کرمان رصد

آخرين مطالب

وضعیت صندوق بازنشستگان تامین اجتماعی مطلوب است سياسي

وضعیت صندوق بازنشستگان تامین اجتماعی مطلوب است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – ایرنا – به گفته معاون بیمه ای تامین اجتماعی استان کرمان صندوق بازنشستگی این سازمان به عنوان بزرگترین صندوق بیمه ای کشور است و اگر ضریب پشتیبانی نسبت به بیمه پردازان کاهش یابد وضعیت آن نامناسب می شود که باید تمهیدات لازم را در این حوزه اندیشید.

به گزارش ایرنا، میثم شهابی روز شنبه در آیین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با گرامیداشت این روز افزود: بازنشتسگی یک فصلی از فصول زندگی استو پایان اشتغال بازنشستگی است تصریح کرد: صندوق های بازنشستگی کشور و لشکری وضعیت مطلوبی ندارد.
وی با بیان اینکه یک و سوم از بیمه شدگان تامین اجتماعی استان کرمان مشاغل آزاد هستند افزود: امیدواریم وضعیت صندوق های بازنشستگی درآینده نزدیک مطلوب تر شود.
قانون همسان سازی حقوق مستمربگیران تامین اجتماعی در مجلس اجرایی شود
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی استان کرمان نیز با گرامیداشت این روز افزود: کانون کارگران بازنشسته بالغ بر 118 هزار بازنشتسه و مستمر بگیر و دارای 16 کانون در شهرستان های استان است.
حسین شجاعی گفت: 30 درصد بازنشستگان حقوق های آن ها زیر یک میلیون تومان است که با این وضعیت اقتصادی همخوانی ندارد.
وی بیان داشت: با همکاری بهداشت استان کرمان هر سه شنبه توسط یک تیم پزشکی خدمات به بازنشستگان ارائه می شود.
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه 100 هزار نفر از بازنشتسگان بیمه تکمیلی هستند گفت: اگر قانون الزام بیمه تکمیلی اجرایی شده بود کسر مبلغ بیمه تکمیلی و عمر را از حقوق آن ها نداشتیم.
وی از اجرای طرح رضوی خبرداد و افزود: از طریق سازمان تامین اجتماعی سالیانه 30 هزار نفر به مشهد مقدس اعزام می شوند که سهم استان کرمان 800 نفر می شود.
شجاعی با اشاره به اینکه در سال گذشته قرار بود همسان سازی حقوق مستمربگیران صورت بگیرد اما انجام نشد گفت: متاسفانه هنوز هیچ گونه اقدامی برای تناسب سازی حقوق مستمربگیران انجام نشده و قرار شد از مبلغ بدهی دولت به تامین اجتماعی 50 هزار میلیارد تومان پرداخت کند اما عملیاتی نشد.
رئیس کانون بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه از نمایندگان مردم در مجلس انتظار داریم که این مهم را در مجلس پیگیری کنند خاطرنشان کرد: بحث سه جانبه گرایی اجرایی نمی شود و هیات امنایی شده است و پاسخگوی کارگران و بازنشستگان نیستند.
آئین گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان امروز (شنبه) با حضور نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان در سالن اجتماعات تامین اجتماعی استان کرمان برگزار و از بازنشستگان نمونه تجلیل شد.
9895/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield