کرمان رصد

آخرين مطالب

ستاد مبارزه با موادمخدر هزینه‌های درمان و بازپروری را پرداخت می‌کند سياسي

ستاد مبارزه با موادمخدر هزینه‌های درمان و بازپروری را پرداخت می‌کند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور از پرداخت هزینه های درمان و بازپروری 700 معتاد متجاهر علاوه بر ظرفیت موجود در استان کرمان تا دو سال آینده خبر داد و گفت: این افراد باید در مراکز ترک اعتیاد بازپروری شده و پس از آن با سلامت به چرخه زندگی فردی و اجتماعی خود برگردند.

به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی عصر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: راهبرد کوتاه مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر ساماندهی، جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر است و برای این منظور در ابتدا باید ظرفیت هایی ایجاد شود که در این رابطه اقدام شده است و در ادامه نیاز به اصلاح قانون نیز وجود دارد.
وی پیشگیری را رویکرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر برشمرد و ادامه داد: در این رابطه طرح یاریگران زندگی مطرح شده و مورد تاکید ریاست جمهوری قرار دارد و امسال آغاز خواهد شد و در قالب این طرح از ایده ها و طرح های اجرایی برای پیشگیری از اعتیاد استقبال می کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: استان کرمان به نمایندگی از استانها و جهان در عرصه مبارزه با مواد مخدر تلاش می کند زیرا بخش عمده ای از مواد مخدر از استان کرمان عبور می کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر بخشی از ظرفیت های استان کرمان برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به سایر استان ها و حتی سایر کشورها به کار گرفته شده است و در این استان یک تلاش جمعی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد.
سردار مومنی بیان کرد: واقعیت این است که اجبارا در منطقه ای قرار گرفته ایم که در همسایگی ما تولیدات مواد مخدر از 200 تن در سال 2001 هم اکنون به 9 هزار تن رسیده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور بیان کرد: موضوع اعتیاد و مواد مخدر به قدری جدی است که رهبری به صورت مستمر نشست های آن را برگزار می کنند و یکی از این موارد، مربوط به مواد مخدر و اعتیاد است زیرا مواد مخدر ریشه بسیاری از طلاق ها، جرائم خشن، قتل های خانوادگی و بیماری های عفونی است.
7440/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield