کرمان رصد

آخرين مطالب

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر/تمرکز بر شرق کشور افزایش می یابد سياسي

افزایش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر/تمرکز بر شرق کشور افزایش می یابد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: تاکنون 400 تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده است که 12 درصد افزایش کشف را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر اسکندر مؤمنی ظهر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مبارزه با مواد مخدر در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: طی بازدیدی که از نمایشگاه داشتیم در مجموع عملکردهای استان در راستای مبارزه با مواد مخدر در همه شاخص‌ها مثبت بود.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود 60 تن کشفیات مواد مخدر بوده که حدود 27 درصد افزایش داشته است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: نکته مهم این است که از مجموعه کشفیات کشور حدود 70 درصد در استان‌های شرقی و حاشیه شرق و 30 درصد در سایر استان‌های کشور بوده است.
مؤمنی یادآور شد: تمرکز ما بیشتر در مبدا و مناطق ورودی است لذا در کشور تاکنون 400 تن کشفیات انواع مواد مخدر داشتیم که 12 درصد افزایش کشف را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه تاکید ما در انجام کارهای اطلاعاتی و تمرکز بر شرق کشور است، تصریح کرد: تصمیمات در سه هفته پیش تمهیداتی در ستاد مبارزه با مواد مخدر اتخاذ شد تا تمرکز ما در حوزه کشفیات در شرق باشد تا این مساله به مرکز نرسد همچنین قرار شد کشفیات اطلاعاتی و کشفیات در مرز افزایش پیدا کند.
مؤمنی با اشاره به اینکه استان کرمان در خط مقدم مبارزه قرار دارد که تقدیر و تشکر از همه دستگاه‌های مقابله‌ای داریم، افزود : بیش از 80 درصد از کشفیات ما مربوط به عملکرد نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های ذیربط است.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در ارتباط با موضوع ساماندهی معتادان متجاهر ابراز داشت: با همکاری استانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان‌ها اردوگاه با ظرفیت دو هزار و 500 نفر ایجاد کنیم همچنین ظرف چهار ماه آینده چهار اردوگاه دیگر را هم ان شاالله راه‌اندازی می‌کنیم.
وی در خصوص سرنوشت مواد مخدر کشف شده گفت: برخی از این مواد مصارف پزشکی دارند که تبدیل به داروهای پزشکی می‌شوند و مابقی به مرور در طول سال منهدم خواهند شد.
مؤمنی در ارتباط با هزینه‌های مبارزه با مواد مخدر گفت: در مجموع هزینه‌هایی که صرف مبارزه با مواد مخدر کشور می‌شود بیش از 11 درصد از تولید ناخالص ملی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود.
وی افزود: در تمامی حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای خوبی داشتیم لذا طی 10 سال گذشته میانگین مصرف مواد مخدر 5 درصد افزایش داشته این در حالیست که تنها در سال 60 ما کاهش مصرف مواد مخدر را شاهد بودیم.
مؤمنی افزود: در گام دوم انقلاب در حوزه مبارزه با مواد مخدر یک بازنگری در ارتباط با مباحث مبارزه، درمان، فرهنگی و سایر حوزه‌ها داریم لذا سعی کردیم یک آسیب شناسی داشته باشیم و همه موضوعات بازنگری اساسی خواهد شد.
وی از اولویت‌های سازمان مبارزه با مواد مخدر خبر داد و یادآور شد: طبیعتاً با توجه به شرایط مأموریتی اولویت‌های ما صحنه میدانی برای ما تعیین می‌کند لذا در ارتباط با تمرکز بر شرق کشور دو هدف را برای دو سال آینده پیش رو داریم اول کشفیات در شرق افزایش پیدا کند و دوم افزایش کشفیات اطلاعاتی است.
مؤمنی افزود: تمرکز ما بر تهیه امکانات و تجهیزات بر شرق کشور است که اعتباری برای آن در نظر گرفته شده از جمله تهیه پهباد برای شرق کشور است که در اولویت قرار دارد اختصاص پهباد جزو اولویت‌های ماست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield