کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن:

طرح اقدام ملی بنیاد مسکن به صورت پایلوت در کرمان آغاز شد سياسي

طرح اقدام ملی بنیاد مسکن به صورت پایلوت در کرمان آغاز شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان _ مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن کشور از آغاز طرح اقدام ملی بنیاد مسکن به صورت پایلوت در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، اباذر جابری بعد از ظهر امروز در آیین رونمایی از طرح اقدام ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان داشت: ما متولی 100 هزار واحد مسکن از 400 هزار واحد هستیم که به صورت عملیاتی از کرمان به عنوان استان پایلوت آغاز به کار کردیم.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق اینترنت در کوتاهترین زمان درخواست خود را اعلام کنند.
مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن کشور گفت: مهلت ثبت نام برای استان کرمان پنج روز است که از امروز ساعت هشت صبح شروع شده و بعد از آن ثبت نام متوقف می‌شود.
جابری در خصوص اینکه این طرح به صورت استان به استان اجرا می‌شود اظهار داشت: ما نگران بودیم که زیرساخت‌ها به دلیل ترافیک پاسخگو نباشد به همین دلیل استان به استان کار را شروع کردیم.
وی تصریح کرد: زمستان سال 97 بنیاد مسکن در یک اقدام ملی طرح 100 مسکن که جزو طرح‌های راه و شهرسازی بود را مطرح کرد که از لحاظ جغرافیایی با اولویت شهرهای زیر 100 واحد آغاز شد.
مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن کشور یادآور شد: در بحث واگذاری 100 هزار واحد برای فاقدین مسکن، سرپرست خانوار می‌تواند با داشتن شرط پنج سال زندگی در شهر محل زندگی خود ثبت نام کند لذا اولویت با کسانی است که دارای زمین باشند و امکان مالی برای ساخت آن فراهم نباشد.
وی ادامه داد: در درجه اول ظرفیت زمین را از خود مردم خواستیم تا با اولویت ثبت نام کنند و اگر هم فاقد زمین باشند در مرحله بعدی می‌توانند ثبت نام کنند که در این راستا یک هزار و 224 شهر را شامل می‌شود.
جابری گفت: به دلیل کمبود زمین فعلا به صورتی که مد نظر بوده و پیش‌بینی شده بود امکان پذیر نیست لذا تلاش داریم از اراضی دولتی هم در این خصوص استفاده کنیم.
وی گفت: در راستای اجرای این طرح تسهیلات 75 میلیونی برای افراد واجد شرایط دارای زمین با نرخ 18 درصد ارائه خواهد شد ضمن این که ما در حال رایزنی هستیم تا درصد نرخ سود کمتر شود لذا پس از پایان ساخت و مشارکت مدنی متقاضی باید نسبت به پرداخت اقساط اقدام کند.
مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن کشور یادآور شد: حداقل اقساط از یک و نیم میلیون تومان آغاز می‌شود البته متقاضی باید بین 100 تا 130 میلیون تومان آورده داشته باشد ضمن اینکه سعی کردیم الگوی مصرف هم رعایت شود.
وی افزود: دهک‌های یک و دو به دلیل این که متولی این دهک‌های متولی نهادهای حمایتی هستند شامل این طرح نمی‌شوند.
جابری گفت: سهمیه‌ای که برای استان کرمان در نظر گرفتیم بر اساس شاخص امید به تملک مسکن بود که وضعیت مناسب‌تری نسبت به سایر استان‌ها داشت لذا بر اساس سرشماری در استان کرمان حدود 13 هزار و 500 خانوار فاقد مسکن هستند که شامل این طرح می‌شوند.
مدیر کل برنامه‌ریزی، تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن کشور اظهار داشت: در سهمیه بندی اولیه 71 شهر در کرمان وجود دارد و تنها مرکز شهر از این طرح حذف شده است که حدود هزار و 300 تا دو هزار واحد پیش‌بینی کرده‌ایم همچنین در کنار آنها سامانه ثبت نام را به نشانی http://abad.bonyadmaskan.ir راه‌اندازی شد که از امروز ساعت هشت صبح آغاز به کار کردیم.
وی افزود: حدود 130 هزار خانوار فاقد مسکن در کرمان وجود دارند که واجدین شرایط پس از تایید طی چهار مرحله اقساط تسهیلات خود را با توجه به پیشرفت فیزیکی دریافت می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield