کرمان رصد

آخرين مطالب

اتصال کرمان به شاهراه گردشگری بین المللی سياسي

اتصال کرمان به شاهراه گردشگری بین المللی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - عزم مسئولان کشوری و استانی بیانگر آن است که استان پهناور و تاریخی کرمان با ظرفیت های کم نظیر خود، در دوران پساکرونا به شاهراه و مقصد گردشگری بین المللی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، در اتفاقی مبارک و مثبت روز چهارشنبه ای که گذشته دیار کریمان میزبان وزیر گردشگری ونزوئلا و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و همراهان بود، که بیانگر اهمیت کرمان در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صایع دستی است.
یکسال گذشته، شیوع ویروس کرونا چرخه گردشگری در دنیا، کشور و استان کرمان را مختل کرده است، بطوری که فعالان حوزه گردشگری متحمل ضررو زیان های فراوانی شده اند و بسیاری از کسب و کارهای مرتبط با این صنعت درآمدزا تعطیل یا با محدودیت مواجه شده و روزگار سختی را سپری ی کنند.
در هنگامه غوغای کرونا، امیدهای فعالان در حوزه های گردشگری و صایع دستی به پایان این بلای منحوس و رونق مجدد در دوران پساکرونا دارند تا بار دیگر مسافران و گردشگران رفت و آمدها و بازدید های خود را از سر گیرند.
سفر بالاترین مقام عالی رتبه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه همتای ونزوئلایی خود به استان باستانی و پرجاذبه کرمان، نوید بخش پر فروغ تر شدن چراغ کم سوی گردشگری کرمان است.
استان کرمان با هفت اثر جهانی، افزون بر 700 اثر ملی ثبت شده و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود، هر چند در حد و اندازه ظرفیت های خود در بخش های گردشگری و صنایع دستی پیشرفت نداشته است.
میهمانان عالی رتبه گردشگری ایران و ونزوئلا در دیار کریمان

کرمان رصد


وزیر گردشگری ونزوئلا و ایران و هیات همراه روز گدشته از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد کرمان شدند و در بدو ورود مورد استقبال استاندار کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مسئولان این استان قرار گرفتند.
علی اصغر مونسان و علی ارنستو پادرون سپس با حضور در گلزار شهدای این شهر با نثار گل و فاتحه بر مزار شهدا به‌ویژه سپهبد شهید سلیمانی با اهداف این شهدا تجدید میثاق کردند.
بازدید از کاروانسرای تاریخی گنجعلیخان ، بازار و افتتاح موزه طلا و جواهرات قیصریه ابراهیم کرمان نخستین برنامه های میهمانان عالی رتبه گردشگری دیار کویری کرمان بود.
موزه طلا و جواهرات قیصریه ابراهیم کرمان در محل حمام تاریخی ابراهیم خان ظهیرالدوله احداث شده که در نوع خود در کشور کم نظیر و ارزشمند است.
عملیات مرمت این بنای تاریخی که در حال تخریب بود سال 95 و با حمایت استاندار وقت کرمان و همکاری میراث فرهنگی و اداره اوقاف استان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و زیر نظر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فضایی به وسعت 700 مترمربع آغاز شد که پس از چهار سال به بهره برداری رسید.
مونسان:وزارت میراث فرهنگی توجه جدی به کرمان دارد

کرمان رصد


وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه آیین افتتاح موزه طلا و جواهر قیصریه ابراهیم کرمان گفت: انتخاب کرمان نشان از ظرفیت و توجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به این استان دارد و بازدید از اماکن تاریخی در دستور کار قرار گرفته که در این زمینه گردشگران اروپایی کویر را می‌پسندند.
علی اصغر مونسان با بیان اینکه پس از تزریق واکسن کرونا، گردشگری خارجی کشور به راه‌ می افتد، افزود: کرمان که بیشترین ظرفیت را در این حوزه دارد، مقصد اصلی گرداشگران داخلی و خارجی می‌شود.
وی تصریح کرد: حضور پربرکت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان به نقطه زیارت‌گاهی برای ارادتمندان این شهید والامقام تبدیل خواهد شد که ارادتمندان او در سطح منطقه و فرامنطقه کم نیستند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: وزیر گردشگری ونزوئلا هنگام حضور در ایران پیگیر زیارت بارگاه سردار دلها بود و این مکان مقدس قطعا موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان کرمان می‌شود.
وی بیان کرد: پیرو توافق کشورهای ایران و ونزوئلا مقرر شد تورهای آشناسازی با جاذبه‌های کردشگری بین 2 دولت برقرار شود که در اولین گام از این تفاهم نامه سفر وزیر گردشگری ونزوئلا را به ایران داشتیم.
مونسان ادامه داد: بنا شد به عنوان نمونه 2 استان را در معرض نمایش هیات دولتی و غیردولتی ونزوئلا بگذاریم که یکی از این استانها کرمان به لحاظ جایگاه در تاریخ و فرهنگ کشور و همچنین طرح‌های کویری این استان در نظر گرفته شد و این هیات در ادامه سفر خود به اصفهان و پس از آن به تهران برمی‌گردد.
وی تاکید کرد: آژانس های گردشگری همراه این هیات ونزوئلایی به کرمان آمدند که جاذبه‌های گردشگری کشور و استان کرمان به این هیات معرفی می‌شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با وضعیت سفرهای نوروزی گفت: نوروز 1400 با کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا بحث های مفصلی با حضور وزارت گردشگری، بهداشت و کشور و دستگاه های مرتبط داشتیم که در این خصوص طرحی به رییس جمهوری نیز ارائه و به تصویب ستاد رسید.
وی افزود: در مجموع سه نوع سفر در ایام نوروز داریم که گروه یک و 2 مدیریت شده است، مثل تورهای گردشگری و اقامت در محل‌های مجاب گردشگری، که به علت کنترل کمترین دغدغه را در این نقاط داریم و مشکل ما سفرهای انبوه بدون برنامه و کنترل و ایجاد اجتماعات است.
مونسان با اشاره به صدور ابلاغ هایی به استانداران کشور گفت: در این راستا برپایی هرگونه کمپین و زدن چادر و هرگونه ایجاد اجتماع طی ایام نوروزی ممنوع است.
وی تاکید کرد: گروه یک و 2 با تاثیر بر اقتصاد گردشگری اجرا می‌شود اما از نوع سوم در راستای مقابله با شیوع کرونا جلوگیری می‌شود.
وزرای گردشگری ونزوئلا و ایران به همراه استاندار کرمان و هیئت همراه سپس با سفر به شهر نمونه گردشگری ماهان، از باغ شاهزاده و غرفه های موقت صنایع دستی در محل این باغ تاریخی و زیبا بازدیدو از نزدیک با هنرمندان کرمان گفت گو کردند.
وزیر میراث فرهنگی: دولت با ارائه تسهیلات از تولید صنایع دستی حمایت می کند

کرمان رصد


علی اصغر مونسان در جریان این بازدید بر استفاده هنرمندان صنایع دستی از تسهیلات کرونا برای توسعه این حوزه تاکید کرد و گفت: فرصت استفاده از تسهیلات کرونا برای هنرمندان صنایع دستی کشور تا اواخر اسفندماه سال جاری تمدید شد.
وی اظهار داشت: دولت از تولیدات صنایع دستی با ارائه تسهیلات کرونا حمایت می‌کند لذا باید شاهد رشد و توسعه این حوزه در راستای حفظ فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم باشیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به تنوع صنایع دستی تولیدی در استان کرمان بر کاربردی شدن این آثار هنری در راستای خلق مزیت‌های اقتصادی و گردشگری، تاکید کرد و افزود: هنرمندان صنایع دستی با همکاری معاونت مربوطه به معرفی تولیداتشان در فضای مجازی و رسانه‌ها اهتمام ورزند.
وی همچنین عصر چهارشنبه ای که گذشت در جریان بازدید از محل اجرای طرح زیرگذر از باغ شاهزاده به شهر ماهان عنوان کرد: این طرح توجیه فنی ندارد زیرا برای اجرای آن به چند صد میلیارد تومان منابع نیاز داریم.
مونسان با اشاره به ضرورت توجه به کارایی طرح‌ها ادامه داد: همچنین با اجرای این طرح گره ترافیکی در ورودی باغ شاهزاده ماهان کرمان به وجود می‌آید.
وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا در ادامه سفر یکروزه خود به استان کرمان از باغ تاریخی هنرمند که در شهر ماهان واقع شده بازدید کرد و این خانه تاریخی پس از اتمام مرمت در قالب بوتیک هتل به بهره برداری می رسد.
مقامات عالی رتبه گردشگری ایران و ونزوئلا و همراهان در بخش دیگری از سفر خود به استان کرمان به بخش کویری شهداد وارد شدند و از کلوت ها و رصد ستارگان در کمپ ستاره کویر لوت بازدید کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی کرمان: 14 بنای تاریخی کرمان برای مرمت به بخش خصوصی واگذار می شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در حاشیه سفر وزیران گردشگری ایران و ونزوئلا گفت: وزیر گردشگری ونزوئلا در نخستین سفر استانی خود پس از شرکت در نمایشگاه تهران با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری به کرمان سفر کرد.
فریدون فعالی افزود: وزیران گردشگری ایران و ونزوئلا پس از ادای احترام به گلزار شهدا، حمام ابراهیم خان را افتتاح کردند که این مجموعه در تملک اوقاف بود، توسط بخش خصوصی احیا و امروز به‌وسیله 2 وزیر، استاندار کرمان و مسئولان افتتاح شد.
وی تاکید کرد: یکی از سیاست‌های وزارت این است که بناهای تاریخی که قابلیت احیا و تغییر کاربری دارند را احیا و مرمت کنیم و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بناها کاربری مناسب به آن بدهیم و در این راستا بازارچه طلا و نقره با کاربری مناسب افتتاح شد و در کنار آن موزه ساخت طلا با نمایش اثرات تاریخی این حوزه را داشتیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: همچنین یک خانه تاریخی در مجموعه شهر ماهان و روستای لنگر احیا شد و این بنای مرمت شده به یک هتل زیبا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت پنج میلیارد تومانی تسهیلات دولتی تبدیل می‌شود.
وی تصریح کرد: شرایط را برای حضور گردشگران در استان کرمان فراهم می‌کنیم و این استان را با وجود ظرفیت‌هایی ‌از جمله کویر و بناهای تاریخی به عنوان مقصد گردشگری معرفی می‌کنیم زیرا این جاذبه‌ها می‌تواند فضای جدیدی را برای گردشگران از این استان فراهم کند.
فعالی گفت: 14 بنای دیگر استان کرمان برای سال 99 داریم که با مشارکت بخش خصوصی و دولت واگذار می‌شود و این بناها را با تغییر کاربری احیا می‌کنیم و این طرح‌ها با برنامه‌ریزی مناسب و خدمات دولت در زمینه تسهیلات کم بهره با نرخ چهار درصد و تسهیلات بلاعوض عملیاتی می‌شود.
برچسب‌ها
گردشگری علی‌اصغر مونسان کرمان موزه ونزوئلا ماهان کلوت شهداد

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/186808/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

لیگ برتر فوتبال| گل‌گهر به دنبال جبران شکست دور رفت، تلاش صنعت نفت برای پایان دادن به کابوس نیم‌فصل دوم

بازیکنان مس رفسنجان باز هم رختکن خود را تمیز تحویل دادند / عکس

فکری: غیرت بازیکنان ما مثال زدنی است

باشگاه نساجی تهدید کرد: تا زمانی که بازی ها برابر نشود، مقابل مس رفسنجان بازی نمی کنیم

شاهکار فکری در مسجدسلیمان با شکست مس رفسنجان

برتری 10 نفره سپاهان و روزهای خوب فکری در نفت

تیم نفت مسجدسلیمان برابر مس رفسنجان به برتری رسید

149 طرح محرومیت زدایی سپاه در عنبرآباد افتتاح شد

تیر و کرمانشاهی مانع از دبل نقی‌زاده!

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان 1-0 مس رفسنجان

پیروزی نفت مسجد سلیمان برابر مس

تهدید باشگاه نساجی؛ مقابل مس رفسنجان بازی نمی‌کنیم

دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

مانور اصلاح شبکه توزیع برق در کرمان اجرا شد

پروژه همت‌آباد اصفهان یک الگوی ملی در بازآفرینی شهری است

بحران دفاعی در مس با غیبت زاهدی

نهمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

لیگ برتر فوتبال| بازگشت دوباره سپاهان به صدر‎‎ جدول/ نخستین پیروزی نفت با فکری در خانه

تجلیل از حافظان قرآن کریم در قلعه‌گنج

هفتمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

ششمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

فیلم|خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان یک مس رفسنجان صفر

نفت مسجدسلیمان یک مس رفسنجان صفر؛ اولین پیروزی فکری

پیروزی شاگردان فکری برابر مس

سپاهان برد و جای پرسپولیس را گرفت

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان روز نخست هفته بیست‌ویکم؛ کامروایی سپاهان و جابه‌جایی مس و آلومینیوم

فکری: می‌دانستیم کار سختی مقابل مس داریم

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان بازی‌های امروز/سپاهان موقتا صدرنشین شد

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان 1-0 مس رفسنجان

شعله های گاز در جنوب غربی جزیره، نگران کننده نیست

ربیعی: مستحق شکست نبودیم/ بدشانس بودیم

اعزام کاروان تیم صنعت نفت آبادان به سیرجان

طرح کوچه‌های رنگی و زیباسازی بافت فرسوده محله حصارک اجرا شد

اخلالگران گردن کلفت بازار سیمان و مرغ شناسایی می شوند

نفت مسجد سلیمان صفر - مس رفسنجان صفر/ توقف یک نیمه‌ای شاگردان فکری برابر نماینده استان کرمان

پیروزی سپاهان و پیکان در نیمه نخست

آمار کرونا کرمان 2 اردیبهشت؛ 12 فوتی و 80 ابتلای جدید

ترکیب تیم فکری برای دیدار با مس رفسنجان

ترکیب نفت مسجد سلیمان و مس رفسنجان اعلام شد

وزش باد شدید موقت در بسیاری از مناطق کشور

سیاهی کرونا دامن 12 خانواده کرمانی را گرفت/کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی در کرمان/تمدید مهلت ثبت نام آزمون استعداد‌های درخشان

نفت مسجد سلیمان مس رفسنجان / گزارش زنده

گزارش زنده؛ نفت مسجد سلیمان - مس 0

نتوانستیم در نیم فصل تیم‌مان را تقویت کنیم

برای ادامه راه احتیاج به موفقیت در بازی فردا داریم

کمیته رصد فضای مجازی برای انتخابات تشکیل شد

فرماندار بهار: بافت سنتی شهرها باید حفظ شود

اعلام ترکیب مس رفسنجان در بازی با نفت مسجدسلیمان

بازدید رییس دادگستری کهنوج از بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌های مراجع انتظامی این شهرستان

ناکامی قاچاقچیان سوخت/ کشف 25تن سیمان احتکاری دربافت