کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار : روند تکمیل پروژه های ملی و زیرساختی استان کرمان سرعت می‌گیرد سياسي

استاندار : روند تکمیل پروژه های ملی و زیرساختی استان کرمان سرعت می‌گیرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به تصمیم های اتخاذ شده در نشست روز گذشته اش با مسئولان ملی در سه بخش آب، راه و بهداشت و درمان اظهار داشت: روند تکمیل پروژه های زیرساختی در دست انجام این استان سرعت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز سه شنبه ضمن تشریح رایرنی های انجام گرفته با مسئولان کشوری در تهران به خبرنگاران گفت: یکی از اقداماتی که طی یک تا دو سال گذشته انجام شده این است که در فصل تنظیم بودجه نشستی را با مسئولان ملی و استانی در تهران برگزار می کنیم تا بر اجرای پروژه های سال بعد و جذب اعتبارات تاکید شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته به منظور تاکید بر سه بخش پروژه های آب، راه و بهداشت و درمان در سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شد که مسئولان ملی و استانی ذیربط حضور داشتند.
استاندار کرمان با بیان اینکه در بخش راه توانستیم مسئولان را قانع کنیم سه پروژه را در پیوست قانون بودجه سال 1400 بیاورند اظهار داشت: این سه پروژه شامل جاده جیرفت به فاریاب، کهنوج به قلعه گنج و محور نرماشیر به ریگان است.
وی ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد چند پروژه نیز در جدول شماره 20 قانون بودجه 1400 آورده شود که شامل کنارگذر شرقی رفسنجان، کنارگذر غربی زرند و کنارگذر غربی سیرجان و جاده رفسنجان به شهربابک و جاده نگار، دشتکار به بردسیر و جاده شهربابک به نیریز است.
استاندار کرمان افزود: در این نشست تصمیم گیری شد برای سرعت در انجام عملیات اجرایی راه آهن جیرفت به بم که به کندی پیشرفت می کند از تسهیلات ماده 56 استفاده شود.
وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد پروژه راه آهن سیرجان به بافت به صورت مشارکتی 70 درصد توسط بخش خصوصی و 30 درصد با کمک دولت انجام شود.
فدائی گفت: یکی از پروژه های مهم در بخش آب نیز که چند سال پیگیر انجام و اجرای این پروژه بودیم طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از محل سد جیرفت به دلیل کیفت آب این سد است.
وی ادامه داد: ظرف یک تا 2 سال گذشته موفق به جذب اعتبار برای اجرای این طرح نشدیم امسال برای آغاز عملیات اجرایی این طرح اعتبار اخذ شد اما برای اینکه در پیوست قانون بودجه سال آینده نیز قرار بگیرد این توافق در نشست دیروز انجام شد تا هر چه سریع تر مجوز ماده 23 این پروژه صادر شود که بتواند به پیوست قانون بودجه 1400 اضافه شود.
استاندار کرمان با بیان اینکه پروژه بعدی که قرار شد مجوز ماده 23 را برای پیوست قانون بودجه را اخذ کند طرح آبرسانی به شهر راور از سد قدرونی است افزود: سد قدرونی حدود یک ماه قبل افتتاح شد اما استفاده از این سد برای تامین آب شهرستان راور بلاتکلیف بود که در نشست روز گذشته تکلیف این طرح نیز روشن و قرار شد با اخذ مجوز ماده 23 پیوست قانون بودجه سال آینده شود.
وی با اشاره به وجود پروژه آبرسانی به شهرهای بم و بروات اشاره کرد و گفت: قرار شد به این طرح شهرهای یگان، نرماشیر و فهرج نیز اضافه و برای تکمیل سد نرماشیر نیز از مواد 10 و 12 اعتبار داده شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: ادامه سیل بند خرم در جنوب کرمان برای حفاظت رودبارجنوب و جازموریان از سیل موضوع دیگری است که در نشست روز گذشته مطرح شد که نیازمند پیگیری است و تلاشمان این است این پروژه نیز در پیوست قانون بودجه 1400 بیاید اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.
وی به اقدامات انجام شده دربخش بهداشت و درمان طی نشست روز گذشته در تهران نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سه بیمارستان انار، ریگان و عنبرآباد در استان کرمان پیوست قانون بودجه نیستند که در این نشست قرار شد این بیمارستان ها در پیوست بودجه سال 1400 لحاظ شوند.
فدائی تاکید کرد: در نشست روز گذشته در مورد برخی بیمارستان ها مانند بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان شفا و فاریاب نیاز به مجوز ماده 23 دارند که در مورد این مراکز درمانی نیز بحث شد.
وی گفت: چند بیمارستان استان کرمان نیز در پیوست بودجه قرار دارند اما اعتبارات آنها اندک است که قرار شد اعتبارات این بیمارستان ها از جمله کاشانی جیرفت، بیمارستان بم و رفسنجان افزایش پیدا کند.
استاندار کرمان به تصمیمات اتخاذ شده در زمینه دانشکده های تازه تاسیس استان در یرجان، بم و جیرفت نیز اشاره کرد و افزود: در این نشست مقرر شد اعتبارات لازم برای احداث فضاهای آموزشی و کمک آموزشی در نظر گرفته شود.
وی تاکید کرد: 2 تصمیم خوب که روز گذشته اتخاذ شد این است که پاداش پایان خدمت بازنشتگان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان امسال پرداخت شود و تصمیم بعدی این بود که حقوق کارکنان بخش کرونای بیمارستان ها افزایش پیدا کند.
فدائی به نشست با دکتر اردکانیان جانشین مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی کشور برای استان های کرمان و یزد طی روز گذشته اشاره و تصریح کرد: تاکنون 2 نشست در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی با وی برگزار کرده ایم.
وی ادامه داد: دو موضوع اصلی را در نشست با جانشین مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی کشور داشتیم یکی از این موارد مشکلات پروژه های اقتصاد مقاومتی با صندوق توسعه ملی کشور بود و موضوع دیگر طرح مشکلات استان کرمان با بانک مرکزی بخصوص در زمینه صادرات پسته و خرما بود که قبلا نیز نشست هایی در این زمینه برگزار شده اما مشکلات این بخش هنوز بر طرف نشده است.
وی ادامه داد: در نشست دیروز مشکلات استان کرمان با مسئول صندوق توسعه ملی مطرح شد و تصمیماتی اتخاذ و قرار شد در مورد رفع مشکلات پروژه هایی از جمله پتروشیمی بافت و تولید پلاسما تصمیم گیری و قرار شد این تصمیمات پیگیری شود تا به نتیجه برسد.
استاندار کرمان بیان کرد: همچنین مشکلات صادرکنندگان پسته و خرما با بانک مرکزی نیز در این نشست مطرح شد که البته در نشست های قبلی تصمیمات خوبی اتخاذ شد که در یک مقطع نیز این تصمیمات تاثیر گذار بود به طوری که در 2 تا سه ماه نخست امسال در زمینه صادرات پسته شرایط خوبی داشتیم اما با صدور بخشنامه های جدید مشکلاتی ایجاد شد.
وی گفت: قرار شد نماینده بانک مرکزی به منظور رفع مشکلات صادرکنندکان به کرمان سفر و در نشستی با حضور صادرکنندگان شرکت کند.
فدائی به نشست با شرکت های بزرگ برای ایجاد مرکز نوآوری در سیرجان اشاره کرد و افزود: احداث مراکز نوآوری در کرمان و رفسنجان در حال پیگیری است و احداث این مرکز در سیرجان برای شرکت های دانش بنیان صنعتی و معدنی نیز مورد بحث قرار گرفت.
وی ادامه داد: بحث های کارشناسی احداث مرکز نوآوری در سیرجان هنوز انجام نشده لذا قرار شد ظرف یک ماه آینده اقدامات کارشناسی این پیشنهاد انجام شود و بعد از آن برای نحوه راه اندازی این مرکز تصمیم گیری شود.
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی محمد جواد فدایی کرمان

لینک کوتاه:
https://www.kerman-online.ir/Fa/News/156502/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ابداع مکانیزمی جدید برای درمان سیروز کبدی به جای پیوند اعضا

محافظت کار: گل گهر تیم با شخصیتی است/ برای سه امتیاز به زمین می‌رویم

فوری: رئیسی برای اعلام نامزدی بر سر مزار سردار سلیمانی عازم کرمان شد

رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار سردار سلیمانی اعلام نامزدی می کند

ادعای عضو موتلفه: رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار حاج قاسم سلیمانی اعلام کاندیداتوری می کند

غیر رسمی:رئیسی تا ساعاتی دیگر در کنار مزار سردار سلیمانی اعلام نامزدی می کند

جستجوی 2 تبعه افغان غرق شده در کلاته رودبار دامغان ادامه دارد

اولین منصوریان - رحمتی در نقش سرمربی/ بازگشت نکونام به قائمشهر

نکونام: جایگاه نساجی ما را فریب نمی‌دهد

بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور در کرمانشاه ساخته می‌شود

​قدردانی شریعتمداری از اعضای شورای هماهنگی برتر استانی

پیام تبریک شریعتمداری به مناسبت عید سعید فطر

کوچ یک پرسپولیسی به لیگ دسته اول

مردم مراقب فتنه و نفوذ در آستانه انتخابات باشند/ شعارهای سازشکارانه دادن برای جلب آرا مردم، صدای دشمن است

توزیع 50 بسته کمک معیشتی بین خانواده زندانیان نیازمند منوجان

بازداشت قاتلی که دوستش را در پارک با چاقو کُشت

22 بسته معیشتی از سوی جهادگران دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بین نیازمندان توزیع شد

عزم گل گهر برای کسب 3 امتیاز/ شناخت خوبی از ذوب آهن داریم

زارع فومنی مدیر عامل شد/شافعی سرمربی

شافعی سرمربی گل ریحان البرز شد

پیشکسوت پرسپولیس سرمربی گل ریحان البرز شد

افشاگری ستاره پیشین استقلال درباره گلزنی در دربی

توزیع 500 بسته معیشتی، بین نیازمندان سیرجان

رفع کمبودهای بیمارستان رابر به همت خیران

سرطان پستان | علائم سرطان سینه | نحوه درمان سرطان پستان

آمار بیماران کرونایی در بیمارستان های کرمان

کارنامه تسهیلاتی بافت فرسوده بانک مسکن در سال 99

آزادی 18 مددجوی جرایم غیر عمد زندان‌های استان کرمان

کادرفنی تیم گل ریحان باز هم تغییر کرد/نماینده البرز روی گسل

لزوم توجه باشگاه گل‌گهر سیرجان به تمامی رشته‌های ورزشی

مراسم تشییع پیکر شهید گودرزی در بابل برگزار شد

پخت بیش از 20 هزار غذای گرم در ایام ماه مبارک رمضان

کاهش ورودی مددجویان جازموریان به زندان

پژمان جمشیدی: حجازی اسطوره استقلال بود

آمار کرونا کرمان 23 اردیبهشت؛ 4 فوتی و 35 ابتلای جدید

از تولید داروی ضد التهاب از هسته انار تا تولید پنل‌های خورشیدی بومی با درصد جذب بالا

گل گهر ذوب آهن؛ بازگشت قلعه نویی به مسیر پیروزی یا ادامه بردهای ذوب؟ / پیش بازی

روزنامه نگار صهیونیست : ما به نقطه بدون بازگشت رسیده‌ایم/ اسرائیلی‌ها بهتر است به موطن اصلی خود بازگردند

کمک های مومنانه کانون شهدای جوبن رودبار به نیازمندان

احتمال تعویق بازی سپاهان- مس

نظر رهبر انقلاب درباره «نامزدی سیدحسن خمینی» تنها جنبه مشورتی داشته است

احتمال تعویق یک ساعت بازی سپاهان- مس

شیرینی کاشت، طعم تلخ برداشت/ آمار بیماران کرونایی در بیمارستان های کرمان/ مراقب صدای دشمن از حلقوم کاندیدا‌ها باشید

الهویی: گل‌گهر 30 تا 40 درصد کمتر از برخی تیم‌ها هزینه کرده است/ به بلوغ تاکتیکی و ذهنی رسیده‌ایم

مربی ذوب‌آهن: از میزبانی خوب گل‌گهر تشکر می‌کنم

لیگ دسته اول فوتبال| چوکا در غیاب پاشازاده، صدرنشین را متوقف کرد

مربی گل گهر: به بلوغ تاکتیکی و ذهنی رسیده‌ ایم

لیگ یک / فرار مس از شکست در سردار جنگل

تیم فوتبال چوکا تالش صدرنشین لیگ را متوقف کرد

مربی ذوب آهن: گل‌ گهر تیمی بسیار باشخصیت است