کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم کرمان و راور:

رئیس کل بانک مرکزی به کرمان می‌آید سياسي

رئیس کل بانک مرکزی به کرمان می‌آید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده مردم کرمان و راور از سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در تشریح سفر همتی رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان عنوان کرد: با توجه به موضوعات و مسائل مهم اقتصادی استان در ارتباط با تصمیمات بانک مرکزی و طی هماهنگی صورت گرفته با استاندار کرمان و اتاق بازرگانی، دعوت از رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان طی نامه‌ای کتبی هفته گذشته انجام و مقرر شد این سفر در پنج شنبه هفته جاری 14 شهریور ماه انجام می‌شود.
وی در ادامه به اهداف این سفر اشاره داشت و افزود: دو مسئله مهم و اساسی در استان کرمان به عنوان دغدغه‌های مهم فعالان بخش اقتصادی محسوب می‌شود که یکی از آنها تسهیلات بانکی و تأمین مالی در بخش‌های مربوط به معقوات بانکی، کشاورزی و … است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین تأمین مالی برای پروژه‌های اقتصادی جدید و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی در سال جاری مهمترین موضوعاتی است که در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی کرمان با رئیس کل مرکزی بحث می‌شود.
پورابراهیمی تصریح کرد: در این نشست مسائل مرتبط با حوزه گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و غیره که با نظام بانکی دچار مشکل شدند از جمله نحوه تسیوه وام‌های کشاورزی صحبت و تصمیم گیری خواهد شد.
وی تصریح کرد: موضوع دوم دستور کار سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کرمان، صادرات محصولات کشاورزی و معدنی استان است که در دو بخش تسویه تعهدات ارزی سال گذشته فعالان اقتصادی استان و توافق در خصوص نحوه بازگشت ارز ناشی از صادرات محصولات کشاورزی و معدنی استان در سال 98 مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
پورابراهیمی ابراز داشت: دو سرفصل مهم جلسه در دو بخش ارزی و تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی مهمترین مشکلات مسائل فعلی فعالان اقتصادی استان کرمان است که در نشست با رئیس کل بانک مرکزی بررسی می‌شود.
گفتنی است، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، هفته گذشته پس از جلسه حضوی با همتی رئیس بانک مرکزی، درخواست مکتوب خود را برای حضور وی در کرمان ارائه کرد که مورد موافقت قرار گرفت و این سفر پنج شنبه 14 شهریور ماه جاری انجام می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield