کرمان رصد

آخرين مطالب

مکتب امام خمینی (ره)، هادی و راهنمای بشریت سياسي

مکتب امام خمینی (ره)، هادی و راهنمای بشریت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهرری - امام راحل نماد بارز انسان کامل و معنوی است که توانست با اجرای اصول مکتب اسلامی ملت ایران و جهان را بیدار کند؛ اصول مکتبی قدسی که همچنان تداوم دارد و هادی و راهنمای بشریت است.

بسیاری از جنبش‌های دینی و انقلابی در جهان با الهام از قیام امام خمینی (ره) شکل گرفته و این گفته ارزشمند مقام معظم رهبری که انقلاب اسلامی بی نام خمینی(ره) در هیچ کجای جهان شناخته ‌شده نیست، یک واقعیت محض است.
نه تنها امام خمینی (ره) به عنوان رهبر عالی دینی و انقلابی در سراسر جهان شناخته می‌شود بلکه قیام امام (ره) و راهی که پیش روی بشریت گذاشت هم به عنوان امید و تکیه ‌گاه مستضعفان و گرفتاران در چنگال مستکبران کشورهای مختلف است.
15خرداد سرآغاز تقابل جهانی مستضعفان با استکبار و استعمار است، این رخداد عظیم با رهبری امام خمینی (ره) شروع شد و با خون شهیدان و ایثارگران به ثمر نشست و امروز برکات آن در قیام مردم آزاده جهان در قالب بیداری اسلامی مشاهده می ‌شود.
پیش از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی بر ایران حاکم بود و عزتمندی را در کشور شاهد نبودیم ولی به برکت مکتب و ارزش های حضرت امام (ره) اکنون شاهد عزتمندی، عدالت و استقلال در ایران سلامی هستیم.
** در هم تنیده بودن معنویت با سیاست
یکی از مهمترین اصول مکتب امام (ره) جدانبودن معنویت از سیاست است. سیاست و عرفان، سیاست و اخلاق. امام (ره) که تجسم مکتب سیاسی خود بود، سیاست و معنویت را باهم داشت و همین را دنبال می کرد؛ حتی در مبارزات سیاسی، کانون اصلی در رفتار امام معنویت او بود. همه رفتارها و مواضع امام حول محور خدا و معنویت بود.
حرکت امام برای سعادت کشور و ملت بر مبنای هدایت شریعت اسلامی بود بنابراین تکلیف الهی برای امام کلید سعادت به حساب می آمد و او را به هدف های بزرگ آرمانی خود می رساند.
حرف نو مکتب سیاسی امام بزرگوار برای دنیا این است که در همه ارکان برنامه ریزی های یک قدرت سیاسی، سیاست با معنویت و قدرت با اخلاق همراه شود و اصول اخلاقی مورد مراعات قرار گیرد.
** اعتقاد به نقش مردم
اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم از دیگر اصول مکتب امام راحل است؛ کرامت و اراده انسان در مکتب سیاسی امام (ره) دارای ارزش و قدرتمند و کارساز است.
نتیجه ارزشمندی و کرامت داشتن این است که در اداره سرنوشت بشر و یک جامعه، آرای مردم باید نقش اساسی ایفا کند بنابراین مردم سالاری در مکتب سیاسی امام بزرگوار از متن اسلام گرفته شده نوعی مردم سالاری حقیقی است؛ مثل مردم سالاری آمریکایی و امثال آن، شعار، فریب و اغواگری ذهن های مردم نیست.
مردم با رأی، اراده و ایمان خود راه و مسئولان خود را انتخاب می کنند؛ بر این اساس دو ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که امام اصل نظام برآمده از انقلاب را به رأی مردم گذاشت.
** نگاه بین المللی
بشریت، مخاطب امام در سخن و ایده سیاسی است و نسخه سیاسی او برای تمام ملت جهان است. ملت ایران این پیام را به گوش جان شنید، پایش ایستاد و برایش مبارزه کرد و توانست عزت و استقلال خود را به دست آورد اما مخاطب این پیام، همه بشریت است.
مکتب سیاسی امام (ره) استقلال، عزت و ایمان را برای همه امت اسلامی و همه بشریت می خواهد؛ این رسالتی است بر دوش یک انسان مسلمان.
البته تفاوت امام راحل با کسانی که برای خود رسالت جهانی قائل هستند این است که مکتب سیاسی امام با توپ، تانک، اسلحه و شکنجه نمی خواهد ملتی را به فکر و به راه خود معتقد کند.
امروزه مسلمانان و نخبگان فتوحات فکری خود در میدان های سیاسی را برآمده از مکتب فکری امام می دانند، توده های امت اسلامی با نام اسلام احساس عزت می کنند، این همان نگاه بین المللی مکتب امام به مسائل بشر است و مخصوص دنیای اسلام هم نیست.
بنابراین امروز مسأله فلسطین برای ما مهم و مصائب امت اسلامی برای ما دردناک است. آنچه در دنیای اسلام اتفاق می افتد، برای ملت ایران و کسانی که به نام و یاد امام بزرگوار دلبسته و دلخوش هستند، مسائل اساسی است و نمی توانند نسبت به این مسائل بی تفاوت باشند.
برای همین است که دنیای استکبار می خواهد بزرگترین جنایت ها را نسبت به ملت های مسلمان انجام دهد درحالیکه دیگر ملت های مسلمان نبینند، نفهمند و تصمیم نگیرند و حتی اعتراض هم نکنند ولی به برکت ارزش های مکتب امام (ره)، ملت ایران می بیند، می فهمد، اعتراض می کند، موضع می گیرد و نسبت به مسائل دنیای اسلام بی تفاوت نمی ماند.
** پاسداری از ارزش ها
شاخص مهم دیگر مکتب سیاسی امام بزرگوار، پاسداری از ارزش هاست، مهمترین رویدادی که در سال های اخیر تمام برنامه ریزی های غرب را به هم ریخت، وقوع انقلاب اسلامی ایران بود که تأثیر آن در روابط بین المللی در سطح جهان نمایان است.
علت اهمیت ایران در دنیای غرب به جهت منابع زیرزمینی نفت و گاز یا موقعیت جغرافیایی آن نیست بلکه به واسطه ارزش های اسلامی است که ایران را به برکت انقلاب از دیگر کشورها مجزا می کند که نقش رهبری امام خمینی در آن برکسی پوشیده نیست.
ما باید خود را باور کنیم و اعتماد به نفس داشته باشیم تا به واسطه این ارزش ها، نقش ایران را در نظام بین الملل تثبیت کنیم.
** عدالت اجتماعی
عدالت اجتماعی یکی از مهمترین و اصلی ترین خطوط در مکتب سیاسی امام بزرگوار است. در همه برنامه های حکومت در قانونگذاری، اجرا و قضا نقشی اساسی دارد و شکاف های طبقاتی مورد نظر و هدف را پر می کند.
همه برنامه ریزان، قانونگذاران، مجریان و همه کسانی که در دستگاه های گوناگون مشغول کار هستند، باید این را مورد توجه قرار دهند و یکی از مهمترین شاخص های حرکت خود به حساب آورند.
** تداوم مکتب امام(ره)
امام راحل مکتب نظام اسلامی را بنیانگذاری کرد. 29 سال از آن زمان می گذرد. بیشترین حملات هم در طول این مدت به کشور، ملت و این مکتب سیاسی شده اما ملت ما روز به روز پیشرفت کرده است.
ملت ما در زمینه علم، عمران، سیاست بین الملل، ارتقای آگاهی های گوناگون، ساخت زیربناهای عظیم کشور، کسب قدرت فناوری و احیای استعدادهای مردمی و در بسیاری از زمینه های دیگر پیشرفت هایی داشته است که در گذشته حتی تصور آن هم نمی شد.
امروز پرچم اسلام، دینداری، شجاعت و نوآوری در زمینه سیاست در دست ملت ماست. دشمنان در تبلیغات خود سعی می کنند این دستاوردها را کوچک نشان دهند و آنچه را که این ملت به دست آورده از قلم بیندازند، اما نمی توانند.
در مسائل گوناگون جهانی و بین المللی، مواضع ما مستقل است. ما تحت تأثیر سیاست کسی قرار نمی گیریم و به سراغ جنجال و تنش آفرینی نمی رویم اما ظلم را محکوم می کنیم، با ظالم اعلام مخالفت و از مظلوم اعلام حمایت می کنیم.
با وجود همه مشکلات، مردم ما همچنان پایبند ارزش های مکتب امام خمینی (ره) هستند و این راه تداوم دارد.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محموله 107 کیلوگرمی حشیش در فاریاب کرمان کشف شد

سارقان حرفه ای در سیرجان به دام افتادند

اولین پیروزی آرمان گهر رقم خورد

باند قاچاق سوخت در راین منهدم شد/ توقیف 13 دستگاه خودرو

کلاهبرداری سایت های فروش در فضای مجازی

زانتیا با 11 کیلوگرم ماده روانگردان شیشه در نرماشیر توقیف شد

کاهش سرقت اطلاعات بانکی با تغییر دوره ای رمز های بانکی

800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان فعالیت می‌کنند

ایران قدرتمندترین نیروهای مسلح در منطقه را دارد

148 کیلوگرم مواد مخدر در کهنوج کشف شد

پایان هفته‌ای آرام در انتظار آسمان کرمان است/کاهش تدریجی دمای هوا

انتخاب اصلح ترها محور استخدام ناجا است

باند سارقان فرا استانی در سیرجان منهدم شد

خدمت رسانی به 18 هزار زائر اربعین در درمانگاه موکب خاتم الانبیاء

1874نفر از آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای دررفسنجان بهره مند شدند

پنجره واحد سرمایه‌گذاری نباید بسته شود

تغییر زمان آزمون عملی استخدامی آتش نشانی شهرداری های استان

پاسخ استعلام متقاضی سرمایه گذاری سریع داده شود

نگرانی از شیوع آسیب ها در محیط های کاری

آموزش‌های آتش نشانی به 300 نفر از شهروندان کرمانی ارائه شد

عملیات زیرسازی 25 هزار مترمربع از معابر کرمان در حال انجام است

آتش‌نشانان کرمان 114 آتش‌سوزی را مهار کردند

گام‌های توسعه در شهربابک

سانحه رانندگی در عنبرآباد جان عابر پیاده را گرفت

کشاورزان جنوب کرمان از کشت بی‌رویه پیاز خودداری کنند

15 واحد تولید کنسانتره 80 هزار تنی در شهربابک راه اندازی می شوند.

طرح جامع شهر کرمان بازنگری می‌شود

استاندار کرمان باخانواده شهیدمدافع حرم سردار محمد جمالی دیدار کرد

برگزاری گروه کاری سلامت و امنیت غذایی استان کرمان

تیم فوتبال گل گهر سیرجان دچار تحول شده است

116 بیمار مبتلا به هپاتیت در رفسنجان شناسایی شدند

وضعیت مطالعه در رفسنجان نامطلوب است

13 کتابخانه در رفسنجان ایجاد شده است

روزهای خوب پیش روی گل گهر است/ هواداران تیم را تنها نگذارند

اعضای باند «گوریل وحشت آفرین» در کرمان دستگیر شدند

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان

اعضای باند گوریل وحشت در کرمان دستگیر شدند

اجرای طرح‌های توسعه ای شهربابک به رونق تولید می‌انجامد

34 هزار تن انار از باغات کرمان برداشت می‌شود

اهدای 15 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند رفسنجان

سپاهان خارج از خانه برد و صدرنشین ماند

طرح جامع شهر کرمان بازنگری می شود

بازسازی خط ریلی کرمان تا یزد با تاکید ویژه در دستور کار است

دیدار استاندار کرمان با خانواده شهید مدافع حرم سردار محمد جمالی

پیروزی یک نیمه‌ای سپاهان برابر گل گهر

سطح کشت گلخانه ای شهربابک به 50 هکتار افزایش یابد

سرانه مطالعه مردم رفسنجان کمتر از 40 ثانیه در روز است

موانع بر سر راه اجرای طرح یاری گران زندگی شناسایی شود

مدارس ‌بیش از نیاز مالی به همکاری تربیتی خانواده‌ها نیاز دارند

بزرگترین مرکز ماده 16 جنوب شرق کشور آذر افتتاح می شود