کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس کمیسیون عمران مجلس: خروج از رکود هدف طرح جهش تولید مسکن است اجتماعي

رییس کمیسیون عمران مجلس: خروج از رکود هدف طرح جهش تولید مسکن است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - به گزارش ایرنا، محمدرضا رضایی کوچی روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با شهرداران شهرهای تابعه کاشان و آران و بیدگل افزود: طرح جهش تولید مسکن به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و پس از تصویب، تا پایان سال جاری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.
لزوم تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری لزوم تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال برای کشور اظهار داشت: اکنون 300 تا 350 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود.
رضایی کوچی، تعادل نداشتن عرضه و تقاضا را دلیل گرانی مسکن دانست و افزود: با این شرایط بسیاری از شهرداری‌ها، مهندسان، پیمانکاران و حتی واحدهای تولیدی فعال در حوزه عمرانی و ساخت و ساز دچار مشکل می‌شوند.
وی با اشاره به سکونت 20 میلیون نفری مردم شهرها در بافت‌های فرسوده ناکارآمد و حاشیه‌نشینی تصریح کرد: باید برای بهبود وضعیت مسکن آنان با نقش‌آفرینی موثر شهرداری‌ها منابع مالی تعریف شود و دولت نیز در این راستا کمک کند.
به گفته وی، در برنامه پنجم توسعه احیای سالانه 10 درصد از محله‌های ناکارآمد تکلیف شد که به دلیل پیش‌بینی نشدن منابع مالی، کار خاصی در حوزه بازآفرینی شهری صورت نگرفت.
سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده راهکار رفع چالش‌های اجتماعی و فرهنگی
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری لزوم شناسایی 270 محله در سال با تعریف منابع و تشکیل ستاد آن با حضور نمایندگان وزارت کشور و سایر دستگاه‌های اجرایی گفت: در این زمینه اقدام عملی صورت نگرفت و بیشتر فعالیت‌ها به صورت نرم افزاری، کاغذی و منحصر به تریبون‌ها و همایش‌ها بود.
رضایی کوچی با بیان اینکه با حضور مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، تجربه کاری وی در شهرداری‌ها و تغییر نگاه دولت و مجلس اوضاع تغییر کرد، گفت: دولت و مجلس با فهم مشترکی دریافتند که سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده از وقوع هزاران چالش اجتماعی و فرهنگی جلوگیری می‌کند.
وی با تاکید بر تاثیر ارایه خدمات در بافت‌های فرسوده بر رضایت‌مندی و شادی مردم از انجام آن گفت: مجلس با ارایه لایحه بازآفرینی شهری و حاشیه‌نشینی در نشست مشترک با اعضای کمیسیون‌ها و هیات رییسه توانست منابع جدید و قابل توجه در بافت‌های فرسوده و حاشیه شهرها پیش‌بینی کند.
به گفته وی، این طرح در کمیسیون تخصصی تصویب شده که با همراهی کمیسیون تلفیق نیز اعتبارات خوب و متفاوتی برای بافت‌های فرسوده در سال آینده نسبت به سال گذشته رقم خواهد خورد.
تاکید رهبری رسیدگی به مردم بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین است
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری تاکید رهبر معظم انقلاب برای رسیدگی به مردم ساکن در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین گفت: بر این پایه، دبیرخانه‌ای تاسیس و بر ورود جدی‌تر به این حوزه اصرار شده است.
رضایی کوچی با تاکید بر اینکه در سال آینده در بحث بازآفرینی بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین شرایط به طور کامل متفاوت و حرکت‌ها جدی می‌شود گفت: شهرداران خارج از نگاه اقتصادی با مساعدت در صدور پروانه رایگان افزون بر کمک و احیای این بافت‌ها جان‌ تازه و دوباره‌ای به شهرها ببخشند.
وجود 500 هزار نیروی بلاتکلیف شرکتی
وی با تاکید بر اینکه امروز شهرداری‌ها در سراسر کشور با انجام فعالیت‌های عمرانی زیاد برای جمعیت قابل توجهی کار و اشتغال ایجاد می‌کنند گفت: شهرداری‌ در اجرای طرح‌های عمرانی دستگاه موثری است.
به گفته وی، وجود 500 هزار نیروی بلاتکلیف شرکتی و فعالیت نیروهای پیمانی با حقوق و درآمد پایین 2 مشکل شهرداری‌هاست که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تلاش برای رفع آن هستند.
رفع بلاتکلیفی نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری تا پایان سال
رضایی کوچی با تاکید بر تلاش و جدیت چندساله مجلس برای پیگیری رفع بلاتکلیفی نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری‌ها افزود: با انجام مقدمات کار و قرار گرفتن طرح در کمیته‌های مرتبط در دولت امید می‌رود تا اواخر امسال‌ تکلیف نیروهای شرکتی شهرداری‌ها مشخص شود.
وی همچنین با تاکید بر برقراری و پیگیری ایجاد تعادل حقوقی برای نیروهای پیمانی در شهرداری‌ها اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های برای انجام طرح‌های عمرانی کمک زیادی کرده است.
رضایی کوچی افزود: بخشی از درآمدهای شهرداری‌ها به صدور پروانه ساختمانی بازمی‌گردد که در چند سال گذشته به خاطر سیاست‌گذاری اشتباه، مسکن با رکود و در نتیجه افزایش قیمت مواجه شد.
وی با تقدیر از تلاش‌های ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل در دوره‌ قبلی و کنونی در رفع مشکلات شهرستان به ویژه تلاش‌های پیگیر وی در حوزه راه‌های استحفاظی گفت: با پیگیری‌های مضاعف نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل ردیفی در قانون بودجه و اعتبار خوبی در حوزه راه‌سازی گرفته شد که امید است با تخصیص آن مردم شیرینی این خدمات را در راه‌های اصلی و فرعی درک کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه از چند طرح بازآفرینی شهری در کاشان و آران و بیدگل بازدید کردند.
مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس از خانه فرهنگ کوی حسین پور و پردیس بزرگ فرهنگی در محل ساختمان قدیمی کارخانه ریسندگی کاشان و بافت فرسوده محله تاریخی دربند آران و بیدگل بازدید و روند اجرای این طرح‌ها را بررسی کردند.
در این بازدیدها آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، فرمانداران کاشان و آران و بیدگل، سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و جمعی دیگر از مسوولان استان اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز حضور داشتند.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه به کاشان با آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان نیز دیدار کردند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 364 هزار نفر در فاصله حدود 200 کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از 103 هزار نفر جمعیت در حدود 215 کیلومتری اصفهان قرار دارد.
برچسب‌ها کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی شرکت بازآفرینی شهری ایران کاشان آران وبیدگل

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/176219/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گلناز نظامی:موفقیت چیزی جز موفقیت خواستن برای دیگران نیست

بررسی چگونگی اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد

اساسنامه منازل مسکونی مهر در پردیس ابلاغ شد

ضرب شست مهدی رحمتی به امیر قلعه نویی با خرید مدافع ناراضی گل گهر

تداوم بارش‌ها در کشور/ بارش شدید در 6 استان

خبر مهم برای متقاضیان وام ودیعه مسکن

بازداشت ببر داعش در غرب بغداد

عدالت از یادگارهای ماندگار حضرت علی (ع) است

شکوفه های زمستانی - کرمان

منشور روحانیت را باید با شیوه های مختلف تبلیغ کرد

درهای صندوق برای تمامی صادرکنندگان کشور از کوچک تا بزرگ باز است

مددی: تا پایان فصل از این کادر فنی حمایت خواهیم کرد/ اعلام آخرین وضعیت دیاباته، شجاعیان و مرادی برای بازی با مس رفسنجان

وکیا به شهرخودرو پیوست (عکس)

اساسنامه واحد‌های مسکن مهر پردیس ابلاغ شد

سارقان برقی درکرمان دستگیر شدند

بستری 127 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان

محموله بزرگ مواد مخدر در جیرفت کشف شد

پایان فصل خلوت گردشگری کیش

ممنوعیت کرونایی سفر به 4استان و 7 شهر

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 7 اسفند 99

قیمت مصوب موز اعلام شد

همایش نیم‌روزه «با تو خوشبختم»

فارس من| زمانبر بودن فرآیند تعریف کاربری برای زمین مسکن ملی رویان

صدور مجوز فعالیت دست‌فروشان در بازارچه محله‌ای کرمان

شیخ دیاباته به بازی مس رفسنجان می رسد

بررسی «روح» در «نقد سینما» شبکه پنج

اعلام آخرین وضعیت دیاباته، شجاعیان و مرادی برای بازی با مس رفسنجان

محورهای مواصلاتی شمال کرمان باز است

مروری بر بخشی از نصایح پدرانه در قرآن کریم

تکمیل روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش دربهار1400

نخستین برف زمستانی کوهبنان را سفیدپوش کرد

مرکز کار آفرینی حافظ جمعیت «طلوع بی نشان ها»

تحقق بخشیدن به آرمانهای شهدا یک امر ضروری است

نخستین برف زمستانی «کوهبنان» را سفیدپوش کرد

میهمانان عالی رتبه گردشگری ایران و ونزوئلا در دیار کریمان

میهمانان عالیرتبه گردشگری ایران و ونزوئلا در دیار کریمان

تقابل تیم‌های صنعتی در جام حذفی

محاکمه مردی که صاحبکار همسرش را کشت

تکلیف حقوق بازنشستگان چه می‌ شود؟

آذری‌ جهرمی: اینترنت به‌ هیچ‌ وجه گران نمی‌ شود

افزایش یا کاهش قیمت؛ بازار مسکن کدام مسیر را انتخاب می‌کند؟

فیام های کوتاه با رویکرد ترویج مفاهیم اخلاقی تولید می شود

پایان سومین جشنواره موسیقی کیش

جزئیات جدید از دستگیری عامل انتحاری در تهران

آغاز پرداخت بدهی کره‌ جنوبی به ایران

چرا کنعانی زادگان با پرسپولیس تمدید نمی کند؟

لیست خرید کهکشانی محمود فکری برای استقلال

رفتار غیرحرفه ای مهدی قایدی بخاطر دستمزد بیشتر

جانشین مهدی قایدی در استقلال مشخص شد

پایگاه انتقال خون کرمان امروز و فردا فعال است