کرمان رصد

آخرين مطالب

تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کرمان شدت گرفت اجتماعي

تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کرمان شدت گرفت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، عبدالهادی طاهری با بیان اینکه در چهار سال مدیریت شهری با مسئولیت سیدمهران عالم‌زاده، در خصوص جذب سرمایه‌گذار تدابیر خوبی اندیشیده شد، افزود: از سال 1396 تا سال 1400 برای تعیین‌تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام نیز تلاش زیادی شده است.
وی اظهار داشت: تکمیل ساختمان جدید شهرداری، پایانه مسافربری آدینه کریمان، احداث چندین سرویس بهداشتی، مجتمع تجاری و فرهنگی صاروج‌پارس و پروژه مسکونی رُز شرقی، از آن جمله است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، تعیین‌تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام، تعریف پروژه و جذب سرمایه‌گذار جدید، توانمندسازی نیروی انسانی و بهینه‌سازی فضای کار را از جمله فعالیت‌های این سازمان برشمرد و افزود: پیگیری برای تکمیل مجتمع تجاری و اداری بلوار حمزه، پروژه تجاری، فرهنگی و پارکینگ وکیل، مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ بوم‌رنگ و مجتمع تجاری و فرهنگی آفتاب از دیگر موارد است.
طاهری افزود: پیگیری پروژه‌های شهری و اقاله قراردادهای افلاطونیان، مجتمع تجاری بلوار حمزه و کوچه 12 شریعتی و تأمین‌دلیل پروژه‌های ترن هوایی منفرد، استخر شهدای خانوک، سالن استخر پارک شهید باهنر و تله‌کابین را ازجمله این موارد است.
وی، احداث ساختمان جدید شهرداری را از پروژه‌های مهم این دوره از مدیریت شهری عنوان کرد و ادامه داد: ساخت ساختمان شهرداری کرمان به متراژ 15 هزار مترمربع در سال 92 با مبلغ سرمایه‌گذاری 19 میلیارد تومان آغاز شد و با پیگیری‌های مهندس عالم‌زاده، در سال 98 به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، این پروژه را حاصل تهاتر بخشی از سهام شهرداری در پروژه بهار رضوی و آورده شهرداری در این پروژه را زمینی به متراژ 6 هکتار دانست و گفت: مجوزهای ساخت آن متعلق به پروژه بهار رضوی است.
طاهری، مجتمع تجاری و پارکینگ وکیل را نیز از پروژه‌های موفق این دوره و حاصل زحمات و پیگیری‌های مهندس عالم‌زاده تلقی کرد و افزود: این پروژه در خیابان شریعتی، سه‌راه شهید چمران، ابتدای کوچه سردار قرار دارد که عملیات ساخت آن در سال 1395 با مشارکت مدنی شروع شد و در سال 1398 به پایان رسید.
وی زمین و مجوز ساخت را آورده شهرداری اعلام کرد و در خصوص سهم شهرداری از این پروژه گفت: با توجه به مفاد قرارداد، پارکینگ‌های مازاد بر نیاز سرمایه‌گذار، قسمت شهربازی و هایپرمارکت پروژه، محاسبه، و در زمان پایان‌کار تحویل شهرداری می‌شود.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان، این پروژه را تجاری و فرهنگی با امکانات پارکینگ دانست و افزود: مجتمع تجاری و پارکینگ «وکیل با مساحت 10 هزار و 184 مترمربع و متراژ کل بنا به متراژ 37 هزار و 550 مترمربع از سرمایه‌های بزرگ شهر کرمان است.
طاهری به پروژه پایانه مسافربری آدینه کریمان به‌صورت مشارکت مدنی اشاره کرد و گفت: این پروژه در حاشیه کمربندی غربی کرمان، جنب ایستگاه راه‌آهن واقع شده است.
وی افزود: پایانه مسافربری در زمینی به متراژ تقریبی 23 هکتار و زیربنای 10 هزار و 394 مترمربع در پنج طبقه ساخته شده که سهم شهرداری از این پروژه 100 درصد محوطه کار و 47 درصد بنا است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، آورده شهرداری در این پروژه را 23 هکتار زمین و مجوز ساخت اعلام کرد و ادامه داد: تاریخ عقد قرارداد و شروع این پروژه، مربوط به سال 1385 است که با گذشت بیش از 10 سال، در زمان مدیریت مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، به‌صورت کامل به بهره‌برداری رسید.
طاهری، به مجتمع تجاری و پارکینگ صاروج‌پارس به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهر اشاره و بیان کرد: سرمایه‌گذار این پروژه، شرکت صاروج‌پارس و نوع مشارکت به‌صورت مدنی است.
وی با بیان اینکه این پروژه در چهارراه آیت‌الله طالقانی، ضلع جنوبی میدان توحید(ارگ) در محلی مشهور به گودال خشت‌مال‌ها قرار دارد، گفت: این پروژه با ماهیت تجاری، فرهنگی و امکانات پارکینگ، با مساحت تقریبی 50 هزار و 737 مترمربع و زیربنای تقریبی 194 هزار و 800 مترمربع در شش طبقه ساخته خواهد شد.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، آورده شهرداری را زمین و مجوزهای ساخت و سهم آن از این پروژه را 14.43 درصد دانست و افزود: این پروژه در سال 1398 شروع شده و زمان تکمیل آن سال یکهزار و 402 در نظر گرفته شده است.
طاهری در خصوص وضعیت فعلی پروژه گفت: در سال‌های قبل با شکایت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پروژه به حالت تعلیق درآمد که با ورود استاندار به این موضوع و رایزنی با وزارت میراث فرهنگی و ابلاغ رأی دادستانی، مشکل مرتفع شده است.
وی افزود: در حال حاضر، پروانه زون دو پروژه صادر و روند احداث، از سرگیری شده و سهام شهرداری نیز آماده تحویل است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، مجتمع تجاری، اداری بلوار حمزه را ازجمله پروژه‌های شهری با نوع مشارکت مدنی بیان و خاطرنشان کرد: این پروژه به‌صورت تجاری-اداری با مساحت تقریبی 697 مترمربع و زیربنای حدود چهار هزار و 723 مترمربع در 9 طبقه ساخته شده است.
طاهری، شروع اجرای این طرح را در سال 1391 و پایان آن را در سال 1398 عنوان کرد و سهم شهرداری از این پروژه را 18.9 درصد دانست.
وی در خصوص مشکلات پیش‌آمده و وضعیت فعلی پروژۀ تجاری و اداری بلوار حمزه گفت: به علت تعارض مالکیت با اداره اوقاف و امور خیریه، احداث پروژه مدتی به تعویق افتاد که در حال حاضر، با توافق سرمایه‌گذار، عملیات عمرانی از سرگیری شده و این طرح با برآورد قیمت کارشناسی 370 میلیون تومان به نرخ سال 91 در حال اقاله است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، همچنین پارکینگ طبقاتی کوچه 12 شریعتی را ازجمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری با مشارکت مدنی عنوان کرد و اظهار داشت: این پروژه شامل پارکینگ طبقاتی در عرصه یکهزار و 488 مترمربع و زیربنای هفت هزار و 488 مترمربع است که سهم شهرداری از آن 16 درصد بر آورد می‌شود.
طاهری، شروع این طرح را از سال 1391 و پایان آن را در سال 1398 اعلام و بیان کرد: نظر به طولانی‌شدن اجرا، به معادلات اقتصادی این پروژه خلل وارد شد که با توافق سرمایه‌گذار، عملیات عمرانی آغاز و پلاک‌های خریداری‌شده، توسط هیات کارشناسی، یک میلیارد و 100 میلیون تومان برآورد شد.
وی به پیگیری‌های مکرر برای به نتیجه رسیدن پروژه تله‌کابین اشاره کرد و گفت: شرکت سرمایه‌گذاری توس امید امین به نمایندگی گروه توسعه اقتصادی ملل سرمایه‌گذار این پروژه است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، این پروژه را واقع در پردیسان قائم، کوه‌های صاحب‌الزمان(عج) و نوع مشارکت آن را BOT (ساخت، بهره‌برداری و واگذاری) اعلام کرد و در خصوص این پروژه تفریحی با عرصه تقریبی 13 هزار مترمربع گفت: با توجه به اینکه احداث فضاهای جنبی ایستگاه مبدأ و مقصد، پل عابر پیاده و عبور دوچرخه در قرارداد پیش‌بینی نشده بود؛ بنابراین، در حال حاضر، جهت پُر کردن خلاء و تمدید قرارداد، گام‌های نخستین برداشته شده است.
طاهری در ادامه، به اقدامات حقوقی برای به نتیجه رسیدن برخی از پروژه‌های نیمه‌تمام اشاره و خاطرنشان کرد: تأمین‌دلیل و برآورد هزینه‌کرد سرمایه‌گذار 15 میلیون تومان در پروژه استخر سالن شماره 2 مجموعه ورزشی شهدای خانوک برای اقاله قرارداد ازجمله این موارد است.
وی همچنین تأمین‌دلیل پروژه استخر نیمه‌تمام پارک جنگلی شهید باهنر براساس مکاتبات متعدد را ازجمله این موارد دانست و افزود: در این خصوص می‌توان به تأمین‌دلیل مجموعه ترن هوایی جنگل قائم نیز اشاره کرد.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، در خصوص اقدامات برای تعریف پروژه و جذب سرمایه‌گذاری جدید، از برگزاری فراخوان برای اجرای تونل ارتباطی (فیبر نوری) شهر کرمان، پلت‌فرم خدمات‌شهری و احداث 360 استرابورد خبر داد و گفت: احداث جایگاه سوخت تک‌سکو، جابه‌جایی پل ابتدای بلوار جهاد، ساخت مجموعه ورزشی الغدیر و عقد قرارداد مشاوره برای مطالعات امکان‌سنجی و اقتصادی پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز در این دوره پیگیری شده است.
طاهری از انجام مقدمات لازم برای احداث شهربازی جدید شهرکرمان نیز خبر داد.
وی، به فراخوان‌های برگزار شده ازجمله فیبر نوری اشاره کرد و گفت: به‌منظور گسترش زیرساخت شبکه ارتباطی شهر کرمان، فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای اجرای 200 کیلومتر شبکه فیبر نوری برگزار شده است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، در خصوص قرارداد استرابورد گفت: برای ساخت و نصب 360 عدد سازه تبلیغاتی با قابلیت نصب بنر در ابعاد 2.5 در چهار متر عمودی و جمع‌آوری پرتابل‌های قدیمی سطح شهر، فراخوان جذب سرمایه‌گذار داده شده است.
طاهری افزود: نظر به افزایش خدمات الکترونیک و به‌منظور رفاه شهروندان و انجام خدمات‌شهری غیرحضوری، فراخوان اجرای پروژه راه‌اندازی و استقرار پلت‌فرم یکپارچه ارائه سرویس‌های شهری طی دومرحله برگزارشد که مراحل بعدی نیز در دست اقدام است.
وی به احداث جایگاه سوخت اشاره کرد و گفت: این جایگاه‌ها در شهرک خواجو روبه‌روی ورودی شهرک شهید ایرانمنش، بلوار 22 بهمن، روبه‌روی خیابان کودکان و انتهای بلوار پزشک ساخته شده است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان افزود: به‌منظور توزیع مناسب فضاهای ورزشی سطح شهر، پس از برگزاری فراخوان و جذب سرمایه‌گذار، ساخت مجموعه ورزشی به متراژ 2 هزار و 200 مترمربع در عرصه‌ای به وسعت 2 هزار و 700 مترمربع واقع در شهرک الغدیر در دستور کار قرار گرفت.
طاهری، انجام مقدمات لازم برای احداث شهربازی جدید شهر کرمان را ازجمله اقدامات شاخص در این دوره از مدیریت شهری برشمرد و گفت: برای گسترش و توزیع مناسب فضاهای تفریحی و فرهنگی مراحل احداث شهربازی جدید شهر کرمان مطابق با استانداردهای روز در محدوده غربی شهر در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان، تهیه و تدوین میثاق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری در شهر کرمان، بومی‌سازی و تصویب شیوه‌نامۀ سرمایه‌گذاری و شرکت در کمیته‌های تخصصی سرمایه‌گذاری کشوری را از اقدامات این دوره از مدیریت شهری بیان کرد.
طاهری افزود: به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و جلب اطمینان و اعتماد آن‌ها، میثاق‌نامه سرمایه‌گذاری تحت عنوان شارستان تدوین شده است.
وی ادامه داد: این میثاق‌نامه، به تأیید نمایندگان عالی استان نیز رسیده است.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری، در مورد برنامه‌ها و پروژه‌های پیشنهادی آتی، به تملک پلاک‌هایی با کاربری پارکینگ و احداث پارکینگ‌های عمومی، انعقاد قرارداد مشاوره خاص (عامل چهارم: مدیریت طرح)، بازار عمده‌فروشی مواد غذایی در زمینی به وسعت 1.5 هکتار واقع در خیابان امام خمینی(ره)،احداث نیروگاه برق خورشیدی، احداث پل‌های عابر پیاده و احداث بازارچه‌های میوه و تره‌بار در بلوار پزشک و شهرک الغدیر اشاره کرد.
برچسب‌ها سید مهران عالم‌ زاده کرمان طرح های عمرانی شهرداری کرمان

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/218037/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نکات حالب و دانستنی در درست کردن شنیون جذاب

بازدید سرزده استاندار کرمان از پارک ملی خَبْر

شگردهای کاربردی در نگهداری از قارچ خوراکی

عبدالملکی در دیدار با وزیرتندرستی تاجیکستان اعلام آمادگی کرد: همکاری در تمام حوزه‌های مشترک به ویژه حمایت‌های اجتماعی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد: امضای 2 تفاهم نامه با تاجیکستان+ فیلم

سانیا سالاری با کلاه + عکس

استایل ترند ویدا جوان + عکس

محمدرضا گلزار از کودکی تا به امروز + عکس

آمار کرونا کرمان 26 شهریور؛ 12 فوتی و 79 ابتلای جدید

لزوم احیای بافت تاریخی شهر کرمانشاه و حفظ هویت فرهنگی آن

واژگونی اتوبوس با 9 مصدوم در بم کرمان

واژگونی اتوبوس با 9 مصدوم در محور فهرج-زاهدان

اسلامی‌خواه: مبارزه با مصدومیت آدم سرسخت می‌خواهد/ انگیزه زیادی دارم تا زحمات ربیعی را جبران کنم

ائمه جمعه کرمان: اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران دشمن را به عقب رانده است

بافت های فرسوده شهر مسجدسلیمان چهارساله بهسازی می‌شوند

تأکید امام جمعه رودبار برتوجه به آموزش و تربیت

اسلامی خواه: انگیزه زیادی دارم تا زحمات ربیعی را جبران کنم

آمار شبانه‌روز گذشته کرونا در کرمان|ثبت 79 بستری و 12 فوتی

بستری شدن 38437 نفر در بیمارستان‌های کرمان

هشدار امام جمعه کرمان برای انتخاب استانداری متناسب با وضعیت کرمان

ادامه روند نزولی کرونا در استان کرمان/ 79 بستری جدید در بیمارستان‌های استان

تولد سه قلوها از مادر 24 ساله در رفسنجان

جزئیات دریافت مالیات در استان کرمان؛ بیشترین مالیات را چه گروه‌هایی می‌پردازند؟

استایل ورزشی بهنوش طباطبایی + عکس

تعمیر 7500 منزل زلزله‌زده در مسجدسلیمان/ بهسازی بافت‌های فرسوده

تحصیل فرزندان مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در مدارس هیات امنایی رایگان است

کرمان از استان های پیشقدم در برگزاری رویداد استان آپ است

دانش‌بنیان‌ها باید جای خود را در ترکیب رشد اقتصادی باز کنند

پیش بینی تولید بیش از 300 تن پسته تر در جنوب کرمان

سلفی بابک جهانبخش با همسر و پسرش + عکس

آیا تلویزیون دوباره «دودکش» می‌سازد؟

الناز شاکردوست و دوستش در سالن زیبایی + عکس

عینک لاکچری فریبا نادری + عکس

رونمایی از تازه‌ترین محصولات دانش‌بنیان مرکز نوآوری و شتابدهی تگ کرمان

عکس جدید مریم مومن

خوش گذرانی نفیسه روشن در جزیره کیش + عکس

نگار عابدی: احتمال ساخت«دودکش3»وجود دارد

تأکید امام جمعه بخش چترود بر تسریع در واکسیناسیون عمومی

بهاره رهنما رخت عزای پدرش را درآرود + عکس

رفع تصرف 67 هزار و 503 متر مربع از اراضی ملی در جنوب کرمان

بستری شدن 38 هزار و 437 کرونایی در بیمارستان‌های کرمان

تولد 3 قلوها از مادر 24 ساله در رفسنجان

وام مسکن زوجین دقیقا چقدر شد؟ +جزئیات

هشدار امام جمعه کرمان برای انتخاب استاندار متناسب با شرایط کرمان

شورای شهر، مسائل مربوط به شهر و شهرداری را سریع تر سامان دهد

امام جمعه کرمان: استان کرمان نیازمند مدیرانی در تراز مکتب شهید سلیمانی است

امام جمعه کرمان: دولت انقلابی خدمت رسانی جدید و جدی را آغاز کرده است

سند عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای تایید شد

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مناسبت روز اورژانس

گسل‌های مشهد و مهمترین‌ترین نقاط آسیب پذیر شهر کجا‌ها هستند؟