کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان :

دولت باید پیشگام مبارزه با فساد باشد سياسي

دولت باید پیشگام مبارزه با فساد باشد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته نماینده ولی فقیه استان کرمان و امام جمعه شهر کرمان گفتمان مبارزه با فساد در کشور آغاز شده و پیشگام این مبارزه با فساد باید دولت باشد و با شفافیت کارها و اقدامات خود را بیان کند تا جلوی فساد گرفته شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه شهر کرمان با تأکید بر رعایت تقوای الهی و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: آن ها به دور از هر گونه گرایش و بی ریا برای مردم خدمت می کردند.
وی با بیان اینکه گفتمان مبارزه با فساد در کشور آغاز شده است گفت: پیشگام این مبارزه با فساد باید دولت باشد و با شفافیت کارها و اقدامات خود را بیان کند تا جلوی فساد گرفته شود و اگر فساد رخ داد وظیفه دستگاه قضا است که با قاطعیت با آن ها مبارزه کند و مطبوعات باید فضا را به سمتی ببرند که این گفتمان مخدوش نشود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه مبارزه با فساد باید در عمل و اجرا نتیجه آن را مشاهده شود و به صورت عملیاتی و اجرایی در سطح جامعه احساس شود تصریح کرد: مبارزه با فساد را سیاسی و جناحی جلوه ندهیم بلکه یک خواسته و مطالبه ای است که از ذات عدالتخواه انسان ها بلند می شود.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید براینکه مبارزه با فسادمقطعی نیست و همراه با پیشرفت های کشور باید ادامه داشته باشند تصریح کرد: مبارزه با فساد نباید جزیی و بخشی باشد بلکه باید بر همه بخش ها این مهم حاکم شود.
وی تصریح کرد: گفتمان مبارزه با فساد باید تبدیل به یک جریان پویا و قدرتمند شود تا کشور از این رنج نجات یابد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: دولتمردان با توجه به بیانات مقام معظم رهبری وقتشان را صرف حواشی نکنند و حاشیه ساز نشوند و تمام تلاش خود را در راستای معیشت مردم به کار گیرند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بخشی از مصادیق حاشیه سازی را بیان کردند تصریح کرد: شهادت شهیدان رجایی و باهنر فرصتی برای دولتمردان است تا مردم را در جریان اقدامات انجام شده قرار دهند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: همه معروف ها و نهی ها را می شناسند و اما جمعیت آمرون به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار کم است.
به گفته امام جمعه کرمان یکی از نهی و منکرها که گفتمان آن آغاز شده است مبارزه با فسادها و یکی از مصادیق مهم نهی از منکر است و در هر محیطی که فساد رخنه کند ضعف مراقبین و یا تشکیلات برخورد کنندگان در همه ابعاد فساد است.
وی با اشاره به ورود کاروان سیدالشهدا و آغاز محرم و جریان عاشور گفت: این یک حادثه بسیار مهمی که در تاریخ اسلام اتفاق افتاد و هیچ حادثه ای به اندازه این حادثه توسط تحلیل گران، نویسندگان و گویندگان نام از آن برده نشده است.
امام جمعه شهر کرمان افزود: عاشورا حادثه ای بسیار تلخ و برجسته در تاریخ اسلام است که مورخین غیرمسلمان در خصوص این حادثه بسیار تلخ کتاب و مطالبی را گفتند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی یادآورد شد: جریان و عاشورا و کربلا نشان می دهد؛ جامعه ای که در اختیار عدالت، آزادی دینی و الهی با زحمت های نبی مکرم اسلام در 23 سال رسالت این امر مهم را تحقق بخشیده بود با کمال تأسف این جامعه در جریان عاشورا به زمان جاهلیت بازگشت.
وی ادامه داد: بخشی از عوامل بازگشت به زمان جاهلیت در جریان عاشورا بدست آوردن ثروت ها در فتوحات اسلامی، تقسیم ناعادلانه، تبلیغات گمراه کننده حاکمان نااهل بوده است.
امام جمعه شهر کرمان افزود : فضای بازگشت به جاهلیت و برگشت مردم از صداقت ها، ایثارها و گذشت ها در کلام نورانی حضرت علی(ع) را می توان دید.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خطاب به نمازگزاران گفت: باید از عوامل ایجاد عاشورا درس گرفت و مراقب عزت های بدست آمده در این نظام باشیم.
9895/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield