کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

دستوری در خصوص تعطیلی بوستان ها صادر نشده است

کرمان رصد - شهر: مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: ستاد ملی کرونا هنوز ابلاغیه‌ای درباره تعطیلی بوستان‌های تهران ارسال نکرده است.

بهره‌برداری از ۲ رام* قطار جدید

کرمان رصد - مهدی خداپرست از افزوده شدن ۲ رام قطار جدید به ناوگان متروی تهران خبر داد و گفت: این مراسم در روز شنبه ۲۸ تیر توسط شهردار تهران و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

ستاد کرونا مصوب کند طرح ترافیک را لغو می کنیم

کرمان رصد - شهردار تهران درباره ادامه و یا لغو طرح ترافیک در تهران گفت: اگر تشخیص ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعلیق طرح ترافیک باشد شهرداری تهران برای اجرای آن آماده است.

هاشمی: مهمترین مساله در مدیریت بحران تهران تامین منابع مالی است

کرمان رصد - رییس شورای شهر تهران با اشاره به گذشت سال ها از فعالیت ستاد «پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران» گفت: رقم ۱۸ درصد برای آمادگی کنونی پایتخت در برابر بحران ها تاسف بار است.

هزینه مردن؛ از کفن تا دفن

کرمان رصد - شهر: بر اساس اعداد و ارقامی که شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۷ درباره بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) تصویب کرده است، کفن و دفن چیزی در بهشت زهرا (س) چیزی در حدود پنج میلیون تومان هزینه دارد.

هزینه کفن و دفن در بهشت زهرای تهران چقدر است

کرمان رصد - شهر: بر اساس اعداد و ارقامی که شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۷ درباره بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا (س) تصویب کرده است، کفن و دفن چیزی در بهشت زهرا (س) چیزی در حدود پنج میلیون تومان هزینه دارد.

نجار: پدهای بالگرد تهران ساماندهی شود

کرمان رصد - شهر: رییس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت ساماندهی پدهای بالگرد و همچنین باندهای فرودگاهی موجود در تهران برای بهره برداری در مواقع بحران تاکید کرد.

کرونا، درآمدهای «شهر آفتاب» را تا ۸۰ درصد کاهش داد

کرمان رصد - شهر: ویروس کرونا از کوچکترین تا بزرگترین بخش‌های اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و به گونه‌ای سبب شده تا درآمدهای مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به میزان ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده و نزدیک به ۶ ماه است که هیچ نمایشگاهی در آنجا برگزار نشده است.

شهر تهران و سلامت خادمانش؛ ارتباطی دوسویه

کرمان رصد - شهرداری تهران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد و برمبنای مطالعات نظرسنجی در مقابله با گسترش این بیماری نمره قابل قبولی از شهروندان دریافت کرده است. لازم است ما مدیران شهرداری باانجام صحیح وظایف خود و درکنار شهروندان تا پیروزی بر غول کرونا لحظه ای غفلت نورزیم.

ماجرای خانه های ۲۵ متری به شورا نرسید

کرمان رصد - شهرداری تهران طرح احداث خانه های ۲۵ متری را پیشنهاد داد و این طرح را به ۲ وزارتخانه ارسال کرد. برخی از اعضای شورا گفتند که این موضوع فقط در حد پیشنهاد بوده و به شورا طرحی در این زمینه ارسال نشده است.

بورس املاک فرصت پیش خرید در بستر شفاف به مردم می دهد

کرمان رصد - نماینده اتاق بازرگانی در شورای عالی بورس گفت: بازار املاک و مستغلات می‌تواند امکان تأمین مالی از طریق صندوق پروژه‌ها برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام دولت را فراهم کند و برای مردم فرصتی برای پیش خرید در بستر شفاف است.

سه اتفاق در موج جدید کرونا

کرمان رصد - مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی، به بیان خصوصیات متفاوت موج مجدد رجوع، بستری و فوت بیماران مبتلا به کرونا پرداخت.

وضعیت قرنطینه سوالات آزمونهای سراسری

کرمان رصد - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: قرنطینه آزمون های سراسری باز نشده است و افراد و طراحان سوال تا پایان برگزاری آزمون ها در قرنطینه باقی می مانند.

شهرداری در اعلام محدودیت تهران به تعهدات قانونی عمل کرده است

کرمان رصد - شهر: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اساس ابلاغیه استانداری و با هدف انجام تعهدات شهرداری تهران در موعد مقرر محدودیت های یک هفته ای در شهر تهران را اعلام کرده است.

اختلاف نظرها ناشی از فقدان گفتگو و تعامل است

کرمان رصد - شهر: در عصر جدید با وجود اینکه وسایل ارتباطی پیشرفت زیادی کرده‌اند، اما این پیشرفت سبب تفاهم و دوستی انسان ها با یکدیگر نشده و در واقع این همه اختلاف و درگیری بیش از آنکه ناشی از نقطه نظرات متفاوت باشد از فقدان گفتگو و تعامل سازنده میان افراد نشات می‌گیرد.

تصمیم گیران نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند

کرمان رصد - شهر: رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در ایران مشکل جامعه جهانی امروز را این دانست که تصمیم گیران لزوما نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند.

سرمایه اجتماعی در ایران بسیار بالاست

کرمان رصد - شهر: در ایران هیچ خللی در آموزش متخصصان یا نیروی کار وجود ندارد و سرمایه اجتماعی در این کشور بر عکس سایر کشورهای آسیا و اقیانوسیه بسیار بالاست.

باید میزان تاب آوری شهرها را افزایش داد

کرمان رصد - شهر: نماینده مقیم برنامه توسعه عمران ملل متحد معتقد است: برای مقابله با بحران‌هایی مانند کووید- ۱۹ باید میزان تاب‌آوری شهری را افزایش داد و تقویت کرد و نوعی قرارداد اجتماعی جدید برای جلب اطمینان شهروندان ایجاد کرد.

مشارکت شهرداری تهران با UNDP* در پروژه های شهری

کرمان رصد - شهرداری تهران با بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی شهری به دنبال ایجاد شهری مناسب برای همه شهروندان است و اعتقاد دارد نیازمند به شنیدن صدای گروه های مختلف اجتماعی و جوامع دیگر هستیم.

ایران همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است

کرمان رصد - شهر: مذاکرات همیشه همراه بشر بوده و هیچ اصلی به اندازه اصل گفتگو و مذاکره در مسیر صلح موفقیت‌آمیز نبوده، ایران هم همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است.

کنترل کرونا نیازمند سرمایه گذاری اجتماعی است

کرمان رصد - شهر: شهردار تهران با تاکید بر لزوم بهره مندی دولت های محلی از تجارب و همکاری سازمان‌های بین‌المللی در مواجه با کرونا گفت: همچنین نیازمند سرمایه‌گذاری اجتماعی برای کنترل بیشتر این ویروس هستیم.

ضدعفونی تمامی اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری

کرمان رصد - شهر: عملیات ضدعفونی در تمام اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری انجام می‌شود. همچنین تاکنون ۴۴ نفر از مجموعه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تهران از این طرف/موسیقی پیاده رو

کرمان رصد - قسمت پنجم پادکست «تهران از این طرف»، به موسیقی خیابانی پرداخته است. راویان این قسمت عبارتند از: پیروز ارجمند: پژوهشگر موسیقی و آهنگ‌سازاو مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد است،نسرین خنجری: نمایشنامه‌نویس و معمار، آرش اشعریون: نوازنده‌ی خیابانی، سیتا اسکندری: پیانیست و بازیگر تئاتر، آریا لطیف‌پور: نوازنده‌ی تار و فارغ‌التحصیل موسیقی، امید داستان‌پور: فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر و نوازنده.

چرا هفته بدون پلاستیک؟

کرمان رصد - به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، با مدیران شهری گفتگو کردیم . شینا انصاری؛ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مورد برنامه های شهرداری توضیح می دهد.

استمرار فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی تهران

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد چگونگی فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی پایتخت گفت: فعالیت این خطوط، کمافی‌السابق استمرار خواهد داشت و با توجه به اینکه تعداد مسافران در ساعات شب به مراتب کمتر از ساعات روز است، اتوبوس‌های تک‌کابین به جای اتوبوس‌های دوکابین در خطوط شبانه به کار گرفته می‌شوند.

اصل شورایاری زیر سوال نرفته است

کرمان رصد - شهر: اصل شورایاری به عنوان نهاد مردمی که در سطح شهر کار داوطلبانه انجام می‌دهد و کاملا یک انجمن غیر سیاسی و غیرانتفاعی است، زیر سوال نرفته است.

از دپوی هفتگی کپسول های اکسیژن تا هشدار همسایه

کرمان رصد - شهر: چند روز پس از آتش سوزی، هنوز هم که وارد ساختمان سوخته و بی جان کلینیک سینا اطهر شوید، حضور توامان بوی دود و رنگ غم را می توانید حس کنید. ساختمانی که سوختنش، جان ۱۹ نفر از شهروندان را گرفت. چوب ها، آهن ها، کپسول ها، گل ها و گیاهانی که آنها هم پا به پای این افراد سوختند تا شاهد زنده ای برای پر کشیدن این افراد بی گناه نباشند.

پویش «شهر تراز» وارد مرحله اجرایی شد

کرمان رصد - شهر: با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و اعضای کمپین معلولان و الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران و مجید صالحی شهردار و مدیران شهری ناحیه ۵ منطقه یک، فاز عملیاتی پویش ‘’شهر تراز ‘’با هدف رسیدن به شیوه‌ای کاربردی و ارزیابی راهکارهای مناسب پایش محله به محله شهر تهران از محله کاشانک آغاز شد.

لکه گیری و ترمیم آسفالت معابر قلب پایتخت

کرمان رصد - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۶ با اشاره به اهمیت نگهداشت خیابان‌ها با پایش مستمر مدیریت شهری، از اجرای عملیات لکه گیری و آسفالت مکانیزه خیابان‌ها در سطح منطقه خبر داد

تلاش فراکسیون شوراها و مدیریت شهری برای حل چالش درآمدهای پایدار

کرمان رصد - فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی مجلس تلاش می‌کند تا با سرعت بخشیدن به بررسی لوایح و یا طرح‌ها در حوزه شهری گامی در جهت حل مشکلات شهرها و بویژه کلانشهری مانند تهران بردارد؛ چرا که هم اکنون یکی از چالش‌های جدی شهرهای بزرگ، مسایل مربوط به درآمدهای پایدار است.

ساختار سازمانی ۶ شهرداری تازه تأسیس با رویکرد جدید ابلاغ شد

کرمان رصد - مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی شش شهرداری تازه تأسیس زاووت، جولکی، انبر، سلطان آباد، شهیون‌ در استان خوزستان و بخ در استان یزد ابلاغ شد.

کاهش ۷۰ درصدی مسافران تاکسی

کرمان رصد - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تا کنون ۴۵۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.

شهرداری تهران محدودیت های یک هفته ای در پایتخت را اعلام کرد

کرمان رصد - شهر: در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرداری تهران اعمال محدودیت های یک هفته ای برای شهر تهران به دنبال اوج گیری کرونا در پایتخت و قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار را اعلام کرد.

تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه از دیوان عدالت اداری است

کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری و نظر شورای شهر تهران است.

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

کرمان رصد - سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_۱۹، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است.

ابعاد اقتصادی جریمه‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست

کرمان رصد - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه ابعاد اقتصادی رسیدگی به جرایم پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست بیان کرد: تقابل طرح تفصیلی قدیم و بازنگری جدید آن سبب شده که تعیین تکلیف برخی پرونده‌ها نیاز به بازنگری داشته باشد.

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

کرمان رصد - به اعتقاد نماینده مردم تهران در مجلس استفاده از نتایج مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تصویب لوایح و قوانین حوزه شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

کرمان رصد - معضل ساختمان های ناایمن با گذر زمان پیچیده‌تر می‌شود. بسیاری از حوادث ناشی از ساختمان‌های فاقد ایمنی با اندکی همکاری بین دستگاهی قابل پیشگیری هستند اما باید توجه کرد که شهرداری به تنهایی نه توان قانونی مقابله با این ساختمان‌ها را دارد و نه نهاد سیاست‌گذار برای مقابله قانونی در این زمینه است.

ساير مطالب

طرح محله برتر با هدف رفع نیاز محلات در منطقه 5 اجرا می‌شود

روزانه 50 تا 70 هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

7 فروردین 119 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بهشت زهرا به خاک سپرده شدند

بهشت زهرا تا 5 سال دیگر پر می شود

«تا پلاک 140» معرفی شد

جزئیات پروژه های شرکت خاکریز آب در غرب تهران

برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" در ناحیه 2 منطقه 10 پایتخت

شهرداری تهران با سفارت اتریش همکاری می کند

بکارگیری نیروی انسانی متخصص، حس تعلق سازمانی را افزایش می دهد

مجمع سالانه مترو به ریاست شهردار تهران برگزار شد

منطقه 14 در تعداد پروانه های صادر شده میان مناطق 22 گانه رتبه دوم را کسب کرد

احداث 2 مسیر دوچرخه سواری در منطقه 15

جوادی یگانه: منتظر ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری هستیم

‌ ‌ تست سلامت کارکنان شهرداری منطقه 6

نواقص روشنایی 14 پل مواصلاتی جنوب شهر رفع شد

علف زنی درختان شمال شرق پایتخت برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی

ایمن سازی بدنه معابر منطقه2 با احداث دیوار سنگی

فراخوان چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر «نقالان علوی»

رویکرد استفاده از پساب برای فضای سبز شهر تهران

توزیع رایگان ٢٧ هزار کیسه پارچه ای

امکان سنجی برای ایجاد نخستین مرکز بین المللی تیمار حیوانات در تهران

86 فیلم "یک دقیقه در قرنطینه" انتخاب شدند

پل کریمخان، نخستین پل فلزی تهران که بتنی شد

راهبرد اصلی برای دستیابی به منابع آب پایدار در مدیریت شهری است

منتفی شدن توافق پادگان 06، صحت ندارد

کـــاهش رنج ساکنــان خیــابــان رنجبــر

پروژه هایی به خواست مردم، برای مردم و به کمک مردم

قوانین قدیمی، عامل بسیاری از مشکلات امروز شهرداری است

کیسه های پارچه ای جایگزین کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها می شود

خواستار تناسب اختیارات و مسئولیت ها هستیم

کارگاه های کارآفرینی در منطقه 19 راه اندازی شد

نشست شهردار منطقه 16 با مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهر تهران

فاز دوم عملیات اجرایی ساخت پیاده راه شهریار در پهنه رودکی به زودی آغاز می شود

عقب نشینی ارتش از تفاهم نامه 06

تفاهمنامه کامل لغو نشده و نیاز به زمان دارد

گسترش و توسعه خطوط مترو به داخل بافت مسکونی

بوستان های منطقه 21 مخزن دار می شوند

رای دیوان عدالت اداری درباره شورایاری ها بازبینی شود

54 درصد از درآمدهای شهرداری در سال 99 تحقق یافته است

با تخلفات ساختمانی نهادهای قدرت برخورد شود

اجازه اعمال محدودیت های حداقلی را به سطوح محلی تفویض کنید

تاکید بر تداوم هماهنگی ستادهای مدیریت بحران مناطق با سازمان های مدیریت شهری

ارتش پروژه پادگان 06 را منتفی کرد

طرح ضد عفونی خانه به خانه در محلات منطقه 6 اجرا می شود

شناورسازی ساعات کاری در مناطق پرتراکم اداری برای مقابله با کرونا

نصب درهای حائل در ایستگاه‌های شلوغ مترو

سرگرمی یا کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

حفظ و حراست از شورایاری‌ها

پرداخت نیمی از بدهی اوراق مشارکت بانک آینده به شهر

«مدرسه تابستانی» توزیع عادلانه امکانات است

واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری‌ها

باغ راه سلامت، هفت چناری ها را به منطقه 17 می رساند

درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه برای موتورسواران

تمدید مهلت ویرایش مدارک طرح ترافیک خبرنگاران

شورایاران تا پایان این دوره به کار خود ادامه می دهند

تولد کمیاب ترین گونه جوجه قوی فریادکش

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست

آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای مواجهه با حوادث طبیعی و غیر مترقبه

کم‌کاری مناطق؛ پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری شهری

یکسان‌سازی آموزش قرآن در مراکز فرهنگی هنری

بهره برداری از «ادامه جنوبی بلوار استاد معین» تا پایان مرداد

چگونگی نقش شهرداری تهران در خانه‌دار شدن کم‌درآمدها

ترددها محدود نشود وضعیت تهران فاجعه بار می شود

شورایاری؛ شورای محله یا سمن شهری؟

سایه یک رای بر شورایاری ها

فعالیت شورایاری‌ها منع قانونی ندارد

دیارگاه* تفریحی «تیناز» آماده استفاده شهروندان می شود

50 سال میزبانی از متوفیان

ثبت شاهکاری بزرگ در تقویم مدیریت شهری منطقه١٩

١٩ تیر ثبت شاهکاری بزرگ در تقویم مدیریت شهری منطقه١٩

دو عمارت قدیمی؛ حیات دوباره گرفتند

شورایاری ها، از نهاد تا ساختار

فراخوان تجلیل از محیط‌بانان پایتخت منتشر شد

قصه آدم‌ها/ آقای قهرمان

وضعیت نگران‌کننده تهران به لحاظ شیوع کرونا

پل ستارخان، پل مهم غرب تهران

هوای تهران در 24 ساعت گذشته ناسالم بود

ارسال پیامک وام 6 میلیون تومانی به 30 هزار تاکسیران تهرانی

تلاش می کنیم وضعیت شهر بهبود یابد

سلام آقای شهردار/ 2پرسش و پاسخ پیروز حناچی

اقدامات عاجل برای قانونی کردن شورای محلات سریعا انجام شود

کلاف پیچیده مشارکت شهری

پایان مطالعات ساخت دو خط سریع السیر تهران تا سال 1400

امضای تفاهمنامه بین بهره برداری مترو و معاونت اجتماعی قوه قضائیه

هیچیک از کارکنان شهرداری در اصلاح ساختار اخراج یا بیکار نمی‌شود

مدیریت، تعمیر و نگهداری پلها، راهی برای کاهش هزینه ها و افزایش تاب آوری

48 درصد فوتی‌ تصادفات، عابران پیاده هستند

شعار تئاتر برای همه در نمایشنامه‌خوانی آنلاین محقق شد

یک سال زمان دارند، هر گاه فرصت کردند با ما تماس می گیرند

رو در رو با کرونا/سعید خال- مدیرعامل سازمان بهشت زهرا

بهره برداری از سامانه جامع گردشگری تهران

توزیع 27 هزار کیسه پارچه ای در فروشگاه های شهروند و میادین تره بار

تهران از این طرف/حوالی کریمخان

سبز زندگی، پلی برای رویش حیات در پایتخت

قصه آدم‌ها/ خانم سبز

اتصال خشت و آهن در موج خاطره

سلام آقای شهردار/ وضعیت ساختمان‌هایی که به هشدارهای ایمنی توجه نمی‌کنند چه می‌شود؟

توسعه مجتمع‌های ایستگاهی بهترین روش تامین مالی برای توسعه خطوط مترو است

اسامی و آخرین وضعیت مصدومان حادثه شب گذشته کلینیک سینا اطهر