجاد نمود که هر کدام اهمیت بسیار بالایی در بخش تولید محتوا دارند و در پیمودن مسیر تولید محتوای سئو شده گام بلندی برای جلب رضایت در کسب و کار شما  برمی دارند،در مقاله مرتبط آینده به طور کامل به این عناوین خواهیم پرداخت.

تولید محتوای به روز و سئو محور یکی از ارکان بسیار مهم و مرحله بعدی تولید محتوای پیوسته برای یک وبسایت است.

به این معنا که مطالب دست اول باشد و کاملا کاربر را به سوی خود جلب کندو تولید محتوای پیوسته به طوری که یک مطلبی را که کاملا برای انتشار آماده است همه ی آن مطلب را برای یک روز منتشر نکرده و آن را چند تقسیم کرده و چند روز متوالی در وبسایت خود بگذارید، موتور های جست وجو از جمله گوگل این استمرار را بسیار دوست دارند.

یک لیست از مقالات تولیدی خود داشته باشید

یک لیست کامل از تمامی مقالات تولیدی وب سایت خود تهیه کنید. مزیت اینکار این است که شما به راحتی میتوانید نسبت به موضوع اصلی وبسایت خود، به بقیه بخش ها بک لینک بدهید.

 • متا تگ ها عنوان  را جدی بگیرید
 • اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود، متا تگ عنوان است. پس باید مناسب با متن بنویسید به نحوی که مفهومی از عنوان سایت را برساند چون اگر گوگل متوجه شود که عنوان شما هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارد، وبسایت شما را جریمه خواهد کرد. 
 • بهترین سایت برای تولید محتوا
 • ویژگی های یک سایت تولید محتوا 

با همه ی عناوین ذکر شده یک وبسایت باید ویژگی هایی داشته باشد که بتوان از آن بیشترین بهره گیری را برد و به آن اعتماد کرد به طوری که :

 • سایت جامع و معتبر باشد 
 • بازاریابی محتوایی موفق
 • پشتیبانی وضمانت محتوا
 • استراتژی تولید محتوای مناسب
 • ارائه ی انواع مختلف تولید محتوا
 • رعایت کامل مسائل سئو وسئو محور 
 • ارائه ی محتوای هدفمند
 • کاربر خود را قانع کنید

هنگامی که تمام جوانب یک محتوای مناسب در نظر گرفته شود ،با رعایت تمام ویژگی های یک وبسایت خوب محتوای شما قابل فروش و قابل رغابت با محتوا های دیگر خواهد شد .اغلب سایت ها با تاکید بر سئو مناسب وجلب توجه در صفحات اول موتور های جست و جو رتبه بندی سایت خود را افزایش می دهند.از ویژگی های بارز یک سایت تولید محتوای خوب صرف نظر از اینکه مخاطب شما در چه مرحله‌ای از خرید باشد، محتوای شما باید سبب ایجاد انگیزه در انجام عمل شود.

در بحث آموزش در پلتفرم اینستاگرام تولید محتوا بسیار گسترده است که امروزه توجه صاحبان کسب و کار، وکاربران را به خود جلب کرده است.

در واقع سایت تولید محتوا  یک مجموعه کامل اداری می‌باشد که از ارکان بسیار زیادی تشکیل شده است و تمامی‌آنها به دنبال آن هستند محتواهایی جذاب و با کیفیت بالا در اختیار شما قرار دهند و رضایت شما را جلب نمایند. بیشتر با مجموعه‌ها و سایت تولید محتوا  آشنا شوید پیشنهاد می‌کنم مراجعه به مجموعه‌های دسته بندی شده مانند وبسایت علی منفرد  و آموزش های رایگان یا سفارش تولید محتوای متنی سئوشده از مطالب سودمند آن نهایت بهره را ببرید.

نتیجه گیری 

در این مطلب مواردی را بیان کردیم که بی‌تردید می‌توانند برای جذب مخاطب به شما کمک کنند. اگر محتوای شما از این ویژگی‌ها برخوردار باشد و هدف شما نیز این باشد که به طور مداوم محتوایی را ایجاد کنید که مخاطب شما را به مشتری تبدیل کند، به موفقیت خارق العاده‌ای دست خواهید یافت.

منبع : وب سایت علی منفرد

انتشار محتوا:اخبار رسمی
لینک کوتاه:
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صدور دستور ویژه برای رسیدگی به تخریب غیرقانونی درب منزل خانواده کرمانی

‌رج به رج با مشکلات فرش‌بافان| ‌مرثیه‌ای برای فرش دستباف یزد/ سایه مشکلات بر سر هنر اصیل ‌ایرانی ـ یزدی

مشکلات اقتصادی و به‌روز نبودن قوانین، مدیریت شهری را با مشکل مواجه کرده است

صمت رودبار به سمت سو مدیریت/ توجه دولت به احیای واحدهای تعطیل

وزش باد و طوفان در کرمان

فرماندار: 44 مدرسه قلعه گنج بازسازی می‌شود

صدور دستور رسیدگی به تخریب درب یک منزل در کرمان

خدمات‌رسانی ویژه اتوبوسرانی به تماشاگران مسابقه فوتبال ایران و عراق

لزوم آزادسازی حریم رودخانه ها در کرمان

612 خانه در سیلاب اخیر کرمان به صورت کامل تخریب شد

123 کرمانی در بخشهای کرونایی کرمان بستری هستند

یک کارخانه لبنیات در بافت پس از 18 ماه تعطیلی به چرخه تولید بازگشت

معرفی فرصت‌های گردشگری کرمان در نمایشگاه بین‌المللی تهران

6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران/ بانک گردشگری و هلدینگ ماهان در جمع 100 شرکت برتر

درخواست کیانی برای جدایی از مس رفسنجان

کمیته انضباطی؛ شکایت مس رفسنجان علیه مرادمند و یزدانی رد شد

جریمه نفت مسجدسلیمان و رد شکایت مس رفسنجان از استقلال/ مس سونگون تبرئه شد

تفاوت فرش 1500 شانه با 1200 شانه چیست؟

استاندار همدان: همدان در ساماندهی گلزارهای شهدا از استانهای پیشرو است

شناسایی 25 مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته

دستگیری کلاهبردار فریبکار حوزه رمز ارز‌های دیجیتال در سیرجان

42 محله استان البرز در برنامه بازآفرینی قرار دارد

شرق کرمان جبهه خط مقدم تامین امنیت کشور است

فرماندار شهربابک: مردم این شهرستان حاضر به سرمایه‌گذاری کلان نیستند

البرز 2 هزار هکتار بافت ناکارآمد و فرسوده شهری دارد

اطلاع رسانی شفاف رسانه ها در سیل اخیر جنوب کرمان از جوسازی رسانه های خارجی جلوگیری کرد

کرمان میزبان اردوی استعدادیابی منطقه‌ای فوتبال

6 مصدوم بر اثر تصادف دو دستگاه پراید در محور زرند به کرمان

گروه های جهادی برای بازآفرینی بافت های فرسوده شهری کشور پای کار بیایند

دل خوشی از پته‌های امروزه نداریم

«این بچه»؛ ژوئل پومرا؛ ترجمه نگار یونس‌زاده و  آناهیتا معروفی؛ نشر قطره بازسازی واقعیات پشت پرده

اقدامات جهادی امدادگران اورژانس کشور در برابر طغیان سیلاب ها

دل خوشی از پته‌های امروزی نداریم

مراسم افتتاح نمایشگاه حمل و نقل پاک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اصلاح قانون تعاون در کمیسون اقتصادی مجلس مطرح است

جزیره هندورابی آماده میزبانی از گردشگران نوروزی 1401

کلاهبردار حوزه رمز ارزهای دیجیتال در سیرجان دستگیر شد

190 کیلو تریاک در کهنوج کشف شد

هنرمندان حوزه پته‌دوزی ناشناخته مانده‌اند

اختتامیه جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان کرمان برگزار شد

کلاهبردار فریبکار حوزه رمز ارزهای دیجیتال در سیرجان دستگیر شد

صندوق بازنشستگی خراسان شمالی حدود سه هزار فقره وام پرداخت کرد

در مراسم گرامیداشت روز زن در کردستان عنوان شد: سرمشق قرار دادن حضرت زهرا (س) در زندگی زنان امروز، آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی مصون می دارد

تجلیل از بانوان اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تهران: زنان نقش مهمی در جامعه و اقتصاد کشور ایفا می کنند

هیات اندیشه‌ورز در معاونت روابط کار تشکیل شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: شرایط «به زیستن» باید برای سالمندان فراهم شود

تخریب 612 خانه در پی سیلاب جنوب کرمان

انهدام 2 باند سارق حرفه‌ای در زرند

انتخاب رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان