کرمان رصد
نوشیدنی هایی که بر کاهش فشار خون تاثیر بسزایی دارند
سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 - 11:30:42
کرمان رصد - فشار خون بالا بخاطر نداشتن علائم خاص به قاتل خاموش نیز معروف است. اگر نیروی خونی که به دیواره رگ های خونی فشار آورد به شدت افزایش یابد، شما ممکن است تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده و این که خطر سکته مغزی یا حمله قلبی در شما افزایش می یابد. خوشبختانه چندین نوشیدنی شناخته شده وجود دارند که به شما کمک می کند تا میزان فشار خون بالا را کاهش می دهد.
شیر کم چرب
شیر کم چرب حاوی مقادیر زیادی فسفر، پتاسیم و کلسیم است که هر سه این مواد، مواد مغذی ای در رابطه با کاهش فشار خون هستند. شیر کم چرب نیز حاوی ویتامین D بسیاری است که این ویتامین در سلامت فشار خون تاثیر دارد.
آب انار
آب انار هم همانند شیر کم چرب غنی از پتاسیم و دیگر مواد مغذی برای قلب است و سه برابر چای سبز آنتی اکسیدان دارد. در سال 2017 یک تحقیق نشان داد که نوشیدن آب انار می تواند به طور قابل توجهی به کاهش فشار خون کمک کند.
چای
در یک تحقیق دیگر محققان با تحقیق روی 1500 مرد چینی دریافتند که نوشیدن روزانه حداقل نصف یک فنجان از چای سبز یا اولونگ می تواند تا 46 درصد ریسک ابتلا به فشار خون را در مقایسه با افرادی که هیچگاه چایی نمی نوشند را پایین تر بیاورد. آن هایی هم که روزی 2.5 فنجان چایی می نوشند ریسک ابتلایشان به فشار خون 65 درصد کاهش می یابد.
محققان توصیه می کنند برای اثر گذاری بیشتر مقداری آب لیمو را به نوشیدنی های خود اضافه کنید چرا که لیمو از مواردی است که محققان آن را در کاهش فشار خون موثر می دانند. تحقیقات در ژاپن نشان می داد زنانی که هر روز به پیاده روی رفته و لیمو مصرف می کنند نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند فشار خون بسیار کمتری دارند.
روزیاتو

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/202915/نوشیدنی-هایی-که-بر-کاهش-فشار-خون-تاثیر-بسزایی-دارند
بستن   چاپ