کرمان رصد

آخرين مطالب

فعالان ورزشی استان کرمان:

ورزشکاران به انتخابات روحی تازه می‌بخشند ورزشي

ورزشکاران به انتخابات روحی تازه می‌بخشند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ورزشکاران با توجه به جایگاه خاصی که در بین مردم و به ویژه جوانان دارند ،حضورشان در فعالیت‌های اجتماعی باعث شور و نشاط می‌شود و آنان می‌توانند با تاثیر گذاری در انتخابات زمینه مشارکت حداکثری را در این امر مهم فراهم سازند.

به گزارش ایرنا، در واقع تاثیر ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی هر جامعه حائز اهمیت است چرا که امروزه تعداد علاقه مندان به ورزش به مراتب بیشتر از شرکت کنندگان آن است و البته ورزشکاران قشری بسیار موثر هستند.
اهمیت تربیت بدنی و ورزش در فرهنگ سازی و انتقال آن به دیگران به ویژه در دهه اخیر از سوی مسئولان کشور مطرح شده است، این پدیده اجتماعی عصر حاضر، که به طور کامل مملو از نقش همبستگی، همکاری، گذشت، فداکاری، دوستی، صمیمیت و بسیاری از ارزش های انسانی و اجتماعی دیگر در موفقیت و پیروزی است به آسانی می تواند ضمن انتقال فرهنگ از یک نسل به نسل دیگر، از یک ملت به ملت دیگر نشان دهنده غنای فرهنگی یک جامعه پویا و رو به رشد باشد.
جامعه ورزشی در همه اهداف خود تاکنون سربلند بوده است و اگر جنبش و یا پویشی راه اندازی شده ورزشکاران بیش از اقشار دیگر و با شور و نشاط اهداف را جلو بردند و این موضوع نقش موثر جامعه ورزش را در انتخابات روشن می سازد.
ظرفیت جامعه ورزش و جوانان در خدمت مشارکت حداکثری انتخابات
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان جامعه ورزشی را قشری موثر در انتخابات دانست و گفت: جامعه ورزش و سمن های جوانان فارغ از هر گونه وابستگی سیاسی و حواشی در راستای حضور حداکثری مردم از تمامی ظرفیت های این حوزه استفاده می کنند.
میثم پاریزی افزود: جامعه ورزش و جوانان به انتخابات به عنوان یک تکلیف نگاه می کند و وظیفه خود می دانند تا با حضور خود حمایتشان را اعلام کنند.
این مسئول با اشاره به برکات انتخابات پر شور تاکید کرد: انتخابات پر شور با حضور حداکثری امنیت و پیشرفت را به ارمغان می آورد و شرکت اقشار مختلف در انتخابات ارزش و احترام به دنبال دارد.
مدیرکل ورزش جوانان با دعوت از همه جوورزشکاران و ورزشی دوستان به حضور در انتخابات تصریح کرد: همه باید به انتخابات به چشم یک وظیفه و دین نگاه کنیم همانگونه که در تمام دنیا تکلیفی است که بر عهده همه شهروندان است که به اقتدار نظام و کشور کمک شایانی می کند.
وی از خدمات جامعه ورزش در راستای حمایت از دستآورد های انقلاب و سربلندی کشور تشکر کرد و گفت: امیدواریم امسال هم شاهد انتخابات پر شور باشیم و دشمنان کشور را نا امید کنیم.
ورزشکاران همواره با منش پهلوانی در رقم زدن تحولات جامعه نقش داشتند
مربی و شناگر تیم ملی شنای جانبازان و معلولین گفت: انتخابات امسال با انتخابات سال های قبل هم به لحاظ شرایط داخلی و هم شرایط کشور در عرصه های بین المللی تفاوت هایی دارد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.‌
سید شورش دلپسند، افزود: با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا شرایط انتخابات امسال متفاوت تر است و فکر می کنم مسئولان اجرایی انتخابات باید تمهیداتی رو بیندیشند که مردم با آرامش و بدون دغدغه ابتلا به کرونا در پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.
دلپسند خاطرنشان کرد: مردم استان و کشور ما همیشه در مقاطع حساس کشور و هر جا که به حضورشان نیاز بوده به صحنه آمدند و حماسه بزرگی خلق ‌کردند و این بار هم برای این‌که اقتدار کشورشان را نشان دهند حتما مشارکت خوب و گسترده ای خواهند داشت مخصوصا وقتی کاندیداها به جای شعارها و وعده های انتخاباتی برنامه مشخصی برای فعالیت هایشان داشته باشند و چشم انداز روشنی از آینده ترسیم کنند که باعث امید ، نشاط و آرامش مردم شود ومردم با امید و اعتماد با همان شور همیشگی پای صندوق های رای حضور خواهند یافت.
وی با اشاره به اینکه جامعه ورزشی هم مثل قشرهای مختلف مردم استان و کشور همیشه درصحنه های مهم اجتماع حضور داشته و دارند گفت: ورزشکاران همواره با روحیه قهرمانی و منش پهلوانی در رقم زدن تحولات جامعه نقش دارند و امسال هم بدون شک با همان نشاط و ‌شکوه پای صندوق های رای می روند.
این مربی تاکید کرد: بنابراین من به عنوان عضو کوچکی از جامعه ورزشی خوش بین و امیدوارم به حضور خالصانه و جوانمردانه ورزشکاران در صحنه انتخابات تا همه با هم به‌سمت خلق یک حماسه بزرگ پیش برویم.
وی یادآور شد: بیشتر از هرچیزی باید به سمت برگزاری انتخابات باشکوه و با رعایت پروتکل های بهداشتی برویم که با حضور گسترده مردم پر شور شود، همان مردم عزیزی که اگر چه در شرایط دشوار اقتصادی و تحریم ها و تهدیدها خسته و فرسوده هستند اما همچنان پای نام بلند ایران ،انقلاب و نظام و ولایت ایستاده و باز هم حماسه می آفرینند.
ورزشکاران مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنند
رئیس شورای شهر کرمان با اشاره به نقش موثر جامعه بزرگ ورزش گفت: همانگونه که ورزشکاران در میادین ورزشی برای کشور افتخار آفرینی می کنند این بار از آنان انتظار می رود که ضمن مشارکت در انتخابات مردم را به مشارکت حداکثری دعوت کنند.
محمد فرشاد ضمن اشاره به لزوم توجه به اهمیت انتخابات اظهار داشت: انتخابات موضوع مهمی است که در سرنوشت شهر و کشور به طور مستقیم موثر است.
وی با اشاره به لزوم اهمیت توجه به سلیقه تمام اقشار گفت: وجود کاندید های مختلف به نمایندگی از احزاب و گروه های مردمی، مردم را دلگرم و با انگیزه می کند و زمینه ساز انتخابات پر شور خواهد شد، از مردم میخواهیم تا به دور از حواشی سیاسی با دید باز و در نظر گرفتن سابقه، پیشینه و توانایی افراد به آنها رای دهند.
دبیرکل سابق جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان تاکید کرد: یکی از دلایلی که باعث می شود مردم انگیزه لازم را برای شرکت در انتخابات نداشته باشند این است که نماینده و کاندید مورد نظر را پیدا نمی کنند و نهاد های تصمیم گیرنده نباید راه مردم را در این زمینه ببندد.
به گفته وی، ما مسئولان باید عرصه را برای همه گروه ها باز بگزاریم و اعتماد مخدوش شده مردم ترمیم شود و شاهد انتخاباتی پر شور در این دوره باشیم.
رئیس شورای کرمان خاطر نشان کرد: اگر به طور دقیق بخواهیم از مردم سالاری بگوییم آنها باید خودشان افراد شایسته را پیدا کنند و فرد منتخب با پیشتوانه بالا وارد مسئولیت شود.
فرشاد با بیان اینکه اگر نماینده ها با پشتوانه کم انتخاب شوند برای آینده کشور و استحکام مردم سالاری مناسب نیست، تصریح کرد: ما می دانیم به دلیل مشکلات اقتصادی مرم اندکی رنجیده هستند اما امیدواریم پای صندوق های رای آیند و صحنه را ترک نکنند تا شاهد بهبود وضعیت باشیم.
انتخابات با وجود تفاوت ها و سلیقه های متفاوت پر شور خواهد شد و تمامی اقشار از جمله فرهنگیان و جامعه بزرگ ورزش در این انتخابات شرکت کنند.
آرامش و اعتماد زمینه ساز انتخابات پر شور
عضو دیگر شورای شهر کرمان ضمن اشاره به اهمیت نقش فرهنگیان درانتخابات گفت: جامعه ورزش در برگزاری باشکوه انتخابات مهم ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و میاندوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در خردادماه 1400 نقشی موثر و سازنده بر عهده دارند.
زهرا لری افزود: تمام تلاش دشمنان ناامید کردن مردم از آینده کشور است و در حال حاضر رسانه های ضدانقلاب و معاند بر کاهش حضور مردم در پای صندوق های رای تمرکز کرده اند.
وی به مشارکت جامعه ورزش در روند برگزاری انتخابات نیز اشاره کرد و تصریح کرد: در این شرایط خطیر و حساس امیدواریم ورزشکاران عزیز برغم کم لطفی ها و نارسایی هایی که در راستای ارتقای جایگاه شأن صورت گرفته باز هم راهبری جامعه را بر عهده گیرند وبه رسالت خویش بپردازند.
لری در ادامه با بیان اینکه تخریب ها، تهمت ها و افتراهایی که این روزها در فضای مجازی افراد و جناح های مختلف سیاسی علیه یکدیگر مطرح می کنند باعث مایوس شدن مردم می شود، گفت: شرایط سخت اقتصادی ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران و شیوع ویروس کرونا آرامش و امنیت خاطر خانواده ها را تحت الشعاع قرار داده و نباید با تسویه حساب های سیاسی و طرح موضوعات بی پایه و اساس فشار مضاعفی بر اذهان مردم تحمیل شود.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 28 خردادماه جاری همزمان با سراسر کشور در استان کرمان نیز برگزار می‌شود. 
برچسب‌ها
انتخابات 1400 کرمان ایرنا وزارت ورزش و جوانان

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/208316/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دستگیری قاتل نوجوان 14 ساله کرمانی حین فرار

فرآورده میوه‌ای محشر غیراستاندارد است

از هجوم سیل آسای پیامک‌های تبلیغاتی نامزد‌های شورا‌ها تا آمادگی برای حضوری پرشور در انتخابات

باید مجموعه ورزش و جوانان در رویداد مهمِ انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشد

روند انتخابات در بستر امن داخلی انجام می شود/ حضور پرشور در انتخابات پشتوانه نظام است

مشکلات انتقال ارز صادرکنندگان از هند بررسی شد

مصطفی کیایی خبر حضور گلزار در «آوازه خوان» را تکذیب کرد

قاضی‌ زاده: باید ببینم حجت برای انصراف دارم یا نه

مدیرکل استاندارد کرمان: فرآورده میوه‌ای «محشر» غیراستاندارد است

ماجرای شکایت محمدرضا گلزار برای یک ادعای جنجالی!

اراده شهر برای حفظ تهران

معماری سنتی در روستا‌ها جان دوباره می‌گیرد

شرکت در انتخابات جلوه‌ای از مکتب شهید سلیمانی است

اقدامات پلیس در رابطه با تأمین امنیت انتخابات تشریح شد

20000 نفر از عوامل انتظامی و بسیجی امنیت انتخابات استان کرمان را تأمین می‌کنند

پیام محمد خاتمی به مردم ایران درباره انتخابات

عامل آتش‌ سوزی در پمپ‌ بنزین بازداشت شد

سعید جلیلی از رقابت‌ های انتخاباتی انصراف داد

مدیرکل استاندارد کرمان : فرآورده میوه‌ای محشر غیراستاندارد است

فرماندار: ریگان برای انتخاباتی پرشور آماده شده است

عکس زیرخاکی محمدرضا گلزار با ستاره های پیشین پرسپولیس و استقلال + سند

دعوت امام جمعه و استاندار کرمان از مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات

عکسی جالب از محمدرضا گلزار در کنار ستاره‌های استقلال و پرسپولیس

کرمان، جزو استان‌های برتر کشور از نظر شاخص ایمنی

آمادگی رابر برای برگزاری انتخاباتی پرشور

تشکیل و راه اندازی قرارگاه جمع آوری کمک های مومنانه جامعه کار و تلاش در چهارمحال و بختیاری

ثبت نام و پرداخت تسهیلات به مشاغل زیان دیده از کرونا فارس تمدید شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم از نرخ مثبت مشارکت اقتصادی در استان خبر داد

ارائه تمامی خدمات غیرحضوری صندوق بازنشستگی کشوری در «صبااپ»

​معاون اشتغال خبر داد: کمک فنی – اعتباری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به طرح‌های توسعه‌ای خوزستان

مرمت کاشی‌کاری ضلع شمالی و شرقی مسجد ملک کرمان آغاز شد

نقش پررنگ سران طوایف در عملی شدن منویات رهبری

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برای حضور حداکثری در انتخابات

آزادی 24 زندانی جرایم غیر عمد شهرستان انار

حفر 7 حلقه چاه برای مدیریت بحران کم‌آبی در کرمان

جلوی نشتی فروش مرغ برای تامین بازار استان را گرفته‌ایم

بیشترین رای اولی‌ها در کدام شهرستان استان کرمان زندگی می کنند؟

دعوت امام جمعه و استاندار کرمان از مردم پایتخت مقاومت ایران برای خلق حماسه ای دیگر در 28 خرداد

آئین‌نامه تکمیل مسکن مهر و احیای بافت‌های فرسوده تصویب شد

پادشاه مغرب نخست وزیری نفتالی بنت را تبریک گفت

انتخابات در نظام اسلامی مبنای مردم سالاری دینی است

«اسماعیلی» مدال طلای قهرمانی تکواندو آسیا را به گردن آویخت

دعوت مدیرکل ورزش و جوانان به مشارکت حداکثری در انتخابات

7 هکتار از عرصه های منابع طبیعی بخش کوهساران راور در آتش سوخت

تکواندو قهرمانی آسیا؛ اسماعیلی اولین حضور خود در آسیا را طلایی رقم زد

منع سرآسیایی از بازگشت به تمرینات رفسنجان

نگار اسماعیلی قهرمان آسیا شد/ پایان روز نخست با 6 مدال

تلاش پلیس برای افزایش مشارکت گسترده مردم در انتخابات

نامزد شورای ائتلاف شورای شهر گرگان: ‌35 درصد جمعیت گرگان در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد سکونت دارند

شکایت رضا گلزار از یک منتقد سینمایی یا ایجاد ترس و رعب برای نقد؟!