کرمان رصد
اراضی شهرداری کرمان برای طرح ملی مسکن تهاتر می‌شود
پنجشنبه 1 آبان 1399 - 21:00:29
ایرنا - کرمان
کرمان رصد - کرمان - شهردار کرمان گفت: شهرداری کرمان آمادگی تهاتر اراضی خود با زمین‌های راه و شهرسازی در سایر شهرها و اماکن تجاری را دارد تا مشکلات اجرای طرح اقدام ملی مسکن و ‌مردم رفع شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده شبانگاه پنجشنبه در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار کرمان افزود: مردم از طرح اقدام ملی مسکن در روستاهای اطراف کرمان به علت قیمت بالای تمام‌شده مسکن استقبال نمی کنند و مشارکت در برخی طرح‌ها به علت اراضی پیشنهادی صرفه اقتصادی برای آنان ندارد.
وی با بیان اینکه افراد ثبت نام کننده می توانند در طرح اقدام ملی مسکن با هزینه های امروز مشارکت کنند و امیدواریم این طرح در آینده ناتمام نماند تصریح کرد: ساخت در برخی مناطق داخل کرمان به دلیل قیمت زمین از طرح های دولتی در خارج از شهر ارزان تر تمام می‌شود لذا ممکن است استقبالی از این طرح‌ها نشود.
وی با تاکید بر اینکه مسیر حرکت طرح اقدام ملی مسکن دشواری های خاصی دارد بیان داشت: نوسازی منازل مسکونی در محدوده قلعه دختر و اردشیر که بالای 20 سال قدمت دارند و امکان نوسازی ندارند دغدغه میراث فرهنگی شهرداری کرمان و استانداری است لذا دولت باید زمین در اختیار آنان بگذارد زیرا تملک این زمین ها مشکلات بسیاری از بار مدیران استان برمی دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز برای تهاتر زمین های این اداره کل با شهرداری جهت ساخت مسکن و طرح های دولت در صورت تهیه مصوبه هیات دولت اعلام آمادگی کرد.
برچسب‌ها
سید مهران عالم‌ زاده کرمان شهرداری کرمان وزارت راه و شهرسازی استانداری کرمان

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/156770/اراضی-شهرداری-کرمان-برای-طرح-ملی-مسکن-تهاتر-می‌شود
بستن   چاپ