کرمان رصد

آخرين مطالب

وزارت راه و شهرسازی 62 هزار میلیارد تومان به طرح ملی مسکن کمک کرد سياسي

وزارت راه و شهرسازی 62 هزار میلیارد تومان به طرح ملی مسکن کمک کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارت اراضی را به ارزش 62 هزار میلیارد تومان (به جز تفاهم‌نامه‌های این وزارت) به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور کمک کرده است.

به گزارش ایرنا، محمود محمودزاده شبانگاه پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمان در محل استانداری افزود: سایر وزارتخانه‌ها مسکن را یک کالای بنیان گذار خانواده بدانند و از صاحب‌خانه شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه حمایت کنند.
وی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی اواخر سال گذشته به استان‌ها نامه‌ای ارسال کرد که کمیته‌ای برای تامین زمین طرح‌های ملی مسکن در سراسر کشور ‌تشکیل شود که این وزارت برای تامین زمین 9 روش اعلام کرده و همچنین پیشنهادات جدید را می‌پذیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: یک میلیون مسکن باید طبق قانون برنامه ششم توسعه و برنامه جهش تولید سالانه تولید شود لذا تامین اراضی مورد نیاز این طرح‌ها در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
وی بیان داشت: در راستای سهولت اجرای طرح اقدام ملی مسکن بسیاری از اختیارات وزرات راه و شهرسازی به شورای مسکن استان‌ها واگذار شده که براساس ظرفیت‌های هر منطقه عمل شود.
وی افزود: برخی از شهرهای استان کرمان با مشکل تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن مواجه شده‌اند و به‌ دستور وزیر راه و شهرسازی و طبق قانون جهش تولید اراضی دولتی واگذار شده به شرکت‌ها را باید پس بگیریم و ریاست جمهوری نیز در این راستا دستور کتبی و شفاهی صادر کرده و مدت 2 ماهه برای انتقال سند این اراضی به سازمان ثبت اسناد کشور داده شد.
محمودزاده عنوان کرد: انبارهای شرکت نفت و سیلو و دیگر ساختمان‌های بدون استفاده دولت در شهر کرمان تملک شود که این زمین‌ها نیاز به تامین زیرساختی ندارند و همچنین می‌توان از اراضی ملی درون محدوده شهر برای اجرای طرح ملی مسکن بهره‌برداری شود.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی با وزارت نیرو و جهادکشاورزی برای تامین مسکن کارکنان این وزارت‌خانه‌ها توافق و تفاهم کرده و بنا شد به ازای واگذاری هر قطعه زمین به ما، مسکن تا سقف 50 درصد پرسنل واجد شرایطشان را تامین کنیم لذا این طرح در استان کرمان نیز برای طرح‌های توسعه مسکن قابلیت اجرا دارد. 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سازمان برنامه و بودجه هیچ اعتباری با توجه به شرایط اقتصادی دولت به طرح اقدام ملی مسکن تخصیص نداده لذا از روش‌های متفاوتی برای تامین منابع این پروژه استفاده می‌شود.
وی یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی بیش از یکهزار و 100 میلیارد تومان طی 2 سال گذشته به وزارت نیرو کمک کرده‌ که در این راستا می‌توان بخشی از اعتبار مورد نیاز طرح انتقال آب به زمین‌های پیشنهادی اقدام ملی مسکن در شهر کرمان در قالب تبصره هشت می‌توانیم کمک کنیم و انتقال آب به این زمین ها حدود 340 میلیارد تومان هزینه خط انتقال آب و مخزن دارد.
وی تصریح کرد: باید تمام خدمات براساس قانون به اراضی درون محدوده شهری داده شود و طرح مسکن مهر تسهیلات با کارمزد کم از خط اعتبار دولت اعطا می‌شد اما طرح اقدام ملی مسکن مصوبه هیات دولت را دارد و قیمت زمین را بدون دریافت سود 10 ساله قسط بندی کردیم و این کمک پنهان بسیار بیش از تسهیلات مسکن مهر محسوب می‌شود.
محمودزاده گفت: مقرر شد که در سال 97 به احیا 100 هزار واحد در بافت فرسود تسهیلات پرداخت شود که پس از سه سال 2 تا 20 درصد از این اعتبارات به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد و طرح احیای بافت فرسوده با سرعت پایین اجرا می‌شود.
وی بیان داشت: اراضی مرغوب استان‌ها با زمین‌های نیمه مرغوب تهاتر شود تا مشکل ارائه خدمات به این زمین‌ها رفع شود و تصمیم‌گیری در این حوزه با مصوبه دولت به استان‌ها تفویض خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزودد: براساس آخرین آمار در 27 مرکز استان قیمت هر متر مسکن کمتر از 10 میلیون تومان است لذا آپارتمان متری 10 تا 15 میلیون تومان در شهر سیرجان با 200 هزار نفر جمعیت پذیرفته نیست.
وی خاطرنشان کرد: مصوب شهرک‌سازی نیز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن اعلام شده و وزارت راه و شهرسازی از هر اقدامی برای رفع مشکل مسکن در استان‌ها حمایت می‌کند و در حال حاضر مجوز احداث 36 شهرک در کشور صادر شده و ظرف سه ماه آینده به کرمان نیز مجوز احداث شهرک داده می‌شود و همچنین از ظرفیت روستاهای منفصل از شهرها نیز می‌توان بهره برد.
وی بیان داشت: تمام بخش‌ها در برابر مشکلات مسکن در حد توان باید بخشی از مشکل را رفع کنند و در این راستا طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کردیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تسهیلات 100 میلیون تومان قطعی به طرح اقدام ملی مسکن داده می‌شود و پیشنهاد پرداخت 150 میلیون تومان به شورای پول و اعتبارات رفته و پیشنهاد کاهش سود را نیز دادیم.
وی ادامه داد: در راستای کاهش هزینه‌ها سنگ مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن از معدن و میلگرد با قیمت ارزان تامین می شود زیرا باید به شرایط فعلی کشور و مردم توجه کنیم.
وی با بیان اینکه با وجود قطع اقتصاد نفتی، آینده کشور همین است گفت: خرداد 99 رشد جمعیت منفی را داشتیم و 2 و نیم میلیون نفر ایرانی از سن ازدواج عبور کرده و اکنون بالاترین آمار خود سرپرست خانوار را داریم که حتی ازدواج نکردند.
محمودزاده تصریح کرد: مقام معظم رهبری و بسیاری افراد برای جمعیت هشدار می دهند که این امر ریشه در تامین مسکن دارد و دولت نفتی پولدار دیگر وجود ندارد لذا گام به گام باید برای صاحب‌خانه کردن مردم پیش برویم و در بخش حمایتی دولت به مردم کمک می کند.
وی افزود: 200 هزار واحد مسکونی را با شیوه‌های دیگر اجرا می کنیم و در طرح اقدام ملی مسکن تنوع بسیار در تامین زمین، تنوع سازنده های توانمند از جمله شرکت‌های تعاونی، انبوه ساز و مردم می‌توانند مشارکت کنند که تمامی گروه‌ها و دهک های مختلف از قافله عقب نمانند.
وی بیان داشت: درخواست تهاتر اراضی شهرداری کرمان با مصوبه دولت قابل اجرا است و سازمان ملی زمین و مسکن نمی تواند زمینی برای معاوضه بدون مصوبه تهاتر کند.
برچسب‌ها
طرح اقدام ملی مسکن کرمان توسعه ایران وزارت راه و شهرسازی کارآمدی دولت استانداری کرمان

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/156768/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا

محافظت کار: گل گهر تیم با شخصیتی است/ برای سه امتیاز به زمین می‌رویم

فوری: رئیسی برای اعلام نامزدی بر سر مزار سردار سلیمانی عازم کرمان شد

رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار سردار سلیمانی اعلام نامزدی می کند

ادعای عضو موتلفه: رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار حاج قاسم سلیمانی اعلام کاندیداتوری می کند

غیر رسمی:رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار سردار سلیمانی اعلام نامزدی می کند

جستجوی 2 تبعه افغان غرق شده در کلاته رودبار دامغان ادامه دارد

اولین منصوریان - رحمتی در نقش سرمربی/ بازگشت نکونام به قائمشهر

نکونام: جایگاه نساجی ما را فریب نمی‌دهد

بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور در کرمانشاه ساخته می‌شود

​قدردانی شریعتمداری از اعضای شورای هماهنگی برتر استانی

پیام تبریک شریعتمداری به مناسبت عید سعید فطر

کوچ یک پرسپولیسی به لیگ دسته اول

مردم مراقب فتنه و نفوذ در آستانه انتخابات باشند/ شعارهای سازشکارانه دادن برای جلب آرا مردم، صدای دشمن است

توزیع 50 بسته کمک معیشتی بین خانواده زندانیان نیازمند منوجان

بازداشت قاتلی که دوستش را در پارک با چاقو کُشت

22 بسته معیشتی از سوی جهادگران دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بین نیازمندان توزیع شد

عزم گل گهر برای کسب 3 امتیاز/ شناخت خوبی از ذوب آهن داریم

زارع فومنی مدیر عامل شد/شافعی سرمربی

شافعی سرمربی گل ریحان البرز شد

پیشکسوت پرسپولیس سرمربی گل ریحان البرز شد

افشاگری ستاره پیشین استقلال درباره گلزنی در دربی

توزیع 500 بسته معیشتی، بین نیازمندان سیرجان

رفع کمبودهای بیمارستان رابر به همت خیران

سرطان پستان | علائم سرطان سینه | نحوه درمان سرطان پستان

آمار بیماران کرونایی در بیمارستان های کرمان

کارنامه تسهیلاتی بافت فرسوده بانک مسکن در سال 99

آزادی 18 مددجوی جرایم غیر عمد زندان‌های استان کرمان

کادرفنی تیم گل ریحان باز هم تغییر کرد/نماینده البرز روی گسل

لزوم توجه باشگاه گل‌گهر سیرجان به تمامی رشته‌های ورزشی

مراسم تشییع پیکر شهید گودرزی در بابل برگزار شد

پخت بیش از 20 هزار غذای گرم در ایام ماه مبارک رمضان

کاهش ورودی مددجویان جازموریان به زندان

پژمان جمشیدی: حجازی اسطوره استقلال بود

آمار کرونا کرمان 23 اردیبهشت؛ 4 فوتی و 35 ابتلای جدید

از تولید داروی ضد التهاب از هسته انار تا تولید پنل‌های خورشیدی بومی با درصد جذب بالا

گل گهر ذوب آهن؛ بازگشت قلعه نویی به مسیر پیروزی یا ادامه بردهای ذوب؟ / پیش بازی

روزنامه نگار صهیونیست : ما به نقطه بدون بازگشت رسیده‌ایم/ اسرائیلی‌ها بهتر است به موطن اصلی خود بازگردند

کمک های مومنانه کانون شهدای جوبن رودبار به نیازمندان

احتمال تعویق بازی سپاهان- مس

نظر رهبر انقلاب درباره «نامزدی سیدحسن خمینی» تنها جنبه مشورتی داشته است

احتمال تعویق یک ساعت بازی سپاهان- مس

شیرینی کاشت، طعم تلخ برداشت/ آمار بیماران کرونایی در بیمارستان های کرمان/ مراقب صدای دشمن از حلقوم کاندیدا‌ها باشید

الهویی: گل‌گهر 30 تا 40 درصد کمتر از برخی تیم‌ها هزینه کرده است/ به بلوغ تاکتیکی و ذهنی رسیده‌ایم

مربی ذوب‌آهن: از میزبانی خوب گل‌گهر تشکر می‌کنم

لیگ دسته اول فوتبال| چوکا در غیاب پاشازاده، صدرنشین را متوقف کرد

مربی گل گهر: به بلوغ تاکتیکی و ذهنی رسیده‌ ایم

لیگ یک / فرار مس از شکست در سردار جنگل

تیم فوتبال چوکا تالش صدرنشین لیگ را متوقف کرد

مربی ذوب آهن: گل‌ گهر تیمی بسیار باشخصیت است