کرمان رصد

آخرين مطالب

بابایی تاکید کرد:

فرمانداری کرمان، مامن بازی‌های سیاسی نیست/لزوم راه‌ اندازی پایگاه گندم بریان کویر سياسي

فرمانداری کرمان، مامن بازی‌های سیاسی نیست/لزوم راه‌ اندازی پایگاه گندم بریان کویر
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - فرماندار کرمان گفت: فرمانداری کرمان یک دستگاه حاکمیتی است و مسئول انتقال سیاست های دولت به بقیه دستگاه‌هاست و به رغم دیدگاه های سیاسی که افراد برای خود دارند هیچ گونه سیاسی کاری در آن انجام نشده و هیچ گاه مأمنی برای بازی های سیاسی نخواهد بود.
 به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی بابایی" در مراسم معارفه معاونین جدید فرمانداری کرمان با اشاره به اینکه فرمانداری کرمان مدتهاست که تنها با یک معاون فعالیت می کرد گفت: با وجود حجم کار زیاد، کارکنان این مجموعه با هم افزایی و همراهی نگذاشتند کار زمین بماند و با تلاش و همت، فرمانداری کرمان توانست رتبه اول را در شاخص های عملکرد فرمانداری ها در استان بدست آورد.
وی افزود فرمانداری کرمان یک دستگاه حاکمیتی است و مسئول انتقال سیاست های دولت به بقیه دستگاه‌هاست و به رغم دیدگاه های سیاسی که افراد برای خود دارند هیچ گونه سیاسی کاری در آن انجام نشده و هیچ گاه مأمنی برای بازی های سیاسی نخواهد بود.
فرماندار کرمان گفت: خروجی تعاملیِ که به واسطه همراهی و همکاری کلیه دست اندرکاران و مسئولین به وجود می آید خدمات بهتر و مطلوب تر به مردم خواهد بود.
وی با اشاره به برخی اختلافات در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گفت : پایه نظام ما مردم محوری است و شوراها یکی از بارزترین نشانه مشارکت مردم در تصمیم گیری و اداره امور است اما در برخی از شوراها متاسفانه به دلیل دخالت دادن دیدگاه های سیاسی، اختلافات سلیقه ای و ... شاهد خروجی خوبی نبوده ایم و بعضاً این نهاد مردمی که قرار بود منشاء خدمات به مردم باشد فضایی برای بحث های حاشیه ای و اختلاف های شخصی گردیده است.
بابایی ادامه داد : معاونت عمرانی فرمانداری بایستی نظارت بر عملکرد دهیاری ها را افزایش دهد چرا که برخی دهیاری ها به دلیل مجاورت با مرکز استان گاهی درآمدشان از برخی شهرها هم بیشتر است لذا هزینه کردها باید شفاف و قانونی باشد.
وی با تاکید بر مسائل زیست محیطی خاطرنشان کرد: پیوست های زیست محیطی و توسعه پایدار بایستی برای کلیه پروژه های شهر کرمان تهیه و رعایت شوند.
بحث ساماندهی و رسیدگی به وضعیت کارگاههای بازیافت موضوع دیگری بود که فرماندار کرمان بر آن تاکید کرد و افزود : برخی از این کارگاه‌ها به محلی برای نگهداری موتورهای سرقتی و حضور اتباع بیگانه تبدیل شده اند و مسائل و مشکلات امنیتی، بهداشتی و اجتماعی را به وجود آورده اند.
فرماندار کرمان با بیان اینکه در اطراف شهر کرمان 15 نقطه حاشیه نشین وجود دارد که مأمنی برای افراد سودجو و سوء استفاده های آنها شده که برخورد جدی و نظارت دقیق را می طلبد، اظهار کرد : ساخت و سازهای حاشیه شهر و بستر و حریم رودخانه ها و خارج از طرح های هادی روستایی، الحاقات آنها و ... موضوعاتی است که برای شهرستان مشکلاتی بوجود آورده است .
وی با اشاره به حوزه کاری معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ابراز کرد: پایه برنامه ریزی آمار و اطلاعات است البته بانک جامعی از اطلاعات شهرستان وجود ندارد و همین عدم اطلاعات از وضعیت موجود، نیازها و اهداف سبب می شود از برخی امتیازات و اعتبارات استفاده مطلوب صورت نگیرد.
بابایی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های قانونی برنامه ششم توسعه اظهار کرد: در سال گذشته اعتبار عمرانی در استان حدود 800 میلیارد تومان بود و حدود 420 میلیارد تومان هم از ظرفیت قانون ششم جذب شد که این کار برای شهرستان هم قابل اجراست ضمن آنکه استفاده از این ظرفیت های قانونی در بحث رونق تولید بسیار تاثیر گذار خواهد بود و تولید بیشتر سبب رونق اشتغال و در نهایت کاهش مشکلات اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.
وی با تقدیر از خدمات آقای سلاجقه معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری در اداره معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ابراز کرد: در حوزه آسیب های اجتماعی وضعیت مناسبی وجود ندارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده فرزندان و خانواده های ما نیز دچار همین آسیب ها نشوند. سست شدن بنیان خانواده ها به دلیل همین مشکلات اجتماعی و فرهنگی است .
 فرماندار کرمان گفت : ریشه بسیاری ازمسائل و مشکلات وجود معتادان متجاهری است که بعضا از خارج استان و شهرستان وارد کرمان شده اند به گونه ای که حتی پس از جمع آوری از سطح شهر،کمپ ماده 16 کرمان فضای کافی برای پذیرش آنها نداشت .
وی راه اندازی پایگاه انتظامی گندم بریان را یکی از ضرورت های امنیتی شهرستان بیان کرد و افزود نیمی از رخدادهای امنیتی استان مربوط به شهرستان وسیع کرمان است و راه اندازی پایگاه گندم بریان کویر در این زمینه بسیار مهم است.
بابایی به برگزاری انتخابات در پایان سال جاری اشاره کرد و همکاری همه دستگاهها و نهادها را در برپایی هرچه بهتر این انتخابات خواستار شد.
به گزارش ایسنا، با حکم استاندار کرمان، «نادر ملایی» به سمت معاون برنامه ریزی و توسعه و «وفا خیراندیش» به سمت معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کرمان منصوب شدند. همچنین با ابلاغ فرماندار کرمان «محمد خیام» به عنوان مشاور رسانه ای و اطلاع رسانی فرمانداری تعیین شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield