کرمان رصد

آخرين مطالب

30 مدرسه خشت‌ و گلی در کرمان برچیده می‌شود علمي

30 مدرسه خشت‌ و گلی در کرمان برچیده می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از جمع‌آوری 30 مدرسه خشت‌ و گلی شامل 80 کلاس درس با جایگزین شدن 30 مدرسه نوساز در سال تحصیلی جدید در این استان خبر داد.

امید سلاجقه  افزود: با احداث 30 مدرسه در کرمان، این استان در سال تحصیلی آینده عاری از مدارس خشت‌ و گلی می شود.
وی با بیان اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی استان کرمان 4.9 و این رقم در کشور 5.2 است افزود: سرانه فضای آموزشی در کرمان پایین‌تر از این سرانه در کشور است که در این بخش نیازمند حضور بیش از پیش خیران هستیم.
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: 750 کلاس درس در استان کرمان با بخاری نفتی گرم می شدند که با توجه به تمهیدات اندیشیده شده از اول مهر سال جاری این کلاس‌ها به سیستم های استاندارد گرمایشی مجهز می شوند.
وی با بیان اینکه 30 مدرسه جدید در کرمان توسط خیرین و اعتبارات دولتی احداث شده است گفت: 39 درصد مدارس این استان تخریبی هستند و یا نیاز به استانداردسازی دارند.
سلاجقه گفت: 402 مدرسه فنی حرفه ای و کاردانش با 42 هزار دانش‌آموز در کرمان وجود دارد که در این زمینه این استان رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.
وی تاکید کرد: خیرین مدرسه ساز کرمان در سال گذشته بیش از 31 میلیارد تومان به امر مدرسه سازی اختصاص دادند که قابل تقدیر است.
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی توسط آموزش و پرورش استان کرمان برای سومین سال متوالی افزود: کسب رتبه سوم مسابقات جهانی مسابقات رباتیک توسط دانش آموزان کرمانی در کشور کره جنوبی نیز افتخار دیگری است.
وی ادامه داد: این در حالی است استان کرمان در فضای آموزشی مناسب دچار کمبود است و نبود تجهیزات و فضاهای ورزشی، پراکندگی و وسعت استان و وجود 710 مدرسه زیر 10 نفر که موجب بر هم خوردن توازن نیروی انسانی و دشواری ساماندهی نیروی انسانی می شود از جمله مشکلات فراروی آموزش و پرورش استان کرمان است.
افزون بر 41 هزار فرهنگی که 60 درصد آن را بانوان و 40 درصد را آقایان تشکیل می دهد به جامعه دانش آموزشی استان کرمان خدمات ارائه می دهند.
3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield