کرمان رصد

آخرين مطالب

بسیج و تلاش‌هایی که بی‌دریغ به مردم هدیه می‌شود اجتماعي

بسیج و تلاش‌هایی که بی‌دریغ به مردم هدیه می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - بسیج تفکری بدون بن بست است که ثابت کرده در هیچ کاری گره کوری وجود ندارد و کافی است تا همت کرده و بی دریغ خدمت رسانی کنیم،بسیج نهادی وسیع که توانسته پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه باشد و با اجزای دیگر نظام، چنان هماهنگی و پیوندی دارد که انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامی متصور نیست.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، حضرت امام خمینی همیشه بر نقش مردم و اهمیت حیاتی آن در تأمین سلامت و موفقیت نظام تأکید می کردند از این رو با درایت خاصی در آذرماه 1358، طی بیاناتی ضرورت تشکیل مدرسه عشق یا همان بسیج مستضعفان را اعلام فرمودند.
در اندیشه حضرت امام (س) بسیج یک نهاد اجتماعی با ابعاد متعددی است. از این رو بسیج دیگر صرفاً سازمانی نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد، بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه؛ و با اجزای دیگر نظام، چنان هماهنگی و پیوندی دارد که انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامی متصور نیست.
یکی از نمونه های تلاش این نهاد را می توان در همین شرایط کرونایی مشاهده کرد این که هر یک از بسیجیان در قالب بسیج زنان، فرهنگیان، مداحان، پزشکان و … پا درعرصه خدمت رسانی نهادند و از هیچ کاری از تولید ماسک گرفته تا تهیه ی بسته های کمک معیشتی و یا به یاری مدافعان سلاکت رفتن همه و همه در کارنامه بسیجیان می درخشد از این رو برای آشنایی با برخی از اقدامات این نهاد در شرایط کرونایی با برخی مسئولان بسیج به گفتگو نشستیم.
محمد علیرضایی مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با اقدامات عمومی و اجتماعی این قشر گفت: از ابتدای امسال با توجه به شرایطی که بوجود آمد از جمله سیل و کرونا تعداد زیادی از معلمان جهادگر در صحنه های عمومی و آموزشی حضور پیدا کردند.
جمع آوری 3 میلیارد ریال در قالب کمک های مومنانه توسط بسیج فرهنگیان استان کرمان
وی ادامه داد: معلمان در چند موضوع به صورت خاص حضور داشتند از جمله راه اندازی کارگاه های تولید ماسک که در این رابطه با همت معلمان 47 کارگاه تولید ماسک راه اندازی شد و نزدیک 745 هزار ماسک به همت معلمان تولید شد.
محمدی عنوان کرد: ضدعفونی اماکن، ادارات، خودپردازها، پمپ بنزین و به طور کلی 2 هزار و 524 مرکز با کمک معلمان ضدعفونی شد همچنین بیش از هزار اقدام آموزشی بهداشتی یعنی آموزش مردم برای مقابله با کرونا و جلوگیری از ابتلای به ویروس توسط معلمان انجام شده است.
بسیج فرهنگیان استان کرمان توضیح داد: تعداد 5 هزار و 418 نفر روز از فرهنگیان در طرح غربالگری شرکت کردند ضمن این که در حوزه ی کارهای رسانه ای از جمله تولید مستند، تیزر، پوستر، کلیپ و … 2 هزار و 671 انجام شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به شرایط کنونی و ضرورت اهدای خون 823 معلم در این راه قدم برداشتند همچنین 450 قلم از تجهیزات پزشکی از جمله لباس پرستار، خرید دستگاه و … خرید شده است.
محمدی به پویش کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: این پویش در دو قالب کمک های نقدی و غیر نقدی انجام شد، بالغ بر 51 میلیون و 670 هزار تومان کمک نقدی و 200 میلیون و 374 هزار تومان کمک غیر نقدی به همت معلمان استان کرمان اهدا شد و در مجموع 3 میلیارد ریال جامعه بسیج فرهنگیان کمک کرده است.
بسیج فرهنگیان استان کرمان به بسته های کمک معیشتی اشاره کرد و توضیح داد: بالغ بر 12 هزار و 700 بسته معیشتی در میان افراد آسیب دیده ناشی از کرونا توزیع شد و توانستیم نزدیک به 11 هزار نفر از این افراد را تحت پوشش قرار داده ایم.
وی به پویش “لبخند رضایت” اشاره و عنوان کرد: این پویش با هدف تقدیر و تجلیل از کار جهادی معلمان و معلم یاری با استفاده از ظرفیت بسیج تا اگر خلائی وجود داشته باشد، به همت بسیجیان این خلاء پر شود.
تهیه بیش از 6 هزار بسته کمک معیشتی به همت بسیج مداحان استان کرمان
منصوری مسئول بسیج مداحان استان کرمان در خصوص اقدامات و خدمات عمومی و اجتماعی این قشر از بسیجیان استان کرمان به خبرنگار ما گفت: فلسفه بسیج خدمتگزاری به جامعه است و این بالاترین افتخار بسیج است ضمن این که شعار محوری هفته بسیج نیز ” بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین” است.
وی ادامه داد: اگر با تفکر بسیجی کارها را دنبال کنیم و با این تفکر عمل کنیم قطعا موفقیت بیشتری حاصل در کارها به دست م یآوریم.
مسئول بسیج مداحان استان کرمان عنوان کرد: سازمان بسیج مداحان و هیئت های مذهبی آمادگی این را دارد تا افراد داوطلب و دارای انگیزه برای مداحی را با استفاده از اساتید کشوری و استانی آموزش دهد.
منصوری توضیح داد: در هر مکان و هر نقطه ای از جمله تکایا، مساجد و حتی منازل برای اجرای مراسم مذهبی از جمله عزاداری و یا مولودی خوانی به سازمان بسیج مداحان مراجعه کردند، این سازمان با همت مداحان مراسم را برگزار شده است.
وی اظهار کرد: در خصوص شرایطی که قریب یکسال است جامعه درگیر آن است و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش مواسات و همدلی نیز جامعه مداحان و هیئتهای مذهبی پیش قدم بودند و در مبارزه با کرونا گام های بسیاری را برداشته اند.
مسئول بسیج مداحان استان کرمان توضیح داد: بیش از 450 مورد از اماکن عمومی، مساجد و محافل عزاداری و … توسط بسیجیان این سازمان انجام شده است همچنین بیش از 50 هزار ماسک توسط جامعه مداحان و هیئت های مذهبی تهیه شده و بیش از 100 هزار لیتر مواد ضدعفونی توسط بسیجیان این سازمان فراهم شده است.
منصوری ابراز کرد: در مرحله اول کمک های مومنانه بیش از 2 هزار بسته کمک معیشتی و در ایام محرم و صفر بیش از 4 هزار بسته کمک معیشتی فراهم و به آسیب دیدگان ناشی از کرونا تحویل داه شد.
وی بیان کرد: در ایام محرم و صفر نذر غذا را داشتیم که بیش از 500 هزار پرس غذا تهیه و توزیع شد همچنین در پویش ” نان” که به همت سازمان بسیج مداحان و هیئت های مذهبی راه اندازی شده بود بیش از 20 هزار نان به دست نیازمندان رسید.
مسئول بسیج مداحان استان کرمان توضیح داد: بیش از 18 مورد تهیه جهیزیه و با همکاری بانیان مجالس و محافل اهل بیت نزدیک به 1 میلیارد تومان از نذورات به آزاد سازی زندانیان غیر عمد اختصاص یافت همچنین در ایام محرم و صفر به دلیل شیوع بیماری کووید 19 بیش از هزار مراسم توسط جامعه ی مداحان انجام گرفت.
مدیریت 164 کارگاه تهیه ماسک به همت خواهران بسیجی در شرایط کرونایی
اکرم رنجبر مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اقدامات و خدمات عمومی و اجتماعی این قشر از بسیجیان استان کرمان گفت: یکی از زمینه های شکل گیری بسیج را امام (ره) رقم زدند که می شود گفت سابقه ای قبل از انقلاب دارد.
وی با بیان این که امام (ره) بین بسیج برادارن و خواهران هیچ تفکیکی قائل نشدند، عنوان کرد: بعد از فرمان امام (ره) هم زمان بسیج برداران و خواهران تشکیل شد چرا که در اندیشه حضرت امام (ره) ضرورتی احساس شد که برای تداوم انقلاب اسلامی مردان و زنان دوشادوش یکدیگر باید قدم بردارند.
رنجبر تاکید کرد: امروزه یکی از گسترده ترین تشکل های بزرگ بانوان در جامعه ایرانی بسیج خواهران است که توانسته در طول 41 سال انقلاب فعالیت های مختلفی را انجام دهد.
مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمان بیان کرد: یکی از خصلت های بسیجیان انجام فعالیت های به صورت داوطلبانه است از این رو درب های بسیج بر روی عموم زنان کشور باز است و در ماموریت های مختلف افرادی که مایل هستند می توانند شرکت کنند.
وی به ماموریت های بسیج خواهران اشاره کرد و توضیح داد: ماموریت های بسیج خواهران عموما همچون ماموریت های بسیج برداران است و شامل ماموریت های دفاعی، امنیتی، امداد رسانی، کمک رسانی، محرومیت زدایی و … است.
رنجبر افزود: شاید بتوان گفت عملکرد خوب بسیج خواهران در طول این چند سال توانسته نشان دهد که یکی از بی نطیرترین تشکل ها و محلی برای سپری نمودن اوقات فراغت و خدمت رسانی به انقلاب است.
مسئول بسیج جامعه زنان استان کرمان اظهار کرد: در این شرایط کرونایی 125 گروه جهادی خواهر پای کار آمد و بیش از 2 هزارو 798 نفر به صورت ارودهای جهادی یک روزه در محلات خدمت می کردند.
وی ادامه داد: بیش از 169 مورد تامین جهیزیه ،287 مورد خدمات مددکاری، 180 مورد تامین وام قرض الحسنه و بیش از 639 هزار و 615 ماسک با دستان توانمند خواهران بسیجی تهیه شده است.
رنجبر تشریح کرد: بیش از 164 کارگاه تهیه ماسک به همت خواهران بسیجی مدیریت شده است همچنین خواهران بسیجی از 199 مدافعان حرم تقدیر و تشکر کرده اند همچنین در ابعاد فرهنگی و در فضای مجازی 3 هزار و کارگاه های مهارت افزایی دختران جوان، 4 هزار و 400 کارگاه های مهارت افزایی ویژه مادران، 61 مورد مشاوره از طریق فضای مجازی انجام شده است.
انتهای پیام/
منبع: دانا

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/164473/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خواص میوه های زمستانی/انار

افتتاح 30 طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید کرمان

بررسی و رفع مشکلات 235 واحد تولیدی کرمان توسط دستگاه قضائی

توزیع روغن و شکر در فروشگاه‌های رودبار

در پیک قبلی کرونا حدود 50 نفر از والدین شهدای رفسنجان را از دست دادیم

زوج طمعکار عامل ربودن زن فروشنده

تدوین 18 راهبرد مهم برای احیای بافت‌های ناکارآمد اصفهان

استمرار مراقبت های بهداشتی، حفظ دستاوردهای جهاد همه جانبه در دوران سخت کرونایی است

فوت دومین مصدوم آتش ‌سوزی کانکس مدرسه

جهانگیری: همه در یک کشتی نشسته ‌ایم

از سلمان خان تا ماکیل جیس: بازیگرانی که آدم کشته اند!

عکس جنجالی لیلا حاتمی با موی تراشیده + عکس

چراغ خانه ما

پرونده «شکاری» و تراکتور پیچیده شد/خط‌خوانی حقیقت را مشخص می‌کند؟

موزه نفت‌سوزها دریچه‌ای به گردشگری جهانی کرمان

بهسازی بافت فرسوده در گرو یافتن محرک‌های توسعه است

شهر قدس گرفتار آلودگی هوا و حاشیه نشینی

حفظ موسیقی نواحی مختلف کشور عامل قوام بخشی هویت ملی

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 9 بهمن 99 در تمام مقاطع تحصیلی

200 مرکز نوآوری در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت دارد

شهردار: معادن کلاته‌رودبار دامغان برای یکهزار نفر اشتغالزایی دارد

دستور معاون اول رئیس جمهور برای رسیدگی به خسارت‌های کشاورزان رودبار کرمان

تکریم مادران شهدای «ده‌زیار» کرمان در سالروز وفات حضرت ام‌‌البنین (س) +تصاویر

بافت آسیب‌پذیر دشتستان ایمن سازی شود

هیات خراسان-مس رفسنجان فینال زودهنگام لیگ برتر بانوان

بررسیمشکلات 235 واحد تولیدی استان کرمان به همت دستگاه قضایی

بررسی مشکلات 235 واحد تولیدی استان کرمان به همت دستگاه قضایی

توقف مس شهربابک در بابلسر

آشتی‌کنان سعید مهری با بازیکن گل‌گهر

توزیع بسته‌های حمایتی بین مددجویان ارزوییه‌ای

برگزاری وبینار آموزشی شیوه زندگی سالم در سالمندی

تساوی شهدای بابلسر و مس شهربابک در جنگ تمام عیار

ارائه خدمات رایگان دامپزشکی شهربابک به مناسبت دهه فجر

ارائه خدمات رایگان دامپزشکی در شهربابک به مناسبت دهه فجر

مشکلات 235 واحد تولیدی کرمان رفع شد

​معاون روابط کار در لرستان خبر داد: منابع مالی واحدهای شهرک دام چگنی تامین می شود

مدیرکل امور بین الملل وزارت کار خبر داد: برنامه اقدام مشترک با روسیه نهایی شد

40 درصد مواد اولیه تهیه ماسک را تولید می‌کنیم / جلوگیری از خروج 10 میلیون دلار ارز / ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در کشور + فیلم

حمایت دستگاه قضایی از مجموعه‌های تولیدی

حل مشکل آب خیابان گلزار شهدای آزادشهر

پیگیری اقدامات رفع مشکلات آب و فاضلاب و شبکه دفع آبهای سطحی در مناطق 7 گانه بافت فرسوده آبادان

یکهزار میلیارد ریال برای اجرای شبکه دفع آب‌های سطحی آبادان اختصاص یافت

طلسم تیم شهرداری بندرعباس شکسته شد

تحقق چشم انداز تولید 50 میلیون تن فولاد در کشور امید آفرین است

تکمیل چرخه تولید فولاد و ایجاد تاسیسات ذوب در گل گهر مطالبه عمومی مردم و مدیران است

مهلت ارسال آثار به رقابت داستان کوتاه و دلنوشته برای دخترم تمدید شد

جوشش فاضلاب در معابر منطقه کیانشهر + فیلم

مشارکت گسترده بانک کشاورزی از انتقال آب از دریای عمان به محدوده سیرجان تا واحد3 میلیون قطعه ای مرغ تخمگذار

از جوشش فاضلاب در معابر منطقه کیانشهر تا قطع درختان تنومند در روستای خشکرود + فیلم و تصاویر

داور ایرانی، پنجمین داور برتر دنیا سال 2020