کرمان رصد
شهربابک برای میزبانی دسته یک فوتبال دچار چالش است
پنجشنبه 31 تير 1400 - 07:56:21
ایرنا - کرمان
کرمان رصد - کرمان- رئیس برگزاری بازی‌های دسته یک فوتبال کشور گفت: به دلیل نبود هتل در شهربابک، این شهرستان برای میزبانی در رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور دچار چالش است.

فریبرز محمودزاده روز پنجشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا مستقر در شهربابک استان کرمان، ضمن تبریک به تیم فوتبال مس شهربابک برای صعود به لیگ یک فوتبال کشور، افزود: ما حدود یک ماه قبل که هنوز بازی های لیگ دو به پایان نرسیده بود، به دلیل اهمیت موضوع به شهربابک اعزام شدیم تا زمان را از دست ندهیم و تیمی که به لیگ یک صعود کرده متوجه ساختار خود بشود.
وی تاکید کرد: لیگ یک مثل لیگ برتر دارای ساختار صدور مجوز است و باید استانداردهایی برای اجرای فوتبال رعایت شود و اولین استاندارد آن فرودگاه است. 
محمودزاده دومین استاندارد لازم را وجود هتل محل اقامت در شهر میزبان عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه شهربابک هتل ندارد و تیم ها طبق روالی که در لیگ دو بازی کردند باید در سیرجان مستقر شوند، هتل بگیرند و بعد با طی مسافت 100 کیلومتری در یک ساعت به زمین مسابقه برود و این با ساختار اجرای مسابقات فوتبال هم خوانی ندارد.
وی تصریح کرد: با پوششی که ایرلاین هوایی سیرجان می دهد مشکل پروازی برای شهربابک وجود ندارد اما در این شهرستان هتلی برای محل اقامت تیم میهمان، گروه ناظران و داوران وجود ندارد و این مهمترین معضل است که باید رفع شود، در حالی که در شهرهایی مثل مسجد سلیمان و جم نیز هتل داریم.
رئیس برگزاری مسابقات دسته یک فوتبال کشور با اشاره به اینکه امیدوارم کاسه اصلی ورزشگاه 10 هزار نفری شهدای مس شهربابک تا پایان فصل آینده تکمیل شود، گفت: زمین مسابقه شماره دو ورزشگاه مس شهربابک با برطرف کردن یک سری مشکلات سخت افزاری که ما در مکاتبه رسمی خود آنها را به هیات فوتبال استان کرمان و باشگاه مس شهربابک اعلام کرده ایم می تواند آماده برگزاری شود و این امر با اراده ای که از سوی مدیران مس دیده ایم قابل حل است. 
وی از شروع مسابقات در اوایل مهرماه سال جاری یاد و تأکید کرد: از همه مسئولان استان کرمان تقاضا داریم مشکل و معضل هتل رسمی و استاندارد محل اقامت را در شهربابک حل کنند چون سازمان لیگ با توجه به بحث ساختار صدور مجوز ملی و استاندارهای برگزاری نمی تواند در شهری که هتل محل اقامت برای تیم میهمان و داوران و مسئولان برگزاری ندارد مسابقات را برگزار کند.
شهربابک در 240 کیلومتری غرب کرمان واقع است.
برچسب‌ها
فوتبال فریبرز محمودزاده کرمان شهربابک

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/216389/شهربابک-برای-میزبانی-دسته-یک-فوتبال-دچار-چالش-است
بستن   چاپ