کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

تبدیل انقلاب اسلامی به تمدن اسلامی با رفع نواقص ساختاری امکانپذیر است سياسي

تبدیل انقلاب اسلامی به تمدن اسلامی با رفع نواقص ساختاری امکانپذیر است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب گفت: برای پیشرفت کشور و تبدیل انقلاب اسلامی به تمدن اسلامی برطرف کردن نواقص از ساختارها، رویکردها و عملکردها متناسب با بیانیه مقام معظم رهبری تحت عنوان گام بزرگ دوم انقلاب، یک اصل است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: بر همه کسانی که اهل سخنرانی و منبر و اهل قلم و توان تحلیل دارند لازم است که این منشور ارزشمند را در زوایای مختلف باز و تبیین کنند و به گفتمان آن در بین مردم به عنوان گفتمان اساسی توجه کنند.
امام جمعه کرمان همچنین گفت: گام دوم انقلاب در هفت محور علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد و عدالت، مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی توسط مقام معظم رهبری تعریف شده است.
وی با تاکید بر ترویج امید در بین مردم به خصوص جوانان گفت: ما زمانی انقلاب را به پیروزی رساندیم که همه چیز علیه ما بود و کشور نابسامان بود و همه همت بر این صرف می شد که سفارت اسرائیل را در کشور تعطیل کنیم و یا لانه جاسوسی آمریکا را ویران سازیم و امروز شاهد حضور پرقدرت ایران در مرزهای اسرائیل هستیم و نفوذ جمهوری اسلامی را در جغرافیای منطقه داریم.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: اگر دیروز در خرید سلاح های ابتدایی غرب دخالت به خرج می داد که سلاح های ابتدایی را نفروشد امروز غربی ها و امریکا بر سر انتقال سلاح های پیشرفته به جبهه های مقاومت علیه ما موضع دارد بنابراین هیچ دلیلی برای ناامید بودن وجود ندارد چرا که ظرفیت های کشور ما فراوان است.
وی افزود با توجه به اینکه اعتقاد به قیامت در طول تاریخ به خصوص در دین های پرطرفدار وجود داشته است گفت: اما بعضی آدم ها حرف هایی می زنند و کارهایی انجام می دهند که با یک آدم معتقد به قیامت همخوانی ندارد.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه قرآن کریم منکران را در قول و عمل در سه محور خلاصه می کند گفت: گروه اول شبهه علمی دارند و در خصوص قیامت سوال های فراوانی برایشان پیش می آید که متاسفانه برای برطرف شدن شبهات به اهلش مراجعه نمی کنند.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: گروه دوم کسانی هستند که از نظر علم و آگاهی قیامت را قبول داشته و شک و شبهه ای ندارند ولی در زندگی رستاخیز محور نیستند و کسانی هستند که در اثر گناه روح آن ها تاریک و منکر قیامت هستند و در عمل معاد و رستاخیز و قیامت را قبول ندارند و دچار کفر عملی می شوند.
وی با اشاره به سخن خداوند در قرآن کریم گفت: منکر قیامت نمی شود مگر کسانی که تجاوزکارند و به اموال دیگران و بیت المال و آبروی مردم دست درازی می کنند و اینان کسانی هستند که اعتقاد به رستاخیز را سد عظیمی برای گناه و معصیت نکردن می بینند و برای اینکه لجام را از خود برگیرند دست به هر هوس رانی و گناه و معصیتی می زنند.
امام جمعه کرمان ضمن تسلیت شهادت مرزبانان مخلص و شجاع که در حرکتی منافقانه و ناجوانمردانه به شهادت رسیدند گفت: شهادت مرزبانان در راستای حرکت ناجوانمردانه و ظالمانه یک وهابی در بریدن سر کودکی 5 یا 6 ساله بوده است.
وی با توجه به برنامه های کنگره عظیم 6500 شهید ارزشمند این استان تصریح کرد: در این کنگره باید حضور جدی و فعال داشت چرا که بخش قابل توجهی از آن خدمت رسانی به مردم است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در ادامه گفت: حضور گسترده و معنادار مردم سلحشور ایران در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی علیرغم تبلیغاتی که بر علیه انقلاب در یکی دوسال اخیر شده است و کم کاستی های موجود حجت را بر دولتمردان تمام کرد.
وی افزود: دولت و مجلس و کسانی که به مردم خدمت می کنند باید این خدمت رسانی را جهادی و جدی گرفته تلاش کنند که در یک حرکت جهادی دستگاه های مربوطه برای حل مشکلات مردم چاره ای بیاندیشند تا مردم دیگر در تامین کالاهای اولیه زندگی دچار مشکل نباشند و مسئولان بدانند که مردمی که با تمام وجود از انقلاب و اسلام دفاع می کنند جایگاه و شان بسیار بالایی را دارند.
9889/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield