کرمان رصد

آخرين مطالب

مجموع بیماران بستری کرونا در کرمان به مرز 27000 نفر رسید/ پیک کرونا تا 2 هفته دیگر در استان ادامه دارد اجتماعي

مجموع بیماران بستری کرونا در کرمان به مرز 27000 نفر رسید/ پیک کرونا تا 2 هفته دیگر در استان ادامه دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

کرمان رصد


گروه استان‌ها- با بستری 201 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان 26 هزار و 907 مورد رسید. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، شیوع کرونا آن هم از نوع دلتای آن در استان کرمان هر روز بد و بدتر شده و آمارهای کرونایی روزانه رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کنند؛ کرمان در گذر از سخت‌ترین و سنگین‌ترین روزهای کرونایی خود قرار دارد به طوری که ظرفیت تخت‌‌های بیمارستانی در استان در حال تکمیل است و این در شرایط است مسئولان از کم شدن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر می‌دهند و این بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی نگران‌کننده است.
چند روز گذشته بود که معاون وزیر بهداشت اعلام کرد استان کرمان در رتبه دوم بستری‌های کرونایی کشور در هفته گذشته قرار دارد و علی ابرازه مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو تیم واکنش سریع این وزارتخانه نیز وضعیت شیوع ویروس کرونا در شرق استان کرمان را بحرانی عنوان کرد.
حال قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شرق استان کرمان همه‌گیری بیماری کرونا در استان کرمان را رو به افزایش توصیف کرد و گفت "وضعیت چهار شهرستان در استان کرمان بحرانی است."
در این شرایط نگاهی به آمار بستری‌‌ها، بیماران سرپایی و فوتی‌های کرونا در استان نشان می‌دهد که وضعیت قرمز کرونایی در استان کرمان روزبه‌روز پررنگ‌تر شده و این ویروس در شرایط فوق قرمز کرمان بی‌رحمانه قربانی می‌گیرد کارشناسان بهداشت و درمان معتقدند روند صعودی شاخص‌ها به زودی در مراکز درمانی چالش برانگیز خواهد شد چون رشد تعداد موارد شناسایی به موارد بستری منجر شده که براساس مدل‌های قبلی حداقل 30 درصد از موارد بستری تازه نیازمند دریافت خدمات در بخش‌ مراقبت ویژه خواهند شد که تعدادی از این افراد نیز متاسفانه فوت می‌کنند.
وضعیت 4 شهرستان کرمان بحرانی است
قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شرق و جنوب استان کرمان از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای درمانی شرق استان کرمان در شرایط سخت کرونایی قرار گرفت.
وی در بازدید از بیمارستان پاستور تنها بیمارستان بیماران کرونایی شرق استان کرمان با بیان اینکه ما در شهرستان بم کمبود تخت نداریم و مردم نگران این موضوع نباشند اظهار داشت: خوشبختانه با تدبیر دانشگاه علوم پزشکی بم و همکارانش تخت بستری به اندازه کافی در اختیار بیماران قرار گرفته است.
نیاز شهرستان بم به احداث بیمارستان دوم جدی است
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز شهرستان بم به احداث بیمارستان دوم را جدی دانست و عنوان کرد: بیمارستان دیگری در بم در حال احداث است که باید با کمک دولت هر چه سریعتر روند ساخت آن تندتر پیش برود.
وی با اشاره به وجود تخت کافی در بیمارستان‌های شهرستان‌های نرماشیر، فهرج و ریگان گفت: این بیمارستان‌ها نمی‌توانند باری از دوش بیمارستان پاستور بردارند و صلاح نیست بیمار کرونا در آن جا بستری شود زیرا رسیدگی به بیماران کرونایی نیاز به مهارت و توانایی بالایی دارد که کادر درمان پاستور بم به درستی خدمات به بیماران کرونایی ارائه می‌دهند.
جان‌بابایی با بیان اینکه قبلاً پیش‌بینی شده بود که شهرستان بم به دلیل همجواری با سیستان و بلوچستان به این شکل درگیر این ویروس شود افزود: در حال حاضر شهرستان بم 230 بیمار مبتلا به کووید19 دارد که یکصد بیمار بستری و مابقی بیماران سرپایی هستند که فقط در بیمارستان داروی خود را دریافت می‌کنند و بیماران بدحالی نیستند.
وی در بازدید از بیمارستان 12 فروردین کهنوج درباره شایعات عوارض واکسن گفت: مردم ترسی از زدن واکسن نداشته باشند چون کمیته‌ای در سطح ملی عوارض واکسن را بررسی و پیگیری می‌کند و اصلا جای نگرانی نیست و تاکنون هیچ عارضه قابل توجهی گزارش نشده است.
معاون وزیر بهداشت تزریق واکسن را مهمترین راه مدیریت، کنترل و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا دانست افزود: روند رو به افزایش کرونا متوقف نشده است و روزانه تعداد زیادی مراجعه کننده داریم.
وی تعداد بستری‌های بخش کرونا در بیمارستان 12 فروردین کهنوج را حدود 40 نفر اعلام کرد و گفت: حدود دو برابر این تعداد بیمارانی هستند که سرپایی خدمات می‌گیرند و بستری موقت هستند و این نشان دهنده این است که بار بیماری در این شهرستان و شهرهای تابعه آن بالا است.
جان‌بابایی از تجهیز بیمارستان کهنوج به MRI، سی تی اسکن و دستگاه های کمک تنفسی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: توسعه تخت‌ها و افتتاح اورژانس جدید در دستور کار است.
بستری 961 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان
مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا بیان کرد: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 961 مورد است.
وی با بیان اینکه از این تعداد 508 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 99 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 191 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 59 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 104 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 201 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 26 هزار و 907 مورد رسیده است.
وی به فوت 20 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 3 هزار و 367 نفر رسیده است.
شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان 217 هزار و 583 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 78 هزار و 448 مورد است.
وضعیت بحرانی کرونا در استان کرمان/ بیش از 200 بیمار جدید بستری شدندظرفیت بیمارستانی استان کرمان در آستانه تکمیل شدن هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در استان به اتمام می‌رسد
حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت 60 سال به بالا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از دوشنبه 21 تیرماه جاری همزمان با سراسر کشور آغاز شده است اظهار داشت: در این مرحله 138 هزار و 733 نفر از جمعیت 60 سال به بالای شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسینه می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه تا هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در استان به اتمام می‌رسد گفت: طبق مکاتبه استاندار کرمان با وزارت بهداشت و موافقت این وزارتخانه به‌زودی سن تزریق واکسن در استان کرمان همانند استان سیستان و بلوچستان به 50 سال خواهد رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: در حال حاضر شش مرکز شامل مرکز شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید لنگری‌زاده، سام‌نژاد، فنی وحرفه‌ای، سعادت و 22 بهمن شهر کرمان برای واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در شهر کرمان در نظر گرفته شده است.
پیک کرونا تا 2 هفته دیگر در استان کرمان ادامه دارد/ در آستانه تکمیل تخت‌های بیمارستانی قرار داریم
حسین صافی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با انتقاد شدید از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط حدود 40 درصد مردم کرمان اظهار داشت: در حال حاضر حدود 60 تا 70 درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که این میزان برای از پا در آوردن ویروس کرونا کافی نیست.
وی با اشاره به وضعیت قرمز و فوق قرمز شهرستان‌های استان کرمان گفت: تا دو هفته آینده همچنان درگیر این پیک هستیم و باید ببینیم رفتار ویروس در استان در دو هفته پیش رو چگونه است و پس از آن می‌توان پیش‌بینی کرد که چه زمان از این پیک عبور می کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به روند افزایشی فوتی‌های کرونا در استان بیان کرد: سالمندان بیشترین آمار فوتی‌های کرونا در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
وی به روند افزایشی بستری‌ها کرونا در استان اشاره کرد و گفت: در آستانه تکمیل تخت‌های بیمارستانی در استان هستیم اما هنوز در تجهیزات بیمارستانی به مشکل برنخورده‌ایم.
انتهای پیام/511/ ز

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/216336/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

یادواره 70 شهید صفاییه شهر یزد برگزار شد

راه اندازی مرکز جدید واکسیناسیون در سیرجان/ تجدید میثاق اعضای شورای شهر کرمان با آرمان‌های شهدا

نقش و نگار خشکسالی بر پهنه خراسان شمالی

تامین اجتماعی کرمان ماهانه 500 میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کند

طرح هادی در بیش از 600 روستای کرمان اجرا شد

مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شد

60 درصد مواد مخدر ورودی کشور ازکرمان

دستگیری 3 رمال در نَرماشیر

آغاز به کار ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان

علیزاده: با بازیکنان گرانقیمت مذاکره نمی‌کنیم/ بازیکنان مس به نظم مالی اهمیت می‌دهند نه پاداش

چهره ای که تا به حال از گلزار ندیده اید + عکس

شروع به کار دوره ششم شورای شهر کوهبنان و کیانشهر

کتاب نقطه سرخط منتشر شد

انتصاب مدیران شهرداری بر اساس شایسته‌سالاری باشد

کشف دپوی غیرمجاز یک میلیون و 600 هزار لیتر سوخت قاچاق

آیین تحلیف اعضای ششمین شوراهای اسلامی در استان کرمان برگزار شد

دیه جوان کوهبنانی صرف ساخت کتابخانه می‌شود؛ جابر دلبسته کتاب بود

فرماندار کرمان: اعضای شوراها شهری آباد و آزاد بسازند

امکانات متناسب با تبعات مرزی به کرمان اختصاص نیافته است

ترکیب هیات رئیسه شورای بم مشخص شد

اقامه‌ی عزا و رعایت دستورات بهداشتی قابل جمع است

مواجهه همدان با پدیده مسکن‌نایابی/ وجود 700 هکتار بافت فرسوده

هیئت‌ رئیسه ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان معرفی شد

کشف 100 اصله چوب جنگلی قاچاق در لوشان

خرید یک دستگاه بیل بکهو با اعتبار 18 میلیارد ریال

مجوز تردد برای ورود به استان خراسان رضوی صادر نمی‌شود

چهره محمدرضا گلزار از کودکی تا کنون + عکس

ممنوعیت صدور مجوز خروج از کرمان برای ورود به خراسان رضوی

لزوم تعیین تکلیف سریع خودرو‌های توقیفی مواد مخدر در کرمان

آیین تحلیف اعضای شورای شهر سیرجان برگزار شد

علیزاده: نصف تیمهای لیگ سنگین‌تر از ما تیم بستند

مبارزه اثربخش با مواد مخدر با ضربه زدن به سرباندها و اتاق فکر قاچاق مواد مخدر محقق می‌شود

برگزاری آیین تحلیف اعضای ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر‌های زرند

رامین آزان: تجربه تئاتری بازیگران «زندگی زیباست» باعث زنده‌تر بودن نقش‌ها در این مجموعه شد

علیزاده: کیانی را به زور نگه نمی‌داریم

رفع تصرف بیش از 13 هزار متر مربع از اراضی ملی در سیرجان

کولاک کرونا در تب بی توجهی ها/ابتلای 212 و فوت 17 کرمانی طی 24 ساعت

فاضلاب، آینده بافت تاریخی یزد را تهدید می‌کند

رفع تصرف بیش از 13000 متر مربع از اراضی ملی در سیرجان

آخرین آمار کرونا در کرمان| بستری 1093 بیمار در بیمارستان‌ها/تزریق 547 هزار دُز واکسن

ادامه روزهای سیاه کرونایی در کرمان/ کرونا جان 17 کرمانی دیگر را گرفت

دادستان سیرجان: هئیت نظارت استان مرجع پاسخگو به نتیجه تخلفات انتخابات است

کشف 189 کیلو مواد مخدر در عملیات پلیس کرمان

دادستان سیرجان: هیئت نظارت استان مرجع پاسخگو به نتیجه تخلفات انتخابات است

نقش و نگار خشکسالی بر پهنه خراسان شمالی/آینده‌ای مبهم در انتظار پایتخت «تابلو فرش» جهان!/ماجرای پورشه‌های وارداتی در نوشهر به کجا رسید؟

معاون استانداری: فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد را تهدید می کند

نام نیکو گر بماند ز آدمی، به کز او ماند سرای زرنگار

کمیته‌های تخصصی مبارزه با مواد مخدر باید فعال‌تر شوند

ابلاغ 450 هزار میلیون ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان

حضور بانوان سنگ نورد کرمانی در رقابت‌های جهانی