کرمان رصد
پیش‌بینی بارش‌های رگباری و وزش باد در کرمان
شنبه 25 ارديبهشت 1400 - 11:13:55
کرمان رصد - باشگاه خبرنگاران / کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان گفت: امروز در برخی مناطق افزایش ابر، بارش‌های رگباری و وزش تندباد‌ها به همراه گرد و خاک پیش بینی می‌شود.
مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابری و در ساعات بعد از ظهر به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود، اظهار کرد: برای امروز افزایش ابر، وزش تندباد‌ها به همراه گرد و خاک در شرق، جنوب شرق، بارش رگباری باران در برخی مناطق استان پدیده غالب است.
وی افزود: در مناطق مستعد نیز احتمال بارش تگرگ دور از انتظار نیست.
سلاجقه تصریح کرد: دیروز بیشترین بارش در شهرستان بافت با هشت میلی متر گزارش شده است.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان با اعلام اینکه احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی وجود دارد و مردم باید از رفتن به ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری کنند، گفت: از فردا بارش‌ها رگباری و مخاطرات آن در استان کم می‌شود و از روز دوشنبه روند تدریجی افزایش دما در سراسر استان شروع می‌شود.
سلاجقه افزود: در حالی که مردم منوجان در 24 ساعت گذشته با 43 درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را در استان پشت سر گذاشته اند، لاله زار با دمای پنج درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان به ثبت رسیده است.
وی، حداقل دمای امروز شهر کرمان را 9 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به 28 درجه سانتیگراد می‌رسد.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/203491/پیش‌بینی-بارش‌های-رگباری-و-وزش-باد-در-کرمان
بستن   چاپ