کرمان رصد

آخرين مطالب

کرمان رتبه دوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در کشور دارد اجتماعي

کرمان رتبه دوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در کشور دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: کرمان در گزارش کشور به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، از جمله استان‌های برتر در رعایت پروتکل‌ها به‌ویژه در بخش اصناف انتخاب شده و بعد از استان یزد با 93 درصد رعایت کردن در رتبه دوم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز سه شنبه در تشریح این خبر به رسانه ها با اشاره اقدامات یک ساله ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در کرمان افزود: از روزهای آغازین شیوع بیماری کرونا در کشور با توجه به تبدیل شدن این مسئله به تهدید زیستی و در خطر قرار گرفتن سلامت جسم، روح، اقتصاد و جامعه، باید تمام سیستم اجرایی، مقننه و قضائی کشور این کار بزرگ را مدیریت می کردند.
وی ادامه داد: با تدبیر استاندار وقت کرمان، ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در این استان پیش از ستاد ملی، کار خود را آغاز کرد و به نوعی کار ویژه برای استان تعریف شد تا به کمک کادر درمان، تمام امکانات، دستگاه‌ها و سازمان‌ها را برای دفع و رفع مشکل بسیج کند.
بصیری اظهار داشت: کرمان استان پهناوری است و با توجه به شرایط و ویژگی‌هایی آن و تاثیرگذاری عوامل مختلف در شیوع بیماری، در وهله نخست مطالعات استانی را برای فائق آمدن بر این مشکل آغاز کردیم.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه سال 98، نباید کوچکترین خدشه‌ای در برگزاری انتخابات به وجود می‌آمد و از سویی سلامت مردم نیز در اهمیت ابتدایی قرار داشت، لذا اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفت و با وجود اینکه اثری از بیماری و ابتلا در کرمان تا آن تاریخ مشاهده نشده بود، اما توصیه‌های اولیه را در برگزاری انتخابات جدی گرفتیم.
بصیری تصریح کرد: با شروع قدرتمند ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان کرمان، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری علی‌رغم وظایف سنگین در حوزه مسئولیت ذاتی خود به عنوان جانشین ستاد استانی مسئولیت را به عهده گرفت و در اولین اقدام همه مدیران ستادی با صدور احکامی از سوی استاندار کار خود را آغاز کردند که در ادامه به پنج کمیته بازرسی و نظارت، امنیتی و اجتماعی و انتظامی، اطلاع‌رسانی، اقتصادی و جلب مشارکت‌های مردمی تبدیل شدند.
وی ابراز داشت: کشور تاکنون سه پیک بیماری کرونا را تجربه کرده و استان خوزستان اخیرا وارد پیک چهارم شده است، اما خوشبختانه در استان کرمان بیش از 2 پیک بیماری را تاکنون نداشته‌ایم.
بصیری اضافه کرد: اسفندماه سال گذشته و آغاز شیوع بیماری در کشور، استان کرمان با همراهی و همکاری همه مردم و تدابیر صورت گرفته و سختکوشی کادر درمان با مشکل جدی مواجه نشد و پیک اول کشور را در کرمان نداشتیم.
وی ابراز داشت: کمیته بازرسی و نظارت به منظور انجام دقیق نظارت در گروه‌های مختلف شغلی و سازمان‌ها و ادارات به صورت کاملا ابتکاری، گروه‌های بیست‌گانه ذیل مجموعه را تشکیل داد و مسئولیت هر گروه به دستگاه خاصی سپرده شد ضمن آنکه چک لیست‌های تخصصی بازرسی و نظارت برای گروه‌های مختلف در کارگروه نظارت و بازرسی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهیه و ملاک عمل بازرسان قرار گرفت.
بصیری گفت: با ابلاغ طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها، کار استانها تسهیل شد و به نوعی هماهنگی در کشور به وجود آمد و با رنگ بندی شهرها، نحوه کار ادارات و کارکنان، مکانهای تجاری و بازرگانی و خدماتی، حوزه آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، ترددها و حمل و نقل مشخص و برای هماهنگی موارد، طرح شهید سلیمانی پیشنهاد شد که مدیریت و کنترل اپیدمی را به شیوه محله و خانواده محور پیگیری کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با مسئولیت استاندار و جانشینی دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت اجرایی سپاه همزمان با سراسر کشور در استان کرمان آغاز شد و طرح جامع هوشمند محدودیتها در دل آن شکل گرفت اظهار داشت: با شکل گیری قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به دستور رهبر معظم انقلاب، مصوبات ستاد ملی و قرارگاه به منزله مصوبه شورای امنیت کشور و حکم قانونی و لازم الاجرا تلقی شده و عدم اجرای آن تخلف محسوب می شود.
کرمان هم اکنون در شرایط ثبات قرار دارد
وی با بیان اینکه به دلیل اقدامات و همکاری های صورت گرفته در راستای مقابله با ویروس کرونا، استان کرمان هم اکنون در شرایط ثبات قرار دارد، گفت: طی یک سال گذشته 65 جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان برگزار شده و از 53 مصوبه ابلاغی ستاد ملی 44 مصوبه شامل استان بوده که با توجه به جزئیات اجرایی به 64 مصوبه تبدیل کردیم و به نهادها و ارگان های مختلف ارجاع داده شد.
بصیری عنوان کرد: با تاکیدهای استاندار کرمان به فرمانداران و ستادهای شهرستانی مقابله با بیماری کرونا، در شهرستان کرمان 520 مصوبه اقتضایی تصمیم گیری شده و دیگر شهرستان ها نیز جلسات ستاد کرونا را تشکیل داده و تصمیم گیری و عملکرد مجزا داشته اند.
وی ادامه داد: کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا با زیرمجموعه گروه های بیست گانه از ابتدای تیر ماه تا پایان دی ماه سال جاری جمعا 116 هزار و 444 واحد را در 20 شاخه مختلف نیازمند بازرسی تشخیص دادند که با همکاری افتخاری یک هزار و 826 بازرس از دستگاه های مختلف، 453 هزار و 192 مورد بازرسی در تمام این مراحل انجام شد.
2 درصد بازرسی‌های کرونایی منجر به تعطیلی، پلمب و برخورد قضائی شده است
بصیری خاطرنشان کرد: 78 درصد این بازرسی ها با 98 هزار و 636 مورد به تذکر شفاهی منجر شد، به این معنی که 78 درصد موارد با اصول مطرح شده همراه بودند.
وی بیان داشت: 24 هزار و 150 مورد تذکر کتبی برای رفع نواقص معادل 20 درصد بازرسی‌ها صادر شده و فقط 2 درصد شامل چهار هزار و 397 واحد منجر به تعطیلی، پلمب و برخورد قضائی شدند.
بصیری ابراز داشت: در گزارش کشور به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، کرمان از جمله استان های برتر در رعایت پروتکل ها به ویژه در اصناف انتخاب شده و بعد از استان یزد با 93 درصد رعایت کردن در رتبه دوم قرار دارد.
جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این موضوع که نتایج عملکرد کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد استانی مقابله با کرونا کرمان نشان می دهد در برگزاری 20 جلسه 93 مصوبه تصمیم گیری شده است اضافه کرد: قبل از اجرای طرح جامع هوشمند محدودیت ها در سطح کشور، در استان کرمان 70 پست ایست و بازرسی راه اندازی و 16 نقطه ورودی با کمک 2 هزار و 100 نفر نیروی هلال احمر، بسیجی و راهور کنترل می‌شد و سه هزار و 686 مورد هم جریمه 500 هزار تومانی اعمال شد.
بصیری تصریح کرد: بعد از ابلاغ طرح هوشمند محدودیت ها، پست های ایست و بازرسی استان کرمان ارتقا یافته و در مجموع یک هزار و 466 پست ثابت و سیار در استان دایر و در مجموع 17 هزار و 582 نفر نیروی انتظامی و بسیج در راستای اجرای طرح به کار گرفته شدند.
وی از عودت 45 هزار و 322 خودرو از ورودی های استان و اعمال جریمه برای سه هزار و 666 خودرو در شهرهای نارنجی، 974 جریمه در شهرهای قرمز و 36 هزار و 604 خودرو ناقص منع تردد شبانه توسط کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد و اظهار داشت: در کمیته اطلاع رسانی، تولید و نشر اخبار ویژه کرونا در سایت استانداری و دستگاه ها و خبرگزاری و فضای مجازی و صدا و سیما، تولید و نشر اخبار ویژه کرونا در سایت استانداری، سایت دستگاه های اجرایی و خبرگزاری ها، فضای مجازی و صدا و سیما، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، تشکیل کارگروه تولید محتوا در فضای مجازی، تهیه و نشر محتوای تبلیغاتی، تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا، اقدامات مبتکرانه، تولید و انتشار محتوا در شکل ها و موارد متعدد انجام شده است‌.
کمک 4303 نفر از خیرین استان کرمان در طرح مشارکت اجتماعی ستاد کرونا
وی گفت: کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده متاثر از شیوع بیماری کرونا در قالب پرداخت تسهیلات، از مجموع 24 هزار و 497 فقره پرونده ثبت نام شده در سامانه "کارا"، 14 هزار و 910 فقره تسهیلات پرداخت شد که مبلغ 244 میلیارد تومان را شامل می شود و حفظ اشتغال 20 هزار و 947 نفر را صورت داده است.
بصیری ادامه داد: در حوزه کمیته جلب مشارکت های مردمی، چهار هزار و 303 نفر از خیرین استان کرمان در قالب 200 تشکل مردم نهاد (سمن) در طرح مشارکت اجتماعی ستاد کرونا فعالیت کمک رسانی داشته اند و این کمک ها شامل ارائه تجهیزات و خدمات بیمارستانی و بسته های مواد غذایی، مواد بهداشتی و ضدعفونی، ماسک، لوازم تحریر، طبخ غذای گرم، توزیع آرد و خرید تجهیزات بیمارستانی است.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح مبلغ 24 میلیارد و 500 میلیون تومان از ابتدای شروع ویروس کرونا به نیازمندان استان کرمان اهدا شده است.
خطر اوج گیری شیوع کرونا همچنان استان کرمان را تهدید می‌کند
بصیری ابراز داشت: هر چند استان کرمان 2 پیک بیماری را تجربه کرده، اما بدان معنی نیست که خطر ما را تهدید نمی‌کند، رعایت کردن اصول مراقبتی استفاده از ماسک، فاصله گذاری و تغذیه مناسب می تواند خطر ابتلا به کرونا را همواره کاهش دهد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تاکید بر اینکه تجربه به ما می‌گوید که با کمک هم می توان مدیریت ویروس را عهده دار بود افزود: از 29 آذر ماه به بعد ما شهر قرمز در استان نداریم و در مجموع وضعیت دی ماه و اوایل اسفند ماه استان به لحاظ بیماری تثبیت شده است و تنها نگرانی ورود کرونای انگلیسی را داریم که درگیری در سنین پایین و قدرت ابتلا و فوت بیشتری دارد.
وی عنوان کرد: از مجموع 2 هزار تخت بیمارستانی استان در حال حاضر 400 مورد آن اشغال است که 124 مورد قطعی کووید 19 و 277 مشکوک به بیماری هستند تعدادی هم در آی سی یو و تحت دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند.
وی گفت: 2 هزار تخت نقاهتگاهی استان آماده است و در کل استان از نظر امکانات و هماهنگی بین دستگاهی در آمادگی 100 درصد به سر می برد.
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمان استانداری کرمان

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/187970/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

لیگ برتر فوتبال| گل‌گهر به دنبال جبران شکست دور رفت، تلاش صنعت نفت برای پایان دادن به کابوس نیم‌فصل دوم

بازیکنان مس رفسنجان باز هم رختکن خود را تمیز تحویل دادند / عکس

فکری: غیرت بازیکنان ما مثال زدنی است

باشگاه نساجی تهدید کرد: تا زمانی که بازی ها برابر نشود، مقابل مس رفسنجان بازی نمی کنیم

شاهکار فکری در مسجدسلیمان با شکست مس رفسنجان

برتری 10 نفره سپاهان و روزهای خوب فکری در نفت

تیم نفت مسجدسلیمان برابر مس رفسنجان به برتری رسید

149 طرح محرومیت زدایی سپاه در عنبرآباد افتتاح شد

تیر و کرمانشاهی مانع از دبل نقی‌زاده!

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان 1-0 مس رفسنجان

پیروزی نفت مسجد سلیمان برابر مس

تهدید باشگاه نساجی؛ مقابل مس رفسنجان بازی نمی‌کنیم

دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

مانور اصلاح شبکه توزیع برق در کرمان اجرا شد

پروژه همت‌آباد اصفهان یک الگوی ملی در بازآفرینی شهری است

بحران دفاعی در مس با غیبت زاهدی

نهمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

لیگ برتر فوتبال| بازگشت دوباره سپاهان به صدر‎‎ جدول/ نخستین پیروزی نفت با فکری در خانه

تجلیل از حافظان قرآن کریم در قلعه‌گنج

هفتمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

ششمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

فیلم|خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان یک مس رفسنجان صفر

نفت مسجدسلیمان یک مس رفسنجان صفر؛ اولین پیروزی فکری

پیروزی شاگردان فکری برابر مس

سپاهان برد و جای پرسپولیس را گرفت

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان روز نخست هفته بیست‌ویکم؛ کامروایی سپاهان و جابه‌جایی مس و آلومینیوم

فکری: می‌دانستیم کار سختی مقابل مس داریم

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان بازی‌های امروز/سپاهان موقتا صدرنشین شد

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان 1-0 مس رفسنجان

شعله های گاز در جنوب غربی جزیره، نگران کننده نیست

ربیعی: مستحق شکست نبودیم/ بدشانس بودیم

اعزام کاروان تیم صنعت نفت آبادان به سیرجان

طرح کوچه‌های رنگی و زیباسازی بافت فرسوده محله حصارک اجرا شد

اخلالگران گردن کلفت بازار سیمان و مرغ شناسایی می شوند

نفت مسجد سلیمان صفر - مس رفسنجان صفر/ توقف یک نیمه‌ای شاگردان فکری برابر نماینده استان کرمان

پیروزی سپاهان و پیکان در نیمه نخست

آمار کرونا کرمان 2 اردیبهشت؛ 12 فوتی و 80 ابتلای جدید

ترکیب تیم فکری برای دیدار با مس رفسنجان

ترکیب نفت مسجد سلیمان و مس رفسنجان اعلام شد

وزش باد شدید موقت در بسیاری از مناطق کشور

سیاهی کرونا دامن 12 خانواده کرمانی را گرفت/کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی در کرمان/تمدید مهلت ثبت نام آزمون استعداد‌های درخشان

نفت مسجد سلیمان مس رفسنجان / گزارش زنده

گزارش زنده؛ نفت مسجد سلیمان - مس 0

نتوانستیم در نیم فصل تیم‌مان را تقویت کنیم

برای ادامه راه احتیاج به موفقیت در بازی فردا داریم

کمیته رصد فضای مجازی برای انتخابات تشکیل شد

فرماندار بهار: بافت سنتی شهرها باید حفظ شود

اعلام ترکیب مس رفسنجان در بازی با نفت مسجدسلیمان

بازدید رییس دادگستری کهنوج از بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌های مراجع انتظامی این شهرستان

ناکامی قاچاقچیان سوخت/ کشف 25تن سیمان احتکاری دربافت