کرمان رصد

آخرين مطالب

معصومه ابتکار در مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین دور انتخاب زنان کارآفرین برتر با آرای مردمی :

تحریم‌ها و کرونا مانع تلاشگری زنان در عرصه‌ اقتصاد و کارآفرینی نشد معاونت امور زنان و خانواده

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه شرایط سخت کرونایی و جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا نفس اقتصاد را بریده است، گفت: با این وجود، شاهد تلاشگری و نوآوری و خلاقیت زنان در عرصه های مختلف هستیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه شرایط سخت کرونایی و جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا نفس اقتصاد را بریده است، گفت: با این وجود، شاهد تلاشگری و نوآوری و خلاقیت زنان در عرصه های مختلف هستیم. معصومه ابتکار روز چهارشنبه در مراسم تقدیراز زنان کارآفرین برتر که در هشتمین دور این انتخاب با آرای مردمی برگزیده شدند، افزود: تصور نمی‌کردم این برنامه به هشت دوره برسد، اما با همت و پیگیری این اتفاق افتاد و مردم را در انتخاب زنان کارآفرین دخیل کردیم که خوب هم رای دادند.
وی گفت: رویکرد ما اینست که زنانی در روستاها و شهرها در تلاشند که کمتر دیده می‌شوند، در حالیکه باید این همه تلاش، فعالیت و امید را دید که این خودش قوی‌ترین روش مقابله با تحریم‌ها و قوی ترین روش مبارزه با ناامیدی است که سعی می شود القا شود، اما زنان ایرانی با تلاش و تاب آوری در برابر سختی‌ها ایستادگی می‌کنند.
ابتکار با اشاره به اینکه شرایط سخت کرونا و شرایط اقتصادی فعلی برای کارآفرینی بسیار دشوار است، ادامه داد: ما این شرایط را به خوبی درک می‌کنیم و به همین علت از جمله محورهای سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده که در شورای برنامه‌ریزی هر استان به تصویب رسیده، توجه به کارآفرینی و اشتغال زنان به ویژه زنان سرپرست خانواره و دختران فارغ التحصیل و زنان روستایی است.
وی با اشاره به اختصاص "کارت اعتباری سهام عدالت" به مناسبت ماه رمضان برای صاحبان سهام عدالت، گفت: با اعلام رئیس جمهوری کارت اعتباری سهام عدالت به مناسبت ماه مبارک رمضان به دارندگان سهام عدالت اختصاص می‌یابد، این مهم فرصت و تحول بسیار خوبی برای 40 میلیون صاحب سهام عدالت است که بسیاری از آنان زنان هستند.
معاون رییس جمهور با تشکر از همکاری و مساعدت مدیران کل امور بانوان استان ها در دعوت به شرکت در انتخابات زنان کارآفرین، گفت: زنان ایران با تاب آوری بالا در برابر سختی ها ایستادگی می کنند و موفق و سربلند هستند و ما همواره در کنار این عزیزان هستیم تا شکوفایی بیشتر شود. امیدواریم با همین همت در انتخابات پیش رو شرکت کنند و با حضور همیشگی در کنار مردان، سرنوشت خوب و آینده درخشانی را برای ایران به ارمغان آورند.
وی با تاکید بر اینکه همواره رویکرد و تاکیدات رییس جمهوری بر این بوده که زنان توانمند که ظرفیت کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارند مورد حمایت قرار گیرند، تشریح کرد: دولت سعی کرده در اشکال مختلف این حمایت ها را اجرایی کند و در معاونت امور زنان و خانواده هم طرح های الگوسازی برای زنان سرپرست خانوار و ایجاد الگوی نوین مشاغل خانگی را به مرحله اجرایی رسانده است که این طرح ها به دلیل دسترسی با سهولت به اینترنت و ارتباطات گیری و بازاریابی از طریق فضای مجازی، امروزه از اهمیت چند برابر برخوردار است.
ابتکار یادآور شد: در این دوره زمانی، معاونت امور زنان و خانواده موفق به دریافت موافقت بانک مرکزی برای وثیقه قرار گرفتن سهام عدالت جهت دریافت وام قرض الحسنه و اشتغال به زنان کارآفرین شده است. ضمن اینکه با همکاری سازمان استاندارد به استاندارسازی تولیدات مشاغل خانگی دست یافتیم.
معاون رییس جمهور افزود: زنان تحصیل کرده ما از نبود فرصت های شغلی در استان ها رنج می برند بر همین اساس یکی از هدفگذاری های ما در سند ارتقای وضعیت زنان و تحقق عدالت جنسیتی توجه به موضوع کارآفرینی و اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل بوده است.
وی با تاکید بر اینکه این دو گروه هدف در کنار زنان روستایی مورد توجه معاونت امور زنان بوده‌اند، ادامه داد: دوره توان افزایی در زمینه بازاریابی از طرح های جدید معاونت امور زنان است که از مدیران در استان ها تقاضا داریم در شکل گیری این دوره ها و تقویت مهارت های بازاریابی شبکه ای و بازاریابی مجازی ما را یاری کنند.
معاون رییس جمهور تاکید کرد: خانم طیبه سیاوشی مشاور عالی معاونت به طور خاص موضوع آموزش اقتصاد دیجیتال و بازاریابی مجازی از درگاههای قانونی کشور را دنبال می کنند و تا وصل محصولات زنان تولیدگر به این گذرگاهها ادامه می دهند.
ابتکار گفت: همچنین این معاونت با همکاری وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی الگوی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و مشاغل نوین خانگی را برای بیش از 14 هزار زن سرپرست خانوار ایجاد کرد و از بانک مرکزی نیز موافقت گرفتیم تا سهام عدالت به عنوان وثیقه‌ای برای دریافت وام قرض الحسنه زنان سرپرست خانوار قرار گیرد. مخصوصاً تسهیلات قرض الحسنه که بسیاری از این موارد برای ایجاد اشتغال‌های کوچک مورد توجه قرار گرفت و توانستیم از بانک مرکزی موافقت بگیریم که سهام عدالت برای وام قرض الحسنه، وام‌های اشتغال در نظر بگیرد.
ابتکار با اشاره به راه اندازی "کلینیک کارآفرینی" توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اخیرا وزیر تعاون با معرفی "کلینیک کارآفرینی" اعلام کردند درگاه ویژه‌ای برای رسیدگی به مشکلات صاحبان کسب و کار ایجاد شده است و این درگاه آماده خدمت رسانی است. تحولات بخش تعاون که درصدی از آن در اختیار زنان کارآفرین است و آمار اعلام شده مشارکت زنان در این بخش نشان از تلاش و بالندگی دارد.
هشتمین دور انتخاب زنان کارآفرین برتر با رای مردم که از 15 بهمن ماه مصادف با ولادت ام ابیها حضرت زهرا (س) آغاز شده بود، با انتخاب نفرات برتر در اسفندماه به کار خود پایان داد.
این انتخابات از اسفند 1397 با ایجاد سامانه انتخاب برترین کارآفرینان زن بر روی سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده آغاز به کار کرد تا مردم و جوامع محلی با کارکرد این بانوان پرانگیزه و آثار تلاش های آنها آشنا شوند.
زنان کارآفرین برگزیده روستایی دور هشتم با رای مردمی عبارت اند از: سنگین تاج نظری پور از روستای باباگردعلی لرستان، لیلا خداکرمی از روستای توسکاک مازندران، شهناز محمدزاده از روستای حاضرمیل دهلران، فاطمه گروسی از روستای اسفرورین قزوین، خانم ناز نوروزی کله سر از روستای قشقلاقچای اردبیل، ربیعه وطن دوست از روستای دمیلو هرمزگان، زینب کاظمی از روستای لک آذربایجان غربی، مریم ده پروران از روستای مبارک آباد قم، زهرا وکیلی نیا از روستای دهرود فارس و صغری جعفری ازان از روستای ازان اصفهان.
همچنین، جلوه سهرابی پور از هرمزگان، سحر بهمن از تهران، معصومه عبدالهی از گلستان، سپیده یوسفوند از بوشهر، فلوریا مروتی از کرمانشاه، زهرا رضایی از ایلام، فاطمه نعمتی آلاشتی از مازندران، سمیه علینژاد از آذربایجان غربی، فاطمه کامیاب کهران از گیلان و پریناز محمدی از آذربایجان شرقی به عنوان کارآفرینان برگزیده شهری با رای مردمی انتخاب شدند.

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/195352/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

معماری بافت تاریخی میبد/تصاویز

اعلام ترکیب تیم های گل گهر سیرجان و نفت آبادان

اعلام ترکیب گل گهر سیرجان و صنعت نفت آبادان

سلام نوین فولاد یزد به صدر جدول

گزارش زنده: گل‌گهر 0 نفت آبادان 0

برکاتی در دستان بانوان جیرفتی/کرونا جان نوزاد 6 ماهه را گرفت/تثبیت اشتغال برای 1200 کارگر معدن آسمینون

فوت 2 نفر در اثر انفجار خمپاره

شهر کرمان در زمان پیک مصرف به میزان 1145 لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد/1130 میلیارد ریال اعتبار برای عبور از بحران کم‌آبی کرمان نیاز است

تیم فوتبال نونهالان نوین فولاد یزد بر مس رفسنجان غلبه کرد

تولد نوزاد عجول در جاده

امداد هوایی به کمک مصدومان حادثه ترافیکی شهداد آمد

آمار کرونا کرمان 3 اردیبهشت؛ 7 فوتی و 76 ابتلای جدید

عجیب‌ترین عامل موثر در بروز سرطان پوست/ 3 دلیل اصلی ریزش مژه‌های چشم/ خاصیت معجزه آسای دارچین و ریحان

مادر شهیدان یزدانی آسمانی شد

کرونا 7 قربانی در کرمان گرفت / نوزاد 6 روزه در بین متوفیان

فرمانده انتظامی: محموله موادمخدر در جیرفت کشف و ضبط شد

تامین اعتبار برای بهسازی و ایمن سازی محور جیرفت، بلوک، فاریاب

نباید سیاست خارجی را به انتخابات پیوند بزنیم

شکستن حباب مسکن ، پس از ریزش قیمت ارز

مراکز غیر مجاز رمز ارز را معرفی کنید ، جایزه بگیرید

خلق دریاچه‌ نمکی بعد از سیلاب در کرمان

امام جمعه ریگان خواستار دوبانده شدن جاده ریگان -نرماشیر شد

پاکسازی معابر بافت تاریخی شهر بافق

بستری 509 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان

وجود یک نوزاد 6 روزه در میان فوتی‌های کرونایی امروز

معاون راهداری: اعتبار محور جیرفت - بلوک - فاریاب تامین می‌شود

اعلام جدیدترین رتبه بندی کرونایی استان ها

رگبار باران در بیش از 15 استان کشور

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 اردیبهشت 1400

تلاش قاچاقچیان در کرمان برای انتقال 29 هزار لیتر سوخت ناکام ماند

30 عروس فهرجی جهیزیه‌دار شدند

وجود یک نوزاد 6 روزه در میان فوتی‌های کرونایی امروز در کرمان

تثبیت اشتغال برای 1200 کارگر معدن آسمینون

حاج محمود بالاخره انتقام استقلال را گرفت!

بازدید منظم بازداشتگاه های کهنوج

«محمد داود» به عنوان والی جدید فاریاب منصوب شد

به همت خیرین، جمع آوری یک میلیارد و 80 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

پویش زمین پاک از سوی دانشجویان علوم پزشکی جیرفت در دلفارد برگزار شد

توقیف 9 شناور صیادی در خلیج فارس

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان روز نخست هفته بیست‌ویکم

مس رفسنجان میهمان نوین فولاد یزد

تصاویر قدیمی شهرری را به ری نگار ارسال کنید

نیمی از محله فرحزاد دربافت فرسوده است | بهسازی محیطی فرحزاد باهدف تقویت حس تعلق ساکنان

بارش پراکنده در برخی مناطق ایران | علت آلودگی هوا در تابستان و بهار خشکسالی است

کشف جسد دو جوان در یک منطقه کوهستانی

نتانیاهو : با احیای برجام مخالفت کنید !

تأمین اعتبار ایمن‌سازی محور جیرفت -فاریاب/حذف 34 نقطه حادثه‌خیز

جشن نفتی‌ها برای اولین برد با فکری (عکس)

تحقق شعار "تولید، مانع زدایی ها، پشتیبانی ها" از اولویت‌های دستگاه قضایی است

پیام راهبردی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش وتقدیر از همراهی و همدلی ساکنان کیش