کرمان رصد

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

قاطعیت و دو دل نبودن مسئولین در دفاع از حق ملت ایران دشمن را مجبور به عقب نشینی می کند اجتماعي

قاطعیت و دو دل نبودن مسئولین در دفاع از حق ملت ایران دشمن را مجبور به عقب نشینی می کند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - امام جمعه کرمان با تاکید بر لزوم روحیه قوی و به دور از دودلی و شک به ویژه در مسئولین رده بالا برای اجرای توقف پروتکل الحاقی؛ گفت: اگر این رسالت و جامه عمل پوشاندن به فرامین رهبری را به خوبی عمل کنیم، دشمن عقب نشینی کرده و حق مسلم ما را می دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی جمعه (8 اسفند) در خطبه های نماز جمعه شهر کرمان ضمن توصیه هرچه بیشتر به تقوای الهی گفت: آنچه باعث رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی می شود؛ فکر کردن به کوتاه بودن دنیا است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) می فرمایند «شما مومنین را به یادآوری مرگ سفارش می کنم، از مرگ کمتر غفلت کنید، چگونه مرگ را فراموش می کنید در حالی که او شما را فراموش نمی کند؟» ادامه داد: رعایت تقوای الهی و یادآوری مرگ و رفتن از دنیا، کینه ها و دشمنی ها و حسادت ها را از روح انسان می شوید و پاک می کند.
وی در ادامه سلسله مباحث «بهشت و اهل آن» با بیان اینکه بهشت جایگاهی است که نه حوادث روحی در آن وجود دارد و نه عواملی که رنج و مشقت برای جسم داشته باشد، اظهار کرد: در بهشت نه رنج و مشقت جسمانی وجود دارد و نه ناراحتی ها معنا و مفهومی پیدا می کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: در آیات و روایات مرتبط با بهشت از نعمت هایی صحبت شده اما هر چه درباره آن فکر کنیم و توضیح دهیم نمی توان آن را به معنای واقعی کلمه توصیف کنیم زیرا فاصله آنچه که می گوییم و می شنویم با آنچه که حقیقت دارد فاصله بسیار زیادی است و درک آن سهل و آسان نیست.
وی با بیان اینکه در قرآن در خصوص نوشیدنی های بهشت می خوانیم که «آبی بسیار گوارا و صاف و خالص در آنجا است که در آن ناخالصی وجود ندارد» و یا «نوشیدنی هایی از جنس شیر که هیچوقت طعم و مزه آن تغییر نمی کند» و یا «نوشیدنی هایی طاهر و پاک که نشاط آور است و نوشیدنی هایی که تجدید قوا می کند و همه خستگی های احتمالی را برطرف می کند»، گفت: این ها در آیات و روایات هست اما درک آن به این راحتی نیست لذا سخن از نوشیدنی، میوه ها، غذاها، خادمان در بهشت و نحوه پذیرایی، جنات و باغ های بهشت و ... هرکدام از این ها را که وصف کنیم ما فقط یک مقایسه محدود داریم و با آنچه که حقیقت است فاصله دارد.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در قرآن به صراحت آمده کسانی وارد بهشت می شوند که از متقین و محسنین یعنی کسانی که اهل تقوا و کارهای نیک باشند، بیان کرد: سه ویژگی محسنین و متقین در قرآن آمده است گرچه صفات دیگر در آیات دیگر هم وجود دارد اما سه صفتی که در اینجا با آن مواجه هستیم این است که فرمود «این ها شب زنده دار هستند و همه شب را نمی خوابند و بخشی از آن را به عبادت و راز نیاز به خدا اختصاص می دهند و اهل تهجد و نماز شب هستند» پیامبر(ص) فرمود« شرافتمندانه ترین افراد امت من آن هایی هستند که شب را با خدا راز و نیاز می کنند و در تاریکی و تنهایی شب با خدای خود خلوت می کنند» بنابراین شب زنده داری و عبادت و راز و نیاز با خدا اولین ویژگی است.
وی گفت: ویژگی دوم اینکه فرمود «این ها اهل استغفار، راز و نیاز و گذشت از خطاهای دیگران هستند و در وقت سحر در پیشگاه خدا توبه می کنند و اهل اشک و آه هستند» و ویژگی سوم اینکه «و در اموال و ثروت آن ها حقی برای سائل و محروم است».
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در خطبه دوم ضمن تسلیت وفات حضرت زینب(س) افزود: حضرت زینب(س) اسوه استقامت و در به انجام رساندن رسالت خود در عمق بخشی و گسترش جبهه حق نه تنها در دوران خود بلکه در تاریخ و بعد از آن و جریان سازی در دفاع از امامت جامعه اسلامی، مثال زدنی است.
وی بیان کرد: عبور از صحنه های تلخ و استفاده از ظرفیت ها و به وجود آوردن و ماندگار کردن جریان پویای نهضت حسینی برای همیشه در تاریخ، بخشی از ماموریت این شیر زن تاریخ جهان اسلام است و امیدواریم که بهره ببریم و نقش و جایگاه این بانوی برجسته جهان اسلام را هرچه بیشتر برای نسل جوان بیان کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار کرد: دفاع از حقوق ملت ایران در مقابل دشمنی ها و خلق پیروزی آن هم در جبهه هسته ای یکی از وظایف مهم ما در شرایط امروز است و برای انجام این ماموریت بزرگ هم مردم و هم مسئولان باید به چند امر بسیار مهم و اساسی توجه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: اولین نکته این است ما به یک صدای واحد در تمام قوا، نخبگان جامعه و توده مردم نیاز داریم و هرکس کمک نکند که صدای واحد در جامعه ایجاد شود قطعاً در آینده تاریخ این حرکت ناشایست او خواهد ماند و ملت او را محکوم خواهند کرد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ادامه داد: آنچه که در 5 اسفند آغاز کردیم؛ یعنی توقف پروتکل الحاقی باید با روحیه قوی و به دور از دودلی و شک، این رسالت را انجام دهیم تا با قدرت و قاطعیت در دفاع از حق مردم ایستادگی کنیم به خصوص مسئولان نظام جمهوری اسلامی هرچه در رده های بالاتر قرار می گیرند وظیفه بیشتری دارند.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی روشن کردن چراغ انفعال، گرا دادن به دشمن است و باعث امیدواری دشمن می شود، ادامه داد: در شرایط فعلی کشور کسی یا کسانی حق ندارند چراغ انفعال را روشن کنند و نیاز به جبهه مستحکم، واحد و بنیان مرصوص داریم.
امام جمعه کرمان اظهار کرد: اگر این رسالت را به خوبی عمل کنیم و به توصیه و فرامین رهبر فرهیخته نظام جمهوری اسلامی جامه عمل بپوشانیم، دشمن مجبور به عقب نشینی خواهد شد و حق مسلم ما را خواهد داد و ما نیز در مسیر الهی و انقلابی خود در راستای این رسالت بزرگ به سرانجام خواهیم رسید لذا امروز در آزمون بزرگی قرار دادیم.
وی ادامه داد: مسئولان باید نوسانات قیمت ها در بازار را کنترل کنند و قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم، به طور سرسام آور بالا می رود لذا باید به قشرهای آسیب پذیر توجه کنیم و وظیفه مسئولان است که به سفره مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر توجه داشته باشند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی مسئولیت بیشتری دارند و همه باید کمک و تولید و توزیع را مدیریت به جا و شایسته کنند؛ خاطرنشان کرد: همچنین مردم نیز مراقبت کنند تا در مصرف خود رعایت کرده تا کمبودی ایجاد نشود.
وی اظهار کرد: لذا مردم در بخش مصرف کننده وظیفه دارند و مسئولان در مدیریت بخش تولید و توزیع تا از این پیچ سخت جنگ اقتصادی عبور کنیم و به فضل خدا در سال آینده انتخابات پرشوری را رقم بزنیم که نتیجه آن به نفع امت اسلامی و جمهوری اسلامی باشد.
پایان پیام/667

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/186947/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قرار نیست در سند همکاری، به چینی ها باج بدهیم

استاندار کرمان: تولید ثروت به تمام استان تسری پیدا کند

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: مدل توسعه برمبنای صادرات دنبال شود

9 میلیارد تومان تجهیزات آموزشی رایگان به مدارس کرمان اهدا شد

امتحانات خرداد پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی برای برطرف کردن مشکلات جنوب کرمان قول مساعد داد

سامانه تسهیل و رفع موانع تولید کرمان فعال می‌شود

تعاون روستایی جنوب کرمان بیش از12 هزار تن پیاز تضمینی خریداری کرد

هفته‌های بحرانی کرونایی پیش روی کرمان/ برخورد قاطع با خاطیان

لزوم ایجاد خط انتقال جداگانه آب شرب از پروژه خلیج فارس و خروج رفسنجان از بحران

نامتوازنی در سطح استان کرمان بیداد می کند/ بنگاه های اقتصادی وظیفه عمل به مسئولیت اجتماعی دارند

وضعیت دو شهرستان جنوب کرمان رو به قرمز شدن/امکانات پاسخگو نخواهند بود

اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا مهر 1400 تمدید شد

سرپرست هیات: توازن را در فوتبال کرمان ادامه می‌دهیم

ثبت نام شوراهای کرمان گام نخست در تشکیل مجالس محلی

15 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عنبرآباد اختصاص یافت

کودک همسری یا کودک آزاری؟

فاطمه کامیاب: 800 نفر از کارآموزان من وارد بازار کار شده اند

طلسم عجیب مهاجم استقلالی شکسته شد ؛ مهاجم محبوب قلعه نویی بالاخره گل زد + سند

ثبت نام 16828 کرمانی در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌ها

اوج‌گیری مجدد گل‌گهر سیرجان با پیکان؛ روزهای بد به در

گل گهر سیرجان 2 پیکان تهران صفر؛ دومین پیروزی شاگردان ژنرال رتبه چهارم را به ارمغان آورد

سپاهان صدر را از دست داد؛ برد گل‌گهر با تبریزی

مربی گل‌گهر: با یک بازی مقتدرانه و قابل احترام پیروز شدیم/ مدیران پیکان درس بزرگی به فوتبال دادند

تارتار: دیگر تحمل متضرر شدن از مسائل داوری را نداریم

ویدئو: خلاصه بازی پیکان تهران صفر- گل گهر سیرجان 2

لیگ برتر فوتبال| فکری با توقف سپاهان، پرسپولیس را در صدر جدول نگه داشت/ گل‌گهر جای مس رفسنجان را گرفت

آخرین وضعیت کرونا در کرمان/ زلزله به 14 روستا در رابر خسارت زد/توزیع 20 تن پیاز به همت بسیج در شهداد

فیلم/خلاصه بازی پیکان صفر گل گهر سیرجان 2

سارق ادوات کشاورزی با 20 فقره سرقت به دام افتاد

گزارش تصویری از دیدار تیم های پیکان و گل گهر سیرجان

تساوی صبای یزد قابل نماینده کرمان

از گلایه گوجه کاران در شهرستان رودبار جنوب تا قیمت نامناسب کالاهای اساسی در فروشگاه رفاه

مشکل شبکه آبرسانی روستا‌های بخش گلستان رفع می‌شود

نقش موثر شرکت های صنعتی و تولیدی در شکوفایی اقتصادی

ویدیو: خلاصه و حاشیه دیدار مس رفسنجان سایپا

تمامی اماکن ورزشی استان کرمان تا اطلاع ثانوی تعطیل!

9 درصد؛ نرخ سود وام بافت فرسوده

کشتی گیر جوان بافتی بر سکوی سوم مسابقات انتخابی تیم ملی

شکوفه‌های بهاری رودبار +عکس

سالاد کاهو با سس ریحان + طرز تهیه

دومین اقدام هیأتی‌ها برای حذف موانع تولید و خوشحالی کشاورزان؛ این بار در کرمان

دو ملی‌پوش والیبال راهی سیرجان شدند/ رونمایی از فولاد 1400

بازسازی غضروف بین مفاصل با ژل تزریقی

ستاره پیشین استقلال احیا شد

تیم‌ملی هندبال ساحلی نوجوانان الف ایران بر سنگ‌آهن بافق غلبه کرد

تیم‌های فوتسال صبای یزد و کاروان صنعت کرمان مساوی شدند

جدال با سنگ و مس برای خلق اثر هنری+تصاویر

البدر بندرکنگ بندرلنگه از صعود به مرحله بعد باز ماند

برد مس شهربابک در آغاز نیم فصل دوم