کرمان رصد
وزیر صمت:
بخش خصوصی در مناطق محروم حضور پیدا کند
پنجشنبه 20 خرداد 1400 - 12:42:06
خبرگزاری مهر
کرمان رصد - منوجان- وزیر صمت با تاکید بر لزوم حضور شرکت‌های بخش خصوصی در مناطق محروم گفت: نباید در این مناطق بیکار داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه سفر به استان کرمان با اشاره به لزوم توانمندسازی اقتصادی مردم اظهار کرد: اگر امروز از مردم منوجان نظرخواهی کنند که می‌خواهند در این شهرستان با سرمایه گذاری زمینه کسب و کار ایجاد شود یا یارانه دریافت کنند؛ قطعاً انتخابشان سرمایه گذاری در منطقه و زمینه سازی برای درآمدزایی است.
رزم حسینی با تاکید بر لزوم حضور شرکت‌های بخش خصوصی در مناطق محروم اظهار کرد: نباید در این مناطق بیکار داشته باشیم.
وی با اشاره به فعالیت معین‌های اقتصادی گفت: اجرای این شیوه باعث مهاجرپذیر شدن برخی از شهرستان‌ها شده است و بیکار ندارند و نیروی کار از شهرستان‌های دیگر به این مناطق می‌آید.
رزم حسینی با تاکید بر اهمیت مدیریت توسعه، افزود: بخش خصوصی کارآمد و با سواد باید در مناطق مختلف حضور پیدا کرده و بعد از مطالعه در خصوص پیشینه هر منطقه، طرح‌های جدید ارائه دهد. از این طریق ضمن اشتغالزایی، آسیب‌های اجتماعی هم در منطقه کاهش می‌یابد.
وزیر صمت اظهار کرد: اقتصاد، فرهنگ و امنیت سه هسته بهم پیوسته است که باعث آبادانی منطقه می‌شود.
رزم حسینی بزرگترین وقف را خدمت به مردم دانست و افزود: انگیزه بخش خصوصی بیشتر از بخش دولتی است. بخش خصوصی وقتی درآمد داشته باشد در حوزه‌های مختلف ورود می‌کند.
وی گفت: مسئولان شهرستان‌ها باید در زمینه آبادانی و توانمندسازی مردم مطالبه گر باشند.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/208342/بخش-خصوصی-در-مناطق-محروم-حضور-پیدا-کند
بستن   چاپ