کرمان رصد

آخرين مطالب

با امضای تفاهمنامه بین دو شرکت وابسته انجام می شود ؛

حرکت در جهت تکمیل زنجیره ارزش فولاد در صندوق‌های بازنشستگی وزارت رفاه

حرکت در جهت تکمیل زنجیره ارزش فولاد در صندوق‌های بازنشستگی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تفاهمنامه همکاری بین دو شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی فولاد با هدف تکمیل زنجیره ارزش فولاد در دو مجموعه و افزایش سودآوری برای بازنشستگان دو صندوق ، به امضا رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ، این تفاهمنامه میان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (وابسته به صندوق بازنشستگی فولاد) و شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری) توسط رضا فلاح مبارکه و سعید بزرگی، مدیران عامل دو شرکت، امضا شد.
مشارکت در تامین خوراک گندله مورد نیاز کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
افتخاری: سودآوری بیشتر، منافع بازنشستگان هر دو صندوق را افزایش خواهد داد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این مراسم، امضای این تفاهمنامه را دارای دو جنبه مهم «همکاری در دستگاه‌های زیمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «تکمیل زنجیره ارزش فولاد» دانست و تاکید کرد: همدلی و همراهی در صندوق‌های بازنشستگی کشوری و بازنشستگی فولاد می‌تواند به انتقال دانش و تجربه بین دو طرف و رشد فعالیت‌ها در حوزه‌های بازنشستگی و حکمرانی شرکتی کمک کند.
اکبر افتخاری با اشاره به اینکه «بالاترین ارزش افزوده در حوزه فولاد زمانی اتفاق می‌افتد که زنجیره ارزش فولاد را داشته باشیم»، یادآور شد: این زنجیره، دارای هفت مرحله است که از استحصال سنگ آهن تا انتهای چرخه را در بر می‌گیرد و در بعضی مجموعه‌های فولادی کشور ایجاد شده است.
وی با اشاره به فعالیت دو شرکت فولاد اکسین و صبا فولاد خلیج‌فارس در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این دو شرکت، در دو بخش مختلف زنجیره ارزش فولاد قرار دارند و در نتیجه، یا باید زنجیره ارزش را با سرمایه گذاری گسترده در مجموعه‌های وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد کنیم و یا آنکه با سایر مجموعه‌هایی که آنها هم به دنبال تکمیل زنجیره خود هستند، مشارکت کنیم که طبعا، این راه دوم هزینه کمتر و ارزش افزوده بیشتری به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «در راستای استراتژی دوم، آمادگی داریم همکاری‌های مختلفی را با صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت‌های وابسته به آن تعریف کنیم»، افزود: از این طریق، هر دو طرف خواهند توانست زنجیره ارزش خود را تکمیل کنند و به‌نوعی، با همکاری هم می‌توانیم کیک بزرگتری بپزیم و سهم بیشتری برداریم.
وی با بیان اینکه «نتایج این سودآوری بیشتر، منافع بازنشستگان هر دو صندوق را افزایش خواهد داد»، گفت: پیشنهاد اولیه ما این بود که این همکاری‌ها در سطحی بالاتر تعریف شود و امروز هم، نباید در سطح این تفاهمنامه بمانیم؛ بلکه انتظار داریم در جهت ارتقای آن حرکت کنیم و سود بالاتری را برای بازنشستگان بوجود بیاوریم که این امر، هدف نهایی فعالیت هر دو صندوق و شرکت‌های وابسته به آنهاست.
مسرور: آماده تفاهم جامع برای طرح‌های توسعه‌ای و تکمیل زنجیره ارزش هستیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: همکاری دو صندوق می‌تواند اتفاقات خوبی را ایجاد کند و به الگویی از همکاری برای سایر بخش‌های وزارت رفاه و مجموعه دولت تبدیل شود که این موضوع، همواره مورد تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم بوده است.
رضا مسرور همچنین با استقبال از اعلام آمادگی افتخاری برای ارتقای سطح همکاری‌ها، از شرکت سرمایه‌گذاری فولاد خواست تا با شناسایی و تعریف موضوعات قابل همکاری مشترک با شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، این موارد را در جهت طرح‌های توسعه‌ای و تکمیل زنجیره ارزش پیگیری کنند و در یک بازه زمانی مشخص، به یک تفاهمنامه جامع و کامل‌تر دست یابند.
وی با تاکید بر اینکه «منافع نهایی این همکاری‌ها به بازنشستگان دو صندوق خواهد رسید»، یادآور شد: یکی از موضوعات اصلی در سنوات آتی، موضوع صندوق‌های بازنشستگی است و لازم است مسئولان صندوق‌ها و شرکت‌های وابسته به آنها، اقدامات جدی برای افزایش سودآوری و تامین منابع موردنیاز را محقق سازند.
رکوردهای تولید در صبا فولاد خلیج‌فارس شکست
مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این مجموعه فولادی صندوق بازنشستگی کشوری، تنها تولیدکننده بریکت ایران و در سطح جهان شناخته‌شده است، اعلام کرد: از زمان استقرار تیم مدیریتی جدید شرکت در خردادماه امسال، میزان تولید 35 / 2 برابر شده است.
سعید بزرگی با بیان اینکه «تولید ماهانه شرکت با رشد 10درصدی افزایش تولید به 896هزار تن رسیده است»، اعلام کرد: در روز یکشنبه هفته جاری، شرکت، تولید روزانه 3480 تن را ثبت کرد که رکوردی در تاریخ فعالیت صبافولاد خلیج‌فارس محسوب می‌شود که با این روند، به تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار تن خواهیم رسید.
وی همچنین اهمیت ویژه امضای تفاهمنامه با شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را تامین گندله موردنیاز شرکت صبافولاد خلیج‌فارس دانست و تاکید کرد: ایجاد زنجیره ارزش فولاد درون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق‌های وابسته به آن، هدیه‌ای ارزشمند برای بازنشستگان خواهد بود.
مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران هم با اشاره به سوابق همکاری مشترک این شرکت با شرکت‌های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان، یکی از محورهای تفاهمنامه با شرکت صبافولاد خلیج‌فارس را در اختیار گذاشتن پهنه‌های اکتشافی در استان هرمزگان توسط این شرکت برای انجام کلیه مراحل اکتشاف و استخراج در محدوده‌های مذکور و فرآوری توسط سنگ آهن مرکزی ایران، ذکر کرد و گفت: در صورت آزادسازی این پهنه‌ها در بهمن‌ماه از سوی مسئولان استان هرمزگان، به‌زودی در این بخش فعالیت‌ها را آغاز می‌کنیم.
رضا فلاح مبارکه افزود: شرکت‌های فولادی و معدنی صندوق‌های بازنشستگی کشوری و بازنشستگی فولاد می‌توانند در بخش‌های مختلف استخراج، دانه‌بندی و تولید فولاد همکاری داشته باشند که منافع نهایی این فعالیت‌ها برای رفاه حال بازنشستگان صرف خواهد شد.

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/176258/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

94 درصد تعهد اشتغال استان سمنان محقق شده است

کاریابی های استان فرصت های شغلی را به دستگاه های حمایتی معرفی کنند

ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز به کرمان

ابتلای 5 نفر به کرونای انگلیسی در کرمان تایید شد

تنها دانشگاه «دخترانه» جنوب‌شرق کشور و دغدغه از دست دادن استقلال

نشست برنامه ریزی بزرگداشت 18 اسفند برگزار شد

سردرگمی بین استعلامات در بهشت معادن؛ سهم مردم از «گوغر» و «قنات مروان» سود یا ضرر؟

شیرینی شب عید گران تر می شود/ مسئولان قیمت کالاهای اساسی را در بازار کنترل کنند

استانداران بی‌اختیارترین مدیران در تنظیم بازار/ یکسان سازی قیمت در کل کشور راه حل تعدیل بازار مرغ

روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گذشت

دشمن را باید با شاخص امام شناخت

دبیرکل اتحادیه عرب در واکنش به گزارش سیا: نباید در مسائل حقوق بشری سیاسی‌کاری شود!

رفع دغدغه شهروندان رفسنجانی با احداث میدان در بلوار خلیج فارس

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با مادر شهیدان کمالی دیدار کرد

علی اکرمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی درگذشت

حسن جعفری به مس رفسنجان پیوست

جذب 35 هزار اشتراک گاز در استان کرمان طی 11 ماهه امسال

حیات دائمی روزانه و شبانه را به بافت مرکزی همدان برگردانیم

علی اکرمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی به خاطر کرونا درگذشت

هلدینگ ماهان در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو

تلاش محققان دانشگاه امیرکبیر برای افزایش طول عمر دریچه‌های قلبی بیولوژیکی

انجام بیش از 88 هزار ماموریت به همت اورژانس کرمان

دبیرکل اتحادیه عرب: نباید در مسائل حقوق بشری سیاسی‌کاری شود!

امکان افزایش طول عمردریچه‌های بیولوژیکی قلب فراهم شد

نگران بافت فرسوده مناطق زلزله زده سراب هستیم

پیش بینی بارندگی در شمال و جنوبغرب استان کرمان/ بارش نرمال در اسفند و فروردین

فعالیت سامانه بارشی جدید از فردا در کرمان

کروناخبرنگار 30 ساله را کشت

طرح نظارت بر بازار شب عید در کرمان زودتر از سال‌های گذشته آغاز شد

نقش تخریب بر پیکر میراث!

روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درگذشت

علی اکرمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، بر اثر کرونا درگذشت

روزنامه‌نگار و فعال سیاسی درگذشت

ویژه برنامه 9 سالگی برنامه ثریا

کشف جسد 2 جوان در جنگل النگدره گرگان

پیش‌ بینی خیز مجدد ویروس کرونا در نوروز

میوه از اولویت سبد خرید مردم حذف شد

جهانگیری: توانستیم تحریم‌ ها را کم‌ اثر کنیم

توزیع روغن مایع بین نیازمندان کهنوجی

سحر زکریا تهدید کرد! + عکس

سرنوشت مجله "فیلم" چه می شود؟

پنج هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در رودبارجنوب رهاسازی شد

یک تن سموم قاچاق از فروشگاه‌های کشاورزی عنبرآباد کشف شد

طرح زمستانه کتاب در کرمان آغاز شد

طرح زمستانه کتاب 99 در استان کرمان آغاز شد

استقلال با زوج شیخ - ارسلان مقابل مس رفسنجان

حمایت امارات از عربستان در قتل خاشقجی

وضعیت مبهم ستاره استقلال برای دیدار با مس

توقیف پراید با بیش از 80 کیلوگرم مواد مخدر در راین

واکاوی بحران سایت پسماند محمدآباد / رودربایستی اعضای شورای شهر و استانداری قزوین محمدآباد را بحرانی کرد + فیلم