کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

صندوق ضمانت مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی می‌شود سياسي

صندوق ضمانت مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندارکرمان گفت: مدیر کل کمیته امداد قول داده که در سال جاری 12 هزار شغل ایجاد کند اما مشکل ضمانت دارند به همین دلیل صندوق ضمانت مددجویان را ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدجواد فدایی پیش از ظهر سه‌شنبه در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان کرمان بیان داشت: تلاش کا مندان دولت در راستای ارائه خدمات در سال گذشته منجر به کسب موفقیت‌های خوبی در استان کرمان شد.
وی افزود: متاسفانه روال کار بر این است که مشکلات و نارضایتی‌ها عنوان می‌شوند اما از موفقیت‌ها چیزی گفته نمی‌شود یا کمتر به آن پرداخته می‌شود لذا مطالبه‌گری حق همه مردم است اما در کنار آن خدماتی که انجام شده‌اند نیز بیان شود.
استاندار کرمان گفت: سال گذشته تسهیلات بسیار خوبی به افرادی که متقاضی شغل بودند پرداخت شد که شامل 4 درصد تسهیلات در مشاغل خانگی، خرد و خوداشتغالی معادل 156 میلیارد تومان می‌باشد که 11 هزار شغل در این رابطه ایجاد شده است.
فدایی اظهار داشت: در سال گذشته شش هزار و 235 شغل در خصوص مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شده که در این راستا مدیر کل کمیته قول داده که در سال جاری 12 هزار شغل ایجاد کند لذا مشکل ضمانت دارند به همین دلیل صندوق ضمانت مددجویان را ایجاد خواهیم کرد.
استاندار کرمان تصریح کرد: در سال گذشته در راستای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری برای جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها 324 میلیارد تومان تسهیلات 6 درصد اختصاص یافت که در این رابطه شش هزار و 593 شغل به صورت مستقیم ایجاد شد که رتبه هفتم کشور را کسب کردیم.
وی یادآور شد: برای فعال کردن و افزایش تولید واحدهای فعال و تکمیل واحدهای نیمه تمام 50 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر و 961 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید طی سال گذشته در استان پرداخت شده که در این رابطه رنله پنجم کشوری را کسب کردیم.
استاندار کرمان گفت: علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی امسال در هفته دولت 480 پروژه عمرانی با اعتبار 530 میلیارد تومان برای افتتاح داشتیم که نسبت به سال قبل به لحاظ تعداد طرح و میزان اعتبار پیشرفت خوبی داشته‌ایم.
وی افزود: از سال 92 تا به حال در حوزه گازرسانی روستایی 725 روستا از نعمت گاز برخوردار شدند که تنها 346 روستا سال گذشته گازرسانی شده است همچنین در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز موفق بوده‌ایم.
فدایی بیان داشت: پروژه فاضلاب در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان با دو هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال اجرا است؛ همچنین سال گذشته بیش از 460 میلیارد تومان از امکان تهاتر استفاده کردیم.
وی یادآور شد: طی سال گذشته به جهت بهبود فضای کسب و کار پنجره واحد سرمایه گذاری ایجاد شد که آن را با جدیت دنبال خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield