کرمان رصد

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

نظارت بر شبکه توزیع «مرغ» حلقه مفقوده بازار در کرمان/مرغ‌هایی که از کشتارگاه بر نمی‌گردد اجتماعي

نظارت بر شبکه توزیع «مرغ» حلقه مفقوده بازار در کرمان/مرغ‌هایی که از کشتارگاه بر نمی‌گردد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، در حالی عصر امروز شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کرمان برگزار شد که در استان با چالش شدید کمبود مرغ مواجه هستیم، مردم برای گرفتن مرغ در این روزهای کرونایی در صف‌های طولانی ایستاده‌اند تا این کالا را دریافت کنند و در بسیاری مواقع هم دست خالی برگشتند.
علی زینی‌وند استاندار کرمان در کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه بر اساس گزارشات و مصوباتی که در این جلسه ارائه شد برای شب عید در زمینه شکر، برنج و میوه مشکلی نداریم، اظهار داشت: حتما تیم‌های نظارتی و بازرسی در این روزها تا 15 فروردین سال آینده باید چند برابر شوند و در این زمینه از ظرفیت‌های بسیج و ادارات استفاده کرد.
وی با تأکید بر اینکه ذخائر کالاهای اساسی در استان قابل قبول است و قاعدتا در این زمینه نباید مشکلی داشته باشیم، عنوان داشت: برخی از گرانی‌ها در کشور وجود دارد و مردم زمانی می‌بینند این گرانی در همه استان‌ها وجود دارد باز تحمل و همراهی می‌کنند اما زمانی که گرانفروشی در بخشی از استان صورت می‌گیرد این قابل تحمل نیست و باید به شدت با این موضوع بر اساس نظارت‌ها بر خورد شود.
شبکه‌های توزیع و دلالی برای قطعه‌فروشی مرغ شکل گرفته است
استاندار کرمان با تأکید بر فعال شدن ستادهای نظارتی در ایام عید افزود: یکی از مشکلات امروز استان و کشور در زمینه مرغ است، اما در برخی از شهرستان‌ها که مرکز تولید مرغ در کشور هستند با کمبود مرغ مواجه هستند.
زینی‌وند گفت: ما یکی از استان‌ها هستیم در سطح کشور که در زمینه تولید مرغ مشکل داریم و به‌نظر می‌رسد اتفاق خاصی در بازار مرغ در کشور رخ داده که وزیر جهاد کشاورزی با دادستان کشور هماهنگ کرده و اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
وی تاکید کرد: چیزی که من از زبان وزیر جهاد کشاورزی شنیدیم این بود که ما کاهش تولید در زمینه مرغ نداشتیم و شبکه‌های توزیع و دلالی برای قطعه‌فروشی مرغ شکل گرفته است که امیدوارم با تدابیری که اندیشیده شده مرغ در کل کشور و به تبع آن در استان کرمان به تعادلی برسد که شرمنده مردم نشویم.
زینی‌وند عنوان کرد: امروز ما با مشکل کمبود مرغ مواجه هستیم وظیفه ما این است که به شبکه توزیع نظارت دقیق داشته باشیم و هر کسی که در این شبکه اخلال ایجاد می‌کند با آن برخورد شود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای قطعه‌فروشی مرغ فعلا تا زمانی که گزارش جهاد کشاورزی اعلام می‌شود، ممنوع است، ادامه دهد: 30 درصد سهمیه مرغ در اختیار تعاونی مرغداران قرار گیرد و در جاهای خاصی برای تنظیم بازار توزیع شود و با تخلف از آن برخورد جدی صورت گیرد. 
همه در این زمینه مقصر هستیم
ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: امروز کدام یک از کشتارگاه‌ها به خود اجازه داده که سهمیه‌ای که برای آن مشخص شده را تحویل ندهد، باید پاسخگو باشد اگر متولی آن صمت و یا جهاد کشاورزی باشد باید جواب بدهند.
وی عنوان کرد: فرمانداران گفته‌اند زمانی که مرغ شهرشان تامین شد سرریز آن را به سایر شهرها می‌دهند و اگر قرار است این مسائل عملیاتی نشود، چرا این جلسات را می‌گذاریم، چرا وقت خودمان و مردم را گرفته‌ایم.
میری با اشاره به اینکه اگر کمبود و یا مازاد مرغ در استان داریم باید در تمام نقاط به صورت یکسان توزیع شود، گفت: دلیل تشکیل تنظیم بازار این است که طوری برنامه‌ریزی و ساماندهی کنیم به هم نقاط استان چه کم و زیاد مرغ و دیگر اقلام برسد آنچه که مسلم است که ما همه در این زمینه مقصر هستیم.
درخواست داریم با کشتارگاه‌های متخلف برخورد شود
سیدحسن مهدی مدیرعامل شرکت اتحادیه تعاونی مرغداران استان کرمان اظهار داشت: برخی از همکاران در کشتارگاه‌ها زمانی که سازمان صمت برنامه توزیع روز را اعلام می‌کنند متاسفانه همکاری ندارند و درخواست داریم با این کشتارگاه‌ها برخورد شود.
وی افزود: در حدود هشت روز پیش کارگروهی ذیل تنظیم بازار استان به ریاست رئیس سازمان صمت شمال استان تشکیل شد که در این کارگروه قرار شد، 30 درصد از میزان تولید و 30 درصد از بازار توزیع در اختیار اتحادیه مرغداران قرار گیرد.
مهدی عنوان کرد: ما طبق برنامه سازمان صمت در کل استان توزیع خواهیم کرد، درخواست داریم ‌پیرو این مصوبه یک جلسه‌ای با رئیس سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی داشته باشیم تا بخش تولید با ما هماهنگ شود و همینجا قول می‌دهیم که از این 30 درصد به جنوب استان کمک می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت اتحادیه تعاونی‌های مرغداران استان کرمان بیان داشت: از هفته گذشته در بازارچه خیابان ابوذر روزانه به طور متوسط سه تن مرغ توزیع شده و ما روز گذشته با یک رکوردزنی 5.5 تن مرغ در این بازارچه توصیف کردیم.
مهدی گفت: در فروشگاه تعاونی مرغداران استان در خیابان 24 آذر نبش کوچه 77 روزانه توزیع مرغ داریم و به طور متوسط در این دو مکان بین 6 تا 7 تن توزیع می‌شود و اگر این پوشش ادامه داشته باشه می‌توانیم به 10 تا 15 تن در روز هم برسانیم.
مرغ خودمان را به کشتارگاه فرستادیم اما مرغی برایمان برنگشت
سعید برخوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه ما مرغ خودمان را به کشتارگاه فرستادیم اما مرغی برایمان برنگشت، اظهار داشت: 10 کشتارگاه بیشتر در استان نداریم، آیا این همه نیروهای نظارتی در استان نمی‌توانند این کشتارگاه‌ها را کنترل کنند؟
مسلم مروجی رئیس سازمان صمت جنوب کرمان با اشاره به اینکه سهمیه مرغ جنوب استان هنوز نرسیده است، اظهار داشت: سهمیه مرغ به جنوب استان تعلق می‌گیرد اما کشتارگاه‌ها مرغی در اختیار جنوب قرار نمی‌دهند و ما در این راستا نامه‌ زده‌ایم که علت تحویل ندادن مرغ را اعلام کنند.
وی افزود: امروز سهمیه جنوب استان کرمان 20 تن مرغ بوده که هنوز یک کیلوی آن را کشتارگاه‌ها تحویل نداده‌اند و اگر در استان توزیع می‌شود باید بگویند کجا توزیع شده و اگر به خارج استان ‌می‌رود باید با این کشتارگاه برخورد شود.
مروجی ادامه داد: در 6 روز اخیر سهمیه مرغ جنوب استان 200 تن بوده که تنها 40 تن را تحویل داده‌اند و عامل توزیع 500 کیلومتر به مرکز استان برای تحویل مرغ مراجعه می‌کند اما دست خالی به جنوب باز می‌گردد.
مرغدار نهاده‌ها را بهمن ماه خریداری اما شرکت تحویل نداده است
عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اظهار داشت: ظرفیت 650 هزار قطعه جوجه‌ریزی آماده شده در سطح استان داریم و منتظر مجوز از تهران هستیم و اگر مجوزها را به ما بدهند، می‌توانیم ظرف چند روز آینده جوجه‌ریزی را انجام دهیم.
وی عنوان کرد: یک میلیون و 700 تا 800 هزار قطعه جوجه‌ریزی را شناسایی کرده‌ایم که بخش خصوصی با سرمایه‌های خودشان طی سه ماه آینده برای ما ظرفیت جوجه‌ریزی را آماده می‌کنند البته بستگی دارد که مجوزها را کی به ما بدهند.
سعیدی با اشاره به اینکه ‌مشکلی که اکنون ما در استان با آن مواجه شدیم عدم تحویل نهاده به مرغداری‌ها است، عنوان کرد: مرغدار نهاده‌ها را بهمن ماه خریداری و پول آنها را پرداخت کرده اما شرکت تحویل دهنده نهاده که بخش خصوصی است نهاده را در اختیار مرغدار قرار نمی‌دهد و به همین دلیل جوجه‌ریزی در حال کاهش است و ما حدود 40 الی 50 روز دیگر دوباره با کمبود مرغ مواجه می‌شویم.
کمبود روزانه 100 تن مرغ در سطح استان کرمان
مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صمت شمال استان کرمان اظهار داشت: از امروز شکر مخصوص خانوار هر کیلو 8800 تومان و شکر صنعتی با قیمت هر کیلو 11 هزار و 599 تومان در سراسر استان توزیع آن شروع شده است.
وی عنوان کرد: 4 هزار تن شکر صنف و صنعت با قیمت هر کیلو 9 هزار تومان از کارخانه شکر سیرجان گرفته‌ایم و همچنین در سفر معاون وزیر صمت به استان سهمیه 2 هزار تن شکر مصوب شده بود که امروز مجوز توزیع آن صادر شده است.
حسینی‌نژاد تصریح کرد: برای تنظیم میوه شب عید تاکنون 450 تن سیب درختی خریداری و به استان حمل شده که 100 تن مربوط به جنوب استان است، همچنین 900 تن پرتقال نیز خریداری شده که 40 تن به استان حمل شده و مابقی هنوز به استان حمل نشده است.
رئیس سازمان صمت شمال استان کرمان با اشاره به اینکه نیاز استان 220 تن مرغ است، ابراز داشت: در 15 روز گذشته در استان 120 تن مرغ کشتار شده که روزانه تقریبا 100 تن کمبود مرغ در سطح استان داریم.
انتهای پیام/80018

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/189087/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کودک‌همسری؛ پرونده‌ای که همچنان باز است

پاسخ معاونت امور زنان و خانواده به شبهات وارده به اقدامات انجام شده

3 برابر شدن سطح زیرکشت پیاز دلیل متضرر شدن کشاورزان/ انفعال وزارت خارجه و صمت در صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان

رویداد ملی" افق روشن" توسط مرکز فضای مجازی بسیج دانشجویی برگزار می شود

اتمام عملیات گمانه‌زنی باستان‌شناسی محوطه کنارصندل جیرفت

فعالیت 270 جایگاه عرضه سوخت در استان کرمان

پزشک قلابی کاشت مو در بم دستگیر شد

قاتل دختر جیرفتی دستگیر شد

تسهیلات ساخت در تهران و کلانشهرها به 450 میلیون تومان افزایش یافت

کشف مواد مخدر در جیرفت

قتل دختر 13 ساله جیرفتی وقتی در خانه تنها بود

کرمان با تنش آبی روبرو است/ سازمان برنامه و بودجه نسبت به پرداخت خسارت کشاورزان کرمانی اقدام کند

475 پروژه نیمه تمام اقتصاد مقاومتی از سال گذشته در استان کرمان وجود دارد

انتصاب سرپرست اداره کل انتقال خون کرمان

کشاورزی در استان کرمان باید علمی و با استفاده از دانش روز انجام شود

سازمان برنامه و بودجه نسبت به پرداخت خسارت کشاورزان کرمانی اقدام کند

خانوارهای تحت پوشش گاز در کرمان به 87 درصد برسند

گلابی 120 هزار تومانی در بازار قاچاق است

سر بی‌گناهی که بالای دار نرفت/ نجات پسر ناشنوا از قصاص توسط یک روزنامه‌نگار و خیرین

چشم اندازهای دیدار آینده تیم فوتبال فجر سپاسی با مس کرمان

انتقاد شدید از داوری بازی با تیم مس نوین کرمان

بهبود وضعیت پروژه های عمرانی با بازگشایی محور ال 500 تقاطع شهید کجباف/دکل برق مانع افتتاح زیرگذر تقاطع جانباز کیانشهر

بره آهو در رمشک قلعه گنج از دست سودجویان نجات یافت

مبتلایان به کرونا در استان کرمان از مرز 18 هزار نفر گذشت

ادای احترام به مرحوم نادر دست‌نشان پیش از بازی مس نوین کرمان و شهرداری همدان

شفاف سازی بیمه مرکزی پیرو انعکاس یک خبر

تیم‌های دیگر، با انگیزه‌ای چند برابر مقابل مس کرمان بازی می‌کنند/کارمان نسبت به نیم‌فصل اول سخت‌تر شده است/بازیکنان ما باید در بازی‌های بعدی چند برابر گذشته تلاش کنند

افزایش وام ساخت مسکن به 450 میلیون

کرونا جان 8 بیمار را در کرمان گرفت/بستری 71 بیمار جدید

بازار باید کشش قیمت سیر را داشته باشد

86 درصد گلزار شهدای لرستان ساماندهی شد

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کرمان تا 29 فروردین 1400

با اقدامات راهبردی برخی از جرایم در استان کرمان را ریشه کن خواهیم کرد

جلسه ارتباط حضوری و تلفنی مسئولان انتظامی استان کرمان با مردم فردا برگزار می شود

طرح «مهرواره محله همدل» در رفسنجان اجرا می شود

لزوم فعال کردن کمیته‌های صلح و سازش در کرمان

ساماندهی گلزار شهدا در اولویت فعالیت‌های عمرانی خراسان رضوی است

بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در کرمان به روایت تصویر

جانبازان و کادر درمان کرمان واکسن کرونا دریافت می کنند

قاچاق انسان معضلی برای استان کرمان است

رعایت محدودیت ها در تهران به 50 درصد رسید

اسامی دریافت کنندگان واکسن کرونا اعلام شود

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 29 فروردین 1400

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 29 فروردین 1400

تل آویو 5 استراتژی برای متوقف کردن ایران دارد

اخبار جدید از کاندیداتوری رئیسی در راه است

توزیع مرغ روی خط قرمز کرونا / گرانی افسار گسیخته ادامه دارد

71 بیمار کرونایی جدید در کرمان بستری شدند/ درگذشت 8 نفر

موافقت با استمرار فعالیت جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

از برگزاری برنامه «سحرخیزان کوچک» تا برپایی کمپین «سرای مهربانی»