کرمان رصد

آخرين مطالب

همایش ملی آبیاری در کرمان برگزار می شود سياسي

همایش ملی آبیاری در کرمان برگزار می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر آب، چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده با محوریت مقابله با بحران آب به صورت جامع در سه بخش صنعت، کشاورزی و مصرف خانگی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، دبیر اجرایی همایش آبیاری و کاهش تبخیر روز دوشنبه در نشست خبری برگزاری این همایش با اشاره به اجرای 15 همایش آبیاری و کاهش تبخیر گفت: این همایش 2 سالانه است و اکنون 30 سال از عمر آن می گذرد.
عباس رضایی با اشاره به تحولی که امسال در همایش آبیاری و کاهش تبخیر ایجاد شده است افزود: بیشترین محور همایش در بخش کشاورزی و مصرف آب در حوزه کشاورزی، صنعت و مصرف خانگی صرفه جویی را مد نظر قرار داده ایم.
وی ادامه داد: در این راستا سه بخش تخصصی از جمله ارائه مقاله و پوستر در زمینه آب و صنعت، آب و کشاورزی، آب و مصارف شهری نسبت به دوره های قبل به این همایش اضافه شده است.
دبیر اجرایی همایش آبیاری و کاهش تبخیر آب گفت: در این همایش و نشست در نظر داریم ضمن تبادل تجارب، چالش ها را مطرح و راهکارهای مشخصی ارائه شود و آنچه که در همایش اتفاق می افتد متخصصان و افراد با تجربه از سراسر کشور گرد هم جمع می شوند و ضمن تبادل نظر، این تجربیات جابه جایی، همگرایی در مصرف آب به وجود می آید و در پایان همایش بیانیه مشترک و راهکارهای برای مقابله بحران آب ارائه می شود.
وی بیان کرد: نمایشگاهی برای آبیاری و تبخیر آب در حاشیه همایش تشکیل می شود و سازمان های مرتبط تجربه و توان خود را در این همایش به نمایش می گذراند.
رضایی افزود: همایش مهندسی آب در راستای تبادل تجربیات و ایده های شورای سیاست گذاری با حضور متولیان، صنایع و ذینفعان آب تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است لذا در همایش های گذشته اصلاح روش های آبیاری مد نظر بود که ایده های خوبی در ابتدا توسط دانشگاه ارائه و پس از دهها سال اجرا شد.
وی با بیان اینکه آب مجازی باید ابتدا سیاست گذاری شود ادامه داد: به انتقال حوزه به حوزه آب به صورت جامع در کشور پرداخته نشده و آنچه اصل و راه حل کم آبی کرمان است، صرفه جویی و مصرف بهینه آن است.
3029/7420


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield