کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس دادگستری کرمان:

همایش سران طوایف جنوب و شرق کرمان برگزار می‌شود سياسي

همایش سران طوایف جنوب و شرق کرمان برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس دادگستری کرمان گفت: همایش سران طوایف، علما و متنفذین جنوب و شرق استان کرمان 28 شهریورماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، یدالله موحد در جلسه ویدئو کنفرانس برنامه ریزی همایش سران طوایف، علما و متنفذین استان کرمان از تلاش‌های انجام شده در در راستای اجرای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار تقدیر کرد و ادامه داد: مهم این است که بتوانیم از ظرفیت و فرصت همایش سران طوایف، علما و متنفذین و میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار برای ارتقای امنیت جنوب و شرق استان بهترین استفاده را داشته و در سنوات آینده شاهد باشیم که به واسطه این اراده جمعی به وضعیت مطلوب امنیتی در جنوب و شرق استان دست یافته‌ایم.
موحد افزود: لازم است که برنامه ریزی ها به نحوی انجام شود که این همایش منطقه‌ای با کیفیت بالا و نظم و امنیت مطلوب برگزار شود.
وی بر تحقق مشارکت فراگیر تمامی افراد تأثیرگذار در همایش سران طوایف، علما و متنفذین تاکید و تصریح کرد: باید تلاش وافری برای مشارکت همه علما، سران طوایف، متنفذین و افرادی که می‌توانند در ارتقای امنیت جنوب و شرق استان نقش داشته باشند، انجام شود.
رئیس دادگستری کرمان، ارتقای ثمربخشی میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار را نیازمند همراهی و همکاری تمامی مجموعه‌های دست اندرکار و افراد دارای نفوذ و تأثیرگذار در امنیت شرق و جنوب استان دانست و ادامه داد: تکریم میهمانان و شرکت کنندگان در سران طوایف، علما و متنفذین جنوب و شرق استان باید همواره مد نظر قرار گیرد.
موحد با تاکید بر این مطلب که باید از تمامی امکانات برای ارتقای سطح کیفی همایش سران طوایف، علما و متنفذین استفاده کرد، اظهارداشت : ناامنی یکی از موانع تولید به شمار می‌رود و ارتقای امنیت موجب شکوفایی اقتصاد منطقه و رفاه و آسایش عمومی خواهد شد.
وی ادامه داد: در صدد هستیم که از فرصت‌های ایجادشده توسط همایش سران طوایف، علما و متنفذین برای ارتقای امنیت، رفاه، آسایش عمومی و ارتقای اقتصاد منطقه استفاده کنیم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه همایش سران طوایف، علما و متنفذین 28 شهریورماه در شهرستان عنبرآباد برگزار می‌شود، ادامه داد: این همایش بنا به برنامه هر ساله معاونت اجتماعی و پیرو میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار که در سال 96 بین مقامات عالی استان کرمان، اعضای شورای تأمین، سران طوایف، متنفذین و ائمه جمعه در جنوب و شرق استان منعقد شده، طی دو سال به خوبی و با موفیقیت برگزار شده است.
محمدباقر اسلامی با بیان اینکه اقدامات اجرایی این همایش پیگیری شده است، تاکید کرد: تکریم سران طوایف و تعیین جایگاه آنها با توجه به حضور مقامات استانی و شورای تأمین استان و نیز مقامات کشوری، باید همواره مد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه همایش‌های سران طوایف، علما و متنفذین در سالهای گذشته به خوبی برگزار شده است، گفت: امسال موضوع مصلحین و حکمین قرآنی به ویژه در جنوب نیز مطرح است و از آنجا که بخش زیادی از این افراد از سران طوایف هستند، باید نسبت به دعوت آنها توجه لازم صورت گیرد.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم برای اجرای مطلوب و با کیفیت این همایش انجام شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield