کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کارخانه «سیمان ری» پس از ۲ سال تعیین تکلیف شد

کرمان رصد - شهر: کارخانه سیمان ری سرانجام پس از ۲ سال پیگیری و تلاش، در اختیار سازمان نوسازی شهرداری تهران برای ایجاد موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری واگذار شد.

١٠ درخت خیابان ولیعصر سربرداری می شوند

کرمان رصد - شهر: پیمانکاری مجزا در محدوده خیابان ولیعصر که در منطقه یک واقع شده ، وضعیت درختان این محدوده را بررسی می‌کند و اقدامات لازم جهت حفظ و نگهداری و پایش درختان به صورت منظم انجام می‌شود.

بهسازی معابر اولویت کاری شهرداری

کرمان رصد - شهردار ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۱۷ از نحوه عملیات آسفالت ریزی سطح معابر اصلی و فرعی این منطقه بازدید کرد و گفت: بهسازی معابر اصلی و فرعی یکی از مهم ترین اولویت های کاری شهرداری به حساب می آید تا تردد آسوده برای عابران پیاده و خودروها به وجود آید.

پایانه اتوبوسرانی تجریش جمع آوری شد

کرمان رصد - شهر: روز جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰، پایانه اتوبوسرانی تجریش همسو با طرح ساماندهی میدان تجریش و ساخت قدمگاه صالحیه، جمع آوری شد.

مسابقه مجازی اذان گویی

کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۷ از آغاز مسابقات مجازی صوت خوش قرآن و اذان خبر داد، گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر جامعه این مسابقه را به شکل مجازی برگزار می کند.

آماده سازی نخستین سوله ورزشی

کرمان رصد - نخستین سوله ورزشی محله مظاهری در منطقه ۱۵ با اتمام عملیات ابنیه آماده تجهیز شده است.

آغاز واکسیناسیون پاکبانان منطقه ۴

کرمان رصد - رییس ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۴ تهران از آغاز مرحله نخست واکسیناسیون کرونا برای پاکبانان و کارگران خدمات شهری خبر داد و گفت: در مرحله نخست واکسیناسیون ۱۲۲ دُز واکسن به پاکبابان منطقه ۴ تزریق شد.

سهم "آموزش شهروندی"، در حوزه تفکیک پسماند حائز اهمیت است

کرمان رصد - به ریاست شهردار منطقه۲۱ نخستین جلسه تحلیل و بررسی روند اجرای "طرح کاپ" (کاهش پسماند) در سال جدید با هدف ترسیم افق و چشم انداز پیش رو و برنامه ریزی دقیق برای ادامه مطلوب تر این طرح دوستدار محیط زیستی، برگزار شد.

خیابان فعلی کوروش متناسب با جایگاه او در تاریخ ایران نیست

کرمان رصد - محمد جواد حق شناس رئیس و رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در پاسخ به درخواست انجمن فرهنگی افراز برای نامگذاری خیابانی به نام کوروش نوشت: در گذشته خیابان کوروش در منطقه ۵ شهرداری تهران با اطلاع از نام این شخصیت ایرانی نامگذاری شده و با توجه به اینکه یکی از رویکردهای اصلی کمیسیون نام‌گذاری، جلوگیری از نام‌گذاری‌های تکراری معابر در سطح شهر تهران می باشد، امکان ‌نامگذاری جدید برای این نام وجود ندارد.

نخستین پارکینگ مکانیزه به بهره برداری رسید

کرمان رصد - معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار منطقه ۱۸ تهران گفت : با راه اندازی پارکینگ طبقاتی مکانیزه در ساختمان مرکزی، تا حدود زیادی از مشکلات پارک خودروها در این ساختمان کاسته می شود.

کارگاه توسعه‌ فضاهای عمومی نوین شهری؛ روش‌ها و نگرش‌ها

کرمان رصد - شهر: کارگاه مجازی «توسعه‌ فضاهای عمومی نوین شهری؛ روش‌ها و نگرش‌ها» با هدف و فراگیری شناخت مفاهیم جدید در حوزه فضاهای عمومی شهری، نگرش‌های توسعه و همچنین روش‌های شناخت و تحلیل فضاها، برگزار می‌شود.

انجام خدمات دهی به شهروندان منطقه۶

کرمان رصد - معاون مالی و اقتصاد شهر شهرداری منطقه۶ تهران از بازطراحی فرآیند خدمات دهی به شهروندان در حوزه های مالی، درآمدی و پرداخت عوارض شهری بر مبنای سیاست های ابلاغی و دستور العمل های ستاد کرونا مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.

واکسیناسیون کارکنان صف مقدم شهرداری تهران باید در اولویت باشد

کرمان رصد - رییس شورای اسلامی شهر تهران از مدیریت شهری خواست که با توجه به موافقت رییس جمهور برای تامین واکسن توسط دستگاه های عمومی و خصوصی، شرکت شهر سالم در این حوزه ورود کرده و کارکنان پرخطر مدیریت شهری را در اولویت واکسیناسیون قرار دهد.

اجرای طرح واکسیناسیون ۲۳۰ پاکبان در برابر کرونا

کرمان رصد - به منظور مقابله با ویروس کرونا ، صبح امروز ، ۲۸ فروردین ، مرحله اول واکسیناسیون۲۳۰ پاکبان منطقه ۱۳ با نظارت مجتبی شکری، شهردار منطقه و جمعی از معاونین و مدیران اجرا شد.

آمادگی اجرای تصمیمات احتمالی ستاد ملی کرونا

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با استناد به تأکید شهردار محترم تهران مبنی بر آمادگی برای اعمال محدودیت‌های احتمالیِ ترافیکی و حمل و نقلی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ناوگان اتوبوسرانی پایتخت آمادگی کامل دارد تا نسبت به اجرای مصوبات جدیدی که ممکن است ستاد ملی کرونا با توجه به شرایط خاص کرونایی تهران اعلام کند، اقدام کند.

طرح گلماند در منطقه ۱۸

کرمان رصد - اجرای طرح گلماند ویژه شهروندان مسئولیت پذیر و همیار مدیریت شهری منطقه ۱۸ جهت ترغیب آنها به مشارکت در اجرای طرح کاپ (تفکیک پسماند از مبداء) و تحقق دیگر رسالت های مدیریت شهری در اداره امور شهر برای نخستین بار در این منطقه اجرا شد. در این طرح شهروندان به میزان پسماند های خشک خود، می توانند از گلدان های این مرکز خریداری کنند.

کاهش ترافیک و روان سازی تردد

کرمان رصد - تردد خودروها در خیابان لطیفی منطقه ۱۹ با اجرای طرح یکطرفه شدن خیابان میثاق شمالی (درختی) روان تر شده است.

برگزاری نخستین جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد

کرمان رصد - به ریاست رضا رجب زاده شهردار منطقه ۲۱ نخستین جلسه شورای معاونین و مدیران ارشد شهری این منطقه با حضور معاونین، مدیران ارشد و شهرداران نواحی سه گانه در محوطه روبازی که به تازگی در مجاورت ساختمان معاونت ترافیک ورودی غربی پایتخت مورد بهره برداری قرار گرفته برگزار شد.

«نوای نواحی» در معابر منطقه ۱۰ پایتخت نواخته شد

کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۰ با اشاره به اجرای فعالیت های فرهنگی در ماه پرفیض و برکت رمضان گفت: به منظور ترویج فرهنگ دینی و معارف قرآنی در سبک زندگی مردم و با هدف جذب شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان به مسائل دینی و مذهبی در سایه پیامدها و سختی های بیماری کرونا مراسم آیینی، فرهنگی و هنری اقوام با عنوان «نوای نواحی» در منطقه ۱۰ اجرایی شد.

بهار قرآن در بهار طبیعت

کرمان رصد - روزهای ابتدایی فصل بهار تقارن زیبایی با بهار قران پیدا کرده است. این فرصت استثنایی و ظرفیت قرآنی ماه رمضان را اهل بیت (ع) با واژه زیبای «ربیع» به معنای بهار تبیین کرده اند. دقت در تعبیر زیبای بهار برای ماه رمضان یادآور الزامات بهار و ظرفیت های بی پایان ماه رمضان در همه زمینه‌ها و ابعاد زندگی بشر است.

اقدامات شهرداری برای مقابله با آلودگی های پرتوی و شیمیایی

کرمان رصد - شهر: معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران خبر داد که به زودی مطالعات پایش شیمیایی و پرتویی در تهران به نتیجه خواهد رسید و خروجی مطالعات روشن می کند که چگونه باید چشمه های انتشار مواد شیمیایی و پرتوی در تهران را رصد کرد.

ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع معضلات

کرمان رصد - جلسه شورای معاونین و مدیران شهرداری منطقه ۱۶، با هدف بررسی مشکلات هر یک از حوزه های اداری، خدماتی و اجرایی شهرداری و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع معضلات به صورت غیر حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اجرای مرحله دوم خط کشی خیابان‌ های پرتردد

کرمان رصد - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۱۷ از آغاز مرحله دوم خط کشی محوری با رنگ گرم در خیابان‌ های مهم و پرتردد منطقه۱۷ خبر داد؛ گفت:خط سفید در معابر به عنوان الفبای ترافیکی به حساب می آید.

فن آوری اسکن درختان بومی سازی شد

کرمان رصد - شهر: وابستگی تکنولوژی معاینات فنی و اسکن درختان به شرایط ارزی و شرکت­های خارجی باعث توقف این اقدام در سال­های اخیر شده اما با ساخت دستگاه و بومی سازی آن با شرایط ایران توسط شرکت­های دانش بنیان داخلی، شهرداری تهران مذاکرات با شرکتهای داخلی برای بهره گیری از این توانایی را آغاز کرده است.

برنامه های ماه مبارک رمضان در محله های مرکزی شهر تهران

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۱ گفت: ارائه کمک های معیشتی، اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در فضای مجازی، برگزاری مراسم در فضای باز و توزیع افطاری ساده از مهم ترین برنامه های امسال در ماه مبارک رمضان است.

تحریم و کرونا؛ روند توسعه شهرآفتاب را متوقف کرد

کرمان رصد - شهر: نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با هدف تبدیل شدن به قطب نمایشگاهی کشور و همینطور کاهش ترافیک در محدوده بزرگراه شهید چمران ایجاد شد؛ اما چرا از سال ۱۳۹۵ تاکنون به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است؟

مزرعه خانواده میزبان علاقه مندان به کشاورزی

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۷ از احداث طرح مزرعه خانوادگی در مساحت ۲۰۰ متر مربع در منطقه ۱۷ با رویکرد کاشت، داشت و برداشت انواع مختلف سبزی های خوراکی توسط شهروندان این منطقه در خیابان رشید جهان خبرداد.

بهسازی و روکش آسفالت ۹۰ هزار مترمربع معابر شهری

کرمان رصد - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۱۴ با اشاره به آغاز عملیات توزیع آسفالت در سال جدید از روکش و لکه گیری ۹۰ هزار مترمربع معابر شهری این منطقه در یک سال گذشته با هدف سهولت رفت و آمد شهروندان خبرداد.

مساجد شمال شرق تهران ضدعفونی شد

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: همزمان با آغاز پیک چهارم کرونا در بیشتر شهرهای کشور و تقارن آن با ماه مبارک رمضان، مساجد شمال شهر پایتخت با ضدعفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی محیط امنی را برای نمازگزاران مهیا کرده است.

آقای شوفر تاکسی

کرمان رصد - نواب نصیری، راننده تاکسی در تهران است که تلاش می‌کند به اندازه چند لحظه هم که شده، مسافرانش را به خنده درآورد تا شاید آرامشی لحظه‌ای ایجاد شود. او می‌گوید در دوران کرونا، هزینه تاکسی‌ها افزایش پیدا کرده و دوست دارد تغییراتی را در بین همکاران تاکسی‌رانش ایجاد کند.

خیابان ولیعصر (عج) در راستای پروژه ثبت جهانی پیش می‌رود

کرمان رصد - خیابان ولیعصر (عج) در راستای اجرای پروژه ثبت جهانی به همت معاونت های اجتماعی و فرهنگی، برنامه ریزی و توسعه شهری، فنی و عمران، خدمات شهری و محیط زیست و... با لحاظ کردن شاخص های فرهنگی بازسازی و بازپیرایی می شود.

دروازه های تهران؛ دروازه شاه عبدالعظیم(ع)

کرمان رصد - دروازه حضرت شاه عبدالعظیم، به همراه حصار تهران و دروازه های دولاب و قزوین و شمیران به دستور شاه طهماسب صفوی بنا نهاده شدند اما بعدها با گسترش تهران در اواسط دوره ناصرالدین شاه و مخروبه شدن حصار صفوی ، دروازه های هفت گانه ای احداث شد که دروازه دوم حضرت شاه عبدالعظیم در حوالی میدان شوش ابتدای جاده شهرری قرار گرفت. احیا کردن دروازه های تاریخی تهران توسط مدیریت شهری در راستای زنده نگه داشتن هویت تاریخی پایتخت است.

ساير مطالب

کارکرد نظارتی کمیسیون ماده 100 کارایی لازم را ندارد

تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه سراسری مخاطرات شناسی محله

رصد بارش شهابی 27 فروردین در گنبد مینا

بیش از 90 درصد از ناباروری در کشور قابل درمان است

سیمای دارالمومنین تهران رنگ و بوی رمضان گرفت

عملیات احداث و بهسازی خیابان پاییزان دو

آمادگی جنوب شرق تهران برای ماه مهمانی خدا

علت آتش سوزی متروی قیطریه مشخص شد

ستاد خادم منتظر در منطقه 5 تشکیل شد

شناسایی و تعویض تابلوی فرسوده معابر کمتر از سه ماه

برگزاری نشست شهردار منطقه 19 با  رییس اداره ثبت اسناد شهرری

برنامه‌های مجموعه فرهنگی دریاچه شهدای خلیج فارس در نوروزی که گذشت

آغاز ویژه برنامه «شهرِیار»

جشن رمضان با برگزاری کارناوال های شادی در محلات محروم

محور امام خمینی خیابان کامل می شود

انجام تست رایگان PCR توسط شهرداری تهران

997 طرح تبلیغاتی برای رمضان 1400 اکران شد

ایوان و حیاط؛ ناجی رستوران‌های تهران

رمضان و گشایش درهای آسمان

پیاده راه/ قسمت دوم: محمدرضا احمدی

آداب طهرانی های قدیم در ماه مبارک رمضان

ورود قطارملی به شبکه ریلی؛ نیمه دوم ١٤٠٠

گلکاری در خیابان ولیعصر

گلکاری در خیابان ولیعصر(عج)

بازدید از پروژه احداث باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

بازدیدهای میدانی با هدف خدمات رسانی بهتر به شهروندان انجام می شود

نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی تا عبور از موج چهارم

اجرای 100 هزار متر خط کشی محوری در منطقه 14

بازدید سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های منطقه 7

پیام حمید چوبینه به مناسبت روز دندان‌پزشک

بیش از 24 کیلومتر پیاده رو سازی

بهره مندی روزانه 600 شهروند جنوب شهر از آموزش های بازیافت

تبدیل فضای بی دفاع شهری به بوستان دوستدار کودک

ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت ماه مبارک رمضان

مسافرگیری در 3 ایستگاه اتوبوس خط ٧ به حالت عادی بازگشت

برگزاری جشن نیمه شعبان در منطقه 7

آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران

برگزاری جشنواره مجازی عطر قرآن در منطقه 4 تهران

پیاده راه شدن خیابان ولیعصر راهکاری برای حفظ میراث طبیعی است

صرفه جویی 102 میلیارد تومانی در پخش و اجرای آسفالت

باشگاه نوجوانی «پیرنگ» در فرهنگ‌سرای امید آغاز به کار کرد

احتمال فسخ قرارداد پروژه «هزار و یک شهر»

آذین بندی فضاهای شهری در آستانه حلول ماه مبارک رمضان

راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای گلماند در مناطق برای ترویج فرهنگ تفکیک از مبداء

امضای تفاهم‌نامه سازمان فرهنگی هنری و مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ

تشکیل 2 تیم حرفه ای جستجو و نجات بین المللی در سال جدید

تشکیل 2 تیم حرفه ای جستجو و نجات بین المللی در سال 1400

حمایت سازمان نوسازی و وزارت کار از تأمین مسکن باکیفیت برای اقشار کم‌درآمد

ضرورت اتصال سازمان های زیر ساختی به سامانه هشدار سریع زلزله تهران

والک پلو به عنوان اولین غذای ملی شمیران ثبت شد

حذف «شورای شهر» از لایحه مالیات بر ارزش افزوده تاثیری بر وضع عوارض ندارد

بوستان سرخه حصار

توجه به مهم‌ترین مسائل محیط‌زیستی در لایحه شهرداری

بهره برداری از سه پروژه بزرگ عمران شهری دیگر در آینده نزدیک

آراستگی و نماسازی مساجد و مدارس شمال شرق تهران در بهار 1400

تولید ‌و انتشار بسته های آموزش شهروندی ویژه کودکان

خیابان استاد معین جایگزین آزادی شد

بررسی اجرای طرح های کوچک مقیاس در منطقه 3 تهران

مهلت شرکت در مسابقه سراسری داستان کوتاه کوتاه بحران تمدید شد

از تعطیلی شنبه بازار شهران تا واکسیناسیون پاکبانان

اجرای طرح "مهمان کریم" در منطقه 10 شهرداری تهران

از سامانه سمات منطقه 10 رونمایی شد

تبیین استراتژی رویکردی - راهبردی در فرآیند خدمات شهری

10هزار گل لاله در منطقه 2 شکوفا شد

جایگزینی بیش از 7 کیلومتر گاردریل در بزرگراه آزادگان با حفاظ های بتونی

تصمیم گیری به موقع ستاد ملی کرونا سبب همراهی مردم خواهد شد

خدمات درمانی به ایثارگران شهرداری تهران ارائه می شود

قیمت تمام شده بلیت مترو برای سال 1400؛ حدود 19 هزار تومان

اتصال محله 13 آبان به شهرک معراج با پروژه شهید پریشانی

توضیحات معاون شهردار درباره بخشنامه حاجی‌فیروز

برج میلاد تعطیل شد

ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان منطقه 15 در اداره درآمد

اجرای طرح پنجشنبه های نگهداشت شهر

تعیین ضرایب مناقصات پیمانکاری و حق الزحمه مشاوران در سال 1400

مهمترین عامل پوسیدگی ریشه درختان چنار آب جاری است

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه مرزداران

26 ایستگاه مترو و 12 ورودی جدید در چهار سال اخیر به ثمر رسید

قدردانی از 500 همسایه 7 ایستگاه مترو در پویش "همسایه؛ سپاس"

آغاز طرح مشارکتی کاشت و نگهداشت گل و گیاه در زندگی آپارتمانی

17 کیلومتر کانال کشی در معابر

«کوچه رنگی» خواست شهروندان بوده است

اجرای طرح «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» درمحله ابوذرغربی

1000 نفر از کارکنان مرکز پردازش در نوبت واکسیناسیون هستند

آغاز واکسیناسیون پاکبانان منطقه 2 پایتخت

رشد 73 درصدی رسیدگی به آرای ماده 100

بازدید از پروژه های توسعه محلی و اولویت دار

به منظور استقرار آکادمی فوتبال پرسپولیس

در سال 1400 بیش از 90 پروژه توسعه محلی اجرایی می شود

چه ساختمان هایی مشمول عوارض 7 برابری می شوند؟

کدام ساختمان ها مشمول عوارض 7 برابری می شوند؟

افزایش 20 درصدی جای پارک خودرو جانبازان

کاشت 400 اصله درخت روت بال

2 کمپین « آپارتمان نشینی» و «موتورسوار خوب» تا شهریور ادامه دارد

آیین رونمایی از نخستین نمونه قطار ملی مترو

ساماندهی و پاکسازی جداره بزرگراه شهید یاسینی در منطقه 13

اجرای عملیات بهسازی و ساخت آبهای سطحی در منطقه 10

افتتاح نخستین پایگاه ورزش برای صلح و توسعه در منطقه 15

پیگیری پروژه های توسعه محله ای منطقه 19 با نگاه ویژه به مدارس

واکسیناسیون کارگران پسماند از شنبه آغاز می شود

حتی یک روز تاخیر در اعمال افزایش نرخ کرایه آسیب به قشر ضعیف است