کرمان رصد

آخرين مطالب

همزمان با هفته دولت؛

53 طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید کرمان افتتاح شد سياسي

53 طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید کرمان افتتاح شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته مدیر صندوق کار آفرینی امید استان کرمان همزمان با هفته دولت 53 طرح اشتغالزایی این صندوق با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 400 میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا یوسف پورواجد شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به اینکه این طرح ها برای 380 نفر اشتغالزایی کرده افزود: یکهزار و 255 پرونده طرح اشتغال روستایی به صندوق ارسال شده که تسهیلات لازم به 814 طرح به ارزش742 میلیارد و 850 میلیون ریال از محل منابع توسعه ملی پرداخت شده است.
ایجاد اشتغال برای یکهزار و 780 نفر از طریق تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کرمان
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه خدمات 165 مورد تسهیلات پرداخت و برای 465 نفر اشتغالزایی شده است تصریح کرد: در حوزه صنعت 254 مورد تسهیلات پرداخت و برای 406 نفر اشتغالزایی شده است.
به گفته پورواجد در سال جاری 432 مورد تسهیلات کشاورزی پرداخت و تاکنون برای 909 نفردر این بخش اشتغالزایی شده است.
وی با اشاره به اینکه بحث تسهیلات اشتغال روستایی از بهمن ماه 96 کلید خورده است تصریح کرد: بودجه کرمان 102 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 82 میلیارد تومان جذب شده و پیش‌بینی ما این است که 100 درصد این سهمیه جذب می‌شود.
مدیرصندوق کارآفرینی استان کرمان بیان داشت: در حوزه ورزش و جوانان سه میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده که 100درصد آن جذب شده است.
پورواجد گفت: هم اکنون 20 شعبه صندوق کارآفرینی امید در استان کرمان فعال است و وجود این تعداد شعب، چالاکی صندوق را می‌رساند.
وی بیشترین پرداخت‌ها را در شهرستان رفسنجان، بم، سیرجان و بافت اعلام کرد و گفت: عمده دریافتی از تسهیلات روستایی نیز در همین شهرستان‌ها بوده است.
اجرای طرح "روستای بدون بیکار" در چهار روستای استان کرمان
وی با بیان اینکه توانمندسازی زنان روستایی، رفع فقر و اشتغالزایی رویکرد صندوق کارآفرینی امید است گفت: در راستای صندوق های خرد و محلی تفاهم نامه ای با جهاد کشاورزی منعقد شده که در این تفاهم نامه طرح یکهزار صندوق پیش بینی شده و تاکنون 9 صندوق راه اندازی و 415 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
9895 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield