کرمان رصد

آخرين مطالب

از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری استقبال می کنیم/ کرمان ظرفیت تبدیل شدن پایلوت گردشگری هنری را دارد اقتصادي

از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری استقبال می کنیم/ کرمان ظرفیت تبدیل شدن پایلوت گردشگری هنری را دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در همایش فعالان صنعت گردشگری استان کرمان افزود: در رابطه با منابع مالی ترجیح می دهیم کسانی وارد عرصه توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی شوند که بتوانند منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند و در این رابطه لازم است که قفل تبصره ماده 18 که در برخی از بخش ها تسهیلات ارزان قیمت است، باز شود و دولت نیز نسبت به پرداخت یارانه تبصره 18که قول داده بود، اقدام کند.
وی در رابطه با انتخاب مدیریت گردشگری استان کرمان نیز گفت: در انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید بر این بود که فردی انتخاب شود که تجربه کار داشته و سابقه خوبی در کشور داشته باشد زیرا در استان کرمان فرصت آزمون و خطا نداریم و مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در مدت فعالیت خود نشان دادند که تجربه خوبی دارند.
استاندار کرمان ادامه داد: به منظور تسهیل روند صدور مجوزها، پنجره واحد سرمایه گذاری در استان کرمان ایجاد شده و شخصا توسط مدیریت اجرایی استان مدیریت می شود تا هر مجوز طی دو هفته صادر شود زیرا معتقدم که سرمایه گذاران نباید در پیچ و خم های اداری معطل شوند.
فدائی بر ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در حوزه توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: پیگیری شده که استان کرمان پایلوت گردشگری هنری باشد و در این رابطه توافقات خوبی با معاونت هنری وزارت ارشاد کشور و تعاملات خوبی با اوقاف داریم و تصمیمات خوبی نیز اتخاذ شده که باید اجرایی شوند زیرا به عمل کار برآید و به سخن دانی و سخنرانی نیست.
*** لزوم توجه به سهم گردشگری و صنایع دستی در توسعه اقتصادی کشور
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در است همایش گفت: در استراتژی کاهش وابستگی زندگی مردم به نفت، باید سهم گردشگری و صنایع دستی در اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
حسین امیری خامکانی افزود: در استان کرمان سه بخش عمده اشتغال زایی در حوزه های صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری وجود دارد که بخش گردشگری نتوانسته به تناسب دو بخش دیگر توسعه یافته و سهم خود از تولید ناخالص داخلی در استان را پیدا کند.
وی با تاکید بر این مطلب که استان کرمان کلکسیونی از آثار میراثی و مجموعه ای از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است، تاکید کرد: در حوزه اشتغال زایی و اقتصادی باید به بخش های گردشگری و صنایع دستی توجه لازم در سطح ملی و استانی صورت گیرد.
امیری خامکانی تصریح کرد: در حوزه میراث فرهنگی در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد و درکنار آن باید به ظرفیت های صنایع دستی نیز توجه ویژه ای صورت گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به این مطلب که مطالعات نشان می دهد بیش از 70 درصد اشتغال حوزه صنایع دستی مربوط به زنان است، تاکید کرد: باید صنعت صنایع دستی را از رویکرد صرف فرهنگی به رویکرد یک هنر صنعت تغییر داد و باید سهم این صنعت در تولیدات اقتصادی و رشد اقتصادی باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
امیری خامکانی خاطرنشان کرد: کاربردی کردن صنایع دستی موجود به نحوی که جوابگوی نیازهای زندگی مدرن امروز باشد، نیز از اولویت های این حوزه به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه طراحی و تنوع بخشی، برندسازی، ایجاد بازار فروش صنایع دستی، تداوم تولید و پایداری در درآمدهای حوزه صنایع دستی باید مورد توجه باشد، گفت: بیمه هنرمندان صنایع دستی باید به نحوی پیگیری شود که تمامی هنرمندان میراث فرهنگی بتوانند بهره مندی لازم از آن را داشته باشند.
*** ارائه آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 10 هزار کرمانی
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، شهردار کرمان نیز در این مراسم گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 8 تا 10 هزار نفر از کرمانیان ارائه خواهد شد و این اقدام تاثیر به سزایی در توسعه صنعت گردشگری در این شهر خواهد داشت.
سید مهران عالم زاده افزود: برای داشتن شهر پایدار باید با یک اقتصاد پایدار شهر را اداره کرد و برای آن برنامه داشت و در شهر کرمان با داشتن ظرفیت های فرهنگی و تمدنی باید به این حوزه توجه ویژه ای صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه رویداد محوری در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفته است، گفت: برای آنکه گردشگری فعال در یک شهر محقق شود باید در کنار بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی به رویدادمحوری توجه لازم صورت گیرد.
شهردار کرمان با اشاره به اثرات مثبت جشنواره 2020 در کرمان، تصریح کرد: این جشنواره با ارزیابی موفق و به شکلی نسبتا خوب برگزار شد و از این رو تلاش می شود که جشنواه های فصلی را در کرمان با همکاری سازمان های مربوطه از جمله میرث فرهنگی تداوم بخشیم.
عالم زاده تسهیل حوزه گردشگری را از اهداف شهرداری کرمان برشمرد و ادامه داد: برای اولین بار در کرمان اتوبوس گردشگری خریداری و تجهیز شده و در شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به تاسیس شهرداری کرمان در سال 1300 در نظر داریم که در سال 1400 ویژه برنامه سالگرد تاسیس شهرداری کرمان را برگزار کنیم که برنامه ریزی های لازم در این زمینه در دست انجام است.
شهردار کرمان به احداث پارک گردشگری در کرمان نیز اشاره و بیان کرد: این پارک با 100 هکتار وسعت در دست مطالعه و طراحی است و امیدواریم که در اواخر سالجاری شاهد آغاز کار اجرایی این پارک باشیم و این در حالی است که پارک گردشگری کرمان از نظر وسعت در کشور بی نظیر است.
عالم زاده خاطرنشان کرد: لازم است که در تعاملات کشوری زمینه های لازم به شکلی فراهم شود که شهرداریها به صورت ساختار مند برای توسعه گردشگری اقدام کنند.
*** کرمان نقطه عطف گردشگری ایران است
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ظرفیت های بخش خصوصی بسیارخوبی در این حوزه در استان کرمان وجود دارد، گفت: کرمان را می توان نقطه عطف گردشگری ایران نامید.
فریدون فعالی افزود: سرمایه گذاران بسیار خوبی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان کرمان وجود دارد که باحضور آنها می توان تحولات بزرگی را ایجاد کرد.
خبرنگار: حسن شاهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توزیع کنندگان مرغ نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار را رعایت نمی کنند

مرغ در کرمان باید با قیمت 12 هزار و 900 تومان عرضه شود

شهریه اضافی دریافت شده از دانش آموزان باید پس داده شود

هم از تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم و هم مصوبات ستاد تنظیم بازار را اجرایی خواهیم کرد

قول وزارت ارشاد برای اختصاص اعتبار برای اتمام تالار مرکزی کرمان

نگاهی به صادرات و واردات استان کرمان در نیمه اول سال جاری

آمار صادرات متناسب با ظرفیت‌های استان کرمان نیست

قیمت مرغ زنده در کرمان از میانگین کشوری کمتر است

قیمت مرغ زنده در استان کرمان، پایین‌تر از متوسط کشوری

سرعت پروژه فاضلاب کرمان پائین است!

کارگروه رفع موانع تولید شمال استان کرمان برگزار شد

حضور مدیران در جلسات پنجره واحد سرمایه‌گذاری الزامی است

جزئیات کلاهبرداری 200 میلیارد ریالی در کرمان تشریح شد

صدور بیش از 6500 سند روستایی تا پایان امسال در استان کرمان

صدور بیش از 6500 سند روستایی پایان سال جاری در استان کرمان

تکمیل شدن سهمیه اشتغال روستایی استان در سال 97

پیشرفت 82 درصدی 11 طرح اقتصاد مقاومتی در جنوب استان کرمان

توافق بانک مرکزی برای حل مشکلات واحدهای اقتصادی کرمان اخذ شد

تورم نقطه به نقطه 34.4 درصدی هزینه‌های خانوارهای کرمانی در شهریور

افزون بر 48 میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای کرمان معامله شد

مگس مدیترانه‌ایی به باغ‌های میوه رابر خسارت وارد کرد

افزایش حجم محموله‌های صادراتی پسته از 25 به 60 تن

افزایش 34.4 درصدی هزینه‌های خانوارهای کرمانی نسبت به سال گذشته

گام های اقتصادی استان کرمان از ابتدای سال98

2 هزار و 482 فقره پرونده وارد تعزیرات حکومتی کرمان شد

اجرای 1000 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان کرمان

کشفیات قاچاق فرآورده‌های نفتی در کرمان 191 درصد افزایش ‌یافت

مشکلات ارزی فعالان اقتصادی کرمان برطرف می شود

توافق بانک مرکزی با فعالان اقتصادی کرمان برای حل مشکلات ارزی

پیشرفت 50 درصدی پروژه های معاونت فنی اداره منابع طبیعی جنوب کرمان

اجرای یکهزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان کرمان

مسکن مهر تصمیم خوبی بود، اما در اجرا اشتباه داشت/آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کرمان

فروپاشی تحریم‌های ایران کاملا مشهود است/ رفع 95 درصد مشکلات ارزی فعالان اقتصادی

250 چاه کشاورزی رفسنجان به کنتور هوشمند مجهز شد

کرمان؛ نیمه دوم آبان ماه میزبان وزیر اقتصاد

استاندارد بندی مکمل در سیاست های اقتصاد مقاومتی است

کوتاهی در برخورد با تولید کالاهای استاندارد، خیانت به مردم است

اگر مصوبه ای عملی نیست مدیران اعلام کنند

کشف 14 هزار و 676 مورد اشتراک غیرمجاز برق در جنوب استان کرمان

گرفتاری‌های امروز جامعه ما ناشی از عدم به کارگیری استاندارد است

تاکنون یک ریال دریافتی اسناد خزانه در استان کرمان نداشته ایم

افزایش 16 درصدی برداشت خرما در شرق کرمان

استانداردسازی نباید سلیقه‌ای باشد

98 درصد فراورده‌های تولیدی مشمول استاندارد اجباری نیستند

21 میلیارد ریال؛ هزینه اشتراکات غیرمجاز شرکت برق جنوب استان

انتقال دائمی گردش مالی صنایع بزرگ استان به کرمان در انتظار تصمیم بانک مرکزی

همه مشکلات جامعه را از چشم بیگانگان نبینید

در سفر یک روزه استاندار کرمان به بافت چه می‌گذرد؟

بیش از 73 میلیاردریال در بورس منطقه‌ای کرمان معامله شد

آغاز معاملات آتی پسته در بورس از 21 مهر