کرمان رصد

آخرين مطالب

بومگردی، اقتصاد روستاهای کرمان را رونق بخشیده است سياسي

بومگردی، اقتصاد روستاهای کرمان را رونق بخشیده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان راه اندازی اقامتگاه های بومگردی، اقتصاد روستاهای این استان را رونق بخشیده و موجب افزایش حضور گردشگران در این مناطق شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر 365 اقامتگاه بومگردی در استان کرمان مجوز فعالیت دریافت کرده و 325 اقامتگاه فعال و 40 اقامتگاه نیز در دست راه اندازی است.
وی تصریح کرد: بیشترین اقامتگاه های بومگردی در منطقه شهداد فعالیت دارند که در بازدید از این منطقه تغییر و تحول در گردشگری و اقتصاد محلی روستاهای این بخش را شاهد هستیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: مسئولان در مناطق بومگردی در زمینه ایجاد و بهسازی زیرساخت ها برای رفاه و ماندگاری گردشگران باید تلاش کنند.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای تاریخی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: گردشگری این استان به اندازه قابلیت های آن نتوانسته رشد داشته باشد و مسئولان و دستگاه های متولی در زمینه رونق این حوزه باید ورود کنند و پاسخ گو باشند.
فعالی بیان کرد: رسانه ها نیز ضعفها، دستاوردها و راهکارهای حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند.
3029/7437


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield