کرمان رصد

آخرين مطالب

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:

معتادان متجاهر ساماندهی می شوند سياسي

معتادان متجاهر ساماندهی می شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور موضوع ساماندهی معتادان متجاهر را اولویت کوتاه مدت این ستاد دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار اسکندر مؤمنی ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: بحث مواد مخدر مخدر و اعتیاد از جمله آسیب‌هایی است که مقام معظم رهبری شخصاً جلسات آن را برگزار می‌کنند.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به بحث آسیب‌های اجتماعی افزود: معظم له اولویت اول در این زمینه را مساله مواد مخدر و اعتیاد قرار داده‌اند.
سردار مؤمنی با بیان این مطلب که مواد مخدر و اعتیاد می‌تواند سر منشأ بسیاری از آسیب‌های دیگر باشد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه مقابله و درمان انجام شده است و باید با قدرت ادامه پیدا کند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور موضوع ساماندهی معتادان متجاهر را اولویت کوتاه مدت این ستاد دانست و گفت: جمع آوری معتادان متجاهر نیازمند ظرفیت و مکان است که با همکاری سایر دستگاه‌ها ظرفیت خوبی در این زمینه ایجاد شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که مساله مکان برای نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر تا پایان امسال حل و فصل شود.
سردار مؤمنی محل نگهدای معتادان متجاهر را یکی از مشکلات موجود در استان کرمان ذکر و تصریح کرد: اردوگاه کبوترخان ظرفیت خوبی در این زمینه است.
وی اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی را اولویت دوم در زمینه مواد مخدر ذکر کرد و افزود: باید قدرت «نه» گفتن و بازدارندگی روانی بین جوانان تقویت شود و برای این منظور باید از ظرفیت‌های موجود در کشور از جمله نهادهای فرهنگی استفاده شود.
سردار مؤمنی با بیان این مطلب که طی چهار دهه اخیر فقط در دهه 60 شاهد کاهش مواد مخدر و اعتیاد بوده‌ایم، گفت: برای تغییر این شرایط باید از تمامی ظرفیت‌های دینی، فرهنگی و اجتماعی موجود در کشور بهره ببریم.
وی با اشاره به طرح «یاری گران» افزود: رئیس جمهور بر ساماندهی معتادان متجاهر تاکید دارد. تفاهم نامه‌ای در این خصوص با حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش منعقد شده است.
سردار مؤمنی با بیان اینکه احتمالاً پرسش مهر امسال در خصوص پیشگیری از اعتیاد است، افزود: کرمان در زمینه مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم قرار دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield