کرمان رصد

آخرين مطالب

برای نگه داشتن شور حسینی باید کار زینبی کرد فرهنگي

برای نگه داشتن شور حسینی باید کار زینبی کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - امام جمعه موقت شهر کرمان گفت: برای نگه داشتن شور حسینی در حقیقت باید همان کاری را که امام سجاد و حضرت زینب سلام‌الله علیهما انجام دادند، عملی کنیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین"احمد شیخ بهایی"  با بیان اینکه عاشورا یکسری درس و یکسری عبرت دارد و مهم‌ترین مسئله عاشورا ولایت‌محوری است که ولایت در محور قرار می گیرد در مقابل شرایط طاغوت افزود: جبهه بندی در کربلا حول محور ولایت خدا و ولایت طاغوت است و این باید در کل زندگی برای ما درس باشد که حول محور ولایت الهی باشیم نه محور طاغوت و وقتی ولایت الهی باشد، جنگ ما جهاد می شود و عبادات، بندگی و روابط ما اصلاح می شود.
این استاد حوزه تصریح کرد: وقتی ولایت طاغوت را بپذیریم نتیجه آن آشفتگی، نفاق، استکبار و رذائل اخلاقی و آن می شود که در فرهنگ غربی شاهد آن هستیم لذا تفکیک دو ولایت و دو سبک زندگی درس عاشورا برای ماست.
وی در ادامه با بیان اینکه برای نگه داشتن شور حسینی در حقیقت باید همان کاری را که امام سجاد و حضرت زینب سلام‌الله علیهما انجام دادند، عملی کنیم افزود: شهدای کربلا در روز عاشورا به وظیفه خود عمل کردند و ادامه راه و رساندن پیام شهدا و ترویج فرهنگ آنها استقامت می خواهد و از همان مسیری باید وارد شد که دشمن می خواهد به آن مسیر ضربه بزند.
خطیب جمعه کرمان اظهار کرد: در واقعه کربلا دشمن با بردن اُسراء به شهرهای مختلف قصد داشت به عنوان یک رسانه، (به خیال خودش) ذلت امام را به رخ بکشد اما امام سجاد و حضرت زنیب علیهماالسلام از همین فرصت استفاده کردند و فرهگ شهادت و آنچه در کربلا رخداده بود و پیام امام حسین علیه السلام را منتقل کردند طوری که دیگر زمینه ساز قیام های بعدی شد و این جریان قیام بر علیه ظلم در طول تاریخ با نام سیدالشهداء استمرار پیدا کرد.
وی تصریح کرد: باقی ماندن شور حسینی به این است که شعور و مفاهیم عاشورا را درک کرده و فکر و مطالعه داشته باشیم و این درس ها را محور زندگی قرار بدهیم و این مهم ترین کاری است که می توانیم انجام بدهیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield