کرمان رصد

آخرين مطالب

پاسداشت مسئولیت های اجتماعی در کیش منطقه آزاد کیش

پاسداشت مسئولیت های اجتماعی در کیش
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز طرح ساماندهی معتادان متجاهر و ضرورت فرهنگ سازی در زمینه حجاب و عفاف اسلامی را دو اصل مهم در راستای مسئولیت اجتماعی منطقه آزاد کیش برشمرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، چهارشنبه ششم اسفند در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف بانوان در سطح جزیره کیش و جلوگیری از عرضه مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در این حوزه تاکید کرد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش اقدامات پیشگیرانه دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره کیش از جمله "پلیس مبارزه با مواد مخدر، اداره بهزیستی، مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش" را یکی از ظرفیت های ارزشمند این منطقه عنوان کرد و افزود: با جدیت تمام برای حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی جزیره کیش تلاش می کنیم.
غلامحسین مظفری با اشاره به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در جهت فراهم کردن شرایط لازم برای معتادان خود معرف و کاهش آسیب های اجتماعی جزیره کیش، گفت: حفظ و ارتقای امنیت جزیره کیش مستلزم تقویت اقدامات پیشگیرانه از ورود و مصرف مواد مخدر در سطح جزیره کیش است.
مظفری در ادامه تصریح کرد: جزیره کیش در مقایسه با استان های دیگر کشور از ظرفیت های قابل توجهی به ویژه از نظر اقلیمی برخوردار است که با سرعت بخشیدن به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر می توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.
وی هم افزایی و همکاری میان دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با تقویت اقدامات پیشگیرانه و اجرایی، جزیره کیش می تواند الگوی سرآمد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور باشد.
غلامحسین مظفری فعالیت کارگروه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش برای اجرای طرح ساماندهی معتادان را اقدامی موثر و کارآمد عنوان کرد و اظهار داشت: با تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز جزیره کیش به عنوان منطقه ای پاک و با نشاط، زمینه آرامش و آسایش مردم و گردشگران این منطقه را فراهم می کند.
مظفری با تاکید بر این که در کیش فضای عمومی مناسب همراه با همدلی، تلاش و رونق اقتصادی برقرار است گفت: باید ناهنجاری های موجود در جزیره کیش را به حداقل برسانیم و برای نیروهای توانمند در این منطقه فرصت های جدید شغلی فراهم کنیم.
علی فائقی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش ترویج استفاده از مواد مخدر در سطح جامعه را نقشه شوم و توطئه استکبار جهانی برشمرد و اظهار داشت: در راستای آگاهی بخشی به عموم جامعه از مضرات ناشی از مصرف مواد مخدر، این شورا سامانه ای را برای برقراری ارتباط دو سویه با ساکنان جزیره کیش راه اندازی کرده است.
فائقی با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش طرح ساماندهی معتادان متجاهر را تامین مالی کرده است افزود: معتادان خود معرف که در دام اعتیاد گرفتار شدند می توانند دوران درمان خود را در جزیره کیش سپری کنند.
همچنین ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش،دستگاه ها، نهادها، مراجع قضایی، نظامی و حراست سازمان برای ایجاد یک محیط سالم در این منطقه اظهار داشت: تامین مالی و تجهیزات مورد نیاز متولیان این این امر مهم در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.
آخوندی تصریح کرد: تامین مالی اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی، فرهنگسراها و مجموعه های ورزش جزیره کیش در راستای حفظ امنیت اجتماعی در اولویت سازمان منطقه آزاد کیش است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه و اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، افزود: خوشبختانه با حمایت مالی سازمان منطقه آزاد کیش افراد معتاد شناسایی شده برای سپری کردن دوره درمان خود به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده خواهند شد.
حسن زاده با بیان این که اعتیاد منشاء مشکلات عدیده ای برای اقشار مختلف جامعه است تصریح کرد: رسانه ها و ارتباطات جمعی می توانند در راستای آگاهی بخشی به عموم جامعه؛ گام های موثری در اصلاح شهر و برطرف کردن معضلات اجتماعی بردارند.
وی حجاب و عفاف را از ارکان مهم حفظ بنیان اصلی خانواده ها برشمرد و اظهار داشت: بی حجابی بانوان در سطح جامعه ریشه در اعتیاد دارد و باید تلاش کنیم تا یک جزیره پاک و سالمی داشته باشیم.
حاج یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن نیز برخورد جدی و قانونی دستگاه های اجرایی جزیره کیش برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر را عامل اصلی حفظ امنیت اجتماعی عنوان کرد و افزود: حفظ امنیت اجتماعی در جزیره کیش موجب جذب گردشگران از نقاط مختلف کشور به این منطقه و رونق صنعت گردشگری خواهد شد.
یاسین مطهری زاده رئیس دادگستری کیش با اشاره به حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برنامه ریزی های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در حوزه های "فرهنگی و اجتماعی" این منطقه گفت: اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در سطح جزیره کیش یکی از اقدامات موثر و ارزشمند این شورا است.
به گفته مطهری زاده ادامه طرح ساماندهی معتادات متجاهر در کیش برای حفظ امنیت اجتماعی جامعه ضروری است.
علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی و دریابانی ویژه کیش با بیان این که در روند مقابله و مبارزه با عرضه و توزیع مواد مخدر با حمایت مراجع قضایی و با همکاری دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه، امسال نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش کشفیات داشتیم اظهار داشت: این اتفاق زنگ خطری برای جزیره کیش است که با افزایش ورود مواد مخدر شمار مصرف کننده ها نیز افزایش خواهد یافت.
جمالی فرد معتاد شناسایی شده در سطح جزیره کیش را از نظر اجتماعی فرد بیمار معرفی کرد و گفت: با توجه به این که فرد معتاد یک بیمار است و باید دوره درمان خود را سپری کند ولی از حوزه انتظامی و امنیتی این شخص بیمار نیست و یک مجرم است و با آن برخورد شدید می شود.
وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی فرد بیمار که در دام اعتیاد گرفتار شده است اگر درمان نشود به معضل اجتماعی تبدیل شده و در نهایت به دلیل ارتکاب جرائم به عنوان مجرم شناخته می شود.
فرمانده نیرو انتظامی و دریابانی ویژه کیش نیز ضمن تاکید بر استمرار اجرای طرح ساماندهی معتادان در سطح جزیره کیش این طرح بزرگ را گامی مثبت در راستای حفظ امنیت اجتماعی منطقه برشمرد.
شایان ذکر است در این جلسه سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند که در پایان بخش خصوصی و شرکت های تابعه گزارش های جامعی در زمینه فعالیت های مقابله با مصرف مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در سطح جزیره کیش ارائه کردند.

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/186706/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تیر و کرمانشاهی مانع از دبل نقی‌زاده!

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان 1-0 مس رفسنجان

پیروزی نفت مسجد سلیمان برابر مس

تهدید باشگاه نساجی؛ مقابل مس رفسنجان بازی نمی‌کنیم

دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

مانور اصلاح شبکه توزیع برق در کرمان اجرا شد

پروژه همت‌آباد اصفهان یک الگوی ملی در بازآفرینی شهری است

بحران دفاعی در مس با غیبت زاهدی

نهمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

لیگ برتر فوتبال| بازگشت دوباره سپاهان به صدر‎‎ جدول/ نخستین پیروزی نفت با فکری در خانه

تجلیل از حافظان قرآن کریم در قلعه‌گنج

هفتمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

ششمین گل حسینی در اولین تجربه خانگی فکری

فیلم|خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان یک مس رفسنجان صفر

نفت مسجدسلیمان یک مس رفسنجان صفر؛ اولین پیروزی فکری

پیروزی شاگردان فکری برابر مس

سپاهان برد و جای پرسپولیس را گرفت

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان روز نخست هفته بیست‌ویکم؛ کامروایی سپاهان و جابه‌جایی مس و آلومینیوم

فکری: می‌دانستیم کار سختی مقابل مس داریم

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان بازی‌های امروز/سپاهان موقتا صدرنشین شد

ویدیو| خلاصه بازی نفت مسجد سلیمان 1-0 مس رفسنجان

شعله های گاز در جنوب غربی جزیره، نگران کننده نیست

ربیعی: مستحق شکست نبودیم/ بدشانس بودیم

اعزام کاروان تیم صنعت نفت آبادان به سیرجان

طرح کوچه‌های رنگی و زیباسازی بافت فرسوده محله حصارک اجرا شد

اخلالگران گردن کلفت بازار سیمان و مرغ شناسایی می شوند

نفت مسجد سلیمان صفر - مس رفسنجان صفر/ توقف یک نیمه‌ای شاگردان فکری برابر نماینده استان کرمان

پیروزی سپاهان و پیکان در نیمه نخست

آمار کرونا کرمان 2 اردیبهشت؛ 12 فوتی و 80 ابتلای جدید

ترکیب تیم فکری برای دیدار با مس رفسنجان

ترکیب نفت مسجد سلیمان و مس رفسنجان اعلام شد

وزش باد شدید موقت در بسیاری از مناطق کشور

سیاهی کرونا دامن 12 خانواده کرمانی را گرفت/کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی در کرمان/تمدید مهلت ثبت نام آزمون استعداد‌های درخشان

نفت مسجد سلیمان مس رفسنجان / گزارش زنده

گزارش زنده؛ نفت مسجد سلیمان - مس 0

نتوانستیم در نیم فصل تیم‌مان را تقویت کنیم

برای ادامه راه احتیاج به موفقیت در بازی فردا داریم

کمیته رصد فضای مجازی برای انتخابات تشکیل شد

فرماندار بهار: بافت سنتی شهرها باید حفظ شود

اعلام ترکیب مس رفسنجان در بازی با نفت مسجدسلیمان

بازدید رییس دادگستری کهنوج از بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌های مراجع انتظامی این شهرستان

ناکامی قاچاقچیان سوخت/ کشف 25تن سیمان احتکاری دربافت

معرفی 11 بازیکن مس مقابل نفت MIS

سمپوزیوم مجسمه سازی کرمان پایان یافت

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در مقابل مس رفسنجان 2 غایب دارد

واگذاری 4 واحد مسکن محرومین در رودبار

تصاویر قدیمی شهرری را به «ری نگار» ارسال کنید

اختتامیه سمپوزیوم ملی مجسمه سازی کرمان از دریچه دوربین

کتاب "کارا" ویژه آثار برگزیده اولین جشنواره ملی کاریکاتور کار منتشر شد

جنوب کرمان پیشگام در آبیاری تحت فشار