کرمان رصد

آخرين مطالب

وزارت صمت بیش از 10 هزار مگاوات برق تولید می‌کند سياسي

وزارت صمت بیش از 10 هزار مگاوات برق تولید می‌کند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صمت 10 هزار و 40 مگاوات برق را در کشور تولید می‌کند که آماده دریافت مجوزهای آن هستیم و این میزان تولید انرژی صنعت کشور را احیا می کند.

به گزارش ایرنا، رزم حسینی روز جمعه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود: امروزه کشور گرفتار کمبود برق شده و محبور به تامین آن هستیم.
وی اظهار داشت: در این خصوص نیروگاه جنوب یکهزار و 500 مگاوات ، صنایع ملی مس 800 مگاوات، گل گهر یکهزار و 300 مگاوات، نیروگاه ایرانکو و فولاد خوزستان هرکدام 500 مگاوات تولید می‌کنند.
رزم حسینی افزود: کشور از قطعی برق خسارت های بسیاری می‌دهد باید سرمایه گذاری جدید در این حوزه می شدکه متولیان صنعت و معدن آن را انجام می دهند.
بازگشت اقتدار وزارت صمت به رشد صادرات انجامید
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صمت با داشتن 38 درصد تولید ناخالص داخلی و 40 درصد اشتغال کشور یکی از وزارت خانه های مهم ایران محسوب می‌شود، در دوران تحریم‌ها و کرونا مداخلاتی در این وزارت صورت می گرفت که مشکلاتی برای کارافرینان صنایع و بازرگان ایجاد کرد.
وی بیان داشت: در پایان سال گذشته اقتدار وزارت صنعت، معدن و تجارت برگشت، این اقتدار متولی تولید، صادرات و واردات با حمایت رییس جمهور اتفاق افتاد.
رزم حسینی تصریح کرد: پیش از این، صادرکنندگان در راهروهای دادگاه ها می رفتند و برخی محکوم می‌شدند، در شرایطی که کشور نیاز به ارز صادراتی داشت و در بحران تحریم بودیم.
وی ادامه داد: با قانون مصوبه 177 پرونده های قضایی به وزارت صمت برگشت که کاری شجاعانه بود و خرسندی مقام معظم رهبری را به دنبال داشت.
وی یادآورشد: صادرکنندگان در فرهنگ دینی مجاهدان اقتصادی هستند اما این افراد در شرایطی قرار گرفتند که برخی از آنان صحنه را خالی کردند و با برگشت تمام پرونده ها به وزارت صمت رشد صادراتی را شاهد بودیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون کارخانه ای در کشور نمی بینیم که به علت مواد اولیه تعطیل شده باشد و این اقدام باعث شد از محل صادرات مواد اولیه مورد نیاز خود را وارد کنیم.
افزایش 50 درصدی صادرات کشور
وی با بیان اینکه رشد صادراتی و تامین کالای اساسی به دنبال آن افزایش یافت گفت: رشد صادرات ما 50 درصد طی 2 تا سه ماه گذشته افزایش یافت و همچنین با شیب صادرات کشور 74 میلیارد دلار مبادلات تجاری در سال 99 داشتیم.
رزم حسینی تاکید کرد: 146 میلیون تن کالا در سال گذشته واردات و صادرات داشتیم و گردش چرخ صنعت کشور سبب فراوانی کالا شد.
دلایل گرانی کشور شفاف است
وی عنوان کرد: گرانی وجود دارد و دلایل آن روشن و شفاف است ، ریشه های این پدیده حجم نقدینگی و نرخ دلار در کشور است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نرخ ارز 10 برابر و حجم نقدینگی موجب گرانی شد اما تولید کشور چرخید.
معادن کشور فوق العاده فعال شد
وزیر صمت اضافه کرد: در این وزارت به 20 استان سفر کردم، معادن فوق العاده در این دوره فعال شد و از این موارد می‌توان به فعال سازی معادن جنوب کرمان پس از 40 سال اشاره کرد که جنوب کرمان در صورت توجه و اکتشفات به اندازه شمال استان معادن خواهد داشت.
رزم حسینی با بیان اینکه باید به سمتی رویم که در کشور تمام شرکت های نفتی در خدمت توسعه پایدار قرار گیرد گفت: پس از 100 سال تولید نفت مردم پیرامون آن در مسجد سلیمان و دیگر مناطق فقیرند که این مشکل ما است.
وی تاکید کرد: نباید بین مردم پول پخش کرد و بسته غذایی داد بلکه باید مردم را توانمند کرد که این کار در قلعه گنج انجام شد.
وزیر صمت گفت: اگر مطالبه کردید و محافظه کاری و عافیت طلبی نکردید کشور ساخته می شود، مدلی که متعلق مقام معظم رهبری بود.
ظرفیت شرکت‌ها در توسعه کشور استفاده شود
رزم حسینی افزود: تنها نباید از ظرفیت شرکت های بزرگ معدنی برای احداث جاده اصلی که مسئولیت دولت است، بخواهیم که آن را بسازند، کشور را با شرکت ها می سازند نه با دولت ها.
وی با بیان اینکه سال گذشته 15 میلیارد دلار صادرات و 85 میلیون تن تولید پتروشیمی داشتیم گفت: استان کرمان با بخش خصوصی و احیای انجمن ها باید فعال شود.
جمهوری اسلامی به معنی توزیع عادلانه ثروت است
رزم حسینی ابراز داشت: نقدینگی کشور در سال گذشته سه میلیون و 600 هزار میلیارد تومان بوده درحالی که یکهزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: 90 درصد از یک میلیون و 600 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی به 10 درصد پرداخت شده‌ و در حالی که جمهوری اسلامی به معنی توزیع عادلانه ثروت است.
اگر فولاد و پتروشیمی نبود در تحریم‌ها دوام نمی‌آوردیم
وزیر صمت عنوان کرد: خود را موکول به چند شرکت معدنی نکنید اگر فولاد نبود، در تحریم ها دوام نمی اوردیم که کالاهای اساسی و مواد اولیه را با درامد ارزی حاصل از صادرات مواد پتروشیمی و فولاد تامین کردیم.
رزم حسینی با اشاره به میزان 6 هزار معدنی که امروز آزادسازی می شود گفت: این امر با کاداستر، دولت الکترونیک و شفاف به مردم ارائه می شود که می‌توانند در آن شرکت کنند، اختیارات را گام به گام به استان ها دادیم و تا جایی بتوانیم آن را ادامه می دهیم.
وی با بیان اینکه کشور با شرکت های برتر ساخته می شود افزود: در کشور 500 شرکت برتر داریم که 100 شرکت را انتخاب کردیم و سال گذشته 451 هزار میلیارد تومان موافقت نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی صادر شد که این آمار تا پایان دولت به یک میلیون می‌رسد.
آب خلیج فارس 821 کیلومتر منتقل شد
رزم حسینی اظهار داشت: شرکت های بزرگ باید مثل قارچ رشد و در کشور تکثیر شوند، معادن به این نتیجه رسیدند که آب خود را تامین کنند، امروزه اب خلیج فارس پس از طی 821 کیلومتر به اردکان رسیده که افتخار بزرگی است که از بانیان قدردانی می شود.
وی تصریح کرد: این طرح مخالفت های بسیاری داشت اما امروز خط دوم اجرا می شود، و استان کرمان در شاهراه انتقال از دریا به کویر قرار گرفته است.
معادن و بخش خصوصی برای ساخت کشور هزینه کنند
وی اضافه کرد: معادن باید برای ساخت کشور هزینه کنند در استان کرمان زمانی که معدن مس درالو شهرستان رابر را می خواستند اجرا کنند ایراد جزئی می آوردند اما مس سود آوراست باید با درامد آن خلق ثروت جدید کرد.
رزم حسینی افزود: 60 هزار میلیارد تومان‌در استان کرمان سپرده گذاری می شود که این اعتبار بیش از بودجه دولت می تواند در ساختن این استان کمک کند.
وی تصریح کرد: دستگاه قضا و شمشیر حکومت زمانی پشت اقتصاد بیاید سرمایه گذار دلگرم می شود،به صورت دستوری کاری نمی شودباید با گفت و گو و تعامل مشکلات را رفع کنیم.
تنها هفت درصد از کشور قابل معدن کاری است
وی تاکید کرد: هفت درصد از کل جغرافیای کشور در اختیار وزارت صمت قرار دارد و مابقی را انرژی هسته ای یا محیط زیست یا میراث فرهنگی بلوکه کرده است.
استاندار سابق کرمان افزود: سه درصد از هفت درصد پهنه های در اختیار وزارت صمت را اکتشافات معدنی کردیم در حالی که کشور استرالیا هفت بار غربال شده است و اینگونه باید بازار کشور و دنیا را در دست گرفت.
چهار منطقه کشور پالایشگاه گیاهان دارویی می‌شود
رزم حسینی عنوان کرد: ایران مهد گیاهان دارویی است، مواد اولیه چهار استان خراسان رضوی، کرمانشاه ‌وکاشان با وجود ظرفیت‌ها به پالایشگاه گیاهان دارویی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: چهارمین منطقه شهرستان رابر استان کرمان است که مطالعات آن انجام شده و پالایشگاه گیاهان دارویی با همکاری گل گهر در این منطقه نیز ایجاد می شود.
امضاهای طلایی در وزارت صمت حذف شد
رزم حسینی گفت: حذف امضاهای نکبت بار طلایی ریشه فساد است، شبکه فساد امکانات بسیاری در اختیار دارند.
وی ادامه داد: تا به امروز یک برگه مجوز تولید کنستانتره 100 میلیارد تومان معامله می شد، مصوب کردیم که هرکسی در ایران مجوز تولید فولاد کنستانتره به شرط تامین خوراک توسط خود افراد به راحتی صادر شود.
رزم حسینی افزود: با این اقدام دیگر امضای طلایی در وزارت صمت نداریم لذا قیمت مجوز 100 میلیارد تومانی در بازار سیاه به 2 هزار تومان می رسد.
وی اضافه کرد: 91 درصد رفع تعهد ارزی در استان کرمان در حالی که میانگین کشور 72 درصد است یک افتخار محسوب می‌شود و صداقت استان را نشان می دهد.
مانع تولید دیگری در وزارت صمت نداریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: مانع زدایی جزو مطالبات ما از نمایندگان ‌است در ستاد اقتصادی دولت دستور کار سه کار مصوب شد مانعی دیگر در وزارت صمت نداریم و این وزارت مانعی برای صنایع نیست.
رزم حسینی ادامه داد: موانع دیگر وزارت‌خانه های دولتی را به دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت بردیم و در دستور کار این ستاد است .
وی تاکید کرد: اقدام دیگر رفع قوانین مزاحم است که آنان را احصا و به مجلس اعلام کردیم که این همان مانع زدایی است.
رزم حسینی با بیان اینکه مردم چشم اغماض به کارگزاران خود داشته باشند که تا حد توانشان کار کردند و امیدواریم کارکزاران بعدی خدمات بیشتری دهند گفت: نمایندگان استان کرمان از همدلی و همراهی خوبی با سایر بخش‌ها برخوردارند و با محوریت امام جمعه وحدت شکل گرفته و امیدواریم که کرمان استانی برخوردار باشد.
برچسب‌ها
فولاد مسجدسلیمان دولت ایران دولت دوازدهم قلعه گنج سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها فولاد خوزستان وزارت صنعت معدن و تجارت کرمان توسعه ایران استرالیا توسعه اقتصادی مقام معظم رهبری علیرضا رزم حسینی اشتغال زایی کرمانشاه جمهوری اسلامی صمت خلیج فارس
پروندهٔ خبری
1400؛ سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی ها

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/208552/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ماجرای حمله اراذل و اوباش به رانندگان کامیون

بستر فعالیت های اقتصادی برای بانوان توانمند در فضای مجازی مهیا شده است

ما و بحران جهانی پناهندگی

آغاز دهمین دور انتخاب زنان کارآفرین برتر با آرای مردمی

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: صیانت از نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه هر بنگاه اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم تاکید کرد: هدف‌دار کردن مهارت آموزی کارکنان وظیفه استان قم

مهلت ثبت نام و دریافت تسهیلات کرونا برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در هرمزگان تمدید شد

توزیع 300 بسته معیشتی در دهه کرامت از سوی بسیج کارگری زنجان

با پرداخت تسهیلات و حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید؛ 3652 طرح تولیدی و اشتغال‌زا در اردبیل اجرا شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: باید با جدیت بیشتر برای احیای صنعت نساجی در استان تلاش کرد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اداره کل فنی وحرفه ای

جزئیات شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمان اعلام شد

جزییات نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمان

1500 پرس غذای گرم به همت کانون‌های دانشجویی علوم پزشکی جیرفت بین نیازمندان توزیع شد

تصاویر| اردوی تیم ملی هندبال زنان در کرمان

کرمان جزو استان های برتر کشور در مشارکت انتخابات 28 خردادماه/رای 84 درصدی مردم استان کرمان به رئیس جمهور منتخب/ چتر جمهوری اسلامی باید بر سر همه باشد

آمار کرونا کرمان31 خرداد؛ 5 فوتی و 100 ابتلای جدید

ساماندهی گلزار شهدا از مهمترین وظایف مسوولان است

تشکیل 28 پرونده در راستای برخورد با مفاسد اقتصادی در استان کرمان/وصول 547 میلیارد تومان از مطالبات بانک های استان کرمان در سال گذشته

طرح برخورد با برهم زنندگان بازار مسکن در زرند ادامه دارد

فعالیت خیریه حضرت زینب رفسنجان| از تلاش در پشت جبهه‌ها تا کارآفرینی برای بانوان

وضعیت کرونایی بم به سمت قرمز شدن می رود

آخرین روز بهار در رودبار/ وقتی که زندگی برای ما متروکه شد

خواب گیلان هنوز از کابوس زلزله آشفته است

آخرین وضعیت کرونا/ دستگیری 62 مدیر و کارمند به اتهام مفاسد اقتصادی/احتمال وقوع طوفان در شرق

دستگیری عوامل نزاع و درگیری در محور رفسنجان – انار/ حمله اراذل به رانندگان کذب است

نزاع بر سر نوبت در سوخت گیری/حمله اراذل و اوباش به رانندگان کامیون کذب است

سریال «خاتون» به کارگردانی تینا پاکروان و بازی نگار جواهریان، می‌آید

تکذیب حمله اوباش به رانندگان کامیون در کرمان

موکب شهدای صنعت مس میزبان زائران «حاج قاسم»

نگار جواهریان «خاتون» را زندگی می‌کند

لیگ یک / شوک تعویض مهاجری و جواب برعکس

هفته سی‌ام لیگ دسته اول|قربانی فاتح دربی شمالی/ شکست مدعی صعود در خانه ملوان

لیگ دسته اول فوتبال| تداوم دوران کابوس‌وار مس کرمان با شکست مقابل ملوان/ قربانی با بُرد استارت زد

بافت تاریخی حصار اردکان حیات دوباره گرفت

هفته سی ام لیگ دسته اول؛ هوادار به صعود نزدیک تر شد

لیگ یک / کامبک شاگردان عنایتی با 4 گل

هفته سی ام لیگ دسته اول؛ شکست مس کرمان برابر ملوان

پیروزی پرگل هوادار مقابل گل ریحان؛ ملوان از سد مس گذشت

آمادگی بالای مهاجمان سرخ پوش در تمرینات پرسپولیس

لیگ دسته اول فوتبال| هوادار صدرنشین ماند، سقوط گل ریحان قطعی شد/ شکست خانگی خیبر مقابل شاهین

گزارش تمرین پرسپولیس|مهاجمان سرخ پوش آمادگی خود را نشان دادند

گزارش تمرین پرسپولیس؛ مهاجمان آماده و قبراق

سقوط گل ریحان به لیگ دسته دوم قطعی شد

آمادگی مهاجمان در تمرین نوبت بعدازظهر پرسپولیس

گل باران 90 ارومیه در سیرجان

نتایج هفته 30 لیگ یک فوتبال/ پیروزی پرگل هوادار برابر گل ریحان قعر جدولی

صعود فوتبالیست‌های رفسنجانی به لیگ برتر/ طلسم شش ساله شکسته شد

پایان اردوی تیم ملی هندبال نوجوانان در کرمان

ده‌زیار کرمان معطر به عطر حرم رضوی شد+تصاویر