کرمان رصد

آخرين مطالب

شهروندان در خرید آنلاین حتما از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند گفتگو

شهروندان در خرید آنلاین حتما از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رئیس اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به عدم پایبندی برخی از فروشگاه‌های اینترنتی به تعهدات خود در قبال خریداران گفت:شهروندان در خرید آنلاین حتما از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند.

 سرهنگ ‌سعید صیفوری‌ افزود: در برخی موارد شهروندان از کیفیت محصول خریداری شده از طریق فروشگاه‌های اینترنتی ناراضی هستند چرا که بین کالای تبلیغ شده برای فروش در فروشگاه‌های اینترنتی با کالای ارسال شده تفاوت زیادی وجود دارد.
وی با بیان این‌که این امر باعث ناراحتی و دلسردی افراد از خریدهای اینترنتی می‌ شود ، افزود: متاسفانه این عدم پایبندی به تعهدات از سوی بعضی از فروشگا‌ه‌های اینترنتی که معتبر نیستند اتفاق می‌افتد و گاها کالاهای ارائه شده از سوی آن‌ها تقلبی و حتی غیر قابل استفاده است.
صیفوری‌ افزود: فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی به طبع به دلیل داشتن مجوز از مبادی مربوط و نظارتی که بر این فروشگاه‌ها وجود دارد قابل اعتماد هستند و کمتر تخلف می‌کنند.
سرهنگ صیفوری ادامه‌ داد: اما متأسفانه برخی از سایت‌های کلاه‌برداری با جعل نماد اعتماد الکترونیکی و قرار دادن آن بر روی سایت خود قصد فریب کاربران را دارند و این سایت‌ها هستند که تخلف می‌کنند.
وی تأکید کرد: برای این‌که خریداران اینترنتی مطمئن گردند این فروشگاه مورد نظر آن‌ها نماد اعتماد الکترونیک دارد و جعلی نیست می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت صنعت‌و معدن از معتبر بودن نماد این سایت‌ها و فروشگاه‌ها اطمینان حاصل کنند.
این مقام انتظامی به خطرات دیگر خرید از سایت‌های غیر معتبر اشاره کرد و گفت: برخی از این سایت‌ها پا را از ارائه کالاهای جعلی نیز فراتر گذاشته و هنگام پرداخت آنلاین هزینه خرید، با هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی و فیشینگ شده بانکی، اطلاعات حساب بانکی کاربران را به دست آورده و در نهایت اقدام به خالی کردن حساب آن‌ها می‌کنند.
رئیس اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه رفتن به سمت تجارت الکترونیک غیر قابل اجتناب است، گفت: باید با آگاهی بخشیدن به کاربران، تهدیدات استفاده کاربران برای تجارت الکترونیک را به حداقل رساند. از این رو پلیس فتا از ابتدای تأسیس تاکنون به دنبال افزایش سطح آگاهی شهروندان برای استفاده از فضای سایبر است که در سایت خود هشدارهای زیادی را با محتوای آموزش منتشر کرده است.
سرهنگ صیفوری گفت: از کاربران خواست تا در صورت برخورد با موارد کلاه‌برداری، از طریق قسمت گزارشات مردمی سایت cyberpolice.ir مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به برخورد با بزهکاران اقدام شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield