کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

فاجعه تروریستی در کابل محکوم است

کرمان رصد - رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی کابل افغانستان گفت: این حادثه یا بهتر بگوییم فاجعه تروریستی را به برادران و خواهران افغان و نیز مردم تهران و ایران تسلیت می گوییم و امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی در بین مسلمانان نباشیم.

خیابان فاطمی دو طرفه می شود

کرمان رصد - شهر: طرح دوطرفه شدن خیابان فاطمی به منظور کاهش حجم عبوری خیابان باقر خان در منطقه ۶ اجرا خواهد شد.

پروژه های کوچک مقیاس و تقویت هویت محله ای

کرمان رصد - شهر: اجرای پروژه‌های بزرگ در دوره پنجم مدیریت شهری در دستور کار نبود و پروژه‌های کوچک ‌مقیاس برای رفع گره‌های بزرگ از سوی کارشناسان علمی و محلی طراحی و به مدیران فعلی پیشنهاد شد. پروژه هایی که اجرای آنها با کمترین هزینه، تأثیرهای بزرگی در شهر خواهند داشت و ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده است.

افزایش دو برابری جمع آوری زباله در شهر در ایام کرونا

کرمان رصد - شهر: در دوران کرونا در تهران، میزان زباله های شهری از ۲۵۰۰ تن به ۷۰۰۰ تن در روز رسیده است و زباله های بیمارستانی نیز از ۶۰ تن به ۱۰۰ تن رسیده است و سازمان پسماند تعداد دفعات جمع آوری زباله را به دو مرتبه در روز افزایش داده است.

افزایش سهم درآمدهای پایدار از ۱۱ درصد در سال ۸۶ به ۳۰ درصد در سال ۹۹

کرمان رصد - شهر: بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم درآمدهای پایدار در کل درآمدهای شهرداری تهران در سال ۱۳۸۶ فقط ۱۱ درصد و در سال ۱۳۹۰، ۱۸ درصد بود اما؛ در سال ۱۳۹۹ سهم درآمدهای پایدار به ۳۰ درصد رسید است.

نشست خبری شهردار تهران

کرمان رصد - نشست خبری دکتر پیروز حناچی شهردار تهران با اصحاب رسانه دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ با موضوع مسائل فنی و عمرانی و شهرسازی و معماری شهرتهران با همراهی دکتر صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی و دکتر گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سالن ایران زمین برگزار شد.

اجرای بهسازی خیابان شهید عاصی تهرانی

کرمان رصد - در راستای اجرای پروژه های توسعه محلی، بهسازی خیابان شهید عاصی تهرانی در محله شهید آوینی در محدوده ناحیه ۵ منطقه ۲۰ در حال انجام است.

اختتامیه مراسم ضیافت نور با شهدا در منطقه ۱۶

کرمان رصد - اختتامیه مراسم ضیافت نور با شهدا، با تلاوت قاریان ممتاز بین المللی استاد سعید پرویزی و استاد هادی موحد امین در بوستان بهمن، حرم شهدای گمنام برگزار شد.

جاده سلامت شهرک اکباتان احیا شد

کرمان رصد - شهردار ناحیه۶ منطقه ۵ با اشاره به جمع اوری بساط گستران فاز دو شهرک اکباتان گفت: جاده سلامت سال ها بود که ماهیت خود را از دست داده بود و حالا با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته بار دیگر به ماهیت اصلی خود بازگشت.

۴۰۰۰ کامیون، نخاله های شهر سنگ را تخلیه کردند

کرمان رصد - چاردیواری شهر سنگ ل به سایت مرکزی تعمیرات اساسی مخازن منطقه تبدیل شد و قرار است در آنجا مخازنی که امکان تعمیر آنها وجود دارد مورد بازسازی قرار گرفته و به چرخه خدمات شهری برگردند.

صدا و سیما به جای شهردار تهران نامزدهای واقعی و فعال انتخابات را سانسور کند

کرمان رصد - شهر: رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از عدم پوشش رسانه ای مصاحبه ها و نقطه نظرات شهردار تهران توسط سازمان صدا و سیما انتقاد کرد و خواستار سانسور نامزدهای فعال انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی شد.

تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس/ محدوده شرقی دریاچه با حضور تیم های غواص لایروبی می‌شود

کرمان رصد - شهر: مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس بعد از ۲۹ ماه خبر داد و گفت: هم‌اکنون تیم غواصی طرف قرارداد شرکت عمرانی کارکنان مشغول لایروبی و جمع‌آوری اشیاء غرق شده در محدوده اسکله شرقی دریاچه است.

بهسازی جداره‌های شهری در منطقه ۲

کرمان رصد - شهرداری منطقه ۲ درراستای بهسازی و آرام سازی بصری مناظر شهری اقدام به اجرای طرح های هنری خلاقانه کرد.

افتتاح همزمان ۲ ایستگاه مترو ؛ ۲۵ اردیبهشت

کرمان رصد - شنبه هفته آینده ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ایستگاه‌های اقدسیه و مرزداران در خطوط ۳ و ۶ مترو تهران به طور همزمان افتتاح خواهند شد تا به یمن خیر و برکت عید سعید فطر،‌ مدیریت شهری پایتخت عیدی ناقابل خود را تقدیم شهروندان صبور تهرانی کرده باشد.

خانه موزه دکتر شریعتی

کرمان رصد - خانه علی شریعتی در سال‌ ۱۳۷۶ توسط شهرداری از خانواده او به منظور بهره‌برداری با عنوان «خانه‌موزه» خریداری شد و در اسفندماه سال ۱۳۸۵ تحت عنوان خانه‌موزه دکتر شریعتی افتتاح شد. این خانه، از جمله بناهای احداث شده در حد فاصل سال‌های ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۰ است که صرفا به لحاظ شخصیت علمی، اجتماعی و ملی او که مدتی در آن ساکن بوده در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و فاقد ارزش معماری یا تزئینات و طراحی ویژه است. در این خانه‌موزه، نهایت کوشش شده تا اتاق کار شخصی علی شریعتی عینا بازسازی شود. از جمله آثاری که در این بنا نگهداری می‌شود می‎‌توان به اسناد و مدارکی از دوران تحصیل، مکاتبات محرمانه ساواک درباره فعالیت‌های او و نیز بازنشستگی اجباری وی با سمت معلم اشاره کرد. در کتابخانه موزه، آثار او و نیز کتاب‌هایی که درباره او نوشته شده فراهم آمده است.

موزه علوم زمین‎

کرمان رصد - موزه علوم زمین موزه ای تخصصی است که به طورخاص نمونه هایی از سنگ، کانی،سنگواره (فسیل) و اشیا معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط داخل و خارج کشور را درخود جای داده است. در این موزه حدود ۴۰۰ نمونه سنگ و ۲۰۰۰ نمونه کانی و بیش از ۱۲۰۰ نمونه سنگواره و ۶۵ نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران و اشیای باستان شناسی نگهداری می شود.

موزه آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

کرمان رصد - آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در بهمن ماه سال ۱۳۷۳ شمسی به همّت تولیت آستان مقدس حضرت آیت الله محمدی ری شهری با توجه به اهمیّت تاریخی ری، جهت عرضه آثار اختصاص یافت که پذیرای انبوه کثیری از زائران علاقمند شد.

پرده برداری از حیف و میل پول پایتخت نشینان

کرمان رصد - شهر: میر لوحی عضو شورای شهر تهران درباره برخی از جزئیات گزارش تحقیق و تفحص از شرکت رسا تجارت و بنیاد تعاون سپاه شفاف سازی کرد.

مدیریت شهری پنجم اولین های زیادی را رقم زد

کرمان رصد - شهر: رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران درباره آخرین اقدام های انجام شده در بحث شفافیت عملکرد شورای شهر پنجم توضیحاتی ارایه کرد.

تلاش برای تغییر مسیر ۳۰ ساله مدیریت شهری در تهران

کرمان رصد - شهر: شهردار تهران گفت: اقدامات اجرایی و زیادی در طول مدت مسئولیت بنده انجام گرفت اما در طول ۳۰ ماه تلاش کردیم تا مسیر ۳۰ ساله ای که در مدیریت شهری به آن انتقاد داشتیم را تغییر دهیم.

هدف ما از ورود به شورا دوختن عبا و قبا نبود

کرمان رصد - شهر: خزانه دار شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت شفافیت در مدیریت شهری و حواشی تازه پیرامون شورای شهر تهران توضیحاتی داد.

چیتگر؛ مامنی در مسیر کوچ

کرمان رصد - تهران، کلان شهری در اقلیم نیمه خشک، چند صباحی است که میزبان پرندگان مهاجری است که دریاچه چیتگر را مأمنی برای استراحت کوتاه خود در مسیر کوچ دیده‌اند.

ارتباط مردمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ؛ ۲۱ اردیبهشت

کرمان رصد - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و مدیران ارشد این معاونت، از طریق مرکز نظارت همگانی ۱۸۸۸ به پرسش ها و درخواست های شهروندان در حوزه اقدامات عمرانی مدیریت شهری پاسخ خواهند گفت.

تهران قدیم؛ بام‌هایی که دیگر نیست

کرمان رصد - روزگاری تهران آب و هوای سرد و ییلاقی داشت و از بارندگی‌های بیشتری نسبت به امروز برخوردار بود ، همچنین در فرهنگ و معماری سنتی یک قرن پیش، خانه ها شکل و شمایل کاهگلی و سقف های متفاوتی داشتند, از این رو در تهران قدیم از شمال تا جنوب خانه‌ها و عمارت‌ها از سقف‌های شیروانی با ورقه‌های حلبی استفاده می کردند اما رفته رفته اقلیم پایتخت تغییر کرد و آب و هوای خشک این شهر را فرا گرفت.با کم شدن بارش ها و تغییر فرهنگ معماری سقف های شیروانی جای خود را به سقف های امروزی دادند.

تأیید رئیس جمهور برای دریافت کمک هزینه سازمان پسماند از دولت

کرمان رصد - شهر: مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از نامه موافقت رئیس جمهوری برای دریافت کمک هزینه خرید زباله سوز در تهران خبر داد و گفت: ۸۰۰ تن پسماند تهران با استفاده از روش زباله سوز تبدیل به انرژی می شود و از دفن زباله و آسیب رسانی آن به طبیعت جلوگیری خواهد شد که آغاز فاز اجرایی این اقدام در این دوره کار بزرگی است.

اهدای ۱۱۰۰۰ بسته معیشتی به نیازمندان

کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ از توزیع حدود ۱۱.۳۰۰ بسته کمک معیشتی به نیازمندان سطح این منطقه خبر داد.

موافقت کمیسیون ماده پنج با طرح راهبردی احیاء و بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی

کرمان رصد - شهر: جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران با حضور اعضاء، رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح راهبردی احیاء و بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی شهر ری موافقت شد.

قراردادهایی بدون در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر

کرمان رصد - شهر: رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران در قرائت گزارش تحقیق و تفحص از قراردادهای شرکت رسا تجارت گفت: صرفه و صلاح شهر در این قراردادها رعایت نشده است و متن قرارداد ناپخته و نامتوازن بوده است.

قهر با صندوق رأی دست‌اندازان به بیت‌المال را به طمع می‌اندازد

کرمان رصد - شهردار تهران معتقد است اگر مردم در صحنه انتخابات حضور نداشته باشند، این احتمال که شهر تهران و مدیریت شهری به وضعیت سابق برگردد وجود دارد و به همین دلیل مردم باید حضور قدرتمندی پای صندوق‌های رأی داشته باشند که به شرایط قبل بازنگردیم. در دوره‌هایی، افرادی بوده‌اند که با صد هزار رأی نماینده مردم تهران در مجلس شده‌اند. در دوره‌هایی هم نفر اول تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار رأی آورده است. قطعا نتیجه این دو با هم فرق می‌کند.

گشایش ترافیکی در محله بلورسازی

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۷ از آبادانی هرچه بیشتر در محله بلور سازی خبرداد و گفت: یکی از مطالبات قدیمی ساکنان محله بلور سازی تعریض ورودی خودرو به این محله بود که عملیات اجرایی آن صورت گرفته است.

روز قدس نقشه راهی برای رسیدن به حق و عدالت در جهان است

کرمان رصد - روز جهانی قدس روز مبارزه با مستکبران، روز حق و عدالت، قیام و مقاومت در برابر ظالمان و خائنان و دست نشاندگان آنان در دنیای اسلام و در عین حال نقشه راهی برای رسیدن به حق و عدالت در جهان است.

حفظ و ارتقای استانداردهای زیست محیطی ضروری است

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۰ با تاکید بر ضرورت ممیزی نظام مدیریت محیط زیست در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست و بهبود کیفیت زیست شهری از اخذ گواهینامه بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ خبر داد.

مدیرکل حریم شهر تهران منصوب شد

کرمان رصد - شهر: پیروزحناچی طی حکمی علیرضا صادقی را به عنوان مدیرکل حریم شهر تهران منصوب کرد.

برنامه ریزی سازمانی بهشت زهرا(س) در بحران کرونا سوگ مراجعین را کاهش داد

کرمان رصد - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دفن غریبانه متوفیان کرونا گفت: با توجه به شرایط سخت کرونا که مردم نمی توانند مانند گذشته برای دفن عزیزان خود مراسم بگیرند و حضور حداکثری داشته باشند، در سازمان بهشت زهرا(س) با نظم سازمانی و برنامه ریزی مناسب به بهترین شکل ممکن مناسک سوگواری انجام می شود و این موضوع موجب کاهش سوگ و آلام مراجعین می شود.

کیوسکهای مطبوعاتی پسماندهای خشک را می خرند

کرمان رصد - اداره پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۱ برای جلب مشارکت هرچه بیشتر و بهتر شهروندان در جمع‌آوری "پسماندهای خشک"، دست به ابتکارهای جالبی زده و طرح‌های نویی در انداخته است.

ساير مطالب

ساوجی‌ها مس را در کرمان چکش کاری کردند

دلایل به توافق نرسیدن تیم والیبال سیرجان را محمدرضا تندروان

شرط عجیب استقلال برای ترانسفر قایدی

شکست خانگی مس و فرصت برای تعقیب کنندگان

بانوان تکواندوکارجیرفتی در مسابقات بین المللی چهار مقام کسب کردند

شاهین کرمانشاه با برد پر گل از لیگ دسته یک خداحافظی کرد

بررسی دقیق شکایت الاهلی عربستان از استقلال؛ تنها در این صورت استقلال محروم می شود!

تلاش‌های جدی 4 تیم برای بقا/ رونمایی از سایپا با کماولند

شکست مس کرمان با چاشنی بد شانسی/ تیم هوادار روی ریل موفقیت

لیگ دسته اول فوتبال| صدرنشین در خانه شکست خورد، هوادار از سد چوکا گذشت

ساوجی ها صدرنشین لیگ دسته یک را غافلگیر کردند

ویدیو| گل تماشایی بازیکن خوشه طلایی از زمین خودی به مس کرمان

تلاش پایین جدولی‌ها برای فرار از منطقه سقوط

تأکید مدیرکل ورزش و جوانان کرمان بر هدفمندسازی بودجه بنگاه‌های اقتصادی

مس کرمان 0-1 خوشه طلایی/ باخت غیرمنتظره مس

سنگ تمام استقلال تاجیکستان برای پرسپولیس

شکایت رسمی الاهلی عربستان از استقلال بخاطر میلیچ

نتایج هفته 23 لیگ یک فوتبال/ پیروزی خوشه طلایی برابر مس

ربیعی: نباید به چیزهایی که داریم قانع باشیم/ به ما می‌گویند شگفتی لیگ

گل گهر سبک منحصر به فرد دارد / فولاد در آسیا مستحق صعود بود

مدیرعامل گل‌گهر سیرجان: یک تیم حرفه‌ای در سال اول حضور در لیگ برتر سهمیه آسیایی می‌گیرد/ نتایج رضایت‌بخشی گرفتیم

مس کرمان و استقلال خوزستان در سودای لیگ برتری شدن

زمان برگزاری فینال جام حذفی مشخص شد

گل گهر به دنبال سنت شکنی مقابل فولاد

فینال جام حذفی؛اواخر مرداد در کرمان

جزئیاتی از فینال جام حذفی ایران

فینال جام حذفی در یک ورزشگاه هیجان انگیز

شهرداری سیرجان، نماینده ایران در WAWCC 2021

اعلام زمان و مکان دیدار جام حذفی فوتبال ایران

مدیرعامل گل گهر: تغییر مدیریت به خاطر باخت به پرسپولیس نبود/ برنامه ما با قلعه‌نویی دراز مدت است

برنامه تیم لیگ برتری برای استفاده بلند مدت از امیر قلعه نویی

مدیرعامل جدید گل‌گهر سیرجان معرفی شد

بلوک باشی: پاداش مسابقات آسیایی فوتبال ساحلی بیشتر از جام جهانی است/ به دنبال پست و مقام نیستم

وقتی مربی استقلال روزنامه‌نگار بود/عکس

جدال تنیسور کرمانی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی

بهنام سراج سرمربی تیم شهرداری بم شد

نساجی منتظر جواب؛ سازمان لیگ برنامه بازی را تغییر نمی دهد

دعوت 3 وزنه‌بردار از استان کرمان به اردوی تیم ملی

هفته بیست و سوم لیگ یک| فرار مس به سوی لیگ برتر

مدیرعامل جدید باشگاه گل گهر انتخاب شد

خبر مهم درباره سه بازیکن نامی پرسپولیس

فرهاد مجیدی مدافع یاغی استقلال را بخشید

بهره مندی 220 خانه ورزش روستایی کرمان از امکانات تنیس روی میز

شطرنج باز اصفهانی فاتح مسابقات آنلاین کشور شد

کرمان میزبان فینال جام حذفی شد

تصمیم مهم سازمان لیگ برای جام حذفی ؛ شانس به قلعه نویی رو کرد

اعتراض الهامی به تعویق دیدار استقلال و ذوب آهن به خاطر پرسپولیس

گل گهر سیرجان، یک امتیاز بیشتر در 10بازی کمتر با امیر قلعه نویی

کرمان میزبان فینال جام حذفی فوتبال ایران شد

حال گل ریحان خوب نیست/نوشداروی مقطعی جواب نمی دهد

بازگشت شجاع خلیل زاده به پرسپولیس؛ جانشین کنعانی زادگان!

جدایی قطعی دو ستاره از پرسپولیس

دستیار سابق فرهاد مجیدی کار دست استقلال داد

ادامه احضارها به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای افشاگری در فوتبال ساحلی

تمدید قرارداد والیبالیست آبیکی با قهرمان لیگ برتر

فوتبال ساحلی | بلوک باشی و علیزاده هم به کمیته اخلاق احضار شدند

نمایندگان هندبال ایران رقبای خود را در جام باشگاههای آسیا شناختند

بازگشت انصاری به میادین/ حاجی آماده بازی برای مس رفسنجان +عکس

ماجرای طلب ٣ میلیاردی مدافع محبوب هواداران که از پرسپولیس جدا شد

گل‌گهر سرمه‌ای پوش می‌شود؟

سرمربی سپیدرود رشت: فشار روانی زیادی روی بازیکنان سپیدرود است

نایب رییس باشگاه مس کرمان: با صعود به لیگ برتر نقشه راهمان کامل می‌شود

بانوان بسکتبالیست کرمانی بر سکوی سوم لیگ دسته یک کشور

تیم فوتسال چیپس مشهد فولاد سیرجان را مغلوب کرد

وضعیت بغرنج پرسپولیس پس از بازگشت از هند در قرنطینه

تیم فوتبال دسته دومی اترک خراسان شمالی بر شهرداری بم پیروز شد

پیروزی سپیدرود رشت در دیدار معوقه هفته چهاردهم

گل گهرسیرجان 3 پارس جنوبی صفر/ صعود شاگردان قلعه‌نویی

صعود شاگردان قلعه نویی

صعود شاگردان قلعه نویی با پیروزی مقابل پارس جنوبی

اعتراض مربی گل گهر به صدا و سیمای کرمان

مربی گل گهر: دیوانه و کلاه‌بردار نیستم که آینده را پیش‌بینی کنم

گل گهر 3 پارس جنوبی صفر/ صعود شاگردان قلعه‌نویی

تیم فوتبال سپیدرود رشت برابر مس نوین کرمان به برتری رسید

یک‌هشتم نهایی جام حذفی با طعم داربی شمال!

گزارش تصویری از تمرینات گل گهر سیرجان

گل گهر - پارس جنوبی؛ جدال قلعه نویی و نصرتی در سیرجان/ سپاهان نویدکیا به خوشه طلایی رسید

تغییرات پایان‌ناپذیر کادرفنی گل ریحان/بومی چاره‌ساز بقاء در لیگ دسته اول

تغییر دوباره در کادر فنی تیم گل ریحان

رای فیفا به نفع پرسپولیس در یک پرونده جنجالی

شروع تمرینات آلومینیوم با تست‌گیری کرونا

حالا توپ در زمین البرزی‌ها است

تیم فوتبال 90 ارومیه مقابل صدرنشین لیگ دسته یک به تساوی رسید

کاپیتان تیم فوتسال گهر زمین سیرجان مصدوم شد

محرومیت 3 بازیکن کلیدی الوحده از بازی مقابل پرسپولیس

شهردار: کرمان صاحب مجموعۀ ورزش‌های ساحلی می‌شود

زمان از سرگیری تمرینات شاگردان فکری مشخص شد/ تک رقمی شدن هدف دوم نفت مسجدسلیمان

ستایش سایت هیئت فوتبال استان کرمان از عملکرد فوق‌العاده بازیکنان کرمانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

شهبا: باید مقابل استقلال خوزستان پیروز شویم

5 بازیکن استقلال در آستانه محرومیت

نفس‌های گل ریحان به شماره افتاد/ هیچکس به داد فوتبال البرز نرسید!

خوشه طلایی مشکلی برای میزبانی جام حذفی ندارد

جریمه 20هزار دلاری پرسپولیس و مغانلو بخاطر یک اشتباه بچگانه

پیشنهاد تیم قطری به احمد نوراللهی برای جدایی از پرسپولیس

خوشه طلایی گل ریحان را پرپر کرد

سرمربی خوشه طلایی: برای دیدار با سپاهان در جام حذفی برنامه خاصی داریم

لیگ یک| برد پرگل خوشه طلایی و شکست خانگی ملوان

قدرت نمایی خوشه طلایی ساوه برابر البرزی ها

لیگ دسته اول فوتبال| پیروزی خیبر و پارس جنوبی و شکست سنگین گل ریحان

ساوجی ها گل ریحان را گلباران کردند