کرمان رصد

آخرين مطالب

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟ اجتماعي

مرغداران استان کرمان: نهاده یارانه‌ای نگرفتیم مرغ با قیمت مصوب نداریم/ آیا مرغ از فردا با قیمت مصوب در استان توزیع می‌شود؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - گروه استان‌ها- مرغداران کرمانی به عرضه مرغ 20400 تومانی اعتراض داشته و می‌گویند وقتی حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند چطور مرغ با قیمت مصوب عرضه کنند؟ - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان صبح امروز به ریاست مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری کرمان و اعضای ستاد تنظیم بازار استان تشکیل جلسه داد و مقرر شد مرغ در استان کرمان از فردا و همزمان با سراسر کشور به قیمت 20400 تومان به دست مصرف‌کننده برسد.
این درحالی است که مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان به این مصوبه اعتراض داشته و گفت: مسئولان چطور از مرغدارانی که در 45 روز گذشته حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند انتظار عرضه مرغ با قیمت مصوب دارند؟
سینا خسروی معاون بازرگانی صنعت‌، معدن و تجارت استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه مهمترین مصوبه امروز جلسه تنظیم بازار استان کرمان اجرای مصوبه کشوری قیمت مرغ مبنی بر رعایت قیمت 20400 تومان به صورت وحدت رویه در سراسر کشور بود اظهار داشت: مرغ زنده از فردا به قیمت 14400 و مرغ گرم با قیمت 20400 به دست مصرف کننده عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه قیمت امروز مرغ گرم در استان 23800 تومان بود و از فردا مرغ با قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد گفت: بخش زیادی از سهمیه مرغ منجمد استان توسط سپاه و بسیج اصناف و به صورت مویرگی در استان در حال توزیع است و بخش کمی توسط صمت توزیع می‌شود که با توجه به کاهش قیمت مرغ تلاش می‌کنیم درصد بالایی از توزیع مرغ منجمد را به سمت روستاها ببریم.
سیدحسن مهدی مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با مصوبه امروز تنظیم بازار استان در ارتباط با عرضه مرغ گره از فردا 16 آذر به قیمت 20 هزار و 400 تومان اظهار داشت: این مصوبه تنظیم بازار کشور است که مرغ زنده 14 هزار و 400 تومان عرضه شد و با قیمت 20 هزار و 400 تومان در سراسر کشور به دست مصرف کننده برسد.
وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این مصوبه چند نکته دارد که من تنها از دیدگاه تولید و تولیدکنندگان به آن می‌پردازم گفت: با توجه به میزان نهاده‌های دامی دولتی اختصاص داده شده به مرغداران در شرایط کنونی قیمت تمام شده مرغ برای مرغداران کمتر از 18 هزار و 500 تومان نمی‌شود.
مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان افزود: با این وجود مرغداران حاضر بودند از سود خود گذشته و مرغ زنده را با قیمت 16 هزار و 500 تومان و 17 هزار تومان عرضه کنند که در نتیجه مرغ با قیمت 24 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و البته صورت تصور می‌شد که مردم هم با این قیمت مشکلی نداشتند.
وی با بیان اینکه اگر نهاده‌های دامی مرغداران 100 درصد تأمین شود ما می‌توانیم مرغ را با قیمت کارشناسی شده دولتی تأمین کرده و در اختیار سیستم توزیع بگذریم گفت: در بررسی که انجام دادیم متوجه شدیم که در کارشناسی قیمت تمام شده مرغ اشکالاتی وجود دارد و در افت کشتار، کارمزدهای کشتارگاهی و کارمزدهای توزیع اعداد کارشناسی شده درست نیستند و با این اعداد قطعاً تمام حلقه‌های این زنجیره از تولید تا کشتار و توزیع متضرر می‌شوند.
مهدی با اشاره به اینکه این مسئله انگیزه را برای فعالان این حوزه به ویژه تولیدکنندگان کم کرده و اگر نهاده‌های دولتی تأمین نشده و ضرر و زیان مرغداران جبران نشود، سری بعد جوجه ریزی نخواهد کرد افزود: واقعیت این است که اگر جوجه‌ریزی انجام نشود ظرف کمتر از 45 روز آینده این اتفاق تکرار، مرغ کمبود شده و با قیمت بالای 35 هزار تومان عرضه می‌شود و در نتیجه دود آن به چشم مردم می‌رود.
وی با بیان اینکه تقاضای ما این است که قیمت‌ها کارشناسی شده‌تر و متعادل‌تر باشند و اگر قرار است کاهش قیمتی اتفاق بیفتد به صورت پلکانی و ظرف 15 تا 20 باشد ادامه داد: در این مدت نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان نیز جبران شود تا هم رضایت مردم و هم رضایت تولیدکننده جلب شده و هم سیستم دولتی به هدف خود برسد.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی مرغداران استان کرمان با بیان اینکه ظرف 45 روز گذشته مرغداران زیادی در استان کرمان داریم که حتی یک کیلو نهاده دولتی دریافت نکردند و مرغدارانی داریم که حداکثر 52 درصد نهاده دریافت کردند گفت: چطور انتظار داریم که تمام این مرغداران مرغ خود را به قیمت مصوب عرضه کنند.
وی با بیان اینکه ما آمادگی داریم به اندازه‌ای که نهاد دولتی دریافت کردیم مرغ خود را با قیمت مصوب عرضه کنیم افزود: ولی مسئولان استان دلایل ما را نمی‌پذیرند و می‌گویند تمام مرغ باید با قیمت مصوب ارائه شود که این مسئله از سمت ما پذیرفته شده نیست و به آن اعتراض داریم.
وزیر جهاد کشاورزی: وابستگی به نهاده‌های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ شده است توزیع گسترده مرغ گرم از هفته آینده؛ 100 درصد نهاده‌ها از طریق سامانه بازارگاه تامین می‌شود «مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه ابلاغ کشوری قیمت مرغ در سراسر کشور 20400 تومان است که این مصوبه از فردا شانزدهم آذر در سراسر کشور اجرایی می‌شود اظهار داشت: این ابلاغ وزارت کشور و سازمان صمت است و همه استان‌ها مکاف هستند که این مصوبه را رعایت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مرغداران کرمانی 100 درصد نهاده‌های دامی یارانه‌ای را دریافت نکرده‌اند و با این اعمال قیمت متضرر می‌شوند مقرر شد لیستی از مرغداران زیان دیده توسط اتحادیه مرغداران و تعاونی‌ها کشاورزی تهیه شده و ظرف 48 ساعت راهکارهای پیشنهادی برای جبران خسارات این گروه اعلام شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه سازمان جهاد متعهد شد راهکارهای حمایت از مرغداران را پیگیری و اجرا کند گفت: از فردا مرغ گرم به قیمت 20400 به دست مصرف کننده می‌رسد.
وی بیان کرد: مقرر شد تأمین نهاده‌های دامی مرغداران به صورت مکفی انجام شده و مرغ داران براساس نهاده‌های دریافتی یارانه‌ای باید پاسخگوی عرضه مرغ با قیمت مصوب باشند.
انتهای پیام/511/ی
منبع: تسنیم

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/167195/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اعلام برنامه مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی

استقلال با تنها یک غایب برابر مس رفسنجان

توقیف تریلر حامل 25 تن چوب قاچاق در رودبار جنوب

برنامه یک‌ شانزدهم نهایی جام حذفی مشخص شد

واکنش به حضور جادوگر در فوتبال زنان

اجازه نمی‌دهیم بازی با پرسپولیس تمرکز ما را از لیگ برهم بزند

تیم پاس نخلستان قهرمان مسابقات جام فجر کهنوج

شهاب جان، فکر کرده ای تا کی می توانی با دیگری می بخوری و با ما تلوتلو!

مهران غفوریان همه را غافلگیر کرد! + عکس

عزم جدی برای نهادینه کردن شادی و نشاط برای شهروندان

10 شهر استان کرمان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند

استاندار کرمان راهبردهای برنامه ریزی سال آینده را اعلام کرد

محدودیت های کرونایی برای مکان های پر ازدحام کرمان اعمال شود

گلناز نظامی: موفقیت چیزی جز موفقیت خواستن برای دیگران نیست

10 شهرستان کرمان در وضعیت زرد کرونایی هستند

اعلام برنامه مرحله یک شانزدهم جام حذفی

300 سبد کالا در کوهبنان توزیع شد

واکنش باشگاه سیرجان به حضور جادوگر در فوتبال زنان

کاوش در باستانی‌ترین سکونتگاه‌ های ایران

4332 قطعه مرغ زنده قاچاق در بم کشف شد

لیگ برتر بسکتبال/ پیروزی مس رفسنجان مقابل نماینده خوزستان

4 هزار مرغ زنده در تور پلیس آگاهی بم

مزایای عیان و نهان سوپرمارکت مالی/کرمان میزبان چهاردهمین شعبه سوپرمارکت مالی ایران

بحث قرنطینه خوزستان موضوع سیاسی نیست/ خدمات بدون دفترچه بیمه از شعار تا واقعیت/ جادوگری و رمالی در فوتبال کرمان!

کسانی که از باخت ناراحتند، به این مسائل اعتقاد دارند

واکنش مدیرعامل شهرداری سیرجان نسبت به حضور جادوگر در بازی این تیم

آن خانم مربیگری را کنار بگذارد، شاید سپاهان نتیجه گرفت!

بانک امانات پزشکی جمعیت هلال احمر کرمان افتتاح شد

در تعقیب عاملان 2جنایت در پایتخت

رانت تزریق واکسن برای هیچ‌کس مهیا نمی‌شود

برای کنترل کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده‌ایم

کارگردان "ایتالیا ایتالیا" درگذشت + عکس

طرح ناظران سلامت در 27 منطقه کرمان در حال اجراست

استاندار کرمان: دستورالعمل‌های کرونا در حوزه حمل و نقل رعایت شود

​وزیر کار در گلستان خبر داد: دستمزد کارگران در روزهای پایانی اسفند نهایی می‌شود

کلنگ ساختمان جدید فدراسیون ورزش کارگری در مجموعه آزادی به زمین زده شد

اگر رعایت نکنید مجبور به تعطیلی اصناف خواهیم شد

لیگ‌برتر فوتبال بانوان|توقف بم مقابل شهرداری سیرجان

شکوفه‌های زمستانی در باغ‌های کرمان

کرمان یک فوتی کرونا داشت

بانوان سپاهان به اولین برد رسیدند

هدف گذاری برای عبور از اعطای 3900 میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان

لیگ برتر فوتبال زنان؛ دیدار بم و سیرجان برنده نداشت

جام حذفی فوتبال| برنامه مرحله یک شانزدهم اعلام شد

برنامه جام حذفی با پرسپولیس و استقلال اعلام شد

اعلام برنامه بازی‌های مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال

زمان دقیق دیدارهای استقلال و پرسپولیس مشخص شد

زمان بازی‌های استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

برنامه مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی

دربی کرمان با تساوی پایان یافت