کرمان رصد

آخرين مطالب

40 درصد مواد اولیه تهیه ماسک را تولید می‌کنیم / جلوگیری از خروج 10 میلیون دلار ارز / ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در کشور + فیلم اجتماعي

40 درصد مواد اولیه تهیه ماسک را تولید می‌کنیم / جلوگیری از خروج 10 میلیون دلار ارز / ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در کشور + فیلم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - محمدرضا محمدی تصریح کرد: با بهره بردای از این خط تولید حدود 30 تا 40 درصد از مواد اولیه تولید ماسک واحد‌های تحت پوشش بسیج اصناف کشور تامین و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو- محمدجواد سمیعی؛ کارخانه بی بافت گستر جهان درسال 1393 به منظور تولید انواع لایی‌های اسپانلس و نانوون و ملت بلون، انواع پارچه‌های بی بافت در وزن‌های مختلف جهت مصارف بهداشتی و غیر بهداشتی تاسیس گردید.
خط تولید شرکت بی بافت گستر جهان از نوع Hydro-entanglement است که با توجه به امکانات ویژه و خاص در ماشین آلات خود، امکان تولید انواع مختلف اسپان لس با امتیازات ویژه و کاربرد‌های مختلف را دارد، در صنعت چرم مصنوعی، برای مصارف بیمارستانی به عنوان گان و ماسک، برای مصارف خانگی و در پاک کننده‌های ظروف و سطوح و مصرف بهداشتی و ... از جمله موارد استفاده اسپان لس است. از آنجایی که در این صنعت تشکیل منسوج یا پارچه، بدون استفاده از نخ‌های ریسیده شده صورت میگیرد و تابع سیستم‌های بافت متداول روی ماشین‌های بافندگی (به صورت تار و پود) نیست، منسوج بی بافت نامیده می‌شود.
در همین خصوص مهندس محمدرضا محمدی مدیرعامل کارخانه بی بافت گسترجهان در گفتگو با دانشجو به شرح فعالیت‌های این کارخانه پرداخت.
وی با اشاره به راه‌اندازی خط تولید کارخانه گفت: این مجموعه به توصیه سازمان بسیج اصناف کشور و مسئولان بهداشتی به منظور تامین مواد اولیه واحد‌های تولید ماسک‌های سه لایه و چند لایه N 95 مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با راه اندازی این خط تولید در کارخانه بی بافت گستر جهان ماهانه حدود 100 تن ملت بلون (ماده اولیه تولید ماسک باکیفیت) با فیلتراسیون بالای 95 درصد تولید و در اختیار کارگاه‌های تولید ماسک کشور قرار می‌گیرد؛ به گفته وی برای راه اندازی این خط تولید حدود یک میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته است. تامین 40 درصد از مواد اولیه تولیدکنندگان ماسک
مدیرعامل کارخانه بی بافت گستر جهان تصریح کرد: با بهره بردای از این خط تولید حدود 30 تا 40 درصد از مواد اولیه تولید ماسک واحد‌های تحت پوشش بسیج اصناف کشور تامین و در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: راه‌اندازی خط تولید پارچه ملت بلون (ماده اولیه تولید ماسک باکیفیت) نقش موثری در تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید ماسک و ایجاد اشتغال خواهد داشت.

کرمان رصد

وی افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنم که با بهره برداری از این خط، ماده اولیه تولید 6 میلیون ماسک با کیفیت در کشور فراهم شده است؛ لذا تولید کنندگان می‌توانند با استفاده از این ماده اولیه ضمن تولید ماسک با کیفیت، برای صادرات آن نیز برنامه ریزی و اقدام کنند.
تلاش برای تحقق شعار جهش تولید
محمدی با اشاره به انتخاب شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» گفت: با انتخاب این شعار از سوی ایشان و با تکیه بر توان داخلی، این تکلیف برای همه ایجاد شد که در راستای ایجاد تحول در مسائل اقتصادی تمام توان خود را به‌کار گیرند.
وی اظهار داشت: امروز ما سربازان جبهه اقتصادی کشور گوش به فرمان منویات رهبر معظم انقلاب بوده و با اتکاء به توان داخلی ضمن غلبه بر مشکلات ایجاد شده، فشار حداکثری دشمن را به لطف الهی بی اثر خواهیم کرد.
وی ادامه داد: درشرایطی که تحریم‌ها وضعیت نامناسبی را بر صنعت کشور تحمیل کرده، موفق شدیم با افزایش تولید، استفاده بهینه از نیروی کار و ایجاد طرح‌های توسعه‌ای به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم.
ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در کشور
مدیر عامل کارخانه بی بافت گستر جهان در ادامه تصریح کرد: معتقدیم تولیدکنندگان با ساخت کالای با کیفیت و مردم نیز با مصرف کالا‌های تولید داخل، می‌توانند نقش موثری در تحقق شعار سال ایفا کنند. به گفته وی حمایت از تولید داخلی منجر به ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال و جهش تولید می‌شود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
تبدیل تهدید تحریم به فرصت
به گفته محمدی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید ضمن تبدیل تهدیدات تحریم به فرصت، از موقعیت بوجود آمده استفاده کرده و گام‌های اساسی جهت ساماندهی تولید بردارند. وی معتقد است: باید بتوانیم ضمن تبدیل تهدیدات تحریم به فرصت، کارنامه موفقی از خود بجا بگذاریم.
تولید لباس‌های ضد ویروس کرونا
مدیرعامل کارخانه بی بافت گستر جهان در ادامه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت با همکاری دستگاه‌های ذی ربط نقش بسزایی در تامین لباس‌های ضد ویروس کرونا که هم جاذب بود و هم قابلیت تنفس پذیری داشتند، ایفا کرده است.

کرمان رصد

وی افزود: در حالی که بسیاری از کشور‌های جهان در این شرایط نتوانسته بودند به درستی اوضاع را مدیریت کنند، شرکت بی بافت گستر جهان موفق شد با همکاری برخی تولید کنندگان در کمتر از دو ماه حدود 3 میلیون دست لباس ضد کرونایی تولید کند.
اجرای طرح توسعه
محمدی در ادامه تصریح کرد: این شرکت در راستای اجرای طرح توسعه خود در سال جهش تولید اقدام به خرید و واردات ماشین آلات جدید منسوج بی بافت با برترین تکنولوژی روز دنیا با ظرفیت 24 هزار تن و به ارزش حدود 11 میلیون دلار در سال کرد. با این اقدام علاوه بر تامین مصارف پزشکی، بهداشتی و صنعتی بیش از 3 میلیون دلار نیز به صادرات کشور کمک خواهد شد.
وی همچنین اعلام کرد: در حال حاضر گروه صنعتی جهان با نگاه به صنایع بالادستی در حال سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی متجانس در صنایع پایین دستی است.
تقدیر از مسئولان ملی و استانی
مدیرعامل کارخانه بی بافت گستر در ادامه افزود: جا دارد از همکاری‌های صمیمانه سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، دکتر غلامرضا حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف کشور، محمد دامادی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو و همکاران ایشان دکتر گرجی و دکتر شاه مرادی، مهندس ربیعی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و سرکار خانم مهندس محرابی مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکر می‌نمایم.
جلوگیری از خروج ارز
وی افزود: شرکت بی بافت گستر جهان در سال 1394 با هدف پاسخگویی به نیاز‌های داخلی و جلوگیری از خروج ارز و همچنین صادرات منسوجات بی بافت اسپانلس در زمینه تولید محصولات بهداشتی، صنعتی و بیمارستانی با سیزده و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی و 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ایجاد اشتغال 100 نفر در زمینی به مساحت حدود 5 هکتار با بهره گیری از به روز‌ترین ماشین آلات و دانش فنی روز دنیا به بهره برداری رسید.
وی افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، شرکت در همان سال اول توانست به اهداف خود دست یابد. این شرکت همچنین موفق شد ضمن جلوگیری از خروج بیش از 5 تا 10 میلیون دلار ارز، سالانه بیش از 3 تا 5 میلیون دلار نیز برای کشور ارزآوری داشته باشد.
محمدی یادآور شد: محور فعالیت شرکت تولید کالا‌های منسوجات بی بافت در بخش صنعتی برای بک شیت چرم‌های مصنوعی، فیلتر‌های صنعتی مورد مصرف در پتروشیمی‌ها، خودروسازی، صنایع کیف و کفش، مبلمان و بسته بندی، مصارف بهداشتی و بیمارستانی است.
مشخصات پارچه ملت بلون
در ادامه دکتر مجتبی شجاعی مشاور فنی کارخانه بی بافت گستر جهان درخصوص مشخصات پارچه ملت بلون (ماده اولیه تولید ماسک باکیفیت) اظهارداشت: پارچه ملت اثر جذب بهتری در برابر ویروس‌ها، باکتری‌ها و ذرات موجود در هوا نسبت به اسپان باند و ترمو و پارچه‌های بی بافت معمولی دارند. همچنین به طور موثر مانع از انتشار ویروس‌ها، باکتری‌ها و سایر مواد مضر در هوا شده و عملکرد محافظت بهتری نیز دارند.

کرمان رصد

وی تصریح کرد: همین ویژگی باعث افزایش ویژگی نفوذ ناپذیری ملت بلون می‌شود. یعنی زمانی که ماسک را روی دهان می‌گذارید، قادرید به راحتی نفس بکشید. اما هوایی که وارد مجرای تنفسی می‌شود، پاک و تمیز است.
خرید دستگاه تست پارچه
وی یادآورشد: همراه با خرید این خط تولید، دستگاه مخصوص تست پارچه نیز خریداری شد که حائز اهمیت می‌باشد. این دستگاه میزان تولید PFE (پارتیکل فیلتراسیون افیشنسی) و BFE (باکتری فیلتراسیون افیشنسی) پارچه را مشخص و میزان پارتیکل ذرات و فیلتراسیون باکتری را نشان می‌دهد. در حال حاضر می‌توانیم طبق درخواست و تولید از 80 تا 98 درصد فیلتراسیون را تولید کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.
شجاعی می‌گوید: پارچه ملت بلون در گروه‌های مختلف از جمله تصفیه کننده‌ها مثل ماسک و فیلتر‌های هوا، پزشکی و جراحی و لباس‌های یک بار مصرف و بسته بندی استریل، دستمال مرطوب و لایه‌های روی پارچه پوشک و محصولات بزرگسالان و لباس عایق حرارتی و تولید چرم سنتتیک، چسب هات ملت و ... کاربرد دارد.
تولید ماسک‌های استاندارد برای کادر پزشکی
دکتر شجاعی تاکید کرد: از ملت بلون جهت تولید ماسک‌های استاندارد برای کادر پزشکی و سایر کارکنان در محیط‌های آلوده (پتروشیمی، صنایع سیمان، فولاد، آزمایشگاه‌ها) از این لایه استفاده می‌شود.
مقاومت ملت بلون در برابر مواد شیمیایی
مشاور فنی کارخانه بی بافت گستر جهان تصریح کرد: در واقع از دیگر ویژگی‌های لایه ملت بلون ماسک، مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی است. به طوری که این لایه علاوه بر فیلتر کردن میکروب‌ها، مانع از ورود آلاینده‌های شیمیایی به داخل مجاری تنفسی می‌شود.

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/178717/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رژیم غذایی گیاهی بافت استخوانی را نابود می‌کند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه 17 اسفند در تمام مقاطع تحصیلی

مناسب سازی 35 درصد ادارات کرمان

رونمایی از مهدی کیانی با بازوبند کاپیتانی روبروی قلعه نویی!

خرید جدید قلعه‌نویی از رفسنجان رسید

روی خوش مرغ به بازار کرمان

اجرای پاتوقی گروه سرود شهید پایدار کانون ولایت در عید مبعث

نظارت بر شبکه توزیع «مرغ» حلقه مفقوده بازار در کرمان/مرغ‌هایی که از کشتارگاه بر نمی‌گردد

دستگیری عامل تحرکات ضدامنیتی/ مرگ سه کرمانی دراثر کرونا/کاهش دما درکرمان

افق بلندمدت هلال‌احمر راه‌اندازی 37 هزار خانه هلال در کشور است

مدافع ملی‌پوش شاگرد قلعه‌نویی شد +عکس

کرونا و مرگ 3 کرمانی در شبانه روز گذشته

مدیر کانون های مساجد :متناسب با شرایط روز برنامه ریزی فرهنگی انجام شود

مس رفسنجان شیرینی صبرش را می چشد/ ادامه روند رو به جلوی تیم

گل گهر باید کم اشتباه تر شود/از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم

شهید مثبت در گلزار شهدای سمنان آرمید

سرقت مسلحانه چند گونی پسته! / ترس در ترمینال!

ربیعی: مردم رفسنجان باید به این تیم ببالند

درختان خفر و باب انار شناسنامه‌دار می‌شوند/ کاشت 110 اصله نهال در خفر

درختان خاوران و باب انار شناسنامه‌دار می‌شوند/ کاشت 110 اصله نهال در خفر

آبروی افراد در انتخابات حفظ شود/ ضرورت تقویت خودصیانتی در دستگاه های نظارتی

درگیری تن به تن مأمور پلیس با سارق مسلح در شمال تهران

آتش‌سوزی در گمرک مرزی افغانستان با ایران

کاشت 110 درخت به نام شهدا در بوستان آزادگان

وعده تعدیل قیمت کالاهای پرمصرف در آستانه نوروز

پرفروش ترین هنرمند سال 2020 معرفی شد

بهره برداری از پروژه های عمرانی، زیست محیطی و ترافیکی

یک مقام هلال احمر: اهالی سی‌سخت کمتر از سه ساعت اسکان اضطراری شدند

گران فروشی به هیچ وجه قابل تحمل نیست

هلال احمر تمام حوادث کرمان را پوشش امدادی داد

غرس صدها اصله نهال به یاد شهدا

غرس نهال ایثار؛ هر شهید، یک درخت در یادواره 17 هزار زن شهید و جانباز

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد : اصلاح آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوطه در هیئت دولت

شاکرمی عنوان کرد؛ اقدامات دولت برای حمایت از کارگران در 7 سال گذشته

چوکا تالش در رشت میزبان آرمان گهر سیرجان است

اهدای 112 سری جهیزیه به زوج‌های منوجانی

دستگیری عاملان زورگیری و سرقت پسته در سیرجان

خرید جدید امیر قلعه نویی برای گل گهر یک مدافع ملی‌پوش

مرکز نیکوکاری کارآفرینی در رودبار افتتاح گردید

کرونا ومرگ 3 کرمانی درشبانه روز گذشته

تولید و پخش مسابقه هفت‌خوان با اجرای محمدرضا گلزار

158 روستا در رفسنجان دارای شورای اسلامی هستند

منشا همچنان در حسرت گل در دربی کرمان (عکس)

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ حضور کرمان در صدر ارزش معاملات با معاملاتی کم‌جان

وجود 160 مرغداری فعال در رفسنجان/ مشکل توزیع مرغ نداریم

رونمایی از شکارطلایی مس رفسنجان برابر قلعه‌نویی(عکس)

ساخت و ساز غیرمجاز باعث به‌هم‌ریختگی بافت جامعه می‌شود

10 تن مواد غذایی فاسد در زرند معدوم شد

استان کرمان، رتبه اول امدادرسانی در حوادث کشور در سال جاری

تعادل در بازار مرغ کرمان بزودی ایجاد خواهد شد