کرمان رصد

آخرين مطالب

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟ اجتماعي

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - گروه استان‌ها- مرغداران کرمانی به عرضه مرغ 20400 تومانی اعتراض داشته و می‌گویند وقتی حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند چطور مرغ با قیمت مصوب عرضه کنند؟ - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان صبح امروز به ریاست مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری کرمان و اعضای ستاد تنظیم بازار استان تشکیل جلسه داد و مقرر شد مرغ در استان کرمان از فردا و همزمان با سراسر کشور به قیمت 20400 تومان به دست مصرف‌کننده برسد.
این درحالی است که مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان به این مصوبه اعتراض داشته و گفت: مسئولان چطور از مرغدارانی که در 45 روز گذشته حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند انتظار عرضه مرغ با قیمت مصوب دارند؟
سینا خسروی معاون بازرگانی صنعت‌، معدن و تجارت استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه مهمترین مصوبه امروز جلسه تنظیم بازار استان کرمان اجرای مصوبه کشوری قیمت مرغ مبنی بر رعایت قیمت 20400 تومان به صورت وحدت رویه در سراسر کشور بود اظهار داشت: مرغ زنده از فردا به قیمت 14400 و مرغ گرم با قیمت 20400 به دست مصرف کننده عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه قیمت امروز مرغ گرم در استان 23800 تومان بود و از فردا مرغ با قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد گفت: بخش زیادی از سهمیه مرغ منجمد استان توسط سپاه و بسیج اصناف و به صورت مویرگی در استان در حال توزیع است و بخش کمی توسط صمت توزیع می‌شود که با توجه به کاهش قیمت مرغ تلاش می‌کنیم درصد بالایی از توزیع مرغ منجمد را به سمت روستاها ببریم.
سیدحسن مهدی مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با مصوبه امروز تنظیم بازار استان در ارتباط با عرضه مرغ گره از فردا 16 آذر به قیمت 20 هزار و 400 تومان اظهار داشت: این مصوبه تنظیم بازار کشور است که مرغ زنده 14 هزار و 400 تومان عرضه شد و با قیمت 20 هزار و 400 تومان در سراسر کشور به دست مصرف کننده برسد.
وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این مصوبه چند نکته دارد که من تنها از دیدگاه تولید و تولیدکنندگان به آن می‌پردازم گفت: با توجه به میزان نهاده‌های دامی دولتی اختصاص داده شده به مرغداران در شرایط کنونی قیمت تمام شده مرغ برای مرغداران کمتر از 18 هزار و 500 تومان نمی‌شود.
مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان افزود: با این وجود مرغداران حاضر بودند از سود خود گذشته و مرغ زنده را با قیمت 16 هزار و 500 تومان و 17 هزار تومان عرضه کنند که در نتیجه مرغ با قیمت 24 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و البته صورت تصور می‌شد که مردم هم با این قیمت مشکلی نداشتند.
وی با بیان اینکه اگر نهاده‌های دامی مرغداران 100 درصد تأمین شود ما می‌توانیم مرغ را با قیمت کارشناسی شده دولتی تأمین کرده و در اختیار سیستم توزیع بگذریم گفت: در بررسی که انجام دادیم متوجه شدیم که در کارشناسی قیمت تمام شده مرغ اشکالاتی وجود دارد و در افت کشتار، کارمزدهای کشتارگاهی و کارمزدهای توزیع اعداد کارشناسی شده درست نیستند و با این اعداد قطعاً تمام حلقه‌های این زنجیره از تولید تا کشتار و توزیع متضرر می‌شوند.
مهدی با اشاره به اینکه این مسئله انگیزه را برای فعالان این حوزه به ویژه تولیدکنندگان کم کرده و اگر نهاده‌های دولتی تأمین نشده و ضرر و زیان مرغداران جبران نشود، سری بعد جوجه ریزی نخواهد کرد افزود: واقعیت این است که اگر جوجه‌ریزی انجام نشود ظرف کمتر از 45 روز آینده این اتفاق تکرار، مرغ کمبود شده و با قیمت بالای 35 هزار تومان عرضه می‌شود و در نتیجه دود آن به چشم مردم می‌رود.
وی با بیان اینکه تقاضای ما این است که قیمت‌ها کارشناسی شده‌تر و متعادل‌تر باشند و اگر قرار است کاهش قیمتی اتفاق بیفتد به صورت پلکانی و ظرف 15 تا 20 باشد ادامه داد: در این مدت نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان نیز جبران شود تا هم رضایت مردم و هم رضایت تولیدکننده جلب شده و هم سیستم دولتی به هدف خود برسد.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان با بیان اینکه ظرف 45 روز گذشته مرغداران زیادی در استان کرمان داریم که حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند و مرغدارانی داریم که حداکثر 52 درصد نهاده دریافت کردند گفت: چطور انتظار داریم که تمام این مرغداران مرغ خود را به قیمت مصوب عرضه کنند.
وی با بیان اینکه ما آمادگی داریم به اندازه‌ای که نهاد دولتی دریافت کردیم مرغ خود را با قیمت مصوب عرضه کنیم افزود: ولی مسئولان استان دلایل ما را نمی‌پذیرند و می‌گویند تمام مرغ باید با قیمت مصوب ارائه شود که این مسئله از سمت ما پذیرفته شده نیست و به آن اعتراض داریم.
وزیر جهاد کشاورزی: وابستگی به نهاده‌های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ شده است توزیع گسترده مرغ گرم از هفته آینده؛ 100 درصد نهاده‌ها از طریق سامانه بازارگاه تامین می‌شود «مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه ابلاغ کشوری قیمت مرغ در سراسر کشور 20400 تومان است که این مصوبه از فردا شانزدهم آذر در سراسر کشور اجرایی می‌شود اظهار داشت: این ابلاغ وزارت کشور و سازمان صمت است و همه استان‌ها مکاف هستند که این مصوبه را رعایت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مرغداران کرمانی 100 درصد نهاده‌های دامی یارانه‌ای را دریافت نکرده‌اند و با این اعمال قیمت متضرر می‌شوند مقرر شد لیستی از مرغداران زیان دیده توسط اتحادیه مرغداران و تعاونی‌ها کشاورزی تهیه شده و ظرف 48 ساعت راهکارهای پیشنهادی برای جبران خسارات این گروه اعلام شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه سازمان جهاد متعهد شد راهکارهای حمایت از مرغداران را پیگیری و اجرا کند گفت: از فردا مرغ گرم به قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد.
وی بیان کرد: مقرر شد تأمین نهاده‌های دامی مرغداران به صورت مکفی انجام شده و مرغ داران براساس نهاده‌های دریافتی یارانه‌ای باید پاسخگوی عرضه مرغ با قیمت مصوب باشند.
انتهای پیام/511/ی
منبع: تسنیم

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/167195/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جمع آوری 26 ماینر غیر مجاز از یک منزل در بردسیر

٩ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در جمع ٢ درصد؜ دانشمندان برتر دنیا

استقلال به دنبال قهرمانی/ «فکری» قهر نکرده است

مس رفسنجان مهیای بازی مقابل استقلال است

کارگاه های آموزشی مجازی سلامت محور

معرفی علمای بزرگ اخلاق در ویژه‌برنامه «نردبان آسمان»

راه اندازی نخستین اتاق فکر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهر تهران

خانه های بهداشت کارگری برتر تجلیل می شوند/ رونمایی از 60 عنوان کتاب و بسته آموزشی مرتبط با سلامت کارگران

مظاهری به کمیته انضباطی باشگاه استقلال دعوت شد

مربی تیم گل‌گهر سیرجان: اشتباهات خود را باید به حداقل برسانیم

j5 از رده خارج شد/هدف‌گذاری برای داخلی‌سازی 85 درصدی خودرو J4

مس رفسنجان - استقلال؛ فینال اول محمود فکری / پیش بازی

کمک 119 میلیاردی بسیج فرهنگیان به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرمانی

ربیعی: قرار نبود تعطیلی لیگ تا این حد باشد

استقلالی ها در محاصره هواداران در رفسنجان / عکس

مرفاوی: فکری قهر نکرده است/ به فکر قهرمانی هستیم

مرفاوی: قول قهرمانی نمی‌دهم/ بازی سختی مقابل مس رفسنجان داریم

انگیزه بزرگ ستاره استقلال برای درخشش ؛ هواداران ، ستاره محبوب را می بخشند

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و ارشاد اسلامی استان کرمان

مرفاوی: بازی فردا سخت و مهم است/ صدرنشین لیگ هم قول قهرمانی نمی‌دهد

مرفاوی: فکری قهر نکرده است

سرمربی فوتبال سپاهان: گل‌گهر تیم تاکتیکی و فنی است

محمد ربیعی: وقفه لیگ به استقلال کمک کرد؛ تلاشم برای مس ساختن یک تیم قابل احترام بود

معرفی برترین عکاسان و فیلم‌ سازان کرمانی دارای معلولیت

جک J4 با 85 درصد داخلی سازی به بازار عرضه می شود

ربیعی: تعطیلی لیگ به استقلال کمک کرد/ نیاز باشد، فردا از بازیکنان جدید استفاده می‌کنیم

ربیعی: استقلال نیازی به تعریف من ندارد

ربیعی: امیدوارم روزی مس رفسنجان در لیگ قهرمانان آسیا باشد

ادعای سرمربی مس در مورد استقلال و تعطیلی لیگ

برگزاری جشنواره ارتقای سطح تحرک ارتش در کرمان/آخرین آمار وضعیت ویروس کرونا در کرمان/فعالیت سامانه بارشی جدید از فردا در کرمان

اعطای تسهیلات بلاعوض 30 میلیونی برای 1200 واحد مسکونی استان تهران

ایران، پرواز از مبدا و مقصد 32کشور را ممنوع کرد

اجاره خانه در تهران 30درصد رشد کرد

ترکیه، سفیر ایران در آنکارا را احضار کرد

حمایت معنادار محسن چاوشی از شهاب حسینی + عکس

حال بیژن مرتضوی بحرانی شد/ انتقال به مراقبت های ویژه

آیین رونمایی و نصب اولین طرح جدید تمثال شهدا در منطقه 13

جک J4 با 85 درصد داخلی سازی به بازار عرضه می‌شود

کرونا خنده اش را از ما گرفت!

گشتی در پایتخت تابلوفرش جهان

‌اجمالی/مربی گل‌گهر سیرجان: بازی با کیفیتی مقابل سپاهان ارائه خواهیم کرد

مرفاوی: می‌خواهیم در جدول بالاتر بیاییم و در کورس باشیم

الهویی: سپاهان می‌تواند رقیب بسیار خوبی باشد

مرفاوی: بازی فردا سخت و مهم است

تصاویر/فعالیت جهادی نوجوانان شهر کرمان در ایام کرونا

تصاویر/افتتاح مسکن‌های مددجویی سپاه پاسداران در راین کرمان

j5 از دره خارج شد/هدف‌گذاری برای داخلی‌سازی 85 درصدی خودرو J4

خودکشی جوان 33ساله در لاهیجان با اسلحه

ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور

وعده جدید روحانی درباره نرخ ارز