کرمان رصد

آخرين مطالب

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟ اجتماعي

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - گروه استان‌ها- مرغداران کرمانی به عرضه مرغ 20400 تومانی اعتراض داشته و می‌گویند وقتی حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند چطور مرغ با قیمت مصوب عرضه کنند؟ - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان صبح امروز به ریاست مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری کرمان و اعضای ستاد تنظیم بازار استان تشکیل جلسه داد و مقرر شد مرغ در استان کرمان از فردا و همزمان با سراسر کشور به قیمت 20400 تومان به دست مصرف‌کننده برسد.
این درحالی است که مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان به این مصوبه اعتراض داشته و گفت: مسئولان چطور از مرغدارانی که در 45 روز گذشته حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند انتظار عرضه مرغ با قیمت مصوب دارند؟
سینا خسروی معاون بازرگانی صنعت‌، معدن و تجارت استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه مهمترین مصوبه امروز جلسه تنظیم بازار استان کرمان اجرای مصوبه کشوری قیمت مرغ مبنی بر رعایت قیمت 20400 تومان به صورت وحدت رویه در سراسر کشور بود اظهار داشت: مرغ زنده از فردا به قیمت 14400 و مرغ گرم با قیمت 20400 به دست مصرف کننده عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه قیمت امروز مرغ گرم در استان 23800 تومان بود و از فردا مرغ با قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد گفت: بخش زیادی از سهمیه مرغ منجمد استان توسط سپاه و بسیج اصناف و به صورت مویرگی در استان در حال توزیع است و بخش کمی توسط صمت توزیع می‌شود که با توجه به کاهش قیمت مرغ تلاش می‌کنیم درصد بالایی از توزیع مرغ منجمد را به سمت روستاها ببریم.
سیدحسن مهدی مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با مصوبه امروز تنظیم بازار استان در ارتباط با عرضه مرغ گره از فردا 16 آذر به قیمت 20 هزار و 400 تومان اظهار داشت: این مصوبه تنظیم بازار کشور است که مرغ زنده 14 هزار و 400 تومان عرضه شد و با قیمت 20 هزار و 400 تومان در سراسر کشور به دست مصرف کننده برسد.
وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این مصوبه چند نکته دارد که من تنها از دیدگاه تولید و تولیدکنندگان به آن می‌پردازم گفت: با توجه به میزان نهاده‌های دامی دولتی اختصاص داده شده به مرغداران در شرایط کنونی قیمت تمام شده مرغ برای مرغداران کمتر از 18 هزار و 500 تومان نمی‌شود.
مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان افزود: با این وجود مرغداران حاضر بودند از سود خود گذشته و مرغ زنده را با قیمت 16 هزار و 500 تومان و 17 هزار تومان عرضه کنند که در نتیجه مرغ با قیمت 24 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و البته صورت تصور می‌شد که مردم هم با این قیمت مشکلی نداشتند.
وی با بیان اینکه اگر نهاده‌های دامی مرغداران 100 درصد تأمین شود ما می‌توانیم مرغ را با قیمت کارشناسی شده دولتی تأمین کرده و در اختیار سیستم توزیع بگذریم گفت: در بررسی که انجام دادیم متوجه شدیم که در کارشناسی قیمت تمام شده مرغ اشکالاتی وجود دارد و در افت کشتار، کارمزدهای کشتارگاهی و کارمزدهای توزیع اعداد کارشناسی شده درست نیستند و با این اعداد قطعاً تمام حلقه‌های این زنجیره از تولید تا کشتار و توزیع متضرر می‌شوند.
مهدی با اشاره به اینکه این مسئله انگیزه را برای فعالان این حوزه به ویژه تولیدکنندگان کم کرده و اگر نهاده‌های دولتی تأمین نشده و ضرر و زیان مرغداران جبران نشود، سری بعد جوجه ریزی نخواهد کرد افزود: واقعیت این است که اگر جوجه‌ریزی انجام نشود ظرف کمتر از 45 روز آینده این اتفاق تکرار، مرغ کمبود شده و با قیمت بالای 35 هزار تومان عرضه می‌شود و در نتیجه دود آن به چشم مردم می‌رود.
وی با بیان اینکه تقاضای ما این است که قیمت‌ها کارشناسی شده‌تر و متعادل‌تر باشند و اگر قرار است کاهش قیمتی اتفاق بیفتد به صورت پلکانی و ظرف 15 تا 20 باشد ادامه داد: در این مدت نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان نیز جبران شود تا هم رضایت مردم و هم رضایت تولیدکننده جلب شده و هم سیستم دولتی به هدف خود برسد.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان با بیان اینکه ظرف 45 روز گذشته مرغداران زیادی در استان کرمان داریم که حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند و مرغدارانی داریم که حداکثر 52 درصد نهاده دریافت کردند گفت: چطور انتظار داریم که تمام این مرغداران مرغ خود را به قیمت مصوب عرضه کنند.
وی با بیان اینکه ما آمادگی داریم به اندازه‌ای که نهاد دولتی دریافت کردیم مرغ خود را با قیمت مصوب عرضه کنیم افزود: ولی مسئولان استان دلایل ما را نمی‌پذیرند و می‌گویند تمام مرغ باید با قیمت مصوب ارائه شود که این مسئله از سمت ما پذیرفته شده نیست و به آن اعتراض داریم.
وزیر جهاد کشاورزی: وابستگی به نهاده‌های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ شده است توزیع گسترده مرغ گرم از هفته آینده؛ 100 درصد نهاده‌ها از طریق سامانه بازارگاه تامین می‌شود «مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه ابلاغ کشوری قیمت مرغ در سراسر کشور 20400 تومان است که این مصوبه از فردا شانزدهم آذر در سراسر کشور اجرایی می‌شود اظهار داشت: این ابلاغ وزارت کشور و سازمان صمت است و همه استان‌ها مکاف هستند که این مصوبه را رعایت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مرغداران کرمانی 100 درصد نهاده‌های دامی یارانه‌ای را دریافت نکرده‌اند و با این اعمال قیمت متضرر می‌شوند مقرر شد لیستی از مرغداران زیان دیده توسط اتحادیه مرغداران و تعاونی‌ها کشاورزی تهیه شده و ظرف 48 ساعت راهکارهای پیشنهادی برای جبران خسارات این گروه اعلام شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه سازمان جهاد متعهد شد راهکارهای حمایت از مرغداران را پیگیری و اجرا کند گفت: از فردا مرغ گرم به قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد.
وی بیان کرد: مقرر شد تأمین نهاده‌های دامی مرغداران به صورت مکفی انجام شده و مرغ داران براساس نهاده‌های دریافتی یارانه‌ای باید پاسخگوی عرضه مرغ با قیمت مصوب باشند.
انتهای پیام/511/ی
منبع: تسنیم

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/167195/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

​معاون وزیر کار در لرستان: 410 میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی لرستان اختصاص یافت

6 کشته و مصدوم در سوانح رانندگی کرمان

چهار بازیکن تیم صنعت ‌نفت آبادان بازی برابر مس رفسنجان را از دست دادند

رادیو رفسنجان 21 ساله شد/رضایت مخاطبان و تقاضای پوشش کل شهرستان

برگزاری چهار محفل مجازی انس با قرآن کریم در بقاع رودبار

توزیع 400 دستگاه تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند جنوب کرمان

بهره برداری از 19 طرح کشاورزی و دامپروری در کرمان

رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور از مغفول ماندن دوره‌های آموزشی کوتاه مدت انتقاد کرد

تصویب طرح تفصیلی شهر لار

رشد سالانه 10 تا 15 درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی

جرثقیل را هم دزدیدند / در سیرجان رخ داد

غیبت 4 بازیکن صنعت نفت در بازی برابر مس رفسنجان

مراقب مسمومیت کودکان در منزل باشیم

افتتاح و کلنگ زنیِ 38 پروژه کشاورزی در جنوب کرمان

حال و هوای مزار حاج قاسم در روز زیارتی امام حسین(ع)

فوتبال دیار سردار سلیمانی در مسیر پیشرفت/شرکت‌های صنعتی و معدنی از فوتبال رابر حمایت کنند/باشگاه فرهنگی - ورزشی مس درآلو باید تاسیس شود

400 دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار جنوب کرمان اهدا شد

لزوم سرمایه گذاری در جنگ نابرابر رسانه ای

359 کیلوگرم مواد مخدر در جنوب کرمان کشف و 5 قاچاقچی دستگیر شدند

افتتاح و کلنگ زنی50 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در جنوب کرمان

آیا گیاهان هم می توانند باعث مسمومیت کودکان شوند؟

بسته شدن زبان رسانه به نفع دشمن است

آغاز مرمت بنای تاریخی تخت درگاه قلی‌بیگ کرمان

برنامه های متنوع صدا و سیمای مرکز کیش درجشن انقلاب

کلاهبردار میلیاردی در خوزستان به دام افتاد

مذاکره‌ وزرای خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران

آمریکا: تا بازگشت به برجام راه زیادی داریم

حذف دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 9 بهمن 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 9 بهمن 99

همکاری وزرای خارجه آمریکا و آلمان درباره برجام

برپایی نماز جمعه در تمامی میعادگاه های نماز جمعه کرمان

پیش بینی وزش باد نسبتا شدید در استان کرمان

پرداخت 90 درصد مطالبات کارگران و بستانکاران کارخانه قند بردسیر

پیش بینی وزش باد نسبتا شدید در استان کرمان و کاهش دمای هوا

شهردار: 53 هزار مترمربع فضای ورزشی در پارک‌های کرمان اجرا شد

جزئیات برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در دهه فجر

استاندار کرمان: دانشگاه جامع علمی کاربردی هدفمند دانشجو جذب کند

مدرس دانشگاه : رمزگذاری و رمزگشایی پاشنه آشیل ارتباطات است

مدیرکل: سرانه فضای ورزشی کرمان پس از انقلاب چهار برابر شد

90 درصد مطالبات کارگران و بستانکاران کارخانه قند بردسیر پرداخت شد

فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی ‌اشتغال‌پذیری زیادی دارند

فراق نامه ای در سوگ سنگربان ولایت/سردار ابوحمزه؛ فرماندهی که خار چشم مفسدان بود

بررسی و رفع مشکلات 235 واحد تولیدی استان کرمان توسط دستگاه قضایی

ظرفیت‌های استان کرمان در جذب هدفمند دانشجو مورد توجه قرار گیرد

استخدام کارشناس میکروبیولوژی و کارشناس صنایع غذایی در راین نیلی در البرز

تکمیل احیا و مرمت باغ سالار کلانتر تا ابتدا سال 1400/ عمارت اصلی باغ تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

جلسه هم‌اندیشی فوتبالی‌ها در رودبار جنوب

کلنگ احداث 5 مدرسه خیّرساز در جیرفت، منوجان و کهنوج به زمین زده شد

لیگ برتر فوتبال بانوان| تلاش شهرداری بم و سپاهان برای صعود به صدر