کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس سازمان حج و زیارت استان خبر داد:

ثبت نام بیش از 8200 زائر اربعین حسینی از استان کرمان در سامانه سماح/تلاش برای راه‌اندازی یک پرواز در هفته فرهنگي

ثبت نام بیش از  8200 زائر اربعین حسینی از استان کرمان در سامانه سماح/تلاش برای راه‌اندازی یک پرواز در هفته
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس سازمان حج و زیارت استان کرمان از ثبت نام بیش از 8200 زائر اربعین حسینی از استان کرمان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود عرب‌ نژاد" امروز پنجشنبه 21 شهریورماه در کمیته استانی هماهنگی اربعین با اشاره به اینکه در حال حاضر 114 دفتر مجوزدار دائم و 10 دفتر موقت در استان کرمان کار ثبت زائران اربعین را انجام می‌دهند اظهار کرد: افراد می توانند به صورت شخصی نیز در این سامانه ثبت نام کنند اما در مجموع 25 هزار تومان برای ثبت نام زائران اربعین دریافت می شود که از این میزان 22 هزار تومان برای بیمه و هلال احمر و سه هزار تومان برای ثبت‌نام زائر دریافت می‌شود و دفاتر، حق دریافت هزینه اضافی از زائران را ندارند.
رییس سازمان حج و زیارت استان کرمان با اشاره به برخی گزارش‌های رسیده از دریافت 10 هزارتومان هزینه از سوی کافی نت‌ها برای ثبت‌نام زائران افزود: ثبت‌نام برای حضور در مراسم اربعین حتما باید از طریق سامانه سماح انجام شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل، امکان پیگیری وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه داشتن گذرنامه با 6 ماه تمدید برای زائران الزامی است، تاکید کرد: اعزام رسمی زائران اربعین از 19 شهریور آغاز شده و تا هفت آبان ماه ادامه دارد.
عرب نژاد با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود پرواز مورد نیاز برای اعزام زائران متقاضی به صورت هوایی به صورت هفته‌ای یک مرتبه وجود داشته و زائران به این خدمت نیز دسترسی داشته باشند خاطر نشان کرد: سال گذشته 65 هزار زائر اربعین از استان کرمان به این سفر اعزام شده‌اند و برآورد می‌شود که این تعداد در سال جاری تا 80 هزار زائر افزایش یابد که تاکنون 42 هزار زائر از مرز شلمچه عبور کرده اند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield