کرمان رصد

آخرين مطالب

34 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در کرمان تحصیل می‌کنند سياسي

34 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در کرمان تحصیل می‌کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر کل آموزش و پرورش کرمان گفت: همچنین وجود 34 هزار اتباع خارجی در حال تحصیل در مدارس استان باعث شده تا با کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مواجه باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد اسکندری پیش از ظهر پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش استان بیان داشت: آموزش و پرورش استان کرمان با رویکرد تکریم معلم و مدرسه پویا
در 7 هزار و یکصد و 70 مدرسه و 30 هزار و 650 کلاس با 41 هزار معلم کار تعلیم و تربیت را بر عهده دارد.
وی افزود: آموزش و پرورش استان کرمان به 18 منطقه تقسیم شده لذا با توجه به وسعت استان و تنوع اقلیمی و فرهنگی با پراکندگی مدارس روبرو هستیم ضمن این که فاصله جنوبی‌ترین مدرسه در استان با شمالی‌ترین مدرسه قریل به هزار و 500 کیلومتر می‌باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: از جمله فعالیت‌هایی که در استان در دوره تدبیر و امید صورت گرفته ساخت 90 پروژه دانش بنیان، ایجاد 50 هنرستان کارآفرین همراه با شعار رونق تولید بوده است.
اسکندری اظهار داشت: در سال گذشته 61 پروژه با اعتبار 31 میلیارد تومان در جهت ساخت نزدیک به 2 هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته شده و تحویل آموزش و پرورش داده شده است.
وی یادآور شد: کسب رتبه جهانی رباتیک، کسب رتبه 11 کشوری در جشنواره نوجوان خوارزمی، کسب شش رتبه کشوری در حوزه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، کسب رتبه جهانی در اجرای طرح تلفیق سواد با مهارت، کسب 18 رتبه کشوری در بخش‌های فرهنگ ، هنر و ... از جمله رتبه‌های کسب شده توسط دانش‌آموزان استان کرمان می‌باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ابراز داشت: ارتقاء باسوادی در میان جامعه هدف 10 سال تا 40 سال از 92.3 درصد به 93.8 درصد از اقدامات ما می‌باشد همچنین از ابتدای امسال تا اول مهرماه 80 پروژه افتتاح افتتاح خواهد شد که 31 درصد از آنها خیر ساز و بقیه توسط دولت انجام گرفته‌اند.
اسکندری با بیان این که بیش از 600 مکان تجاری در دست ماست که از 300 مکان بهره‌برداری شده اظهار داشت: راه‌اندازی و بهسازی 8 مرکز رفاهی در استان باعث شده درآمدهای اختصاصی استان به بالای 500 میلیارد تومان برسد.
وی ادامه داد: کمبود فضای آموزشی به خصوص در شهر کرمان و شهرستان‌های بزرگ استان از مهمترین چالش‌های پیش روی نظام آموزش و پرورش استان کرمان می‌باشد.
اسکندری گفت: برخی از شهرستان‌ها زلزله خیز هستند که در این مناطق به دلیل وقوع زلزله کمبود فضای آموزشی را داریم به همین دلیل مدارس در دو شیفت کار می‌کنند که تراکم در برخی کلاس‌های کرمان 48 درصد می‌باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان سرانه فضای آموزشی استان را 4.9 درصد اعلام کرد و یادآور شد: سرانه آموزش و پرورش استان کرمان با متوسط کشوری فاصله دارد که باید به آن توجه شود.
وی به کمبود تجهیزات آموزشی و منابع انسانی اشاره کرد و بیان داشت: 35 درصد از مدارس استان تخریبی هستند و این در حالیست که 608 مدرسه زیر ده نفر داریم که حدود 270 مدرسه از این آمار زیر 5 نفر هستند همچنین وجود 34 هزار اتباع خارجی در حال تحصیل در مدارس استان باعث شده تا با کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مواجه باشیم.
اسکندری افزود: کمبود منابع مالی باعث شده طرح‌های خود را به خوبی نتوانیم اجرا کنیم همچنین با کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه مردان و کاهش پست‌های تخصصی به ویژه در دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها، عدم یکپارچگی در دوره پیش دبستانی، جلوگیری از موازی کاری برای جذب بازماندگان از تحصیل از مشکلات پیش روی ماست.
وی گفت: در 18 منطقه کمتر توسعه یافته مدارسی وجود دارند که 9 ماه از سال باید از وسایل سرمایشی استفاده کنند که برای تجهیز این مدارس نیاز به حمایت داریم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: حدود 20 درصد از دانش‌آموزان استان جذب مدارس غیر دولتی شده‌اند همچنین 80 درصد از کتب درسی در مدارس استان توزیع شده‌اند و مرحله اول نقل و انتقالات انجام گرفته است.
اسکندری بیان داشت: 30 درصد از مدارس استان خشت و گلی هستند که اول مهر غیر فعال خواهند شد و از چرخه آموزشی خارج می‌شوند و 850 بخاری نفتی از کلاس‌ها حذف و بخاری‌های هوشمند و استاندارد جایگزین آن خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield