کرمان رصد

آخرين مطالب

مطالبات تامین اجتماعی پرداخت شود سياسي

مطالبات تامین اجتماعی پرداخت شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل مربوط به مصارف سازمان تامین اجتماعی باید توسط دولت به طور جدی دیده شود گفت: اگر مطالبات تامین اجتماعی به شکل جدی پرداخت نشود ارائه خدمات و تعهدات این سازمان با محدودیت روبرو می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز سه شنبه در آیین افتتاح رسمی درمانگاه تامین اجتماعی راور با اشاره به اینکه بعد از چند سال پیگیری، این درمانگاه احداث شد افزود: سالها نسبت به راه اندازی این درمانگاه در شهرستان راور غفلت شده بود اما امروز این کار بزرگ رقم خورد.
وی با بیان اینکه متوسط جمعیت پوشش بیمه ای تامین اجتماعی کشور 54 درصد است گفت: میانگین پوشش بیمه ای در استان کرمان حدود 46 درصد و در شهرستان راور 70 درصد است.
** هتاکی خبرنگار در رابطه با درمانگاه تامین اجتماعی راور پیگیری می شود
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هتاکی یکی از خبرنگاران نشریات محلی با انتشار مطلبی مبنی بر اینکه مردم راور حق نداشتند از این درمانگاه استفاده کنند و به مردم این شهرستان توهین شده است گفت: موضوعی را با ادبیات سیاسی مطرح کردند.
پورابراهیمی ادامه داد: به طور قطع فرهیختگان و خبرنگاران شهرستان راور جواب این خبرنگار هتاک را خواهند داد و ما نیز پیگیر این قضیه خواهیم بود که با ادبیات گستاخانه کار خدمت به مردم را یک رویکرد سیاسی قلمداد کرده است.
وی افزود: این خبرنگار ساخت این درمانگاه را به عنوان از بین بردن اموال دولتی قلمداد کرده در حالی که جمعیت 70 درصدی بیمه شده تامین اجتماعی سالها از درمان مستقیم بی بهره بودند و اگر این درمانگاه ایجاد نمی شد؛ به مردم خیانت می شد.
** تعداد درمانگاه های تامین اجتماعی باید افزایش یابد
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز 290 درمانگاه زیر مجموعه تامین اجتماعی در سطح کشور وجود دارد که خدمات درمانی به مردم ارائه می دهند افزود: در ستان کرمان 14 درمانگاه تامین اجتماعی وجود دارد که نسبت به جمعیت تحت پوشش بیمه ای کشور وضعیت نامناسبی است و باید تعداد درمانگاهها افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه درمانگاه شهرستان راور سطح یک است که در آینده ارتقا می یابد یاد آورشد: به دنبال افزایش خدمات این درمانگاه هستیم.
پورابراهیمی با بیان اینکه جمعیت عظیمی از بیمه شدگان شهرستان راور از کارگران معادنی هستند که در سخت ترین شرایط کار می کنند تصریح کرد: خدمت به این کارگران تلاش در راستای رضایتمندی آنها یا حذف درمانگاه باید باشد.
** هشدار پورابراهیمی به دولتمردان نسبت به مصارف سازمان تامین اجتماعی
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسائل مربوط به مصارف سازمان تامین اجتماعی باید توسط دولت به طور جدی دیده شود گفت: به آقایان در دولت هشدار می دهم؛ اداره سازمان تامین اجتماعی با این عظمت و تعهدات اگر با ادبیات معمولی و رویکرد عادی انجام شود؛ جای نگرانی و خطر دارد.
وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی 40 هزار میلیارد تومان مطالبات جاری و بودجه دارد افزود: اگر مطالبات تامین اجتماعی به شکل جدی پرداخت نشود؛ ارائه خدمات و تعهدات سازمان تامین اجتماعی با محدودیت روبرو می شود.
** حلقه مفقوده تامین مالی در بخش مسائل سازمان تامین اجتماعی است
پورابراهیمی تصریح کرد: امروز بخش سرمایه گذاری تامین اجتماعی باید با رویکرد بلندمدت به کمک سازمان بیاید و حلقه مفقوده تامین مالی در بخش مسائل سازمان تامین اجتماعی است .
وی با اشاره به ارائه پیشنهاداتی در زمینه برون رفت از مشکلات سازمان تامین اجتماعی گفت: بخش اقتصادی سازمان تامین اجتماعی که مجموعه شرکت های سرمایه گذاری (شستا) باید به کمک سازمان بیاید و ادبیات اداره در این شرکت ها باید تغییر یابد و طبیعاً استمرار وضعیت موجود همانند سنوات گذشته قابل قبول نیست.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار است بزودی جلسه ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شود و عملکرد این وزراتخانه بر اساس تعهدات پیگیری می شود.
وی با اشاره به مطالبات سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: دولت بر اساس یک تفسیر غلط و اشتباه مطالبات سازمان تامین اجتماعی را به حداقل کاهش داده است و حداقل رقم موجود به هیچ عنوان پاسخگوی تعهدات بلند مدت سازمان نخواهد بود.
پورابراهیمی بیان داشت: امروز سازمان تامین اجتماعی فقط در حوزه خدمات نیست بلکه مهم ترین و قوی ترین سازمان، مجموعه اقتصادی در کشور و وزارت تعاون است لذا ورود ما در این حوزه به جهت انجام خدمات بیشتر ضرورت ویژه دارد.
3029/9895


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield